CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: matakucing

OPEN UNIVERSITY(OUM)

tak yah kutuk lah OUM tuh...tgk balik sejarah penubuhannya... tapikan, kawan aku penah ngajar budak mba kat situ...dia kata letih ngajar diorg sbb diorg tu sumenye org bekerja, bz... mesti kurang masa nak hadap pelajaran.... dtg kelas sebulan sekali.....sume nak express... bila express, sume blurrrr & banyak tertinggal.... ciann..

macam mana ye orang lain senang2 leh score A. aku study separuh maut pun payah nak dapat.

Hmmm...

Originally posted by matakucing at 17-11-2006 10:53
Assalamualaikum...
nak tanya korang ni,OPEN UNIVERSTY ni ok ker?
maksudnya dari segi nak cri keje lepas dah dpt master atau degree nanti?

my hubby bercadang nak sambung belajar kat OUM ni ta ...

Tak tahu lar pulak nka komen hapa... Tapi aku memang tertarik ngan konsep dia worang tawarkan... Lagi pong dia agak 'terkenal' dari kolej lain... Bukan ke lebih elok belajar kat 'kolej' yang dikenali daripada yang tah dari mana munculnya...? Mintak kerja pong majikan was was...

Jizzz... Klong! Klong!

Apa kutuk2 OUM ni ? Aku tau la korang grad UKM,UM,UPM,USM,UiTM dan mcm2 M lagi. Korang takleh la nak bandingkan student OUM dgn U lain pasal rata2 yg masuk OUM adalah golongan yg dah lama kerja dan biasanya dah ada family dan banyak tanggungjawab. Tapi sbb ada semangat dan iltizam nak belajar,kitorang sambung gak. Lain la korang yg fresh lepas SPM ke STPM ke masuk U yg tersohor tu. Jgn la pandang org lain sebelah mata atau takde mata.

eh..btul ke nak masuk OUM kena ada test?...

actually those yg blajar / grad kat open U ni la lagi setengah employer respect..dan kite patut respect.....ebab buktikan yg die committed dgn keja & blajar....pastu bagi yg ade family...3 tanggungjawab skali tu. bukan semue boleh wat camni. kat luar negare ramai yg buat mcm ni

me tak pandang rendah pun yg blajar kat open u ni. sebab ade ramai pun yg x bernasib baik lam dunie ni...ade yg tetibe parents ninggal ke...takleh further studies sebab terpakse keje tanggung diri and siblings ke. ade yg family susah tapi die tak blajar sbb kene cari duit. mcm mcm sebab lagi la. bile dah ade open universities lam malaysia ni...mreke ade peluang nak blaja n grad. mau tak mau je

Follow Us

Reply #25 khaipozi's post

pada aku plak, perfect practice make perfect, perfectly wrong practice make perfectly wrong ..

student2 yg dh graduate dr OUM senang tak dapat keje?? sesiapa ex stduent OUM boleh la share experience kat sini.........

Reply #48 whiteroselady's post

Saya.. tapi ambik master it kat induk kl nun, bekas um dulu tu.. dekat ngan pwtc.. aku ambik master it ealaupun aku degree software engineer.. aku ambik separuh masa je, kelas sabtu je, aku dibawah pembiayaan telekom sebab time tu aku keje kat tm lagi..   taun 2005, selesai 2006, setaun stengah je untuk 3 sem.. tapi time tu mahal la sket, rm18k.. habis master aku still keje ngan tm, naik position, pastu jan 2007 aku try2 apply tempat keje lain an try mintak position tinggi sket.. x caya 3 co aku hantar semua panggil interview, dah akhirnya aku pilih yang 1 tu.. so kesimpulannya, cert OUM memang laku, sebab dia gabungan 11 ipta di malaysia..

Originally posted by fredbok87 at 26-11-2008 03:58 PM
eh..btul ke nak masuk OUM kena ada test?...

Dulu aku masuk x de pon..

kakak aku ada degree IT OUM.. tapik susah dapat kerja.. sebab dia tak buat project tahun akhir / thesis macam bebudak Univ local buat tu... masa interview employer kata takleh justify either dia pandai buat coding ke tak.. itu kata dia lah.. aku pun tak tahu apa sebenonye dalam hati employer tu.. entah2 sebab kakak aku passive kot masa tebiu

dh lama nk apply..x smpat je sbb bz.....ingat nk smbung degree kat sna..tp rasa mcm syng sgt masa nk bersama family di hujung mnggu....

pnah terfikir nk study... walupun aku penah sangkut kat informatics dulu.... tu pun pasal keje... tak leh nk organize masa keje ngan masa belajar...

so aku still laaa pegang SPM tp Alhamdulillah... keje aku OK... dengan gaji 4 angka... tu pun pasal keje kat negara orang...

cousin aku ada ckp yg OUM ni bole pilih course... contoh nk course praktikal jerk or teori jerk.... ntah betul ker idak aku pun tak tau... nk jugak singgah kat OUM ni tanya camner ngan masa2 kuliah ngan kos2 nyer tu.... walaupun aku ni bergaji 4 angka... tp komitmen aku byk lerr... nk wat pinjaman rasa cam tanak.... pasal dah byk sgt pinjaman yg aku wat - kereta, rumah, credit card... mcm2 laa... so payah laaa nk sambung study ni... tp di ati mmg nk sgt laa study... at least aku leh naik pangkat ker... or apply keje kat msia dgn range gaji yg sama...

