CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tongkang_pecah

Help me please

tongkang_pecah This user has been deleted
ok2...thanx alot for the advice.....i will try my best....trimas!!!!

or...maybe aku kena pg jumpa pakar psikologi????

Reply #21 tongkang_pecah's post

U think?

aku x tau....tu yg aku tanya tu...

Reply #23 tongkang_pecah's post

seperti yg saya tulis sebelum ni, u dah dapat banyak advise berguna dari kawan2, y not u cuba dulu, kalo x boleh gak, n if u feel u sex addict, jumpa lah pakar yg sesuai yg dapat membantu, insya Allah

kawin cepat2..tue jln penyelesaian yg terbaik..

Reply #15 tongkang_pecah's post

Kalau aku brutal sikit sori la ye...bagi aku kalau nak dibuat isteri, jangan ditebuk dulu sebelum kawin. Ini nak buat bini yang ditebuk dulu...

[ Last edited by  alphawolf at 5-3-2007 05:04 PM ]

Follow Us
Originally posted by yipun78 at 5-3-2007 04:15 PM
seperti yg saya tulis sebelum ni, u dah dapat banyak advise berguna dari kawan2, y not u cuba dulu, kalo x boleh gak, n if u feel u sex addict, jumpa lah pakar yg sesuai yg dapat membantu, insya Allah

ok2...thanx...i try my best...

Originally posted by alphawolf at 5-3-2007 05:00 PM
Kalau aku brutal sikit sori la ye...bagi aku kalau nak dibuat isteri, jangan ditebuk dulu sebelum kawin. Ini nak buat bini yang ditebuk dulu...

ok...aku faham apa yg ko nk ckp nni...tp bg aku itu cara aku luah syg aku kt dia...ntah la...pikir2 balik bodoh jgk aku bg alasan cmtu kt diri aku ni....sbenarnya nafsu...tp yg penting skrg x kira tebuk or x aku syg dia x kira apapun...

good dude, its take alot of courage n nerve to own up to ur own problem n short comings... a good man always try to improve, u still young, at least time still on ur side... buat ape yg ramai dah suggest stakat ko mampu, kalu tak mampu nak kawen, jgn kawen lagi... but let her know, u want to marry her, takde la dia rasa ko main2 jer selama nie... try to change WITH her... inysa allah...

aku tak recommend ko pegi pakar psiko lagi la... (depends on u) sbb aku rasa bende akan jadi besar, n ur parents pun sure tatau pun kan bende ni so for now try berubah dulu... IT CAN BE DONE...

Reply #28 tongkang_pecah's post

Tapi sebab hang dah tebuk dia, ambil la dia sebagai isteri bila dah cukup syarat...jangan la hang tinggal sisa kasi orang lain makan...

Originally posted by alphawolf at 6-3-2007 08:23 AM
Tapi sebab hang dah tebuk dia, ambil la dia sebagai isteri bila dah cukup syarat...jangan la hang tinggal sisa kasi orang lain makan...

itu sudah pasti la bang...dun worry bout dat la...aku dah mention kan td yg aku akan wat die isteri aku...aku bkn laki yg x bertanggungjwb dan hubungan aku bkn bermula dgn sex tp ngn cinta...hope korang pcaya kt aku yg aku x kan tgl dia cmtu ja....aku pun da janji kt mak aku yg aku nak dia jd isteri aku nanti...

a'kum,

selama korang wat sex, x penah ke ter'kembung'? terrer nyer ko...sementara awek ko blom bunting ni baik korang kawin cepat2...nikah je dulu, tu yg wajib..nak wat kenduri ke pelamain ke hapa ke kemudian cite, kalo nak kira duit, sampai bile pun asik x cukup ajer..yg wajib akad nikah. jangan sampai awek ko dah terbunting baru nak nyesal..time tu sian kat dia  mesti jatuh maruah dia, pastu kena pukul ngan mak bapak lar, kena halau dari umah lar..kena benti skolah lar bla..bla....hidup sebatang kara lar...masa tu apa ko nak cakap? masih lagi pikir nak wat sex ajer ngan dia?..jawab..jawab...

[ Last edited by  d50boy at 6-3-2007 02:41 PM ]

alhamdulillah la spanjang kitorang wat ni...x la jd cmtu...kawin??...apa nanti fmly aku ckp lak??...diorang mmg confirm x bg punya coz diorang tau aku x mampu lg...nk kawin kt siam ke???...boleh ke????

yg penting sekali adalah korang berdua kene taubat nasuha dulu....

setelah aku baca balik feedback from all the forumers... aku rasa topik sepatutnyer pegi kat bod Muslimin & Muslimat (M&M)... pasal kat situ, 'tuan tanah' ni boleh dapat lebih byk hidayah... apa kata lu, bro alpha?? :cak:

Originally posted by medangtamang at 6-3-2007 10:19 PM
setelah aku baca balik feedback from all the forumers... aku rasa topik sepatutnyer pegi kat bod Muslimin & Muslimat (M&M)... pasal kat situ, 'tuan tanah' ni boleh dapat lebih byk hidayah ...

hope korang x pindah coz if kt sana aku takut orgnya kurang open minded dan trus meburukkan dan menyalahkan aku lg...aku dah pernah mintak nasihat kt kawan aku yg alim n dia maki2 aku...sedih...and pastu aku mintak nasihat kawan aku yg biasa...and dia bg nasihat elok2 kt aku dan bg nasihat yg mcm korang...and it helps me alot...thanx to all...

...benda sedap wei....skali merasa nak dua kali...dua kali rasa...nak banyak2 kali...ekekekeke...

...what u are feeling is normal lah beb..sedangkan yang dah berumahtangga pon ada jugak yang kalau 2 tiga hari tak dapat bley meroyan...huhuhu...

...but...since ko lebih maklum yang korang berdua nie blom bernikah...memang lah berdosa besar kalau terus2an ngan cara hidup begini...bertaubatlah beb...

...kalau keinginan ko tu memuncak...lekas2lah ko amik wudhu dan dirikanlah sholat...minda ko tu janganlah ingat2 selalu akan kenikmatan benda nie...jangan dilayankan sangat...

...another thing...elakkan daripada menonton atau membaca bahan2 yang bley membuat ko keras...heh...

CikTipah This user has been deleted
sex merbahaya bagi si solo...dah kahwin wajib

Reply #35 medangtamang's post

Kat bod personal problem boleh kot?

Aku bukan apa..kalau orang dah buat...nasihat elok2 la...benda pun dah jadi. Tapi kalau tak pernah buat dan lahirkan niat nak buat...yang tu memamng aku kutuk tak kasi can punya!

Originally posted by alphawolf at 7-3-2007 08:22 AM
Kat bod personal problem boleh kot?

Aku bukan apa..kalau orang dah buat...nasihat elok2 la...benda pun dah jadi. Tapi kalau tak pernah buat dan lahirkan niat nak buat...yang tu memamng aku kut ...

ok2...nanti bg link die bley???.... hope korang still bleh guide aku kt sana...