CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kenanga2

Macam mana nak tahu suami gay?

Close [Copy link]

Balas #1 kenanga2\ catat

kesian lak baca masalah kenanga....

Balas #126 kalkeat\ catat

banyak ler nko punye cerai kalkeat..senang jer cakap. Atleast bagi lah satu pengharapan mungkin cara berbincang ke ??

A'ah lah apakah berkembangan terkini akak Kenanga ye.. ni dah thn 2008. Akak Kenanga mula tulih kat sini thn 2006. Lama sgt peram thread ni.

Skang kita dengar lak cerita dari Ozisn.

Tapi 2-2 serem..

Reply #143 Ucu's post

takde cite dah ucu...

perkembangan terbaru, suami saya masih tak balik rmh. dah nak masuk 3 bulan...
tp tiap2 bulan dia still bagi nafkah perbelanjaan kat saya.
dan tiap2 hari dia nak makan masakan yg saya masak.

ntahlah.. dah tak paham apa jenis konsep kawin yg dia nak.

Balas #144 osizn\ catat

osizn...ntah-ntah dia dah pasang satu lagik kut !! Hmmm dapat payung emas lah osizn.....

Originally posted by osizn at 29-8-2008 06:11 PM
takde cite dah ucu...

perkembangan terbaru, suami saya masih tak balik rmh. dah nak masuk 3 bulan...
tp tiap2 bulan dia still bagi nafkah perbelanjaan kat saya.
dan tiap2 hari dia nak makan masakan yg saya masak.

ntahlah.. dah tak paham apa jenis konsep kawin yg dia nak.

mcmana tu dah 3 bulan tak balik rumah tp still makan masakan isteri??

kaedah??

m

Follow Us
aiks..ada ke aku ckp suh cerai..lupa lah bro..ryan jgn marah...hehhe...

alaa...jgn paksa2 dlm diri..kalo dh xserasi, biarkan..dari tiang katil bergegar...baik...

awat jadi lagu 2.memang sukar nak mengenal pasti lelaki gay.ada setengah tu biseksual.perempuan pun nak,laki pun nak.duni oh dunia.apa dah jadi da......

gua pn x tau lah..gua pn dah insaf..tobat

keisannye... bawak berbincang, kalau x jln mintak tlg org ke3 (mcm ahli keluarga)

Reply #146 freekey's post

saya satu ofis dgn suami. so lunch time dia dtg cari saya utk makan sama2...
so pagi2 my duty kena masak utk lunch before pegi keja... jenuh jgk nak bangun pagi masak nasi...
kira bawak bekal lah pegi ofis ni... ehehehe

tp semua tu kejap je sbb sekarang saya dah tukar keja, dah tak satu ofis dgn dia (sbb saya tak tahan pegi keja asing2, dari org tak syak apa2 mesti pelik kenapa laki bini ni dtg keja asing2, so better saya keluar dari situ).
lepas tukar keja tu ada jgk suami dtg jumpa saya kat ofis.. kadang2 bwk saya keluar lunch...

tp dia masih tak balik rmh jgk.. pelikkan?

Originally posted by osizn at 25-2-2009 11:19 PM
saya satu ofis dgn suami. so lunch time dia dtg cari saya utk makan sama2...
so pagi2 my duty kena masak utk lunch before pegi keja... jenuh jgk nak bangun pagi masak nasi...
kira bawak bek ...

pernah discuss dengan asben tak masalah ni?
cuba ler heart to heart talk..apa guna ada suami jika dia
tak function sebagai suami?

kesian nya kenanga...

pada pendapat saya lah.. kalau dah 6 tahun tak di sentuh.. dan tiada usaha untuk menjalankan tanggungjawab sebagai suami (nafkah batin), siap ada gambar bogel lelaki dan surf halaman web gay.. lebih baik puan bercerai... walau pun amat tidak di galakkan, tapi untuk kes macam ni saya rasa lebih molek jika bercerai sahaja.

cari lah kebahagiaan sendiri. hidup di dunia ini sekali sahaja. puan tidak patut hidup tersiksa.

lain la kalau dia ada inisiatif untuk berubah.. paling tidak menyayangi dan bebelai puan sebagai seorang isteri....

that is my opinion.

