CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: de?erci

[MERGED] Guru yang Bermasalah - Update: Moral Guru Makin Membimbangkan

Originally posted by sayawifenikmie at 8/4/2007 08:10 PM

it was a very nice, sweet and memorable weekend....

naik cameron wit my beloved hubby ngan si bongsu....

survey tempat2  yang sesuai untuk bawak budah2 buat kajian luar next week...

anak sulung aku dah buat request..
besday dia bulan depan..
suh celebrate kat cameron..aiyooooo

cityphg This user has been deleted

Reply #81 coyotemawi's post

Bawak lah anak2 gi jln sekali sekala apa salahnya..
aku pun ingat nak gi jln bulan depan..gi jln n kongsi ilmu dgn cikgu2 sek kluster..harap2 planning ni jadi lah..

Originally posted by cityphg at 8/4/2007 09:22 PM
Bawak lah anak2 gi jln sekali sekala apa salahnya..
aku pun ingat nak gi jln bulan depan..gi jln n kongsi ilmu dgn cikgu2 sek kluster..harap2 planning ni jadi lah..

nko nak gi tengok sekolah mana tu?:cak:

eh..rahsia lah..tapi nanti kalu jadi gi..balik dari lawatan boleh kongsi2 maklumat pasal sekolah 2 kat sini..

Originally posted by cityphg at 9/4/2007 02:08 PM
eh..rahsia lah..tapi nanti kalu jadi gi..balik dari lawatan boleh kongsi2 maklumat pasal sekolah 2 kat sini..

mana tau tetiba nko gi sekolah yang dekat ngan skola aku...
sebb kat tepi sekolah aku ni ada satu sekolah kluster
bule la aku belanja nko makan...

rasanya bukan lah..aku nak gi sekolah rendah yg di'kluster'kan. kau ngajo menengah kan? anyway thanks sb nak belanja makan..

Follow Us
Originally posted by cityphg at 9/4/2007 06:34 PM
rasanya bukan lah..aku nak gi sekolah rendah yg di'kluster'kan. kau ngajo menengah kan? anyway thanks sb nak belanja makan..

sekolah rendah la beb..sebelah sekolah aku tuh..

ya ke?tengoklah nanti..kalu kau nampak bas gi sekolah sebelah 2. nampak cikgu2 gi melawat sekolah 2 maybe sekolah aku lah dtg melawat 2...he..he...tapi planningnya bulan depan lah..

Originally posted by cityphg at 10/4/2007 05:55 PM
ya ke?tengoklah nanti..kalu kau nampak bas gi sekolah sebelah 2. nampak cikgu2 gi melawat sekolah 2 maybe sekolah aku lah dtg melawat 2...he..he...tapi planningnya bulan depan lah..

heheheh
aku dengar ada sekolah kluster yang nak gi jalan2 tengok sekolah orang...

Reply #89 coyotemawi's post

aiik?..terbalik lah pulak?...bagus jugak maknanya diaorg tak de lah berlagak yg diorg je bagus... kongsi2 ilmu dgn sekolah x kluster pun ok jugak..

Originally posted by cityphg at 11/4/2007 06:18 PM
aiik?..terbalik lah pulak?...bagus jugak maknanya diaorg tak de lah berlagak yg diorg je bagus... kongsi2 ilmu dgn sekolah x kluster pun ok jugak..

tu la...
bagus gak..sekurang2nya derang bule bagi input yang bagus kat sekolah aku
bule la aku tanya derang...apa yang derang buat sampai bule dapat kluster tu
kan..kan..

Aku dah confirm gi sekolah kluster 2 bln depan..tak sabar pulak rasanya nak tengok mcmana suasana di sekolah kluster...rasa2 kalu aku tanya cikgu2 sekolah tu tensen dok ngajo kat sekolah kluster..kau rasa dia jawab apa?...

Originally posted by cityphg at 12/4/2007 06:26 PM
Aku dah confirm gi sekolah kluster 2 bln depan..tak sabar pulak rasanya nak tengok mcmana suasana di sekolah kluster...rasa2 kalu aku tanya cikgu2 sekolah tu tensen dok ngajo kat sekolah kluster. ...

sure derang akan cakap tensen gilerz:@

Originally posted by cityphg at 6-4-2007 09:53 PM
mak ayah pun dah tau anak problem tak bawa buku, tak buat keje rumah tangani lah..lain kali cikgu2 seme...kalu budak yg sama je tak buat keje tak bawak buku..buat memo je htr ke mak ayah..kalu ta ...

nak tanya sket ek..if ada cikgu2lah kat sini.  ngape nowdays hukuman berdiri atas kerusi, stand at the corner of the class, or out of the class tak bleh dilaksanakan?  or if student tak abiskan homeword, made him/her seat outside the class and finish his/her homework.  ntahlah, time aku skolah dulu, dendaan begini slalu dilaksanakan.  ini lagi eloklah pada pandangan aku, coz tak mencederakan/menyakitkan murid.  aku pun kena gak sumtimes, stand at the corner or outside the class.  malah berdiri atas meja pun pernah gak.  

