CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 21305|Reply: 63

SAJI vs. RASA

Saya percaya ramai antara forumers yang melanggan/membeli 2 majalah masakan yang dinyatakan ni.

Mari ramai2 kongsi kat sini...tak kisah la apa2 pun asalkan berkenaan majalah SAJI & RASA ni..
cthnya; resepi yang dicuba, komen/pandangan keseluruhan 2 majalah nii....restoran/tempat makan yang dipaparkan dlm majalah ni ke...
apa2 la....

Saya akan post saya punya komen/pendapat. Tapi kasi can kawan-kawan lain dulu...

NOTE : KOMEN/PENDAPAT YANG BERNAS AKAN DIBERI KREDIT

Saya suka majallah SAJI! kebanyakkan resipi yang telah saya cuba dari SAJI menjadi!SAJI ada column dimana membincangkan tema pada keluaran bulan tersebut misalnya kalau bulan lalu berkenaan dengan kek dia ada membincangkan bahan2 kek seperti jenis2 tepung, kandungannya dan bahan2 lain & fungsinya. Jadi saya lebih tau lagi tentang kandungan & fungsi bahan2 yg saya gunakan.  Sekiranya lain kali kalau saya mau mengubah sesuatu resipi saya tau apa akan terjadi pada kek yang saya ingin buat! saya ni memang suka ubah sukatan, bahan2 maklum lah saya memang suka kuih yg saya buat mengikut citarasa saya! tidak terlalu manis & klu kek tepungnya saya suka yg lembut & menganjal nampaknya banyak kali saya telah cuba dari SAJI alhamdulliah memang menjadi.

Rate

1

suka lagi majalah RASA.
kalu nak compare ngan SAJI, RASA lagi banyak resepi... tapi, SAJI ada banyak info...

utk tahun lepas saya ada langgan RASA utk tempoh setahun..
pada saya..RASA nie okeh jugakk..ada kualiti dari segi kertas..cover..isi..tapi kadang2 saya perati byk sgt typing error..
gambar dan info menarik jugakk..
SAJI nie pun bagus jugakk..tapi saya tak beli selalu..beli bila ada resepi2 yang menarik sahaja..mcm keluaran lepas yang ada resepi KEK sahaja..yg nie menarik pada saya..info yang padat dan tulisan penulis yang mesra pembaca..itu yang penting..!
tapi kedua-dua resepi dari majalah nie adakalanya menjadik..dan adakalanya tidak..
SAJI nie kalau cover tuh kasik lain pada yang lain sure best!
dan lagik satu..kalau ada bahan2 masakan tertentu yang kita tak faham..patutnya derang terangkan secara detail..baru lah kita faham keseluruhan resepi tuh..
ini takkkk..letak nama bahan bukan main pelik lagikk..kalau tak faham..mcm mana nk buat??betul takk?

err..bernas tak idea aku nie huda?err..boleh dapat kredit tak??

Rate

1

saya suka dua2.. tapi prefer RASA sebab resipi2 dipaparkan lebih menarik.. SAJI macam biasa je..

Rate

1

aku suka rasa dr saji sbb entah ek....gambar2 dia menarik compared to saji.....gambo yg kat saji tu kadang malap jer...tgk pon x tempting...

Rate

1

Follow Us
kalo nak compare saji ngan rasa ni kan, dari segi gambo memang rasa best skitlah...gambar menarik tapi kekadang resepi terutama biskut2 kurengggg..   mklang kata gitu sbb 4x terkena nih...kekadang dekat bahan takder tulis tapi kat cara2 buat tu ada plak.....poning kepala makcik..  saji ni resepi pun best gak..kekadang ada tunjuk step by step..mklang tak ingat keluaran bulan bila..setakat ni lom menghampakan lagi...kalo suruh pilih either saji or rasa...mklang prefer saji cap cari.com dan saji resipi.net. jangan marah ehh..selingan tuh
kalo kasi bintang, saji mklang kasi 3, rasa 2.5* ...

Reply #4 Kacip_Fatimah's post

bernas...bernas....dah kasi upah dah...

Originally posted by MAKLANG at 23-5-2007 01:36 PM
kalo nak compare saji ngan rasa ni kan, dari segi gambo memang rasa best skitlah...gambar menarik tapi kekadang resepi terutama biskut2 kurengggg..   mklang kata gitu sbb 4x terkena nih...kekad ...

tu arr maklang..
mcm saya cakap tu arr..byk sgt typing error..
err..owang karangkraf..meh masuk baca sini sama..
jgn asyik lepak gosip jer..

