CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 29440|Reply: 181

NANA TANJUNG

Nana Tanjung taruhan Ainul
Oleh Ramlah Zainal
roses@hmetro.com.my

Rezeki di gerai mamak

BERSANDARKAN ilmu yang ditimba selama setahun menjadi pelakon tambahan, pelakon baru berbakat besar, Ainul Aishah Azizun (Ain), 21, terus memberanikan diri terjun ke layar perak.

Filem pertama pertaruhannya ialah Nana Tanjung arahan Prof Madya Abd Razak Mohaideen.

Secara peribadi, finalis Pencarian Gadis Metro 2004 ini mengakui cukup terhutang budi kepada pengarah prolifik itu.

揝ebenarnya, pertemuan saya dan Razak tidak dirancang. Semuanya bermula ketika saya sekeluarga beraya di kampung sebelah bapa di Butterworth, Pulau Pinang, tahun lalu.

揔etika itu saya dan anggota keluarga lain menjamu selera di kedai mamak dan kebetulan Razak dan abangnya, Abd Shukor juga makan di kedai berhampiran.

揝ecara tiba-tiba, Abd Shukor menghampiri saya dan menyerahkan kadnya serta meminta saya datang untuk uji bakat filem baru mereka.

揝elepas seminggu, saya menghubungi mereka dan mungkin sudah rezeki, saya berjaya dalam uji bakat itu,

alahaii...pengarah ni lagik

Alahaiii. sah2 lah cerita merepek 3 suku dari razak maiden
Tak habis2 dia ni buat cerita bangang

dah kuar dah cerita bongok of the year....oleh seorang yg bergelar PROFFESOR MADYA TAHIK KUCING

Originally posted by selipeh at 20-9-2006 10:49 PM
dah kuar dah cerita bongok of the year....oleh seorang yg bergelar PROFFESOR MADYA TAHIK KUCING

Betul. Low class sangat cerita dia ni

Tapi tiap2 filem yang dia buat boleh cecah box office plak. memusykilkan betul ;)

Originally posted by KakTimah at 20-9-2006 10:55 PM

Betul. Low class sangat cerita dia ni

Tapi tiap2 filem yang dia buat boleh cecah box office plak. memusykilkan betul ;)

alaaa strategy marketing movie dia senang jek....pelakon wanita cun2 dan pelawak2 yg disukai ramai, gaya kehidupan yg high level...itu jek, tade elemen nih hancur dia nih...tak boleh bersaing dia dalam industri...dia nih more on making money than berkarya untuk menghasilkan sesuatu yg mempunyai kesan mendalam...aku pelik dia boleh jadi PROF, tuh orang kata, akhir2 zaman nih orang bodoh angkat diangkat menjadi pemimpin

Follow Us
aku dari dulu agak mual dgn filem2 si prof ni...tolong la..betul ckp ko Selipeh..dia more to nak making money jer..bukan nak buat yg berkualiti sikit...

awek dia cun.. ada dlm papaer metro rabu ari tu .. yg jadi adik fasha sanda.. gaya posing tonggeng pun ala2 fasha...

hmmm aku takkan tengok citer nih!
jeling pon tak mau!

mesti box office kali ni lagi................

aku tak heran camne boleh box office....sebab minda masyarakat kita masih dibawah minimum standard in education....tuh sebab orang cerdik pandai cam PROF Razak Mohiden nih mampu memperbodohkan golongan nih dengan sedikit penipuan eg: guna perempuan cantik, pelawak...kalo teringin sangat nak tengok cerita nih beli cd cetak rompak jek, jgn support perosak industri....

tak nak tgk!!!!...i'm sure this film has the same line as before..........bosan je.....ending lak leh agak.......nyampah tul......

citer nana tanjung....tajuknya pon xbesh langsung...tgk pelakonnya.....xbesh...tgk
pengarahnya.....lagi la xbesh....!:kant:

aahhh bosan sbb waheeda ada.
waheeda:puke:
waheeda
ngada2.dah tau pakai tudung tu, jagale adab tu. ni terjerit2, terkang-kang,pastu nak tunjuk pandai plak.

Originally posted by premierleague at 27-9-2006 03:27 PM
ngada2.dah tau pakai tudung tu, jagale adab tu. ni terjerit2, terkang-kang,pastu nak tunjuk pandai plak.

sedangkan ada yg pakai tudung pun buat perkara tak senonoh kat tepi tasik , tepi tangga segala, takkan menjerit pun tak boleh kalau itu dah kehendak skrip ?:hmm:

Nana Tanjung

First time aku tengok iklan filem ni,aku terus buat kesimpulan 'bangangnya lawak filem ni'.Tepuk kepala orang tu boleh diconsider sebagai lawak ke? Kalau zaman AR Badul dulu boleh la..aku pun teringin nak tepuk kepala pengarah cerita ni..

Pelakon yang sama...pengarah yang sama...genre filem yang sama... :puke: !!!

tak sabarnya nak nonton citer ni...............

Originally posted by ultra78 at 18-10-2006 17:38
First time aku tengok iklan filem ni,aku terus buat kesimpulan 'bangangnya lawak filem ni'.Tepuk kepala orang tu boleh diconsider sebagai lawak ke? Kalau zaman AR Badul dulu boleh la..aku pun terin ...

ahaks.. what do u expect.. dah agak dah.. mmg bangang

mamat63 This user has been deleted

badul bangang tu kaki tepuk

mari kita tepuk badul ramaui-ramai