CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15671|Reply: 104

Aku takut...Aku susah hati....tolong

Kepada pembaca forumer, saya sudah berusia 26 tahun, dan sudah 7 tahun belajar undang2 tapi tak habis..
Selama ini, bukan saya tak belajar cuma saya tidak dapat menumpukan perhatian...

Dipendekkan cerita, minggu depan saya tinggal lagi 5 subjek sebelum mendapat general degree, degree kelas  
ketiga dan pointer saya ialah 1.85 !!!!! cgpa

Jadi, saya terpaksa mengambil semua subjek tersebut yaitu conveyancin, jurisprudende 2, evidence 2,
compana seketrerial praktis dan intellectual propert law 2 berjumlah 17 jam kredit hour !!!

DO or die...gagal satu subjek ranap semua sebab saya sudah gagal tapi buat rayuan masuk semula..
degree patut 4 tahun tapi kini dan masok ke enam....

convey ambik kali ke2, juris kali ke 3, dan yg lain2 semua kali ke-2 melainkan csp1st time...

Bolehkah saya lulus semua? Haruskah saa duduk di asrama atau tinggal di rumah 2 tingkat saya jarak 1 jam jauh?

saya pasrah...saya sudah habis berpuluh puluh ribu ringgit duit arwah sebab saya anak yatim piatu...dan
sy tidak pernah bekerja dan mungkin agak boros masa muda

tolonglah tuan2 doakan saya mendapat petunjuk dari Allah s.w.t kerna kawan2 saya semua sudah berjaya
dan buat benda lain dan melarikan diri dari saya dlm keadaan sebegini...

p/s - kalau saya ada diploma atau stp saa sanggup kerja dgn gaji RM1200 tapi kerna matrikulasi saya
         hanya ada spm kalau gagal dn bergaji RM800 dan menjatuhkan maruah diri kerna ibubapa adik beradik
         sedara mara saya semuanya KAYA dan berBiasiswa luar negara...

Semoga tuan2 dan puan2 mendapat pahala jika memberi pendapat pada diri saya...

Tiada tuhan Melainkan Allah, Nabi Muhamaad pesuruh Allah....
Lailahaillah muhamadarasuululah

Rate

1

to herman...
yg penting niat nak blaja actually...
tak kira awk dok mane pon, awk niat betul ALLAH akan tunjuk awk cara yg betul...
awk study laa dengan berniat hanya kerna ALLAH SWT..
insya ALLAH awak akan berjaya...
sy pon mcam awk...
byk main2...
tapi skrg sy pon tgh takot gak...
takot nak kena interview je...
humm...

pape pon...
sy doakan awk berjaya nati...
kawan sy pon sorg macam awk...
last sem nih dia carry byk subjek...
kalo dia fail satu, habish 3 tahun dia blaja...
tapi dia kuatkan smngat...
dia amek gak sume sbjek...
atas dorongan awek dia, kgkawan dia, lect sume...
but first kitorg dh nasihat kan dia...
niat tuh penting...
jgn hangat2 je...
alhamdulilah...
dia lulus pon...

harap2 awk pon camtuh k??
jgn pk sgt...
niat tuh...
sy doakan awk berjaya eg??

chaiyyo2...:pompom: :pompom: :pompom:

at first..

mmg minat law ker?

or kena paksa amik law?

kalau belajar kerana terpaksa mmg susah sikit laa nak catch-up..

tp takper laa...benda dah lepas..

skang nih bykkan solat...bykkan doa bg terang hati...kuatkan semangat utk belajar...kuatkan daya ingatan...

kalau duduk hostel...maybe boleh belajar dgn aman...

time tgh study...jgn pk benda2 lain...tumpukan sepenuh perhatian...

bila dah usaha tuh..tawakkal.....

good luck!

all the best on yr law school... aku pun mengalami masalh yg same gak... tp slow2 arr..aku tak minat sgt keje aku skang ni... ermm but what da heck..terima jela... dah rezeki aku kot sini... be tough ok..i know u can make it...

