CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sofiajane

Anda seorang pembersih...suami pengotor...Tension tak?

ni benang lama dah ropenyer..

camner TT??  

dah sebat kaw kaw tak suami anda yg pemalas tuh?

ayah n mak aku cam nie..mak aku pengemas tapi ayah aku nie suka nor letak barang merata-rata..mak aku mula la asyik hangin je..pastu bile hangin kami adik beradik la yang kne bebel bukan ayah aku,huhu..
yang aku lawak nye,ayah aku selalu bising sebab mak aku selalu mengemas bukan sebab rumah bersepah...aduh,pening aku ngan mak n ayah ku ini..

Macamana nak handle kalau dpt suami yang berat tulang...berat tulang satu hal,pastui tak suka mengemas...stoking campak sana,tuala naik mandi sibai merata-rata,makan bersepah-sepah...serba-serbi tak s ...
sofiajane Post at 3-3-2007 19:30

hmm entah2 mak dia pun camtu gak kot...huhu...
harap aku silaplah yer....

bukan per sebab ada kes aku tengok ada anaknya pengotor...bila pergi rumah mak dia...rupanya mak dia memang jenis camtu...rumah cam tongkang pecah....

sy rasa ni ada kaitan ngn cara didikan dirumah la...

mcm saya, ada 2 adik lelaki..mak keje, ayah keje...

adik2 sy mmg malas la...tp malas2 diaorg pun, diaorg sepahkan bilik diaorg je,..

maybe sbb mak keje n takder masa nk mgemas sgt, so, diaorg jaga diri sendiri...

pas mandi, diaorg tau nk sidai tuala kat mana....baju dh pakai n nak basuh, diaorg dh siap2 masukkan lam washing machine...

pas makan, diaorg basuh pinggan n mug sendiri ajela...kalau ada pinggan org lain, diaorg tak basuh pun....

pastu bile air sejuk dlm fridge dah habis, pandai plak diaorg isi air masak lam tu...sbb diaorg gak yg minum...mak mana ada minum air sejuk...

tp kire OK gak la kan...xder la malas sgt...

sbb ada kwn2 ppuan pun lg malas dr tu...

keje sama2 keje, cuti sama2 cuti...tp rumah x penah sapu...toilet tak penah basuh...bukan nye suruh every week, sebulan sekali pun jadila....

sinki sampai berdaki...air sejuk kalau dh habis, ngn botol kosong tu p letak blk dlm fridge...
bukan nak isi air masak...

rupanya sbb mak housewife kot, semua mak buat....
anak duk belaja jee....takyah penat2 tolong mak kat dapur... cuci toilet...

sbb rasa tu mmg t'jwp mak kot...

huhuhu....

*masa kecik, selalu sedih sbb mak keje...x penah bwk makanan mak msk...x penah breakfast mak masak... umahpun x kemas sgtla...

bile dh besar, br nampak kelebihan....sbb mak keje la, kite kene buat sendiri...main masak je utk isi perut... basuh pinggan semua...tolong sapu umah....iron baju sendiri....basuh kasut sekolah sendiri...

sbb kesian kat mak...pas penat blk keje, kene wat semua tu...

sepatutnya wpun mak housewife, mak kene didik anak2 perempuan n lelaki die menolong keje umah....jgn sampai cm kwn saya,sampai form5(ppuan)...mak iron baju sekolah n still basuh kasut sekolah die, kakak die n adik2 die...

sekali sekala suh anak tolong kat dapur especially girls...masa weekend pun OK...sbb byk kwn2 ppuan x tau memasak la....sampai dh umur 30 thn pun....rupanya bile blk keje, mak jgk siap2 msk...masa weekend, mak jugak masak...suh anak rest...sbb masa weekend je anak blh rest... bile 1st time duk myewa,baru terkial2....

housemate yg pangkat adik2 pun blh memasak...n mgemas umah...

jgnlah manjakan sgt anak2....