Reply #152 alia_elina's post

dah jenuh ajak bincang... ntah bape puluh kali heart to heart talk dah... dia cuma bagi alasan financial problem... sbb problem tu dia takmo balik rmh.....ermm mcm aku ni muka ceti plak nak kejar duit dia.... pdhal masa keta rmh dia nak kena tarik saya yg tolong settlekan.  

tp kalau financial problem apa kena mengena dgn chat kat channel gay?
kenapa perlu duga dgn soalan "kalau saya suka lelaki mcm mana?"
kenapa perlu call best friend(lelaki) mcm call gepren? org laki suka ke borak2 dgn kawan laki lama2 mcm ckp dgn gf? mcm setiap 5min kena call?

Reply #154 osizn's post

tak perlu lah nak teka2 lagi. memang sahih lah gay.

osizn sendiri dah jawab soalan sendiri kat post ni.

the nest step is, to go to pejabat agama kot.. pergi kaunseling dulu. or if you feel memang hopeless dia tak jalankan tanggung jawab sebagai suami (in bed) then ask for fasakh. dalam taklik masa nikah kan ada sebut, kalau tiga (ke empat? tak ingat) bulan berturut2 suami tak bagi nafkah batin tanpa sebab munasabah, isteri berhak mintak fasakh, inshaallah hakim akan benarkan.

6 tahun x sentuh..
bia betol...
cakap jer face 2 face..
ape nak jadi jadi lah...

berani kerana benar..

problem camni laa yg buat any gays out there yg betul2 nk berubah...gettin married & whatsoever... semacam x de confidence..

coz i've always heard that once u r gay u r forever gay.....

Reply #157 cursebreaker's post

Jap2. Ni bukan alasan utk xnak berubah curse. Masalah org lain2. Mungkin kita bole jdkan masalah org hanya sebagai panduan, bukan nak follow gitu2 je. Yg penting smgt utk berubah mesti kuat. Benda negatif mcm ayat "once u r gay u r forever gay" kita buang jauh2. Insyaallah, kalo smgt berubah tinggi ditambah dgn usaha2 yang kuat, takkan lah Allah x kesian? Insyaallah ada jalan nanti

Originally posted by bacteria82 at 1-3-2009 10:14 AM
Jap2. Ni bukan alasan utk xnak berubah curse. Masalah org lain2. Mungkin kita bole jdkan masalah org hanya sebagai panduan, bukan nak follow gitu2 je. Yg penting smgt utk berubah mesti kuat. Bend ...

tapi kan...

the more i work towards it..to better myself out..the more i remember Him, the more stressful i feel....

which makes me wanna give up...waiting for uncertainty is torturing..damn torturing...

am i losing my faith?

when i just get laidback...dont think too much of it....dont really put any efforts...it feels much easier....

how to handle this...

Yup, sememangnya benda mcm ni mmg berlaku. Nak berubah mmg sgt susah, lagi2 ke arah kebaikan. Sbb ape? Sbb ada makhluk x suka kita berubah ke arah kebaikan. Lagi kuat iman sesorang, lagi otai la makhluk ini dihantar oleh general mereka .
Originally posted by cursebreaker at 1-3-2009 10:18 AM
when i just get laidback...dont think too much of it....dont really put any efforts...it feels much easier....
...

Kalo mmg mcm ni keadaannya, curse xyah la fikir2 sgt hal ni. Jalani kehidupan mcm biasa cuma jauhi jejaka2 ganteng. Toksah fikir2 sgt masalah curse tu. Mudah mudahan lama2 nanti ada jalan nanti insyaallah. Faith tu mesti terus ada. Pengharapan masih diperlukan.

Just pendapat je, org kata, cakap mmg senang, nak buat tu payah. Berat mata memandang, berat lagi bahu memikul. Mudah-mudahan curse kuat dan tabah. All da best