yep yep..yg penting niat tu..ditambah dgn keazaman yg kuat nk habiskan..insyallah bleh punye..jgn pikir psl sedare yg kaye ke hape..just focus on urself..x serabut kepale otak

kegagalan yg lalu lupakan je la herman..pandang ke hdpan..skrg nie, awk perlu tumpkan phatian kepada subjek-subjek tu.beri peluang untuk diri sendiri..jgn dgr ckp org lain..buat masa skrg got to your ownself...seek solidarity..awk kena berusaha sebab nie last sem awk

Follow Us
sudah lama aku menderita....
tamatkanlah penderitaan ku ini.....

Percayalah pada diri sendiri Herman.

Berazamlah betul2 nak pas kali ni. Belajar betul2. Kalau rasa tak boleh concentrate tu, cubalah makan gingko biloba ker.. atau apa2 vitamin yang boleh perbaiki ingatan kita dah tahap kecerdasan kita.

Yang penting sekali, orang lain tak boleh tolong u nak pass. U sendiri yang tentukan u boleh pass ke tak.

Reply #1 herman's post

aku x tau psl course ko ni ..susah kot...tp andai ko gagal pun bukan b'maksud hidup ko hancur terus....kaya atau miskin belakang citer yg penting ko jadi org yg b'guna. ko kna usaha kuat m'gejar apa ader di depan mata...keje guna diploma atau spm ker..x kisahlah janji ko kje... carik mkn sndiri...kalau lulusan tinggi xder kje xguna gak...ader kje gaji besar idup x b'syukur x guna gak..yg penting usaha dulu jika menang itu lah ganjaran kalu gagal itulah pengajaran.

wish u all the best
jgn tension sangat just do ur best haaa
is not end of the world

ff: ...1st skali, aku terperasan yg ni: "Haruskah saya duduk di asrama atau tinggal di rumah 2 tingkat saya jarak 1 jam jauh?" :cak:

susah bebeno ke "bace" undang2 tuh?...:hmm: ...ker ko yg x minat ngan law, tp gagahkan jugak sbb famili etc..

ko penah readmin, maknenyer mmg pointer ko sblm nie teruk giler la...msti ko fail x kurang dr 5,6 paper...:geram:

sbenanyer forumer dlm nie x bleh nk bg ape2 advise pon, sbb ko dah tinggal last 5 subject, pointer pon below 2.0 cgpa, so nk xnk ko kene harung jugakla papers tu sumer...:setuju:

cumer kalu ko nk tau ape akan jd kalu ko fail, ape prospect carrier ko, tu bleh aaa kitorg citer sesikit...

1st, kitorg wish ko berjaye ngan papers ko tuh..mcm mane nk berjaye tu terpulang pade ko...kalu time aku dulu bawak "pembantu" jer....:malu:...

2nd, in case (nauzubillah) ko x berjaye, maknenye ko x grad ngan bachelor of laws (sbb ko ckp x leh nk resit dah kan)...maknenyer ko hanye ade spm...bnyk lagi keje yg hanye required spm qualification...tmbh ko laki...ko nk citer psl maruah, pride, mati ke kalu ko keje ape yg proportionate ngan ape yg ko ade?...mati ke kalu sedare ko tau ko x grad ngan LLB?;)

3rd, kalu org tu bebetul nk berjaye, bkn qualification yg determine mende tuh...perompak aku tgk bnyk yg x skola, tp bnyk jugak rumah, benk, opis yg kene rompak, bnyk jugak kes yg polis x berjaye siasat (in which it means the robbers are smart)

bagi aku jangan pandang blakang lagi....:music: :music:
pandang la ke depan.....:nerd: :nerd:

Originally posted by herman at 7-1-2007 07:57 PM
Kepada pembaca forumer, saya sudah berusia 26 tahun, dan sudah 7 tahun belajar undang2 tapi tak habis..
Selama ini, bukan saya tak belajar cuma saya tidak dapat menumpukan perhatian...

