CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ekmal_sorrow

btol ke susah carik kerja? rasanya susah lagi carik jodoh...

Originally posted by ctsueraya at 30-12-2006 09:55 PM
aku ni tergolong dlm fresh graduate lah
memang kalau kita tgk org kiri kanan couple..kita pun nak couple..tapi bagik aku terpulang pada diri masing2
macam aku skng nie prefer single..keje enjoy a ...

awk nak berenti keja ke bila dah kawin?
wow..........zmn skang susah nk carik kerja bagi pomp,
laki senang dpt keja.....

takderlah benti keje
keje tetap keje
rugiler kau belajar tapi tak keje
skang pun aku tgh sambung master
cuma kalau dh kahwin nak ke sana sini terhad ma
maklumlah byk komitmen

Originally posted by ekmal_sorrow at 30-12-2006 08:35 PM
spt Hana cakap keje adalah bergantung 100% usaha gigih kita,
bkn mcm cinta....usaha adalah bergantung 50% si dia dan 50% kita.
so yg mana senang carik lagi?

sbb..aku tengok berdasarkan diri aku..
kalau aku citer lebih2 ttg diri aku kang..nnt ramai sgt org tau pasal aku..hehehe..dah ler aku nie kaki lepak porem..lagipun aku dah tua..dah tak relevan utk dijadikan contoh.. bak kata org.. saham dah jatuh..hahahahaha

so..aku nak kasi contoh kawan aku lah. umo dia 25yrs old. sgt relevan utk dijadikan kajian sampel. hahahahaha.
dia nie.. sumer lengkap lah..keje bagus.. gaji bagus..drive kete bagus (kete import..bukan keta local)..rupa pun orait (sbb kekadang muka dia tu...sykt ambik  dia jadi model free tuk wat promotion) so..disitu..muka dia mmg ok lah kan?
utk tahun 2006 ajek..
dia dah diperkenalkan X guys..pastu gi dating2..tapi, satu pun tak lekat jadi bf..
tapi.dlm keje..fuhh..dia just buat 10x usaha ajek..skrg..dia tgh been promoted utk naik pangkat utk tahun depan

aiseh..aku sms dia..mood dia tak bagus lahh..
so..dia tanak jawab soalan aku..brp dia dah kenal guys tuk tahun ini shj..so..aku letak lah X..takper..nnt aku tanya balik..

Rate

1

ehh beb, rileks lahh..jgnla salahkan pompuan memilih itu ini pasal keje... ni semua rezeki masing2, ada yg dapat cepat ada yg dapat lambat...
pasal jodoh plak, macam org lain nasihatkan ko, ko muda lagi maaa...
ko dah usaha tapi tak dapat2 jugak, itu maknanya ujian Tuhan.. yerla kan ko dah mudah dapat keje segala (macam ko citerla kan)...so, ada part lain yg ko kurang sket....

aku rasa problem ko, ko x reti pikat prempuan. dulu aku pun jenis sama gak. aku pelik, camna nak pikat prempuan. org lain pikat senang je. byk buku aku g baca. siap baca buku tu. last2 aku pikat prempuan, aku x bgtau pun aku kerja apa. kluar g midvalley pakai cam org xde duit pun boleh pikat prempuan. yg paling penting aku rasa, ialah 'berani' n kena kenal prempuan tu camna. x semua prempuan cara pikat sama. bab kerja, aku bersyukur gak, selama ni x pernah apply kerja.kerja dtg cari aku.

[ Last edited by  Jackie at 31-12-2006 12:18 PM ]

cari keja senang..
nak yang sesuai dengan diri kita ,mayb susah sikit..
macam la jugak jodoh..
nak cari senang je,yang selebet2 pun kalau dah nak juga utk berjodohan.mesti dapat punya lah.
sama gak macam cari keja,yang sesuai tu yang payah skit..
demand macam2 yang sememangnya lom tentu leh dpt

Follow Us
hehehe... aku nak gelak jap.. hana mengaku dia tua

ok la tu ekmal.. aku pun lebih kurang ko gak. kalau ikut kan cable memang besar bangat laa. bila2 aku boleh mintak kerja guna cable beso.. tapi aku tak guna cara tu pun alhamdulillah.. dah selamat aku keje.. sampai muak2 gak la aku keje.. :lol rasa nak quit .. pas tu go round the world. but life doesn't work that way. and memang aku susah gila nak cari bf yang serasi bersama hingga ke akhir hayat.. after some time, usually putus.. yang kuar date ngan aku macam2 jenis org.. tu pun org kata aku memilih lagi..

aku dah kuar ngan technician (mak cik aku kenalkan) aku tak bekenan langsung.. tapi terpaksa.. bukan pasal dia tak hensem (memang tak hensem pun) tapi isk.. proud gile.. tak suka aku.. :geram: aku pernah kuar ngan lelaki yang agak besar2 sikit badan nye.. last2 diorang back off.. kata aku ni tinggi sangat standard nye utk diorang. tang mana tinggi nye entah. aku bukannye tinggi pun.. kira2 biasa ajee..