Originally posted by princebrunei at 24-3-2009 13:51
Saya.. tapi ambik master it kat induk kl nun, bekas um dulu tu.. dekat ngan pwtc.. aku ambik master it ealaupun aku degree software engineer.. aku ambik separuh masa je, kelas s ...

ye..ke....memang ade yg dh berjaya dapat kerja cemerlang.... kalo dengar org cakap graduan oum mcm tak laku...heheh...jadi ckp2 org x semestinya betul kan... kene selidik dulu.......

Originally posted by whiteroselady at 25-3-2009 08:48 AM

ye..ke....memang ade yg dh berjaya dapat kerja cemerlang.... kalo dengar org cakap graduan oum mcm tak laku...heheh...jadi ckp2 org x semestinya betul kan... kene selidik dulu.......

Tapi aku ambik degree upm, soft engineering, master je kat oum.. tu pon company tanggung, dah dapat blah plak, mesti bengang kan..

Originally posted by medangtamang at 24-3-2009 11:11 PM
pnah terfikir nk study... walupun aku penah sangkut kat informatics dulu.... tu pun pasal keje... tak leh nk organize masa keje ngan masa belajar...

so aku still laaa pegang SPM tp Alhamdulil ...

Kalau nak try apa salahnye kan, kalau minat nak sambung lagi kene ambik diploma dulu kot kalau dari spm.. tapi try la tanya2, aku pon x tau camner konsepnye skng, sebab ramai cakap dah kene interview plak..

Originally posted by nurun04 at 24-3-2009 10:39 PM
dh lama nk apply..x smpat je sbb bz.....ingat nk smbung degree kat sna..tp rasa mcm syng sgt masa nk bersama family di hujung mnggu....

Kene kuatkan semangat gak, aku dulu pon isnin - sabtu keje, zaman2 dulu kan keje sampai sabtu, ahad plak dah kene study lagi, x de langsung rehat.. kadang2 ada akak2 tu aku tengok muke pon macam x de semangat je, ye lah muke penat.. lecturer pon kat sini ambik lecturer kat U, masa aku dulu aku ramainya lecturer ukm, upm dan uitm.. untuk course it bnyaknya dalam english, tapi kalau managmnt, 50-50 kot..

Originally posted by mesmerize at 24-3-2009 09:38 PM
kakak aku ada degree IT OUM.. tapik susah dapat kerja.. sebab dia tak buat project tahun akhir / thesis macam bebudak Univ local buat tu... masa interview employer kata takleh justify either dia  ...

Kakak ko kerja sambil belajar ke semata2 belajar kat situ je.. kalau dia x keje, just study je, apa dia buat isnin - jumaat tu, patutnya dia datang ke oum untuk belajar buat programming.. kat oum tu belambak buku2 programming, siap ada ajar basic semudah abc lagi.. kalau lom keje, janggan ambik OUM nih, aku memang x galakkan, seeloknya yang bekerja sambil belajar je.. tempat nak dapatkan cert dan menaikkan lagi position diorang..

Kalau x keje, apasal x ambik U lain yang tawarkan sepenuh masa, kenapa nak ambik separuh masa.. dah nama pon x keje kan, seeloknya ambik lah sepenuh masa.. kat situ lecturer leh ajar dari a sampai z, baru lah boleh berdaya saing.. aku rasa orang masih konpius lagi konsep nak dapatkan cert kat oum nih.. sejujurnya aku rasa oum sesuai untuk yang bekerja sahaja, yang lom bekerja try la ambik sepenuh masa untuk bekalan di hari pekerjaan korang nanti..

Bukan ape, aku tengok ada gak anak2 melayu yang sibuk2 masuk OUM ni, padahal x bekerja.. kenapa?.. aku tau kenapa, sebab diorang malas x nak gi kelas hari2 dan leh lepak ngan member2 tiap isnin - jumaat.. tapi cakap ngan mak bapak diorang study kat U, mintak duit bulanan, pastu loan ptptn lagi.. mak bapak bukan tau apa2 pon, diorang just tau anak diorang masuk u, padahal x tau pon oum yang anak dia masuk tu just study separuh masa je kan.. CONFIRM..

Reply #58 princebrunei's post

kes macam nih yang berat nih.....tak paham konsep.. OUM mmg tak sesuai utk org study sepenuh masa.. utk menambah skill tuh takdak laa..just utk dptkan tiket utk p lbh jauh....

Reply #59 susano's post

Tu lah kan, kalau untuk sepenuh masa memang lah oum bukanlahh tempatnya..