CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14169|Reply: 86

SK Kg.~>UPSR~>SBP~>PMR~>SPM~>MATRIKS~>IPTA~>KEJE

MMM....nk tanya...korang cam aku ker....   

mase kecik belajar maen2....pastu tetibe dapatt result UPSR 5A...pastu dapat tawaran Sekolah Berasrama Penuh (SBP)

Pastu.....korang pn pegi sebab kawan atau cikgu suruh...and mak ngan ayah la.....suruh gaks....

pastu amik PMR...result still power.....

then SPM.....result Power gaks.........

Pastu pi matriks.....result OKla....3 pointer + +.....

pastu pi IPTA....isi borang sbb rase ipta ni tuk orang yg pandai cm kite ni la.....

da msuk IPTA....fuyoooooooo

rame lagi power pada kite....mule nk cri pakwemakwe...result pn hampir kantoi....asyik maen & pentingkan frenship sbb nk hidup ngan kawan ni 4 tahun.....

and bla bla bla...sampai la keje....

korang rase x yg kite ni just follow hidup ni tanpa kita sedari yg maybe kite xnk mende tuh......

masuk matriks ade kwn yg amik diploma lg power...dr kite....

amik degree ade kwn kite yg amik IPTS & ATMA yg da jd engineer or keje die la ngan gaji yang melampo byknyer...BUKANKER KITE NI PELAJAR TERBAIK SPM...MATRIKS...

TP KT U KANTOI....!!!!!!!!NAPER HUH???????????

kite lak kuar keje gaji biase jer....

camner nih????????????? :kant:

so kalo korang salah sorang dak ipta yg bkn tha best...per korang rase...maybe kite leh btau kt org lain jgn amik jalan yg cm kite ni....amik IPTS lagi bgus ker....DIPLOMA LG BAGUS KER...matriks lg bgus ker....or jln ni mmg da okey....cume kite kna berusaha.....plz tell me??????????????

4 now.........

Rate

1

Aku ingat from SRP (PMR sekarang ni) aje.

SRP dpt agregat 11. Masuk MRSM

Kat MRSM result hancur lebur. GPA tak lepas. Tak graduate. SPM tak cukup syarat utk dpt sijil penuh. Ngam-ngam 5 kredit aje.

Kena pergi INTI college buat foundation setahun. Lepas tu terus pergi overseas.

Kat Cardiff, tragedi MRSM berulang lagi. tak lepas year 2 bachelor of laws walaupun aku ulang 2 kali. Kena tendang keluar. Aku pun berhijrah ke Buckingham dan start lagi dari year 1.

Aku pun graduate selepas 5 tahun bertapa di UK.

Tahun 2004 aku buat Master of Laws kat University of Queensland, Australia. Aku graduate July 2005.

Sekarang ni aku masih kat situ tengah buat internship. Dah nak habis dah. Aku tengah nak masuk PhD programme.

Habis nanti aku nak bukak warung mi kat Jalan Ampang. Baru puas hati!!!!

Rate

1

emm....

entahla......:hmm::hmm:....
ako pun sebnrnye x thu apa yg ako buat...
i meant.....ako just continue je apa yg ako dah buat....
skrg ako amik engineering kt matriks uia.....ako continue je course ni sbb spm dulu ako amik sub ni....
but now.....still gak m'cari2 apa sbnrnye yg ako minat....

sometimes bile pikir blk......ako nk jadi semua.....
nk amik laws.....econs...AED....human sc....
kn best klu kite leh jd semua.......x yah pening2 nk cr keje yg suitable ngan kite.....:kant:

Rate

1

Originally posted by LLM at 12-11-2006 03:17 AM
Aku ingat from SRP (PMR sekarang ni) aje.

SRP dpt agregat 11. Masuk MRSM

Kat MRSM result hancur lebur. GPA tak lepas. Tak graduate. SPM tak cukup syarat utk dpt sijil penuh. Ngam-ngam 5 kredi ...

masa u kat private college  tu, dia accept ker buat foundation without o level or spm?  sebab kiranya SAP kan.. ada minimum requirement tak untuk buat foundation?

ni plak kisah haku...:jeling:

UPSR cemerlang & dapat tawaran masuk SBP... haku tak terima tawaran tu... gi sekolah biasa...

PMR ok laaa... pastu masa masuk form 4 berjaya dapat tawaran pegi Sekolah Teknik... haku masuk kelas Kejuruteraan Awam... haku tahan 4 hari jek pastu cabut lari gi sekolah lain plak...

SPM toksah nak cakap ~ mengecewakan... pastu haku masuk form 6 plak... result STPM? adehhh... sampai sekarang ni haku masih ngulang & cuba perbaiki... worang lain plak yang naik bosan...:kant:

aku tak kisah worang lain jadi pelajar paling cemerlang sampai masuk buku rekod dunia... atau dia keje gaji ribu riban sampai boleh tanggung satu kampung... yang haku tau... haku ni yang bodos sebab tak guna peluang2 yang pernah haku dapat...:geram:

:setuju:

[ Last edited by  piE_______@Cari at 12-11-2006 05:16 PM ]

Rate

1

Originally posted by pradabella at 12-11-2006 06:45 PM

masa u kat private college  tu, dia accept ker buat foundation without o level or spm?  sebab kiranya SAP kan.. ada minimum requirement tak untuk buat foundation?

Minimum requirement mesti ada 5 kredit in SPM papers. Itu masa thn 1994. Sekarang ni tak taulah apa syaratnya. Kalau tak memang lingkup terus. Aku tak dapat sijil penuh pasal aku tak lulus 2 paper elektif. aku cuma lepas satu paper elektif saja. Sebab itulah aku turun pangkat ke sijil SAP. Kalau tak, aku akan dapat sijil penuh pangkat 2.

[ Last edited by  LLM at 12-11-2006 07:50 PM ]

Rate

1

Follow Us
Originally posted by LLM at 12-11-2006 05:46 PM

Minimum requirement mesti ada 5 kredit in SPM papers. Itu masa thn 1994. Sekarang ni tak taulah apa syaratnya. Kalau tak memang lingkup terus. Aku tak dapat sijil penuh pasal aku tak lulus 2 pa ...

bukan ke requirement masuk MRSM dulu, SRP must be between 5 - 8 agrregate? Camne ko agregate 11 dapat masuk? pakai org dalam ke?

tapi aku rasa ramai yg mcm ko..even aku pun mcm tuh..
UPSR..maen2 tak ingat nye..dpt 4A....
masuk MRSM...maen tak inga sampai kena sound warden....masih maintain pointer..PMR and SPM kira power jugak...str8 A...
then masuk IPT..sini baru nmpk kantoi..amik Civil engineering..pointer ala kadar je..time tuh baru kita nmpk mcm ragam org..ade yg power..ade yg so so...
dah kejer ni..lagi la...ada yg power time uni...biase2 je kat kejer sbb tak reti communicate..PR skills xde..English kurang mahir...
aku rasa ni lumrah kot..

aku pksr-pahtu trus dajah 6-upsr-pmr-pmr-pmr-spm-spm-spm-spm-ipts-ipts-ipta-ipts balik-keje-pecat-keje balik-pecat lg-tanam durian skrg kt kg ...

perghhh.......

Reply #8 payrol's post

:setuju::setuju:

PR skills memang penting...;)

Originally posted by Ax at 13-11-2006 02:19 AM
aku pksr-pahtu trus dajah 6-upsr-pmr-pmr-pmr-spm-spm-spm-spm-ipts-ipts-ipta-ipts balik-keje-pecat-keje balik-pecat lg-tanam durian skrg kt kg ...

perghhh.......

:

fuhhh... dasyat nko Ax... tetiba haku bersyukur sangat ngan keadaan diri haku nih bila dengar citer nko yang menyayat hati tuh...:cry:

nanti haku singgah kg nko nak beli durian nko tuh...:bgrin:

:ketuk::geram:

:lol

Reply #2 LLM's post

niat dan usaha mnjamin kecemerlangan..aza!aza!fightin!!!!!!!:pompom:

Originally posted by macademia at 12-11-2006 10:02 PM

bukan ke requirement masuk MRSM dulu, SRP must be between 5 - 8 agrregate? Camne ko agregate 11 dapat masuk? pakai org dalam ke?

