CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkang_pecah

Help me please

werrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

[ Last edited by  bubpallo at 16-3-2007 03:55 PM ]

tongkang_pecah This user has been deleted
ok2...thanx all...tp cmna reaksi mak bpk aku time aku ckp aku nk kawin...my dad sure x kasi....dia nk aku da keja baru pikir pasal kawin...dr dulu sampai skrg dia ulang benda yg sama...ni la yg aku takut sgt ni....please give me advice how to soften my father minds...

to rimau taring...knapa ko cam benci sgt kt aku??...ko ckp awek aku nk tgl aku la...ada lg kaya la...n so on....aku wat salah ke kt ko??...aku mintak tlg elok2..please...

n...jgn trus tuduh aku main nama tuhan...if aku janji then aku tunaikan...izzit permain nama tuhan??...so drpd janji ni lah yg kuatkn semangat aku tuk bersama ngn dia dan x kan tglkan dia....nape en. rimau tring suggest aku break ngn dia??...break sementara ke??...or break selamanya?

Originally posted by rimau_taring at 15-3-2007 12:54 AM

nikah je la... takyah buat kenduri kalau dah tak mampu...
tapi aku tau dia tak ready lagi nak nikah coz study lagi... aku pun tak tau macam mane awek kau senang2 je bagi buat menda tu...

mcmnilah rimau taring....duit bapak aku ni ...cukup kot nk beli jusco...tp..kerestuan dr my dad ni...dan...itu duit dia...dia slalu pesan kt aku yg if nk anything, u must work your self....aku x de duit lg....aku still study...bpk aku kasi duit ckup2 nk makan n byr sewa umh je....n...nape awek aku bg??...ntah la abg rimau....maybe aku terlalu mendesak....bkn slah dia...aku ni yg teruk...terlalu ikut hawa nafsu...im sorry  rimau taring if u hate me because what i have done...

macam kes kau, hanya kau je bole tolong diri kau sendiri...
takyah la kau cakap hal tanggungjawab tu.. realitinye kau takut nak dapat restu family kau time nie.. tanggungjawab ke maksudnye tu... tu bukan tanggungjawab namenye tu...
cadangan aku la, kau kenalkan je la awek kau tu kat family kau.. just kasitau kau berkawan rapat ngan dia.. then kemudian kau kenal2 la pulak family awek kau..bukan suruh kawin time skrg.. at least family kau ngan family awek kau tau yg korang tgh berkawan... dengan cara mcam nie dah nampak la skit tanggungjawab..
ni tak, sebut sumpah2 kat awek jer... kenape tak sebut sumpah depan family dia n family kau skali... kau pikirkan maksud tanggungjawab nie sendiri, ada macam2 cara kau bole buat, bukan dengan cara sebut sumpah atas name tuhan...

femly aku dah kenal dh dia...n pnah bwk dinner ngn my mum pun....the main probs is my dad...ok2...nanti aku try tanya mak aku....cmna pendapat dia coz dia lg knal bpk aku ni drpd aku....k...sory rimau main sumpah je...

ok... kau tumpu pada study.. dah abis study cepat2 kerja.. then baru la tunjuk komitmen kat dad ko yg kau dah ready...
cuma pesan aku la, time skrg nie, aku harap kau takde lagi buat benda terlarang tu ngan awek kau.. cuba control skit nafsu tu bile bersama ngan awek kau.. jangan gatal2 mulut desak dia buat benda tu lagi...

Follow Us
i think if u learn to control ur overly extreme desires ....that't the best way .....aku tk paham ko kate kwn2 ko ....membawa pengaruh buruk pada ko ? aku nk tanye ko still berkawan ngan diorang klau.... still berkwn ...then buang mase je laa rimau_taring dok posting .... bg aku ko ni cume tunggu mase je nk terjebak lg teruk ... bkn ngan awek ko tp ngan org lain ... nasihat aku ...start memilih kwn ....

Originally posted by rimau_taring at 18-3-2007 11:43 AM
ok... kau tumpu pada study.. dah abis study cepat2 kerja.. then baru la tunjuk komitmen kat dad ko yg kau dah ready...
cuma pesan aku la, time skrg nie, aku harap kau takde lagi buat benda terla ...

ok rimau taring....i will try my best to study hard and kuatkan hati ni.....thanx so much coz guide aku...