Dip ...

work hard! insyallah boleh..
ko kata ko blajar tapi tak dapat tumpukan perhatian? kenapa?
ko dah spend so much time so tak boleh turn back..
this is ur last lap so do your best...
lupakan pasal forum nih sementara waktu...

kalau ko dah berusaha tapi still gagal.. jangan menyesal..
rezeki Allah ada dimana-mana... mungkin rezeki ko bukan dlm bidang nih..

sungguh tabah incik herman ini..kalo aku..gerenti dah lama quit dah..

gambatee herman..

再度住まなければならなかったら私の生命私は同じ間違いを、すぐにだけ作る。    

teruskan perjuangan..
alaa ng aku ko wat la btul2..
klu ponter x elok..ko leh cuba bidang laen..
rezeki Tuhan  tu luas...kate kaya kan..haa..meniaga ler sket2..
watper nak fokuskan kene kje ngn org lak..

biaser nyer kalu junior2 aku dtg jumper aku maser zaman2 u dulu..kalu
derang ader prob cam nie....aku akan suggest derang...tukar course
lain....or repeat the whole thing once again...start balik from 0....
kalu pointer teruk camtu....no point kalu ko grad sekalipun....nak carik
keje camner? memang org bley cakap kalu rezeki tak kemana...tapi
dlm keadaan sekrg nie...agak2 bley ker compete ngan budak2 lain yg
dasat2 kat luar saner.....

masalah ko ni skrg....ko dah sampai hujung2....kalu kat early stage
still bley patah balik lagi....so nak tak nak...aku raser ko kene try jugak...
why not ko jumper counsellor kat u ko tu...kalu kat tempat aku...derang
akan usahakan habis habisan utk bagi extend lagi.....selagi tak habis la...
derang takkan buang suker2 hati jerk...kalu kat tempat ko tak tau la...

ALL THE BEST ANYWAY.....!

Reply #1 herman's post

member bad ....kawan dia ada gak yg kes dia mcm ko ni....tp dia terus berusaha...berdoa....then at last...pass gak...insyaallah...berdoa dan banyakkan berusaha beb...good luck to u.

mmber haku amek engin, xtau la major/minor hape...batch dier dah grad end 2003, dier skangni ade lagi melepet kt U', rasenyer stil amek subject 2nd/3rd year...die suker jd super duper senior kot...:jeling:

tp utk bekap expenses (loan utk 4 taun je) dier wat part time job, jd pak gad ke, jual bege ke, jd gigo ke tp.....:hmm: dier x hensem so x mungkin dier jd gigo...:pmuka:

Reply #18 philipinoe2's post

wakaaaakkaa.......ko ni org tgh bersedih.... tak tau nak dok asrama ker nak dok umah 2 tingkat yg jauh 1 jam...... lagi ko buat lawak zoo...

pada aku apa2 pun terpulang kat diri empunya dia...tp kalau dah cgpa 1.83 leh ker dok kolej? kalau kat uitm tak leh....tp tak tau lah skang sbb aku tgk byk gak super duper jumbo senior yg dok melepek kat u lagik ....sbb nak usha junior pompuan....

tp benda ni bermula dr awal...kalau mula2 enjoy tak hengat..tp last2 baru nak struggle...mmg sakit lah....

kalau dpt LLB tp with pointer below 2...aku rasa takder sapa pun nak ambik kerja kan.....itu experience aku lah bila menginterview org .......sbb kalau time study dah tak tunjuk commitment...camana dgn time kerja......

[ Last edited by  airynz at 10-1-2007 11:15 AM ]

Reply #19 airynz's post

ko dulu study itm ke?...:hmm: course ape?..law gak eh?...tah2 korg satu batch x?...:jeling:

dah mcm reunion la plak...:ting: