CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 31079|Reply: 133

Sekolah biasa Vs Sekolah Private

marilah berkongsi pengalaman atau angan2, anda bercadang mahu hantar anak ke sekolah mana?
benarkah sekolah private ni bagus sgt??

spidernfly This user has been deleted
Originally posted by ananur at 29-9-2006 06:12 PM
marilah berkongsi pengalaman atau angan2, anda bercadang mahu hantar anak ke sekolah mana?

hmm... sama je kot. i pun tak terfikir lagi. it all depends on i kat negara mana pulak that time....

adik aku pergi sekolah private, sri utama kat gombak
yg kelakarnya mak aku skrg still ngajar skolah menengah gomen
maybe sbb tinggal dia sorang jer yg belajar (darjah 5)

nak kata bagus pun, not sure la. nanti try tanya mak aku.

p/s : hari tu adik aku ckp, sekolah dia nak buat trip pergi disneyland hongkong! sorang kena bayar rm2600 :
aku rasa melampau la tu sampai ribu riban nak pi rombongan :geram:

as for me, anak2 aku pi skolah gomen jer la
tak mampu nak hantar sekolah orang kaya2 ni
aku nak anak2 aku masuk mrsm mcm ko ker, sekolah asrama penuh mcm ayah dia ker
takmo la jadi macam aku, aku tak pandai.. hehehe :lol

htr skolah gomen je......hehehehe....

Originally posted by hairanaz at 29-9-2006 11:01 PM
htr skolah gomen je......hehehehe....

sekolah gomen pun not bad per... malah ada yg lagi bagus :hatdown:

Follow Us
spidernfly This user has been deleted
Originally posted by nasi^impit at 30-9-2006 01:52 AM

sekolah gomen pun not bad per... malah ada yg lagi bagus :hatdown:

betul 2!!! my hubby dulu was from an international school. mak aiiii dia punya yuran... : : tapi asrama dia, siap dgn washer i tell you. then 2 per room je. masa my hubby senior, dia dpt single room coz jadi head boy punya pasal

my school pulak dulu...sikit2 mintak duit. nak meja, kena bayar. nak kerusi, kena bayar. nak locker, kena bayar. stokin...bayar lagi. tracksuit, bayar lagi. then everymonth, we would have a class party..obviously kena la bayar to buy the food la pelbagai. sampai my dad kata... apa punya sekolah ni asyik mintak duit je ni....

ekekekekekekeke... tu la dia... nak kan all girls school ...ambik kau....

Originally posted by ananur at 29-9-2006 04:12 PM

bergantunglah jugak "bagus" dari segi apa.  Selalunya parents hantar anak ke sekolah private bukan sebab "bagus" dari segi akademik sangat.  Mungkin ada "bagus" dari segi kemudahan ke, small class ke, dekat dengan rumah ke, sebab sekolah integrasi ke dan banyak sebab lain yang bersifat individu.

aku ingat nanti kalau ada rezeki lebih, aku nak anto anak aku gi private integrasi islam tue....

kelas dier mula dalam kol 8 pagi sampai 4 petang kalau tak silap (cam opis hour).

its cover all... islamic + secular education , ko-kurikulum etc etc....
all in one lah. lagipon tayah nak transfer pagi skolah kebangsaan, petang skolah agama sumer tue. zasss sekalik jalan. aku pon tak worry anak 'stranded' kat memana in between waktu skolah pagi ngn petang tue.

itu pandangan mata kasar aku la wat masa nie...still miles way to go...hihihihihi

Originally posted by tina^^ at 2-10-2006 08:25 AM
aku ingat nanti kalau ada rezeki lebih, aku nak anto anak aku gi private integrasi islam tue....

kelas dier mula dalam kol 8 pagi sampai 4 petang kalau tak silap (cam opis hour).

its cover al ...

tina duduk kat area mana ek?

Originally posted by KakFie at 2-10-2006 09:14 AM

tina duduk kat area mana ek?

kat kota damansara...rasanyer situ ada kan? mcm penah jumpak....tp dier tulis KAFA integrasi islam. sama ker eh kak fie?? ker bukan??

me tadekla survey sungguh2 lagik..cuma get some rough idea jek..ekekek

err...kalau kat shah alam ada tak kak fie?? we're abt to move there later...

Originally posted by tina^^ at 2-10-2006 09:19 AM

kat kota damansara...rasanyer situ ada kan? mcm penah jumpak....tp dier tulis KAFA integrasi islam. sama ker eh kak fie?? ker bukan??

me tadekla survey sungguh2 lagik..cuma get some rough  ...