aku agree ngan opinions some forummer.. ko nye life easier in terms of looking for work. tapi looking for love agak susah sikit. and i know kalau aku kata usaha lebih sikit mesti ko mengamuk tahap resaksa citer otomen nye.. sebab aku pun rasa tension gak bila family aku suruh double kan usaha aku. as if usaha aku ni tak cukup.. time weekend aje suruh aku balik kampung. bukannye nak kenalkan aku pada sesapa pun.. padahal weekends aku boleh gi kuar dating2.. sibuk ajee.. lol

anyway, kesimpulan nye.. bukan ko sorang aje yang kena cam tu.. ramai yang kena cam tu. at least the girls are nice enough to tell u that u're not their type. some men are cruel enough to just keep quiet tak nak bagi tau apa2 to the girls they date they don't like them enough. at least ko tak tertunggu2 .. minah ni nak kat aku ke tak.. suka ke tak.. so, bersyukur lah seadanya. usaha lagi.. ko tekel la budak2 yang datang mintak keje tu ke apa ke.. takkan tak de sorang pun? tak pun ko tekel aje si hana tu.. dia dah susah hati tu tak leh nak minum kopibin feveret dia tiap2 hari hana tu dah makin tua.. baik ko tekel dia sekarang.. kang buruk.. tak sanggup plak ko nak tengok dia

Originally posted by tulip at 31-12-2006 07:47 PM
hehehe... aku nak gelak jap.. hana mengaku dia tua

ok la tu ekmal.. aku pun lebih kurang ko gak. kalau ikut kan cable memang besar bangat laa. bila2 aku boleh mintak kerja gu ...

:ketuk::ketuk:
aku mmg sedar diri lah..dah tua..
bukan mcm ko..asyik berangan muda..:jeler::jeler::jeler:

heyy...dia tu..budak keciklah..
ada ke patut ko suh dia takel aku?kang..muntah ijau dia karangg..
budak kecik patut dgn budak kecik lah..
baru lahh lehh loncat sama2...
budak tua mcm aku..tak main loncat2 dahh..nnt patah tulang belakang pulokkk...
ekekekekekekekeke

Originally posted by ekmal_sorrow at 30-12-2006 08:42 PM

aku x nk susah kn mak bapak aku,
kalo diorng carik2 punya cari, jumpa tp direject...
diorng jugak yg malu....besides,
aku dah dewasa......berdikari, daaa?

awk tu pomp....so awk kena expr ...

takpelaa...insya-Allah, aderlaa jodoh ekmal nnt! berusahalah mencari jodoh ekmal!! aja aja fighting!

anyway, pasal keje tu, maybe time ekmal dulu tak separah sekrg! mostly diorg guna cable/networking..myfriends sumer dpt keje through mak bapak, pakcik makcik sedara, kakak abang diorg! tp i'll try my best..i bru 3 bulan unemployed..org lain ramai lagi yg bertaun tak keje, selagi kita berusaha, insya-Allah, mesti ade rezeki!! and thanks ekmal for ur advice pasal interview n cover letter tuh, lehlaa i tambah lagi dlm cover letter i...  =p

sabar je la...maybe blm masa nyer..sekarang masa ko mungkin utk kerjaya..nanti bile dah sampai ketentuan Allah SWT, aku rasa sampai la jodoh ko tu...

Reply #48 Hana's post

hahahaha.. apa salah nye ko main loncat2 ngan dak kecik? ok la tu.. tak yah wat botox lagi.. ni belum cecah 30 dah sibuk tengok botox lol mak aku cakap.. klaau ko nak awet muda, ko kena 'main' ngan org muda.. ;);)

Originally posted by tulip at 1-1-2007 07:33 PM
hahahaha.. apa salah nye ko main loncat2 ngan dak kecik? ok la tu.. tak yah wat botox lagi.. ni belum cecah 30 dah sibuk tengok botox lol mak aku cakap.. klaau ko nak awet muda, ko kena 'main' ...

amboi....camne tu erk....dasat...dasat..:geram:

Reply #52 pisang69's post

apa yang dasat nye ni pisang? heheheh..

rezeki masing2 Allah dah tentukan..cuma usaha kena lbh sikit..

betul ke nk awet mude kene "maen" ngan org mude?..

mungkin ade kebenarannyer...aku tgk DK tuh (yg ade bnyk skandel ngan artist mude sblm kawen ngan mek ET) nmpk awet mude...:hmm:

nmpk gaye aku pon kene carik pmpuan2 mude kalu cmtuh..hmm, saper yg blakon "tentang bulan" yg muke cam dian wardoyo tuh, aku nk cop dier laa...:ting:

Reply #55 philipinoe2's post

betol.. mak aku kata gitu.. bila dia tengok datok2 banyak sambar awek2 umor 18, early 20s.. umor 15 pun ada gak yang simpan.. cuba ko tengok muka pompuan2 tu after a few years.. kan hilang keremajaan? dah awet muda dia disedut abis oleh org2 tua tu.. haa... tu sebab aku maintain muda.. tak de yang sedut lagi .. wakakakakka lol:lol

cari keje pon susah gak sekarang.....

Reply #56 tulip's post

partly tru la...ko tgk je muke juma, sblm kawen ngan lps kawen/branak..:ting: (bod gosip)

sblm kawen mmg lawa, leh jd miss mesia laa..lps kawen/branak anak laki dier yg tue, dier dah jd mcm mak badak air...:lol

laki dier menten jer..:hmm:

see.. kan aku dah kata.... hmm.. kesimpulannye.. cari la partner2 yang muda dari ko.. kalau boleh dapat lagi muda lagi bagus.. duit buleh cari... nak kekal muda jelita tu payah woo

aku nk carik yg umo 10, 11 taun ok x?...bleh "pakai" lame, mau aku makin ari makin remaja kan...:stp: