CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Awang Ganu

Aku insomnia..

Ada petua minum susu sebelum tidur untuk memudahkan kita tidur , tapi kalau lepas makan malam kena secawan kopi o kawww takde maknanya minum susu tu.. betul tak. Sekarang tengah amalkan ubat yg doctor bagi.. tengok lah camana hasilnya adakah selamanya akan bergantung kepada ubat atau tak.

00:13 hrs
29 September 2006 ...

adula aku masih tak boleh tido esok nak keje. Problem ni problem.

Originally posted by Awang Ganu at 29-9-2006 12:15 AM
00:13 hrs
29 September 2006 ...

adula aku masih tak boleh tido esok nak keje. Problem ni problem.

relekss arr.. aku pun belum tido lagik.. ko tak perlu bangun awal untuk masak sahur huhuhu..

sian awe ganung ekekeke

ya la mimie.. heran dengan orang perempuan ni khususnya kaum isteri yang perlu bangun masak sahur cam wife aku. Dia selamba je letak kepala tidurr.. pastu nak bangun pulak 4.30 pagi panaskan lauk.. aku bangun makan je. Esok gi keje pulak, so dia tidur ada la 4-5 jam waktu bulan puasa ni.

Ada sesiapa boleh cerita kan kat sini camana korang tidur?

Maksud aku bila dah sampai waktu nak tidur tu apa yang korang buat, apa yang korang fikirkan atau apa yang selalu bermain kat fikiran korang. Basuh kaki ka. minum susu ka.. apa apa lah. Tak payah lah cerita peluk bini tu.

Cam aku ni takde specific time untuk tidur, kadang-kadang pukul 10 malam , pukul 11 malam atau pukul 2 pagi baru rasa NAK tidur, sebab aku tahu aku bukan jenis orang yang letak kepala atas bantal terus terlelap.

Macam aku ni bila rasa NAK tidur tu, aku masuk bilik dan terus baring letak kepala atas bantal. Baca Bismillah....  Pejam mata. Tak lama lepas tu pusing kiri tengok wife, pastu pusing kanan tengok dinding. Pastu pusing terlentang tengok siling. Masa aku pejam mata tu, macam-macam mari dalam kepala aku, kerja - bukan fikir pasal dateline ka apa ka, sesaja dia mari, fikir pasal kereta - bukan kereta ada masalah pun. Pasal game lah.. Bayang-bayang masa muda-mudalah, camana kalau aku jadi billionare lah, jadi artis ka etc adehh.. bukan aku yang NAK fikir, dia datang sendiri.

Sebab aku dah berjumpa dengan seorang doctor ni, dia berikan aku pil. Dia kata bukan pil tidur, tapi pil untuk aku terminate fikiran dalam sel-sel otak aku, macam apa yang aku tulis kat atas tadi.

Adakah anda pun berfikir-fikir macam aku ni ketika saat letakkan kepala atas bantal? Atau letak je kepala terus shutdown otak tu?

Dulu aku pun golongan org yang susah nak tidur..
sebabnye..terlalu banyak y difikirkan..termasuklah masalah2 luar ke, apa nak buat esok, future planning...dan mcm2 lagilah..
baring2...fikir2...boleh sampai 2-3 jam..
Lagi satu aku suka minum kopi..
pernah sekali aku minum kopi kul 9.30mlm ke 10mlm tu..
ermmm sampai kul 6 pagi mata aku masih terkebil2...ehehhehehe..

tapi sekarang ni..
dah boleh tidur tak sampai sejam baring or..kadang tak sampai setengah jam terus lelap..

Yang penting masa nak tidur jgn fikir ape2..
and aku dah stop minum kopi..dah masuk 3 tahun aku tak pernah lagi minum kopi..
Tapi aku tak kata minum kopi tu punca imsonia..
coz aku ada kawan minum kopi 2-3 kali sehari..
tapi bile nak tidur tak sampai 5 minit dah berdengkur pun...hehhehe..

And satu lagi...daripada duduk fikir2...baiklah baca2 buku..dapat gak tambah info..
ye tak...?
itu just pendapat akulah...

Follow Us
Originally posted by flowerjun at 28-9-2006 09:10 AM
ni petua yg member aku buat...dia ada masalah nk tido ni... walaupun badan penat... bila baring terkelip2 dekat 2 jam baru leh tido..
- minum susu
- baca buku yang menghiburkan... komik ke... xle ...

:setuju:aku buat benda nie ble aku x leh tido...ko try ar...

Originally posted by Awang Ganu at 29-9-2006 01:03 AM

Maksud aku bila dah sampai waktu nak tidur tu apa yang korang buat, apa yang korang fikirkan atau apa yang selalu bermain kat fikira ...

Aku cadangkan ko pergi jumpa doktor pakar psikiatri. Pakar psikiatri akan prescribe ubat penenang, instead of ubat tido. Ko pergi jumpa doktor yang ko selalu jumpa tu, mintak dia keluarkan surat refer ko ke pakar...since masalah ni tak gak settle...

myfriendbiz This user has been deleted
Kepada Awang Ganu dan sesiapa sahaja yang mengalami masalah tidur....

Boleh pm kepada saya.. Ini adalah rawatan.. Bukan food suplemen...
Ikhtiar menggunakan ayat Al Quran dan boleh dilakukan sendiri di rumah...

TIADA PENYAKIT YANG ALLAH JADIKAN TANPA PENAWAR.....

myfriendbiz This user has been deleted
Apa yang saya perhatikan.. sepanjang pemerhatian saya ke atas pesakit pesakit insomnia... mereka di bekalkan pil tidur yang terang terang mengandungi dadah...Benzodiazepines,zolpidem,zopiclone,zaleplon,clometiazole .. ini adalah sebahagian pil tidur yang akan menimbulkan kesan untuk jangka masa panjang..
Masalah yang berlaku bila di ambil jangka masa panjang
sleep apnoea  ( nafas terhenti semasa tidur )
masalah paru paru
masalah jantung
masalah hati dan buah pinggang
myasthenia gravis  ( masalah pengawalan otot yang menimbulkan kesakitan )

untuk ibu yang preknen...  yang amik  Benzodiazepines di khuatiri bayi mereka lahir awal,kesukaran bernafas,otot otot lemah, dan kurang berat badan...

Ramai jugak yang kemalangan akibat ambik pil tido nih terutamanya Benzodiazepines dan zopiclone ..

Sekian.. terima kasih...
Dr..Electronic MEdication...

Originally posted by myfriendbiz at 30-9-2006 10:25 PM
Kepada Awang Ganu dan sesiapa sahaja yang mengalami masalah tidur....

Boleh pm kepada saya.. Ini adalah rawatan.. Bukan food suplemen...
Ikhtiar menggunakan ayat Al Quran dan boleh dilakukan se ...

myfriendbiz,

naper tak letak kat sini jer ayat al quran tu? Sebab sy rasa ramai kat sini yang mempunyai masalah yang sama (termasuklah saya)

myfriendbiz   
check PM pls

tq

myfriendbiz   
saya ada surf ke website saufara mengenai air Za'faran tu. Alhamdulillah saya dah ada minumnya beberapa botol la sejak 2-3 tahun ni. Di Terengganu pun ada stockist.

jgn amik pil..bahaya..

Originally posted by leftrani_kel at 3-10-2006 11:29 AM
jgn amik pil..bahaya..

betul.

Buat masa ni kena bergantung pada pil.. sedang berusaha dengan cara lain.

been there b4.. ingat tak ramai rupanya ramai gak yer macam dewi....

dewip unada masalah tido ni... dah tak larat nak kira berapa tahun ... mostly bende ni bermusim.. org cakap baca buku.. dewi ni baca buku lagi tak leh lelap.. kena habiskan buku tu baru leh tido..

susu ker apa ker langsung tak jalan. so selalukalau tak leh tido sgt deiw gi basuh bilik air... kasi letih2 badan tu.. peh tu tido lah.

ubat tido .. pernah gak try tapi tak leh la. masalah palingbesar bila dha terlampau byk tak cukup tido dewi akan tertido di mana2 sahaja .... kalau dlm lrt dlm bus tu selalau lah terlepas tempat berenti.

byk cara sah buat tapi tak leh gak. esp kalau dewi tido kat tempat yg tak biasa tido macam gi holiday ker lagi lah tak lena tido.

hmmmm agaknya nak kena varik bantal busuk kot baru leh tido lena.

Uncle_K ialah myfriendbiz...  Lupa password myfriendbiz tu pasal tukar nick.. heheheh

Cutie...

Ayat Al quran tuh bukannya dibaca.. tetapi di Annusyrahkan iaitu ditulis di atas pinggan putih yang menggunakan dakwat khas.... Dan ia bukan ditulis oleh sebarangan orang.. Hanya golongan Tahfiz saja yang boleh membuatnya... Ia dilarutkan dengan air zam zam.. ( air yang paling berkat di dunia )

Awang Ganu

Banyak syarikat yang buat air Zafaran ni... Musoffa... Syafii... dan Annusyrah... Saya buat Annusyrah di mana rawatan Annusyrah lebih lengkap pengisian ayatnya an ia ada rawatan rawatan untuk masalah tertentu..Berbanding dengan Syafii yang rawatannya adalah umum..

Originally posted by Awang Ganu at 29-9-2006 01:03 AM

Maksud aku bila dah sampai waktu nak tidur tu apa yang korang buat, apa yang korang fikirkan atau apa yang selalu bermain kat fikira ...

Awang Ganu..... kita punyai masalah yang sama. sampai sekarang tak boleh selesaikan :pray:

Originally posted by Uncle_K at 3-10-2006 11:35 PM
Uncle_K ialah myfriendbiz...  Lupa password myfriendbiz tu pasal tukar nick.. heheheh

Cutie...

Ayat Al quran tuh bukannya dibaca.. tetapi di Annusyrahkan iaitu ditulis di atas pinggan putih y ...

air musoffa keluaran Naqia.

sekarang jam 6.49 pagi.. 4 Oct 2006. Dari semalaman aku tak boleh tido, terlelap ayam pun tidak. Sampailah makan sahur dan solat subuh. Jam 7.30 pagi nanti gi keje. Apa aku nak keje semalaman tak tido. Aduila..

Tengok boss takde karang masuk surau je la.