Originally posted by nhuda at 23-5-2007 01:54 PM
bernas...bernas....dah kasi upah dah...

:tq:

nanti saya kasi komen/pendapat saya plak...

Originally posted by Kacip_Fatimah at 23-5-2007 02:01 PM

tu arr maklang..
mcm saya cakap tu arr..byk sgt typing error..
err..owang karangkraf..meh masuk baca sini sama..
jgn asyik lepak gosip jer..   

KTop memang selalu beli Saji & Rasa. Tapi Saji mesti beli la tiap2 bulan.Resepi selalu menjadi. Rasa tu cantik tapi janrang cuba resepi dia.Saji ni sejak Dr Joha jadi boss dia lebih menarik.

Rate

1

pilihan dilla RASA.....
so far resepi betul belaka......

shida pun suka rasa. presentation & gambar menarik. tapi tak pernah cuba resepi-resepi dalam majalah ni.

majalah keluaran karangkraf memang banyak typo error. so benda tu macam dah synonym dengan derang

shida pun suka rasa. presentation & gambar menarik. tapi tak pernah cuba resepi-resepi dalam majalah ni.

majalah keluaran karangkraf memang banyak typo error. so benda tu macam dah synonym dengan derang

oh... akaq ni melanggan saji lebih lama dari rasa.  Information dalam SAJI mmg bagus dan menarik sejak dulu lagi.  kalau x silap koleksi SAJI akaq start 2003 x pernah miss beli setiap bulan.   Resipi2 yang dicuba pun alhamdulillah menjadi.  Setiap bulan sebelum 20hb akaq akan cuba dapatkan yang baru.  Harga lebih murah 5.50

Akaq melanggan rasa semenjak 2005.  Dulu2 majalah rasa tak macam 2-3 tahun kebelakangan nih... banyak iklan dan tunjuk tempat makan jer.  resipi sikit bebenor.  sekarang ni mmg menarik tapi kekadang baca resipi cam tak masuk akal, kena teliti bebetul.  Kekadang cam boring la pulak sbb rasa macam resipi tu diulang2.  Pastu resipi dr chef hotel2 yang kekadang bahan tu kita tak penah jumpa...  Harga lebih tinggi 6.90 tapi utk bulan Jun 2007 lagi tinggi 8.90...

Apa2pun kedua2 majalah tersebut mmg sesuai utk rujukan kita untuk memajukan diri dalam ilmu masakan.

Dulu2 beli majalah SAJI..tp sekarang majalah RASA jadi pilihan..mungkin sbb gambar2 masakan dlm majalah RASA lagi menarik.
W/bagaimanapun, zie pernah cuba resepi dr kedua2 majalah..ada yg menjadi & ada yg kurenggg..

Originally posted by Penyulawa at 24-5-2007 12:23 AM
oh... akaq ni melanggan saji lebih lama dari rasa.  Information dalam SAJI mmg bagus dan menarik sejak dulu lagi.  kalau x silap koleksi SAJI akaq start 2003 x pernah miss beli setiap bulan.   Re ...

kak, rasa tu yang boring sebab dia akan ulang resepi. sebab penerbitnya menerbitkan berbelas-belas majalah. maka resepi dan artikel banyak akan diulang ke majalah-majalah lain. shida pernah beli dulu majalah nona, keluarga, nur & rasa. memang resepi akan berulang ke majalah-majalah lain.

Nana tak pernah miss beli Rasa sejak 2004. Suka tgk presentation makanan dia, tapi kadang2 tu bila gambar tu dah besar sgt, rasa mcm nk muntah pun ada especially kalu terbitan bulan February, makanan cina (sorry penggemar chinese food).
Tiap2 bulan Rasa ada tema dia yg tersendiri, nana rasa senang skit kalu nk belek2, cari resepi yg berkaitan. Lagi satu Rasa tak byk menceceh, cerita ceriti.

Saji nana beli kalu ada issue/resepi yg menarik. yg best bg saji, ada byk info. tp yg tak best, gambar dia selalunya copy-paste je, tak fresh, sampai pecah2 pixel gambar tuh. Tapi keluaran yg lepas, yg pasal kek tu, info yg ada kat dlm tu rasanya pernah baca. especially pasal jenis2 tepung. nnt nana belek balik nk sure. maybe baca kat sini atau link yg diberi oleh forumer kita. Content dia terus ceduk bulat2. takde kata nk ubah sentence skit2 pun ... huhuh.. mcm kekeringan idea.