Originally posted by fish_o7 at 18-3-2007 09:21 PM
i think if u learn to control ur overly extreme desires ....that't the best way .....aku tk paham ko kate kwn2 ko ....membawa pengaruh buruk pada ko ? aku nk tanye ko still berkawan ngan diorang  ...

cmne nk blajar???....aku nk sgt2 blaja control my desire ni....please,if ade tmpat yg ajar,aku nk pg blaja...

yup...aku ngaku aku salah pilih kawan dan aku pnah cuba join bdk2 baik ni...tp aku x tau nape diorang ni suka berdengki2 ngn aku...bila aku lebih sikit...ngata kot blakang la....sakit ati tol...tp bila aku kawan ngn member2 aku yg lepak2 ni...diorang lg friendly dan x pnah pun kutuk2 aku kot blakang dan lain2...maybe aku silap pilih kawan baik kot...kene cari kawan yg betul2 baik...

Originally posted by tongkang_pecah at 19-3-2007 02:12 AM

cmne nk blajar???....aku nk sgt2 blaja control my desire ni....please,if ade tmpat yg ajar,aku nk pg blaja...

yup...aku ngaku aku salah pilih kawan dan aku pnah cuba join bdk2 baik ni... ...

bukan takleh join budak2 yg tak baik nie.. cuma ko kena tahan dari terpengaruh...
aku pun ada gak geng2 ngan budak2 mcm tu.. kau cuba pandai menggunakan akal, bukan terpengaruh oleh akal mereka

hehe bg kes tongkang ni payah beb ..... dier sendiri tak leh kawal nafsu pe lg klau campur ngan org yg tak baik ....nk selamat....baik lari awal2 lg ...kan kan

klau bebudak baik tk terima ko dan ko pon menjauhi bebudak tk baik .... baik ko belajar hidup sendiri tanpa ade teman .....biarlah ko dok sorang kat dunia ...at least ko tk wat dosa

baik lepak kt masjid kwn ngan tok imam ke aper ....at least leh belajar ilmu agama

to tongkang pecah..
hope cerita awek nie jadi pengajaran utk kau... baca kat link bawah nie..

http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D1

hope kau memang betul2 bertanggungjawab... hope bila kau dah keje nanti, hati kau kat awek kau tak pernah berubah.. sebab tu aku slalu kata, jgn dari mulut je kata nak tanggungjawab... aku kasi link citer tu sebagai pengajaran utk kau, bukan kutuk kau...

thanx bro....aku doa byk2 kt tuhan...insyaallah ngn kebenaran dr Allah swt...aku x tglkan dia...aku harap sgt2...

Originally posted by tongkang_pecah at 19-3-2007 04:19 PM
thanx bro....aku doa byk2 kt tuhan...insyaallah ngn kebenaran dr Allah swt...aku x tglkan dia...aku harap sgt2...

ok.. pegang pada janji kau tu.. jgn cepat terpengaruh... control beb control!!!

dah berzina boleh pulak semayang mintak gf u lebih sayang kat u , n selalu bagi seks dgn u?
isk..isk..dah hilang akal ke ape..
cepat2 la kawin..

yer...kawennnn jer laa

Originally posted by be_delicious at 20-3-2007 02:34 AM
dah berzina boleh pulak semayang mintak gf u lebih sayang kat u , n selalu bagi seks dgn u?
isk..isk..dah hilang akal ke ape..
cepat2 la kawin..

so if berzina,x leh smyg lg lah???...mcmtu??..kalu wat salah je,x yah smyg dah???...elok2 sikit ya ckp...aku tau aku pihak yg bersalah kt sini tp aku bkn syaitan...aku manusia yg byk wat silap dan perlukan tuhan utk membantu dan guide aku...dan maybe aku x nampak jalan yg benar lg..coz tu aku meminta2 belas kasihan dr tuhan.....utk membimbing ku....

aku suggest ko banyak buat aktivitu luar. ia akan buat badan kau sihat dan melarikan fikiran kau dari asyik teringat kat si dia. kau pun kena cepat2 mandi wajib, smyg dan bykkan pegang quran. selalu bwk quran bersama kau. kalau kau terpikir nak onani, pegang la al-quran tu, sure kau tak jadi buat punya. harap2 la....

HAKU X BERAPA MINAT NGAN SAPE2 X TAK BERTANGGUNG JAWAB.......

tongkang,

masalah ko x lah seberat masalah penggunaan bhs msia ko. berterabur mcm tongkang pecah. aku rasa lebih baik ko mantapkan dulu bab penguasaan bhs melayu ko sebelum ko tumupukan kpd kemantapan *****tion..