CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamakcute

Great pyramid/ Giza/ Egypt

Reply #100 azazral's post

since BG pun gi ngan LIPS, gambar pun sama la ek..
kitaorg pun gi citadel, masjid mohd ali pasha tu design mmg mcm blue mosque kat Istanbul, dia pun ada kena mengena gak ngan sejarah Turki kan... view dalam masjid pun sama, dgn lampu besar tu, mmg sebijik.

kitaorg gi hari tu di guide oleh budak msia yg blajar kat Cairo U, so ia pun bawak gi tempat2 wajib gi la... tu pasal lbh kurang je tempat2 yg kita gi ek...

kitaorg pun agree, view laut alex menenangkan..menyamankan....best la, x leh nak gambarkan.. nak compare cairo yg sesak bangat tu... kitaorg sempat naik tram dari azarita (betui ka nama tempat ni) ke ibrahimiah... rasanya ada gambar, nanti suruh kak LIPS tepek ek.. gerabak 1 & 2 utk ladies ngan kanak2 jer.. nakal2 budak cairo.. asyik mintak money, money and ajak bergambar.... letih akak jawab... `mafi fulus... mafi fulus'....

[ Last edited by  biggirlduncry at 17-12-2008 10:36 PM ]

a ah. budak2 cairo pantang je nampak tourist nak bergambar, nak je join sekali... nak tergelak pun ada...
dalam masjid, library alex.. ada je nak join sekali..
nak bergambar plak tu gaya nak berpegang2 tangan,lentok2 kepala... mcm dah kenal lama je... ahahha

mmg kitorang gelak gila2 tgk perangai diorang.. diorang happy2 je..

dalam blue mosque mcm tu gak ke... owh.. ni kena pergi istanbul ni.. uhuhuh
bestnye dapat naik tram tu.. tgk dah tua semacam tram nye pun..  slow betul geraknya..

azazral's trip - Hatiku terpaut di bumi Cairo   ~~part 4

tak sangka.. cepat betul masa berlalu.. dah hampir seminggu aku meninggal kan cairo.. tapi semuanya masih ingat.. uhhuhu..

tiba2 aku teringat pasal kushairi.. sedap gak,.. mula2 nampak mcm tak lalu.. rasa sket.. best.. murah plak tu.. LE2 je.. ada spaghetti, macaroni, mi halus, nasi, kacang. semua di campur.. kuah tu pedas2 sket.. best.. ke aku yg tgh laapr time makan tu.. uhuh

roti keras LE1..  sedap dimakan ketika lapar dan penat berjalan..

nasi dgn ayam bakar.. nasi dia ada marjerin2 sket.. terasa lemak2.. best..

makan time pagi2.. nasi dgn susu, katanya.. tapi tak terasa plak nasi nya.. mmg manis la.. desert yg best.. korang tau apa nama nya.. mcm lupa plak..

jus mangga... mmg best.. LE2.50 (RM1 lebih) best diminum ketika cuaca panas terik.. mcm dalam Ayat2 Cinta..

tamar hindi, yg hitam tu .. LE2. best gak.. tapi tak tau diperbuat dari apa.. sesiapa nak share info?? dalam AAC pun ada gak disebut air ni..

aku saje nak try air ni aka cocktail.. strawbery+jambu+mangga... mcm best n lawa je.. mmg best pun.. LE2.50 gak..

talaat harb st .. ni la jalan paling kerap aku kunjungi .. hhu.. mcm2 ada.. lepak2 tgk org ..

suasana downtown waktu mlm.. depan cinema.. mmg penuh gila.. aku tgk dari jauh je.. mcm2 gelagat org ada..

cinema miami, antara cinema yg top kat downtown.. depan dia ada kedai jaket yg best.. Mens CLub tu ha..

anak2 cairo.. yg mmg suka bergambar..

ps: hantar barang pakai bakul... mcm dalam AAC je...

[ Last edited by  azazral at 18-12-2008 11:04 PM ]

Rate

1

Balas #100 azazral\ catat

yup setuju.....bila gi jln camni baru sedar diri & belajar bersyukur...my friend (non muslim) masa kat sana dia ckp...bila samapi msia dia nak kiss the coz to show she appreciate the life,weather and of course food...

tapi satu nak puji di egypt you feel safe...bila jalan kat town tak der takut snatch thief ke, rompak ke dan yg seumpamanya...wpun tak kaya depa tak le sampai rompak  tapi dorang phyco kita je citer yg sedih2 & hidup ngan tips....may be dah derang dah terbiasa coz tourism is their income

wah dah sampai toopik makan ek, kak pun nak citer pasal makan gak aaa...

kedai makan yg kitaorg singgah pas balik dari Roman Theater

interior kedai, tingkat atas

masuk2 kedai nampak pakcik ni tebar roti

view dari atas

seafood pie Taverna yg kitaorg try, atas suggestion budak Alex Uni... sedap gak, tapi masin sket

Om Aly... sedappppppppp......

Rate

1

dek... murah2 ek jus kat sana, akak belasah air tebu sampai 2 gelas, kat Dubai mana nak carik air tebu... murah lak tu... 1 geneh segelas.... kak pi minum kat area Hussin tu... sebab gi cari Kiswah skali..

Follow Us
Tram @ Alexandria

diorg sesuka hati jer buang sampah ...

view dalam tram gerabak pompuan...

Rate

1

kalau ada gantung kain biru ni, maknanya ada org meninggal....

[ Last edited by  lipsofanangel at 18-12-2008 10:57 PM ]

Rate

1

statue patimah mahmod kalau x silap... kat alex

feveret view...kat citadel

Reply #103 azazral's post

dek, kat dubai ni pun kalau ada event2, ada air tamar hindi ni... x sure wat ngan apa...

lagi gambar... Depan Library Alexandria...

alexander the great....

