CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: truesonic

kalau perempuan kahwin suami orang..apa pandangan anda

paling pantang ngan pompuan mcm ni:@ :@

klu da mmg jodoh x bleh buat ape.... tp klu memang cari bala, lu fikir la sendiri ... tone ala2 nabil yer...

Satu je pesanan saya kepada semua, jangan terlepas cakap, jangan mendabik dada, you will never know what will happen to you or your family. It is always good to stay level headed, stay rationale, and don't simply judge people based on what you perceived as "the right values".   Please bear in mind that people live differently, in different type of institution, with different capability. So what is  not good for you might be the best for others, vice versa.

qadha dan qadar Allah mengatasi segalanya.......

dlm adik beradik mak bapak aku mmg takde sape lagi la yg kena bermadu.. kiranya pakcik2 aku semua jenis yg ada 1 bini jelah.. tapi itulah.. umur panjang lagi..
sbb cousin bapak/mak aku ada je yg kawin banyak.. tapi maybe sbb bapak depa pun kawin banyak jadi depa pun tak heran..
bapak kpd bapak/mak aku semua 1 je bini..
tapi cousin aku sorang 2nd wife org.. aku rasa dia tak pernah bercinta and bila ada lelaki dtg dia pun terima.. lagi pun masa tu umur pun dah meningkat.. 30 plus.. balik kampung, org dok sibuk tanya.. aku kesian kat dia.. sbb dia takde pilihan.. lagi pun dah mmg jodoh dia.. sekarang baru aku tahu betapa susahnya jadi pompuan dewasa.. tambah2 bila org asyik dok tanya bila nak kawin.. tension sgt.. aku tak alami lagi la benda2 ni.. tapi dlm 4-5 tahun nanti kenala jugak..

rasanya, jodoh ni memang tuhan dh tetapkan, tp xdpt la nk bygkan prsn istri2 yg dmadukn..lg2 kalo madu baru tu jnis lawa, seksi..
bygkn, bgun pg kta 1st nmpk dia kt sblh,kt gerakkn dia, kt buat srpn, mkn tghri,mkn mlm,tmpat kta bmanja,mbebel,tmpat bkongsi mslh,yg sntiasa myayangi kta,mjaga kt time kta sakit,tiba2 kawin dgn prempuan lain..bygkn..saat2 indah time akad nikah,saat indah time dpt tau pregnant,semua tu hilang dlm sesaat..(emosional la plak)tp lainla kalo 1st wife tu rela..tp kta ni isteri biasa2 je..susah nk trima..maunya kena penampar wanita dulu..langkah mayat la dulu..haha!!very the very emosional...

Follow Us
sampai hati betul ler pompuan tu sanggup jadi no 2. sampai hati bina kebahgian dr penderitaan org lain. walau suami tu mampu...tp ada org t'siksa

aku penah di usha oleh suami org...hansem dan berduit, aku pn suka lahh
tp tak berani & x prnah lnsung dinner walau brkali2 die ajak . aku sgt hormat dgn wife die walau tak kenal...alhamdullilah aku da kawenn.....ngan bujang lagikkk.

sebagai isteri aku jugak tak bole mendabik dada family aku akan bahgia spi bila2.
tapi sebagai perempuan bujang...aku rasa aku dah buat decision yg betul..
mmg betul sudah tertulis oleh takdir...tapi kita juga di ingatkan
berusaha itu penting baru lah serah pada qada' dan qadar......
hadis dr mana tak berapa ingat...tapi ini mnjadi guide tuk aku...
'tiada yg akan mengubah nasib kamu melainkan diri kamu sendiri' kalo salah sila
betulkan....tapi maksud nyer sendiri mau ingat...
perempuan bujang di luar sana...beringatlahhh

Straight to the point: x berdosa pun nikah dgn suami org asalkan mengikut ajaran n spt yg dh tertulis dlm Quran...

Kalo lelaki tu pandai mengemudi & cukup ilmu, jgn kata dua buah kapal, malah 4 kapal skali pun x akan karam... Poligami yg gagal disbbkan lelaki yg gagal menjadi ketua & pembimbing keluarga.

Org pempuan jgn nk salahkan pempuan lain plak... siapa la nk jadik no.2, 3 atau 4... Org yg x melalui senang la cakap. Jgn ingat bila hari ini anda x rampas suami org, anda fikir anda adalah org yg telah buat keputusan paling betul dan memandang hina kpd mereka yg mengamalkan poligami... Jgn bagi komen mcm org takde Tuhan & takde agama. Jgn ingat Tuhan x murka dgn statement anda yg menghina2 kehidupan org lain khasnya mereka yg mengamalkan poligami. Tuhan itu Maha Adil & Maha Mengetahui. Esok2 ntahkan anda betul2 merampas suami org lain... siapa tahu kan?! Masa itulah anda akan tahu rasanya menjadi no.2, 3 atau 4!