Ye ke? Time aku dulu (1992), minimum requirement 12, kalau tak silap.

Originally posted by musangbuluayam at 12-11-2006 02:58 AM
MMM....nk tanya...korang cam aku ker....   

mase kecik belajar maen2....pastu tetibe dapatt result UPSR 5A...pastu dapat tawaran Sekolah Berasrama Penuh (SBP)

Pastu.....korang pn pegi seba ...

apa yg aku boleh katakan ialah:

1. apa gunanya diploma:
- utk orang yg sengaja amik diploma walaupun dia dapat tawaran matrik, ada dua kemungkinan iaitu pertama dia memang nak bekerja selepas amik diploma sb SIJIL DIPLOMA MEMANG UTK ORANG NAK BEKERJA.. tu sebab tak amik matrik sb matrik akan berakhir dengan ijazah... orang yang memiliki ijazah berbeza dgn diploma kerana mostly diploma lebih ke arah teknikal disebabkan penciptaannya memang utk orang yg berhajat nak bekerja manakala ijazah adalah utk pegawai iaitu kurang menekankah teknikal.
- utk orang yg amik diploma disebabkan tak dpt matrik, sememangnya result mereka kurang menepati syarat utk ke matrik, tetapi mereka masih ada peluang dgn menyambung pengajian ke diploma di IPTA sb itu lebih baik dari tak belajar langsung.

2. antara ijazah dan diploma:
- sememangnya kalau keje kat sektor kerajaan, ijazah lebih menikmati kenaikan dan tangga gaji yang lebih tinggi daripada diploma
- namun begitu, pemegang diploma yang bekerja di sektor swasta terutama dalam bidang teknikal dan kejuruteraan lebih bertuah kerana mereka memiliki kepakaran dlm bidang masing2 berbeza dgn pemegang ijazah, ini membuatkan mereka adalah ASET sesebuah company dan lazimnya mereka DIIKAT dgn gaji yg lebih tinggi. namun, semuanya bergantung pada income company tu (besar ke tidak company tu).

3. kat mana2 pon sama, kalau kita keje dan rajin usaha terutama di company swasta, insya allah dapat pulangan lumayan, bergantung pada projek yang kita bawak masuk. namun, kalau kita nak puas hati lebih baik kita bekerja bukak company sendiri berbanding bekerja dgn orang, bak kata pepatah keje dgn orang, orang yang kaya... tol tak? :hatdown:

Rate

1

oo.dee terbalik..UPSR>.ok la...ada A..tak dpt asrama penuh pon....pastu...PMR...ok gak ada A..tak dpt mana2 gak masuk skola teknik....pon main2....SPM..ok gak ada A...tp tak dpt matrik pon..kecewa gak masa tu..pastu amik diploma...ermm..time ni result ok sentiasa...tp tak la berbangga pon...huhu.mas atu pon takde matlamat belajar tuk apa??tuk lulus je ke??ntah....nak score dekan ke??ntah..huhu..pastu skng samb degree...dee masuk kelas thn 3...and suprise nyer 1 kelas ngn budak kelas dee masa SPM...mamat ni siap masuk matrik..huhu...bangga gile mamat ni msk matrik canang 1 skola..skng dia bengang je dee 1 kelas ngn dia..dan grad sama2 ngn dia...huhu..dee tak sangka pon budget masuk thn 2...rupe nye kire2 trus loncat thn 3..wahaha...tp tu lah rezeki masing2..skng ni dee serius sket..rasa menyesal sungguh sebelum2 ni tak studi bebetul..kurnag2 tuhan masih tolong dee...dia nak buka mata dee walau pon mula2 dee jauh tertinggal..tp sapa sangka kan...so kesimpulan jgn sia siakan peluang yang ada..sapa sangka tiada esok bagi mu...

