CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shinky_pinky

SUKA DUKA HIDUP DI PERANTAUAN

Originally posted by Iman_Baby at 6-10-2006 08:49 PM
eeh.. org yg dah balik dr perantauan..n dah duduk msia.. boleh cite tak pengalaman diorg..

Antara pengalaman tak boleh lupa masa dok oberc... bila misscarriage dulu.. dah le jauh dr org tua... m ...

boleh la nani,asal pengalaman kan...uk share sesama...
haa..ni lagi satu cerita buat mrs rasa sedih..misscarriage kat tempat org...

dah la tak tahu preggy, gi jumpa doktor (apesalla receptionist opis tu pi buat appointment ngan gynea ah?) sbb demam2...asal maghrib je demam,asal maghrib je demam...siang beforum dgn sihatnya:lol

masa jumpa gynea tu dia tny kitar haid semua la..dan mrs tak tahu kenapa dia nak check kat bawah tu...org kalau nak check baby ultra sound je kan?dah le arabian...kasarrr sgt...(sampai tido mlm pun masih rasa rasa ngilu kat dlm)...dia kata tak nampak baby..tp esok datang lagi,nak buat ujian darah dengan urine plak...dia kata 2 kemungkinan,kalau tak pregnant,malaria...
dan dia ade priscribekan sikit ubat...dia kata kalau mrs preggy pun,takpe makan ubat tu...utk bg tanaga sbb ms ckp mrs rasa letih2...

bgn pagi esok mrs period,so mmg rasa tak pregnant la...on time pula tu...tp tetap gi klinik sbb nak buat test...
sampai kat klinik memang demam gila2...tak boleh berjalan rasa beraattt sgt,muntah2...lepas jumpa doc,urine test dan blood test diteruskan,kemudian doc suruh masuk wad.dia kata malaria sbb mrs dah period.
ubat2 kat sini 2 kali ganda dosnya dari malaysia.mrs kene masuk ubat tu 15 botol tanpa henti sampai rasa high semacam...
misi datang tny mrs "are u pregnant??"  byk kali pulak tu depa tny.....................%^%&^&?(sensored)...ko yg buat test, so u should tell me the result lah kan?doc langsung tak panggil utk consult mengenai result test tu...malah,doktor tak jenguk langsung saya dlm wad!tuhan aje yg tahu darah byk keluar, siap ketul besar lagik..saya mengadu kat suami saya rasa demam...tak kebah2,so suami kesian,so suami gi cari doktor kat bilik dia..nak tau apa doktor tu buat?dia marah2 suami saya!!

sbb suami saya gi cari dia kat bilik,doktor ngok tu pun dtg la jenguk saya kejap.bukan buat apa pun...dtg marah kat saya pulak..i will remember his sentance forever: "u dont tell me u have fever...u don't have fever!"...amboiiii
bila suami masuk bilik mengamuklah saya,org sakit doktor marah?saya mengamuk nak keluar wad hari tu juga...hari tu was ahad,tak de org keluar or masuk wad hari ahad,tp tak tahu kenapa doktor tu benarkan saya keluar...cuak kot.

saya masih tak tau apa2, sehinggalah bleeding continues hingga hari ke 15,masih byk mcm hai kedua-ketiga...tak de tanda nak berhenti..
then we dicided to cnsult another gynea..situlah baru tahu yg saya keguguran.bleeding hampir sebulan.doktor tak buat DnC...tak tahu kenapa...kesan sampingan i had prolonged fever,letih2 yg teramat, tak pernah rasa energetic since then...hampir setahun lebih baru betul2 recover.thanks to that intelligent doctor.

[ Last edited by  mrs_livingstone at 6-10-2006 09:58 PM ]

Rate

1

Originally posted by Yasmine at 6-10-2006 03:59 AM

Tak marah, yg best sekali nanti nak balik M'sia dekat, tu Dar cerita dia balik 4 bulan sekali:pmuka::pmuka:
Best!!:nana::nerd:

yg tu best btul:lol

Originally posted by mrs_livingstone at 6-10-2006 09:54 PM

dah la tak tahu preggy, gi jumpa doktor (apesalla reception ...

Sedih baca catatan Mrs masa ni....