Originally posted by dolphina at 19-12-2008 12:14 AM
yup setuju.....bila gi jln camni baru sedar diri & belajar bersyukur...my friend (non muslim) masa kat sana dia ckp...bila samapi msia dia nak kiss the coz to show she appreciate the life,weather ...

btol2.. mmg terasa safe.. kat mana2 pun byk je police..
nak masuk shopping mall pun siap cek2.. hm.. nak tanya sket.. masa kitorang pergi city star.. security cek. ada org boleh masuk, ada tak boleh..
muka2 tourist mmg boleh masuk.. tapi local yg remaja2, dgn geng2.. tak boleh masuk.. kenapa ye? aku tanya guide, dia kata security tu tak nak ramai sgt dalm mall, just lepak2 je.. hm.. mcm mana kalau remaja2 tu nak masuk, just nak makan2, tgk wayang, main games etc.. tak paham2.. nasib baik KL tak de sampai mcm tu sekali.. sesiapa boleh je masuk dlm mall..

[ Last edited by  azazral at 19-12-2008 11:40 PM ]

kak lips... tidak ada pic Kiswah??
share sket

[ Last edited by  azazral at 19-12-2008 11:20 PM ]

azazral's trip - Hatiku terpaut di bumi Cairo   ~~last part

hari ni dah Jumaat.. diam tak diam dah seminggu aku meninggalkan bumi Cairo.. uhuhu.. waktu yg sama 1 mingu lepas.. aku tgh sibuk2 kemas barang.. tak nak apa yg tertinggal..

tiba di Cairo airport.. 3 jam before flight.. sekali flight delay 5 jam.. kalau tau awal sure dah lepak lagi lama kat downtown... huuh

antara barang2 yg sempat di beli.. sewaktu di Cairo.. aku paling syok dapat jaket tu.. LE170 (RM110) ada bulu2 lagi kat hood tu.. ahha.. set seesha tu hanya LE40 (RM30 kot) kalau beli byk boleh buat jual kat KL.. uhuh... lain2 tu souvenir.. biasa2 je la.. trip kali ini aku habis dalam RM3000.. termasuk tiket, hotel, makan, entrance fees.. etc.. agak puas hati la.. walaupun plan asal nak habis kan RM2500 je.. tapi bila cek tiket KUL-CAI pun lebih RM3000, kira masih untung sket2.. (nak sedap kan hati sebenarnya.. byk dah habis.. ahahah)

sehebat2 cairo.. sesuka2 aku kat cairo.. pastinya.. lebih best KL.. ahah. bagi aku.. KL juga tempat best shopping..  

ps: sesekali travel mmg best.. lepas ni aku dgn member plan nak jalan2 dubai.. biasa transit 10 jam kat dubai.. mmg lepak hotel je.. tidur, penat.. tak kuar ke mana pun.. bulan 5 kitorang plan nak jalan dubai 3-4 hari...
so.. kak lips.. awas... nak terjah rumah kak lips.. ahhha

[ Last edited by  azazral at 19-12-2008 11:38 PM ]

Rate

1

Reply #114 azazral's post

hamboi hamboi...sesuka hati nak terjah umah org...nak kena sekeh ngan tuan umah ker...
welkam to Dubai...sediakan fulus banyak2... dah SALE gila khinzir ni.... gilo den...gilo....

kiswah tu nanti kak cek kat mana gambar nyer ek...

[ Last edited by  lipsofanangel at 19-12-2008 08:04 PM ]

Gambar Curi dalam Egyptian Museum, kawan akak kena tangkap amek gambar lam tu, tapi guard tu hampeh tull, dia nak duit kopi sebenarnya... kawan akak ni dah kuar LE50, skali budak tourist guide tu kata, weh, banyak tu... ni bagi ni je... dia hulur duit kertas 25sen 3 keping... terus guard tu kata xpe la...xpe....

Rate

1

great photo....member raya haji arituh sejuk kt sane eh? ni yg nak ke cairo gak ni  mula2 mmg plan nak ke sane..entah camne sesat ke syria lak arituh..thanks again for the pics..

Reply #117 payrol's post

cairo sejuk........... alex lagi sejuk, ngan angin laut.... kalau ke sana, gi alex gak... best! contact budak2 kita yg study kat sana, bleh diorg guide, sewa kreta... senang jalan2...

Balas #103 azazral\ catat

you pandai cakap arab ke? camner you dpt gi makan at all those places, I minum jus mangga mahal dalam LE12 tapi minum gak sebab jus dia mcm minum puree so pure...kow

payrol... pagi2 sejuk, mlm pun sejuk.. tgh hari kurang sket.. matahari tegak di atas kepala.. bila angin sejuk gak.. tapi bila dah byk jalan2. tak rasa sgt sejuk nye.. kalau mlm mmg terasa sejuk... best2..

dolphina.. arab tau seketul2 je.. nak sembang pjg lebar tak tau la.. senang cari je student sana.. diorang dgn rela hari menolong org2 malaysian..  yesza.. jus mangga mmg best.. mcm mkn buah mangga je sbb terasa serat2 nye yg tak larut dlm air tu.. pergh.. rasa dahaga plak.. cari jus mangga jap lagi.. huhuh..

kak lips.. sale kat dubai sampai bila?? bulan 1 je kan??? hm.. ada tukar plan sket.. saya balik KL mid januari 09, then balik KRT balik awal feb.. transit dubai 10 jam mcm biasa.. boleh kasi tips? heeh...
(oops.. out of topic plak... ok2.. pindah thread dubai jap lagi.. )