CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hitamputih

All About MRSM -

Originally posted by blue_april at 21-11-2007 02:39 PM
laa...dah ade surat exam ke...
aku xdapet pun....ntah hape2...

sama laa kita ....

saye pun tak dpt aiyaaa keke

huhuhu.. ingtkan die akan call.. rupenye surat..dah 2 minggut tak bukak post box.. aku smlm dah nk bukak dh thread nih tp asik page cannot be display.. arinih g tgk..ade la surat tuh.. takde rezeki la.. sebb kecuaian diri..

double post

[ Last edited by  ekong65 at 29-11-2007 04:26 PM ]

camner ek pemilihan dia...........
nape exam pun x dipanggil...teruknye........

hukhuk...iena pn x dpt exam tu..
igtkan lambat lagi MARA nk panggil...nmpaknye xde rezeki la kot..

Follow Us
dah pegi exam semlm...ad essay la pulak..

MRSM sekarang semua dibina kat ceruk-ceruk kampung...
korang sanggup ke bermastautin kat tempat camtur?

Originally posted by feldboy at 23-11-2007 09:50 AM
MRSM sekarang semua dibina kat ceruk-ceruk kampung...
korang sanggup ke bermastautin kat tempat camtur?

Apa bezenya ngan KPLI/DPLI?sume tu kat ceruk2 gak.Janji niat kita yg penting.Anyway exam smlm boleh tahan gak, sakit perut aku mnjawab hehe

mmg bagus keje dgn MARA.dia galakkan staff dia sambung studi.

Originally posted by ekong65 at 22-11-2007 08:11 PM
huhuhu.. ingtkan die akan call.. rupenye surat..dah 2 minggut tak bukak post box.. aku smlm dah nk bukak dh thread nih tp asik page cannot be display.. arinih g tgk..ade la surat tuh.. takde reze ...

sian btol dgr cite ekong nih..xde rejeki r tu..cube g..hehe

Reply #76 sakinna's post

erm tuhla.. kene marah ngn mak kaw kaw punyer.. nk nyesal pon tk guna.. sape2 yg dpt intebiu mara nnti update la yer.. goodluck

hahaha..
aku lak malas nak gi..
aku gi ke ukm pun untuk tido kat bilik kawan aje..
tapi takpe la, at least merasa aku bercuti sehari..

ada yg dapat tak pergi pulak
ramai yang nak pegi, tak dapat pulak.

bantuan pelajar miskin MRSM

Aku dengar kat radio tengahari tadi kata parents yang gaji bawah rm600  ke rm650,  dan anak kat MRSM dapat bantuan buku tekas, asrama, uniform, yuran sekolah, yuran periksa..  Aku rasa ni mmg bagus. Aku dulu study kat MRSM gak  so aku faham sgt pada anak2 yang parents mereka tak berkemampuan walaupun  aku cakap terus terang aje  ramai  parents budak2 MRSM tu yang kaya kaya  anak menteri datok  bagai..
Bagus lah bagi bantuan at least tak terasa terasing sangat dan mereka pun dapat buku  pakai baju kasut wokey wokey punye!!  Tapi satu je aku harap..  Dah dapat bantuan segala ni   jgn dok malas belajar  skip class  perangai tak senonoh vandalize keta cikgu lak (macam perangai aku masa sekolah dulu     )

Reply #1 amazed's post

salam ...

sham setuju ngan pendapat amazed .. semalam sham baru settlekan adik masuk mrsm di mersing .. tentang bantuan tu memang sepatutnya telah lama diadakan agar anak-anak mempunyai akademik yang baik dari keluarga berpendapatan rendah dapat meneruskan pelajaran dalam pelajaran hingga ke peringkat tertinggi dan dapat meghasilkan tenaga tenaga kerja yang mahir ..

[ Last edited by  shamlkim at 19-2-2008 03:31 AM ]

pendapatan dibawah RM650 ??.......... berapa percentage aje out of all MRSM students ! patut nya jumlah pendapatan dibawah RM1K - 1.5K.... sebabnya kenaikan harga barang & kos sara hidup yang tinggi menyebabkan kuasa beli pengguna semakin berkurangan.

actually kalo kerajaan x bg bantuan tu pun mrsm dah already got so many sponsor.so parents yg pendapatan 1k-1.5k x perlu la risau sgt sbb kalo nak dibandingkan kos pengajian di mrsm adalah lebih rendah berbanding tempat2 lain tapi kualiti n infrastruktur yg lebih baik berbanding tempat lain.

spnjg aku belajar kat sana x pernah aku jumpa cikgu yg dtg lambat,selalu ponteng kelas,x bersedia mengajar dll.tp kalo nak kata student yg malas study n terlibat dgn disiplin prob x blh buat apa la.bnd2 tu semua x mengenal sama ada ko dr family yg mewah ke atau yg miskin.semua org blh terlibat.

saya rasa student mrsm lebih byk guna duit ibu/bapa kerana buku teks semua kena beli (tak dapat bantuan, cuma tahun ni saja baru dapat). duit dobi lagi.