and satu lagi, nowdays sekolah guna papan putihkan.  tak kisahlah papan putih or hitam.  masalahnya, ambik kes anak akulah.  dia memang slow gaklah dalam bab salin menyalin ni.  so always dia tak habis nak salin those words kat papan tu lah.  coz bila time subject lain, papan itu akan dipadam b4 dia habis menyalin.  how to solve this kind of problem ek... ?  aku nak help him with his homework pun tak boleh coz ayat dia tak abis.  ni budak tahap 1.  so bila aku sruh dia pinjam kawan nyer buku, dia kata kawan tak nak bagi pinjam.  so camner ek....?

sarah*
kalu nak ikutkan segala denda mmg tak boleh..ada prosedur dia yang perlu di ikut sekarang..

tp ada ke yang nak ikutkan prosedur yang diberikan.. kena laporkan kepada guru besar/ guru displin.. kemudian guru displin kena panggil budak tu.. buat siasatan.. lepas dah disahkan ada kesalahan.. bagi hukuman.. cikgu biasa takde kuasa.. hanya guru besar/guru displin je ada kuasa..

so tanga2 guru dah terikat.. tp kerana sayangkan anak bangsa kita... kita beranikan juga denda diorg skit2.. tp kalu sekali mak ayah buat report.. merana la cikgu tu.. takde sapa nak defend.

tu salah satu kenapa pelajar sekarang cam dah tak takut ngan cikgu sbb dia tahu cikgu takleh buat apa ke dia..

cuma kalu sekolah rendah masih lagi ada perasaan hormat ke cikgu...

mengenai masalah menyalin kat papan hitam dan putih.. sekolah aku masih pakai papan hitam ...

suruh anak puan bagitau ke cikgu tak sempat salin dan jangan padam lagi.. saya rasa cikgu pun akan bagi masa lebih utk menyalin..

tp ada sesetengah kes saya tgk.. budak ni bukan tak sempat menyalin.. tp berkhayal semasa menyalin.. maksud saya ada sesetengah pelajar saya. kalu suruh salin.. ada yang buat endah dan tak endah.. kemudian leh lak bercakap2 ngan kawan dia masa tgh menyalin..

tp sebagai jaaln sementara utk masalah tak semapt salin.. mintak anak puan curi2 masa salin balik word yang dia tak sempat salin semasa rehat or masa cikgu tiada dlm kelas.. saya rasa pasti sempat..

powercool This user has been deleted
back to the topic ye...

maybe ada la guru yg bermasalah ni tapi tak ramai.. kalau tak xkan la boleh lepas INSAK kot.. pastu interview segala.. if not so maybe INSAK ni x berkesan la nak tapis sahsiah guru2 ni. tak tau lak kalau yg dpt cikgu ni pakai kabel besar kayu balak. posting pun pakai kabel gak.. jadi yg tadak kabel ni pasrah je la kalau nak dihantar jauh2..

Originally posted by coyotemawi at 12-4-2007 09:39 PM

sure derang akan cakap tensen gilerz:@

kau ni tak kan diaorg cakap gitu..mesti dengan senyuman mereka akan menjawab ' ini dah tugas memang kena jalankan lah' he.. he...tak kan diaorg nak ngutuk pulak sekolah diaorg

Originally posted by coyotemawi at 8-4-2007 08:58 PM

anak sulung aku dah buat request..
besday dia bulan depan..
suh celebrate kat cameron..aiyooooo  

best tu coyote... tapi yang hampesnya.. weekend sewa hotel mahal.... hotel kokakpun sampai rm150....

yang bestnya... sejuk..... boleh peluk2 ngan abang sampai pagi....

Originally posted by sarahj at 13/4/2007 03:44 AM

nak tanya sket ek..if ada cikgu2lah kat sini.  ngape nowdays hukuman berdiri atas kerusi, stand at the corner of the class, or out of the class tak bleh dilaksanakan?  or if student tak ab ...

hmmm..
same case ngan anak aku dulu..
she was a bit slow ..
n then aku jumpa cigu dia..
terangkan masalah anak aku ni..
then sekarang dah ok..
cuba la pergi jumpa cigu...

Originally posted by tuahayam at 13/4/2007 09:23 AM
sarah*
kalu nak ikutkan segala denda mmg tak boleh..ada prosedur dia yang perlu di ikut sekarang..

tp ada ke yang nak ikutkan prosedur yang diberikan.. kena laporkan kepada guru besar/ guru d ...

tp ada sesetengah kes saya tgk.. budak ni bukan tak sempat menyalin..
tp berkhayal semasa menyalin.. maksud saya ada sesetengah pelajar saya.
kalu suruh salin.. ada yang buat endah dan tak endah.. kemudian leh lak bercakap2 ngan kawan dia masa tgh menyalin..

tp sebagai jaaln sementara utk masalah tak semapt salin..

mintak anak puan curi2 masa salin balik word yang dia tak sempat salin semasa rehat
or masa cikgu tiada dlm kelas.. saya rasa pasti sempat..

mmg ..n sekarang ni tak bule denda on the spot..
kalu yang ada masalah disiplin...
kena bukak kitab bagai...

kes budak2 dalam kelas ni...sama la cam kelas nko tuah..
borak2 cam tak hengat dunia..bila masa dah cupui baru terhegeh2
masa tu derang akan tau ler...tinggal aku ni bukan tombiruo...atau rogon cam dalam buku ramli awang murshid..
kalu tak habis aku lapah seme hehehehe