Jd, jgn berlagak sombong dgn mengeluarkan komen yg mengguris hati forummer lain. Anda x de hak hina2, kutuk2 & menjatuhkan hukuman kpd wanita yg dh jadi  2nd wife sbb kat forum ni ramai gak 2nd wife & bakal 2nd wife... itukan ketentuan Tuhan, maybe dh try elak tapi dh itu yg Tuhan atur utk dia... siapa kita nk judge org lain sedangkan kita pun x tau apa yg diaorg lalui dlm hidup. And yg penting hari esok pun kita x tau apa yg bakal terjadi kpd hidup kita. Sama2 kita memohon ampun kpd Allah s.w.t.

Poligami tetap akan wujud & diamalkan sampai kiamat sbb Tuhan dh jadikan bilangan kaum pempuan lebih dari bilangan kaum lelaki. Jgn berangan2 yg poligami akan lenyap dari dunia ini... and jgn cuba nk jadi aktivis anti-poligami. Poligami adalah perkara halal dlm Islam. Agama lain x mengamalkan poligami, itu dh cukup menunjukkan Islam agama yg fleksible & unik. Anda tak perlu membenci poligami hanya dgn merujuk kpd kes2 poligami yg gagal. Masih ada byk lagi keluarga yg mengamalkan poligami hidup lebih bahagia daripada mereka yg mengamalkan monogami. Kebarangkalian antara monogami & poligami adalah sama... sbb kalo anda amalkan monogami pun blum tentu menjamin kebahagiaan, and jika anda mengamalkan poligami blum tentu hidup anda x bahagia. Perkahwinan adalah sesuatu yg subjective.

Tanya diri anda sendiri apakah objektif & matlamat sebenar sesebuah institusi perkahwinan itu di dunia ni & yg paling penting di akhirat kelak?

Originally posted by leon_mclaren78 at 25-4-2008 03:32 PM
Straight to the point: x berdosa pun nikah dgn suami org asalkan mengikut ajaran n spt yg dh tertulis dlm Quran...

Kalo lelaki tu pandai mengemudi & cukup ilmu, jgn kata dua buah kapal, malah  ...

Amboiiii.....emosionall nye...

Kita tak bole nilaikan komen org lain cam takde agama atau sebagainya.  Itu antara die ngan tuhan. setiap orang ada
pendapat masing2. Mcm yg anda ckp..
siapa kita nak jugde org lain sedangkan kita pun x tau apa yg diaorg lalui dlm hidup.  

Jadi apakah hukuman , kutukan dan hinaan yg saya beri .....

Yang saya persoalkan......

Kesanggupan org2 yg bina kebahgiaan atas penderitaan dan kesiksaan org lain.
Yang bahagia dan gembira tu tak payaaaaahlah nak di sibukkan...

Saya pun takde kata "saya ttp akan bahgia skarang dan selamanya stelah tidak merampas suami org dulu".
Ye,  mmg keputusan yg betul utk tdk mnjadi perampas (utk diri saya). So whatt..
Tetapi saya juga menerima  sekiranya mmg tiada jln lain dan berserah pada qada' dan kadar kerana ini adalah dari Nya.

Saya sendiri telahpun mengakui tdk bole mendabik dada dgn kehidupan skrang.
Kerana saya juga tak tahu apa akan dtg...
Jadi, bila masanya saya berlagak sombong!!..:@  

Ihklas saya katakan sekiranya anda bole lihat penderittan org lain apelah nilai nye dgn kata2 saya ini.
(dtujukan khas kpd org2 yg bina kebahagiaan di atas penderitaan org lain )
Kepada forumers yg tersinggung atau terguris..saya mohon maaf atas kenyataan sy yg trdahulu.

Kpd leon_mclaren78, Bole tanye skit?? saya ingin sgt nak tahu..
adakah anda bakal isteri bermadu atau no 2/3/4??????.Tak yah sembunyi2 .
mcm anda kata poligami itu kan halal dan tak hina.
Kalau anda bermadu, keluarga madu dan keluarga anda bahgia.
Anda mmg tergolong di dalam org2 yg bertuah sbb tak semua org mcm anda.

Jika anda adalah isteri pertama/ belum penah dimadukan.
Saya dengan ini amat menghormati dengan pendirian anda ini. Jujur saya katakan anda sememang nya seorang yg begitu tabah dan amat luar biasa.