Kota Damansara yang akak tahu ada satu.  Integrated Islamic School kalau tak silap.  Yang KAFA tu tak sure la tina.
Tapi kalau Shah Alam memang ada beberapa sekolah integrasi.  Rasanya by the time muiz besar mesti lagi bertambah ataupun sekolah sedia ada should've improvised sebab kat situ kan memang kawasan orang Melayu/Islam so shouldnt be any problem lah.

Baguslah tina ni dah plan dari sekarang...dah ada vision walaupun anak secoet je lagik.     Akak dulu tak pandai nak plan bab-bab sekolah ni.   Dah la berpindah randah macam orang Nomad...lagi susah nak plan.   So sekarang ni bila dah settle down (err...not quite lah, the possibility of moving tu still ada jugak) terpaksa pindah ke rumah yang lagi dekat dengan sekolah pilihan tu, rumah lama sewakan sebab jauh sangat.  Tak pelah...hopefully its the best for the children.

Originally posted by KakFie at 2-10-2006 09:31 AM

Kota Damansara yang akak tahu ada satu.  Integrated Islamic School kalau tak silap.  Yang KAFA tu tak sure la tina.
Tapi kalau Shah Alam memang ada beberapa sekolah integrasi.  Rasanya by the  ...

hehehe..tadeklah kak fie, sajer jek survey2....rasanyer in 6-7 years time, integrated islamic school nie mesti dah byk kan??

kak fie pon hantar anak kat ISS kan?? how much the fee & schdule like??? care to share??

hurm... aku pon bercadang nak antar anak skolah private agama... siap berangan2 bile adik aku citer pasal skolah tu...

tp skolah yg aku nak antar ni kat kampung laa plak.. under kerajaan negeri johor.. skolah campor dr tadika sampai sekolah menengah from 8am to 4pm...

corak pembelajaran campurlah islam ngan akademik cam kat skolah kebangsaan tu...

hrp2 soon kalo ade peluang tinggal kat johor nak anak skolah kat situ larr...

Originally posted by tina^^ at 2-10-2006 09:54 AM

hehehe..tadeklah kak fie, sajer jek survey2....rasanyer in 6-7 years time, integrated islamic school nie mesti dah byk kan??

kak fie pon hantar anak kat ISS kan?? how much the fee & schd ...

sekolah anak akak kat Ampang.  
Fee untuk pre school dalam 6K pa, primary  8K kot p.a , untuk secondary dalam 10K.  Akak kena recheck ngan  hubby akak la Tina sebab dia yang sign check... :bgrin:
Tapi fee varies ikut sekolah.  Banyak sekolah a lot cheaper than that tapi sebab akak cari yang English Medium.

Originally posted by HerSheys at 2-10-2006 10:06 AM
hurm... aku pon bercadang nak antar anak skolah private agama... siap berangan2 bile adik aku citer pasal skolah tu...

tp skolah yg aku nak antar ni kat kampung laa plak.. under kerajaan negeri  ...

skolah agama kerajaan johor berkuality jugak...

tak pass preksa, tak naik kelas.

pastuh, silibus dier mmg wide...belajar dari bab tasawuf sampai ker bab munakahat sumer dier ajo....

naik kelas khas tue, dah mcm lesen utk mengajo kelas agama biasa. tinggi derang belajar.

pastuh aku tgk  skolah agama kerajaan selangor, darjah 6 baru nak belajar rukun iman ada brapa, rukun islam brapa? aiyyak...

Originally posted by KakFie at 2-10-2006 10:11 AM

sekolah anak akak kat Ampang.  
Fee untuk pre school dalam 6K pa, primary  8K kot p.a , untuk secondary dalam 10K.  Akak kena recheck ngan  hubby akak la Tina sebab dia yang sign check... :bgr ...

bagus jugak tue kak fie...english medium.

nanti aper2, kak fie jadik sumber rujukan saya lah. :bgrin:

tina,
sekolah integrasi islam kat shah alam ada kat sek 13. but i dont know how good.. anak jiran mil aku belajar kat situ tp tak nmpk pun kecemerlangan nya..err posa pun cam tak penuh je ekekeke.. ntah la ikut budak gak kot. and sekolah dia kat row shoplot je, mcm berterabur sikit.

yer ker?

takperlah...survey2 jek dulu wat tambah info.

Originally posted by tina^^ at 2-10-2006 10:20 AM

bagus jugak tue kak fie...english medium.

nanti aper2, kak fie jadik sumber rujukan saya lah. :bgrin:

no prob...ilmu untuk dikongsi.  sharing is caring.