MRSM - Nak masuk kena pakai kabel kuat

Hari ini diumumkan pengambilan kedua kemasukan ke MRSM seluruh Malaysia untuk Tingkatan 1 & 4. Boleh check di sini :[url]http://www.mara.gov.my/[/url]

Berdasarkan  MARA FAQ (  http://www.mara.gov.my/faq/showfaq.asp?fldAuto=1 ) ada beberapa syarat yg dikenakan untuk membolehkan sesaorang pelajar itu layak untuk masuk ke MRSM. Untuk Tingkatan 4 misalnya :
      Syarat-syaratnya ialah :
a.        Mendapat sekurang-kurangnya 6A(A dalam Matematik atau Sains).
b.        Lulus dengan cemerlang dalam Ujian Kecenderungan Kemasukan ke MRSM (UKKM).
c.        Tiada gred C, D dan E dalam subjek teras.

Adik aku pada peperiksaan PMR 2007 berjaya dapat 8A, kira cemerlang ler tu. Memang niat hati dia nak masuk MRSM kalau tak dapat yg elit mcm kat Taiping, Langkawi atau Jasin, kat mana2 cawangan pun dia sanggup terima. Maklumlah dapat masuk MRSM dikira mcm masuk satu tempat yang pelajar2nya semua cemerlang dan boleh dapat kejayaan yg lebih besar lagi dalam SPM kelak.

Cikgu sekolah kata pendaftaran pelajar baru ke MRSM pada 18hb Feb. tapi nama dia tak daq. Adik aku buat ler semakan secara online pulak, tenguk2 permohonan dia gagal. Tapi ada sorang kawan dia sekolah kat Butterworth dapat cuma 7A 1B dapat lak masuk MRSM Balik Pulau. Heran lak dia mcm mana keputusan dia yg baguih cam tu kena tolak. Lain2 kawan dia yg dapat 8A pun kena reject permohonan depa.

Tak lama lepas tu aku nih pun pi ler tenguk2 website MRSM. Salah satu website yg aku masuk tu ialah MRSM Balik Pulau http://www.mrsmkm.edu.my/bpulau/  Dalam website nih ada disertakan PDF file yg menyenaraikan nama2 pelajar serta keputusan peperiksaan PMR yg mereka capai.

Apa yg memeranjatkan dalam senarai tu ada beberapa pelajar yang mendapat 5A 3B pun layak masuk.Bukan sorang dua lak tu. Purata yg banyak ialah 6A 2B diikuti dgn 7A 1B. Bilangan yg dapat 8A ada, tapi tak seramai spt 6A 2B. Tak percaya hah mai tgk PDF file dia : http://www.mrsmkm.edu.my/bpulau/F4.pdf

Mula2 pada pandangan aku MRSM nih bukan mcm sekolah berasrama penuh yg mana result yg baik lebih diutamakan. Tapi jangkaan aku meleset. Kalau mcm nih tak payah ler susah2 nak score sampai 8A dalam PMR, setakat 5A pun dah kira okay.

Atau pun kerana sebab kena guna kabel baguih baru boleh masuk Result PMR lebih kurang pastu kenal mana2 wakil rakyat senang2 boleh masuk. Sepatutnya MARA nih nak tolong anak2 orang Melayu, dok sibuk melalak sana sini pasal DEB boleh bantu orang Melayu supaya berjaya.Tapi bila mereka bersungguh dan berjaya mereka ini pulak diketepikan.

Aku tak kisah ler kalau nak pilih yg 6A 2B atau 7A 1 B nih masuk ke MRSM. Tapi buat lah utk yg second intake atau third intake bila ada pelajar2 yg enggan terima panggilan MRSM tu. Yang first intake nih hangpa utamakanlah pelajar2 yg lebih cemerlang dan lebih layak.