Originally posted by eyzlyn at 6-10-2006 01:52 AM
nash, aku kalau mengidam, jawabnyer kena masak sendiri la. tapi ok la, sebab masa time peknen tu ada org dtg sini, so boleh la memesan tempe ker, jeruk mangga ker . nasib baik tak mengidam benda pe ...

hehehe..

at least ok gak tu..ada gak yang boleh dipesan..

aku nih..nak makan tom yam..tapi tak mo tom yam instant..

nak yang pakai rempah segala tu..

hubby aku mana reti buat..dia main campak je yang instant..dah la aku tak leh masak 3 bulan pertama preggy tu..

tak tahan bau bawang, cili nak muntah terus!

depress tak leh dapat apa yang nak makan, depress rindu kat mak ayah, adik beradik..teruk betul ler..:geram:

so the first 3 bulan preggy tu aku banyak makan coklat..dah jadi makanan ruji harian time preggy..tu je yang lalu..

susu pun paksa diri oo..

teruknya dr tu mrs..

kalau kat malaysia sah2 kena saman dr tu..

tapi bab yang mrs citer check bahagian bawah tu nash memang kena..

seriau ler..mujur dr pompuan..malu pun iye...

dah ler kita nyer bawah tu dia bukak..kat belakang dia tu nurses lalu lalang..adoi!! malu giler..

sib baik ada tirai tutup separuh..jadi dr tu pun tak nampak kita blushing..

tapi pregnant yang kedua ni dr kat malaysia tak check bawah..in fact dr tu terkejut bila nash citer pernah kena check kat bawah! dr kita dah tak guna method tu kot skang..depa pakai scan atas perut je..dulu ye kot..

Originally posted by mrs_livingstone at 10/6/06 05:54

Meh sini nak ajar sikit. ... kalau doktor nak check pekpek kita sebab nak tengok baby --- tu dah mengarut!

Kesian nya dkt hang ni Mrs. Ish jangan lah kes tu buat hang susah nak lekat nanti. Minta jauh lah ya. :pray:

[ Last edited by  DARSITA at 6-10-2006 08:28 AM ]

Follow Us
Originally posted by Yasmine at 10/6/06 05:02
Dar, kain langsir murah yea :, best..best :nerd:

Memang murah, pattern cantik cantik. Oh satu lagi kan kedai kain dkt sana bertingkat tingkat! Murah murah. Dulu masa duduk sana sebulan ada lah empat lima kali saya tempah baju dkt kedai jahit. Tunjuk pattern terus dia orang tau nak buat fesyen tu. Upah dia pun tak mahal.

Sekarang pertukaran duit kita dgn dia orang berapa ek? kalau dkt sana tukar duit dgn bank -- sebab kalau tukar dng money changer nanti kita dapat duit palsu.

Originally posted by DARSITA at 6-10-2006 08:52 PM

share ler dgn kawan kawan. nanti eden bagi upah. Kalau hang tak cerita, eden maleh nak cerita kenangan di Mexico

uhu uhuk..ok ok, nanti ye..

sedeynya..

Wahhhh Mrs punya experience boleh tahan menggerunkan. Doktor apa jenis tu ha:hmm:

Ni cerita masa saya duduk Mexico.

Rumah saya dkt sangat dgn laut --- waktu siang cantik sebab tak ada jerubu dan sejuk. Waktu malam banyak takut ley. Serupa itu laut mau langgar gue punya lumah lor. 5 km dari rumah saya ada perlabuhan nelayan. Tiap tiap hari Sabtu saya ke sini utk beli ikan, ketam, udang FRESH! Macam macam ikan ada warna warni. Merah, Kuning, Biru, Purple ... tapi saya tak belilah sebab macam makan aquarium jer nanti ... bluekk!

Dekat sini saya belajar Spanish. Guitar & Seni pertahanan diri. Hahahah jangan tak caya acik Dar ni macam macam talent ada almost jadi pelakun tambahan masa depa buat cerita Titanic! Tak percaya? studio FOX tu dekat sebelah jeti jual ikan. Ehhh silap silap bukan cerita Titanic tapi cerita Rusell Crow tu ..tajuk apa ek cerita tu, eden lupalah. Cerita yang dia jadi kapten kapal & lawan lawan lanun. Tapi tak jadi sebab ... sebab pakai tudung sempat pergi first interview je ... tak apa lah merasa eden round round FOX studio (ada tunjuk lokasi pengembaraan Titanic)

Sini yang boring - tak dak internet. Proses masuk talipon rumah ambil masa sebulan lebih. Tu pun kena ulang office telekom depa tiap minggu. Bila dah ada internet baru lah kenal dgn CARI.com.my :lol

Sini makan susah sangat sangat! Tiap minggu abg abg saya take turn beli barang makanan dari US utk saya. Dulu tak dak digital camera so tak dak gambar .. ada gambar biasa sahaja (nanti eden cuba scan). Kalau boleh eden letak dkt sini. Kasi spicy sikit.

Dkt sini kan dia orang kuat makan lard (lemak khinzir!) so korang kalau melawat Mexico jangan sekali kali makan makanan dia yang mcm lempeng tu. Tak halal!.

Rumah dkt sini cantik cantik sebab mat salleh dari USA ramai bersara dan menetap dkt sini. Bila ramai mat salleh maka bandar tu maju lah kan. Bila maju banyak lah activitinya. Bila banyak activiti ramai lah pelancung yang mai. Pelancung ni ada dua. Orang putih dari USA satu lagi orang Mexican dari USA. Mexican dari USA ni bila dtg sini tunjuk samseng. samseng lagu mana tu? sila baca kisah seterusnya. ** kalau ada spelling error ignore je lah ya. Maleh aku nak check.

Saya dok rumah townhouse. Tapi owner dia dah modified. Bahagian bawah sekalai (garage) dia buat one room apt. Dia kasi sewa sama satu nenek from England. Nenek ni almost 90 tahun. Dulu dia kerja dgn army. Husband dia fighter pilot (mati) anak lelaki dia umuq 35 pun mati -- tinggal lah nenek ini sebatang kara. Cian aku tengok. Tingkat satu dgn dua saya duduk. So that nenek always nak berborak dgn eden --- aku suka sangat lah sebab she speaking LONDON. Soy no habla espanol ketika itu. Tapi eden ni memang jenis cepat buat kawan cepat jemu. So lama lama eden kalau nak turun rumah mesti slow slow supaya dia tak dengar. Tangga lain lain but somehow dia boleh dengar jugak. Eeeee!

Segala mak neka masakan yang saya masak saya share dgn dia. Dia suka sangat lah sebab tak payah masak. Saya suka sangat lah sebab ada orang dok puji masakan saya hari hari (hahahha perasan). Nenek ni income dia eden tak taulah dari mana. Maybe duit pencen kot. Dia selalu main judi -- emas dia berselerat dkt leher. Takut aku nenek ni kena rompak.

Nenek ni ada lah seorang kawan - minah salleh umur 50 tahun. Minah ni ada anak perempuan nama Amanda 13 tahun (home schooling) gemuk gedempol. Tapi cute. Minah ni dah buat nenek ni mcm emak dia lah. So bila eden close to this old lady dia dah gabra. Yalah dia takut kasih beralih arah maa .. kang aku dpt emas berlian nenek tu kang nagis tak berlagu dia.

Dkt bandar ni yang  paling famous ialah Butter Lobster. Eden sokmo sokmo lah nak makan Lobster tapi sempat pergi sekalik jer. WHY? jeng jeng jeng .... gini. Satu hari tu pergi lah makan Lobster butter, busat oo, tepi lobster tu dia bagi nasi goreng, lepas tu some totilla. Eden pun makan lah (tak baca bismillah langsung!)
Dua minggu lepas tu abg abg dgn kak ipar turun jumpa saya. Saya ajak lah makan Lobster. Abg no.2 ckp tak boleh makan sebab Lobster tu di goreng dgn lemak lembu. Eeeeee ... loya jugaklah tapi tak ler truja sangat. Klau goreng dgn lemak cik ba .... harus aku meroyan!!

SO KAWAN KAWAN -- satu lagi makanan yang kita tak boleh makan ialah their Lobster Butter. HAREMMM.

Dkt kelas Kenpo eden banyak kawan perempuan .. mula mula mcm itik dgn ayam sebab depa ckp spanish eden ckp inglese. Tapi somehow kami boleh jadi close. Pelik kan? Hari hari pergi belajar sampai ada satu case. Case nya cikgu punya wife sudah jeles sama one of the students. Biasalah kan kalau nak belajar tu tentu cikgu lelaki tu pegang tunjuk cara menendang yang betul ...tapi tu lah kan orang perempuan cepat sangat jeles. Kelas tutup lama jugaklah .. eden gi belajar guitar. Belajar punya belajar kami pun dah nak dpt sijil tapi eden tak gi arr ... sijil tu enggak penting bagi ku

Dkt sini kalau tiba jer hari Sabtu & AHad bandar jadi bandar syaitan! kiri kanan depa minum magarita, disco, mariachi dan yang paling busan banyak kereta. Ohhh lupa nak ckp bandar yang eden dok ni nama dia Rosarito. Pemandu pemandu dia orang ni (mexican from US) semua tunjuk lagak ehemmmmm mcm orang Singaporelah kan bila masuk Malaysia jer speed dkt Highway macam tak ingat dunia. Depa start lah buang sampah merata rata, malam malam area rumah saya ni mesti ada orang bergaduh (tu lah kerja nya kalau dah mabuk) .. pernah gue sound dia orang supaya hormat sikit penduduk tetap. Sib baik dia orang minta maaf kalau tidak memang dah panggil polis.

Dkt sini banyak kedai ubat. Orang dari USA turun sini beli ubat sebab murah compare to US. Oh lupa nak ckp jangan beli any gula gula dari kedai mereka -- semua ada lard. Kelakar nya dkt sini ada jual asam jawa. Sini ada juga jual bawang putih bakar yang dijual berketul ketul. Sini tak ada kedai buat baju. Tapi sini ada ramai orang cina. Dia orang ni dah empat keturunan tinggal di sini. Tak tau ckp cina dah cuma nenek depa sahaja tau ckp cina. Baju dkt sini tak cantik .... semua nya ketat mcm khas utk body JLO jer

Lepas tu masuk sekolah belajar Spanish. Cikgu cikgi dari Chile. Dok dua tahun lebih boleh lah cakap spanish ... peh tu abg abg suruh dok US pulak. Masuk lah ... sambung belajar lagi.

Okay bye bye all eden nak mamam. Senang senang baru eden tambah lagi -- nanti kan kesudahan cerita nenek itu

Rate

1

Originally posted by eyzlyn at 5-10-2006 12:57 PM
awat teruk sangat melayu tempat hang ni? may be melayu ottawa ni high class punya people kot . Melayu toronto jugak best :love:

weekend ni kami ader Iftar +qiamulai kat rumah kak nafizah. makan- ...

bukan melayu high class
melayu high-class konon tapi tak menjadik
(ie terlebih gedik dan penjibon rasmi dato' hahaha)

fuiiyoooo darsita....banyak gila tempat dah duduk!!!!!seronoknyessss
ngeri dengar citer kat china tu...aiyer.....

Originally posted by DARSITA at 7-10-2006 10:46 AM

Rumah saya dkt sangat dgn laut --- waktu siang cantik sebab tak ada jerubu dan sejuk. Waktu malam banyak takut ley. Serupa itu laut mau langgar gue punya lumah  ...

Wah bestlah cite, Kak Dar ni:tq:

Citelah lagi :clap:

Rumah saya dkt sangat dgn laut --- waktu siang cantik sebab tak ada jerubu dan sejuk. Waktu malam banyak takut ley. Serupa itu laut mau langgar gue punya lumah  ...

Best cerita you Dar:clap::clap:

Originally posted by DARSITA at 7-10-2006 12:22 AM

Meh sini nak ajar sikit. ... kalau doktor nak check pekpek kita sebab nak tengok baby --- tu dah mengarut!

Kesian nya dkt hang ni Mrs. Ish jangan lah kes tu buat hang susah nak lekat nanti. ...

eh kat jepun mmg. check pekpek tau kalau nak tengok baby, my experience, hehehe..
kalau scan pun dari situ, kalau check awal samada preggy ke tak ,pun mmg. dari situ.

Originally posted by Yasmine at 7-10-2006 08:58 AM

Kesiannya Mrs.  Setahu I kalau nak pergi check kita pregnant or tidak, diaorg akan buat blood test dulu.  Kenapa diaorg tiba2 terus check mcm tu.  Masa I dulu preggy 3 bulan doctor tak boleh dg ...

kat US ni apa2 sikit buat blood test, sakit sikit blood test, demam sikit blood test:kant:

hang ni merata hang duduk, China, canada, us, mexico, (ada lagi tertinggal dak?)
"besaq" tengah jalan la hang ni noo..  

cam kes aku bleeding lama ingatkan period rupanya misscarriage.

tapi doc dan nurse sini aku respek la, baikk laaa bagi pendapat aku la.

Originally posted by Iman_Baby at 6-10-2006 08:49 PM
eeh.. org yg dah balik dr perantauan..n dah duduk msia.. boleh cite tak pengalaman diorg..

Antara pengalaman tak boleh lupa masa dok oberc... bila misscarriage dulu.. dah le jauh dr org tua... m ...

teringat masa saya nak bersalin ari tu, nurse tanya la macam2 kalau apa terjadi masa kita bersalin ni, antaranya:

kalau ilang darah nak tak tambah? of course kita kita kata ya, tapi dalam hati punya la takut, darah tu sapa punya, ada aids dak, ingat macam2.

kalau MATI (mak datuk dia tanya ni, tokujatt seseken aku:lol), nak tak derma organ semua. laki aku kata kat nurse tu  VERY SCARY QUESTION:lol