Rate

1

Originally posted by LLM at 13-11-2006 06:05 PM

Ye ke? Time aku dulu (1992), minimum requirement 12, kalau tak silap.

Time tu Sarawak tak ada MRSM lagi. Mungkin MARA longgarkan sikit syarat bagi budak Sarawak nak bagi peluang kami pergi sekolah kat Semenanjung.  Classmate aku yang dapat agregat 13 pun boleh masuk lagi.  Atau pun untuk mengurangkan insiden pelajar dibaham buaya semasa berperahu ke sekolah. Maklumlah masa tu buaya 'keramat' Bujang Senang selalu makan budak sekolah. :

Originally posted by LLM at 19-11-2006 08:43 PM

Time tu Sarawak tak ada MRSM lagi. Mungkin MARA longgarkan sikit syarat bagi budak Sarawak nak bagi peluang kami pergi sekolah kat Semenanjung.  Classmate aku yang dapat agregat 13 pun boleh ma ...

memang skrang pun... bebudak sarawak/sabah nk masuk mrsm dilonggarkan 3a 2b kot.... :

hmph...akak ni dah bekerja pun, masih mencari minat sebenar. result kat sekolah, semua okay, masuk U pun okay. cuma malas sikit je, sebab tu tak dpt first class. masuk exam pun tak baca buku. tapi sampai skrang masih mencari2 minat apa la agaknya..

Ni laluan yang Pad lalui dulu...

UPSR Pad dapat straight A's... Tapi sambung kat skolah biasa je... Masa PMR pun dapat straight A's jugak... Pindah skolah.. tukar masuk skolah kampung... Kat sana Pad dapat dunia baru.. Pad selalu jadi best student sampaikan satu tahap, takyah study pun boleh jadi best student dalam tingkatan.. Pad jadi malas... Takde semangat nak study n memang tak study pun... SPM dapat 7A je..

Pad masuk matrik, sifat malas tetap sama... Ponteng kelas perkara biasa... Pad habis ngan 3.6 ++... Pastu dapat U.. Pad melangkah ke alam siswa dengan sifat malas tu... 3 tahun Pad aktif ngan Persatuan je... Tp Tuhan still tolong, Pad grad ngan first class.. Agak terkejut sebab Pad salah sorang dari tiga pelajar melayu dapat first class...

Pastu Pad jadi tutor dan sambung master.. Buat master by full research... Masa tu baru Pad tahu betapa susahnya erti "USAHA"... Kena mengajar tak jadi masalah tp bila belajar memang masalah... Masa ni Pad baru cuba study dan bahagikan masa untuk belajar...

Tak sampai setahun jd tutor, Pad dapat offer lain ngan goverment... Kerja baru Pad memerlukan Pad banyak study, banyak buat research... Tambahan, kawan2 seopis semuanya best student kat skolah dulu dan PNGK masa degree at least 3.5.... Kami pun sebaya semua, jadi semangat nak jadi yg terbaik sangat kuat... Tak macam masa Pad study dulu...

Bila Pad fikir balik, ramai pelajar sekarang dapat result kurang baik sebab diorang kurang berusaha dan berpuas hati dengan apa yang ada... Sama macam Pad dulu... Cuma Pad bernasib baik kerana masih cemerlang...

Jadi bagi yg masih belajar tu, gunakan sepenuh masa  dan usaha anda untuk mengejar kejayaan diri masing2... Letaklah impian dan matlamat setinggi mungkin walaupun anda rasa ia susah digapai kerana usaha yg anda akan buat berkadar langsung dengan matlamat anda..

Rate

1

perjalanan hidup aku pun follow flow dari upsr, pmr, spm, ipts,
mula2 time upsr,spm mmg top student lepas tu mula jd malas,
last2 masuk kerja, xde kena mengena ngan apa aku blaja kat ipt dulu,
minta pakai result spm, bazir je blaja tinggi2 dulu
aku masuk blaja ipt masuk kena paksa utk studi,
tp last2 dgn guna spm pun aku boleh goyang kaki gak
so bila fikir balik apa guna aku blaja dulu

Rate

1