Originally posted by nasuha27 at 28-4-2008 01:53 PM

Amboiiii.....emosionall nye...

Kita tak bole nilaikan komen org lain cam takde agama atau sebagainya.  Itu antara die ngan tuhan. setiap orang ada
pendapat masing2. Mcm yg anda ckp..
si ...

Bukan emosional, tapi sekadar ingat-mengingatkan sesama kaum wanita je sbb kalo kita sedang berada di 'zon selesa', kita mudah lupa utk muhasabah diri sendiri, tapi mahu menjadi hakim & menghukum org lain atas kepincangan kehidupan org lain juga. Sbb last time aku pun anti-poligami, tapi Tuhan itu Maha Kaya & Maha Adil... atas dunia lagi aku dh terima balasannya. So, just nk share pengalaman aku... don't ever kita menghukum org lain sbb kita x tau apa bakal berlaku kpd diri kita.

Honestly aku sendiri pun x tau adakah aku bakal berkahwin atau tidak, atau kalo betul aku akan berkahwin adakah bakal kahwin dgn org bujang, atau suami org... aku x tau & x brani nk ckp. Tp cukup la dgn 'balasan' yg aku dpt skrg ni... aku berat jodoh - aku x salahkan sesiapa tapi diri aku sendiri sbb dulu laser sgt mengata andartu2 yg gatal nk kawin dgn laki org. Hingga ke hari ni hidup aku masih belum 'bermula' walopun umo aku dh cecah 30.

Just aku nk tegaskan x semua wanita yg nk kawin dgn hasben org tu jahat, gatal, hina, & memusnahkan rumahtangga org lain. Siapa kita nk menghukum mereka? Kdg2 kepincangan sesebuah institusi rumahtangga atas kehadiran org ke-3 hanyalah sebagai 'penyebab' --- tp point yg sebenarnya ialah Tuhan nk menguji rumahtangga anda.

Kalo x faham apa yg aku nk terangkan ni, aku bagi contoh yg mudah ye: contohnya Tuhan sebenarnya nk uji keimanan / ketahanan mental diri anda - so Dia turunkan satu musibah, anda akan kehilangan salah satu anggota badan (cth kaki) dlm satu kemalangan jalanraya. Dlm kes ini yg menjadi "penyebab" ialah sebuah lori yg dtg melanggar anda. Adakah anda akan menyalahkan lori yg dtg melanggar kaki anda sampai cedera parah & terpaksa dipotong itu? Kita punya marah dgn driver lori tu sampai terlupa setiap yg berlaku tu ketentuan Tuhan. Kalopun anda x melalui jalan tersebut hari tu & anda ikut jalan lain pun, tapi kalo Tuhan dh kata hari itu anda tetap akan hilang sebelah kaki anda, akan tetap akan kehilangannya... maybe kalo anda ikut jalan lain, bukan lori yg dtg langgar kaki anda, tapi mungkin kereta atau bas pulak yg langgar.

Sama juga dgn kes rumahtangga yg tiba2 Tuhan hadirkan org ke-3 dlm kehidupan anda suami isteri. Jadi, x adil dgn menyalahkan pihak ke-3 100%. Ya, mmg diakui ada gak pempuan gatal yg suka kat laki org... Aku pun x setuju & marah kalo ada pempuan muda yg gedik, ramai lelaki2 bujang yg tergila2 kat dia tapi dia pegi kacau laki org... Dlm kes mcm ni barulah patut kita kutuk pempuan mcm ni. However, perlu diingat... kita ni x perfect walopun kita rasa kita dh cukup baik, taat & berkorban byk utk suami... Tapi jgn lupa, lagi anda taat, lagi Tuhan suka turunkan ujian. Jd, kalo tetiba anda diturunkan sbrg musibah dlm kehidupan berumahtangga, kena byk2 muhasabah diri sbb wanita yg menjadi seorang isteri sgt2 mudah mendapat pahala yg byk & juga sgt mudah mendapat dosa2 yg besar. Jgn lupa yg syaitan sentiasa membisikkan sesuatu yg buruk & selalu mencurah minyak ke dlm api kemarahan anda demi melihat anak2 Adam berpecah sesama sendiri. Walluhualam.

Originally posted by antiQue at 21-4-2008 09:51 PM
Satu je pesanan saya kepada semua, jangan terlepas cakap, jangan mendabik dada, you will never know what will happen to you or your family. It is always good to stay level headed, stay rationale, ...

i setuju ngan pendapat antique ni.

Originally posted by leon_mclaren78 at 29-4-2008 09:33 AM

Bukan emosional, tapi sekadar ingat-mengingatkan sesama kaum wanita je sbb kalo kita sedang berada di 'zon selesa', kita mudah lupa utk muhasabah diri sendiri, tapi mahu menjadi hakim & mengh ...

Takpelah Cik leon_mclaren.......its okay
Mmg ada betul nye pon cakap awak ni dan saya faham maksud nye.
At list saya cuba bayangkan camne kalo saya berada di tempat awak, dan cuba awak bygkan
bagaimana awak brada di tpt saya. Kita semua mmg ada alasan dan sebab tersendiri
apalagi ianya melibatkan kehidupan kita.

Cik leon awak tu muda lagi..jgn ler kata da tua plak..baru cecah 30 jer. tak pon awak ni milih kottt
Ada seorang kwn saya ni hampir give-up stelah umur nye 36 tahun tp lnsg takde bf
kalo ada pun nak kikis duit, saje2 nak enjoy isi masa lapang pastu tup2 jer dgr nak kawen org lain.
Tapi berkat semb. hajat alhamdullilah dlm usia 39 nak masuk 2 anak. Pn org bjgg..

Yang saya kenal pon 40++ msih lum kawen. kitaorg sgt tak brani tanye bab bf.
walopun die happy dan redha tapi kita sgt tau mest dlm hati die sedih gak

Apa pun saya doakan yg terbaik tuk awak.....

Originally posted by nasuha27 at 29-4-2008 10:48 AM

Takpelah Cik leon_mclaren.......its okay
Mmg ada betul nye pon cakap awak ni dan saya faham maksud nye.
At list saya cuba bayangkan camne kalo saya berada di tempat awak, dan cuba awa ...

Thanx, Nasuha...

Sebenarnya mana la ada org yg nak benda 2nd hand... kdg2 tpaksa gak terima sbb dh x de pilihan.

Sama bab jodoh, siapa la yg nk bekas org kan... kalo boleh kita nk yg 1st hand & masih suci... Tapi kalo dh Tuhan tu sempitkan jodoh & hanya beri kita satu pilihan, mahu atau tidak kita kena terima.

Ada org sanggup x kawen sampai mati, walopun tindakan menolak perkahwinan tu nampak mcm sombong dgn the only choice & chance yg Tuhan bagi, itu hak dia la... yg rugi pun dia... dh la kena puasa sepanjang hayat, pahala amalan & ibadat dikira single2 gak... X takut ke Nabi x ngaku umat akhirat nnt?

Mcm aku ni, kalo la hidup aku mcm org lain, bebas dpt mencari kawan, takkan aku pilih laki org. Mcm yg aku cakap, i've my own reason kenapa i agree if i tpaksa kawen dgn laki org... Berat mata memandang, betapa berat lg bahu yg memikul...

Kalo boleh minta dijauhkan, tapi kalo itu yg Tuhan bagi kpd aku (setelah byk kali aku cuba avoid)... redha je la dgn nasib terpaksa 'guna' bekas org!

kalau kawin laki orang tu.. mesti kata 'dah jodoh' ...  kita terpikir gak.. habis nak serah semuanya pada takdir.. kita boleh mengubah.. sebelum benda tu jadi kan.. kena usaha.. kalau takmau.. bertekad tak mau.. takkan jadi.. kalau dizinkan NYA...kita memang tak suka pompuan yang ambik laki orang.. benciiii.. kat opis laki kita memang belambak yang rampas laki orang.. madu, dia dan laki kerja sekali.. hancusssss

bos kita 'bekas pengarah ' lagi.. kawin masa umur 55 tahun... dah nak pencen dah tu.. hubby dia 'bekas pengarah ' gak.. hubby dia duda.. wife meninggal .. masa depa kawin masuk newspaper.. moral of the story.. ALLAH penentu segalanya.. kita just berusaha... yang lain atas NYA...

hampir 1 thn saya masih merahsiakan perkahwinan ke2 ini. pasti keluarga me, my hubby's, sedara-mara both pihak, my-ex hasben havoc if tau. saya jg takut kena serang ngan madu. tak tau sampai bila nak rahsiakan.

cik leon awak jgn lah salah anggap plak
kawan saya tu tak sekali2 pun nak tolak jodoh...
tapi dah mmg ditentukan dia blum bertemu jodoh, mungkin die blum di takdir
untuk merasa alam pkahwinan, of course die nak kawin tp taklah desperate sgt..

yg taknak kawen spi akhir hayat tu mungkin ler  hidup dlm kerugian dan nabi pun tak ngaku die umat..

tak sanggup nak kongsi kasih & dituduh jadi perampas.... rela membujang sampai ke tua.....

selagi boleh pilih..pilihhhh
tak salahh..tu yang betul nye..........
masing2 ada pilihan masing2..