CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 23193|Reply: 65

cammane nak keluarkan duit KWSP

alasan yg bagaimane KWSP bagi kite gune duit KWSP?. Tapi saya plan nak gune keperluan harian sahaja.

err... rasanya tak boleh nak keluarkan duit kwsp ikut suka2 jer... kwsp ni ada 3 akaun.... akaun 1 tu mmg takleh nak keluarkan... akaun 2 leh keluarkan utk beli rumah.... akaun 3 for medical purposes...

melainkan kalau awak keja govt dan amik skim pencen memanglah awak boleh keluar semua duit awak dlm tu........tanpa byk soal dr kwsp.

saje2 utk blanja harian tak boleh....:ah:

Bilakah Anda Boleh Mengeluarkan Simpanan KWSP Anda?

Sungguhpun simpanan KWSP anda adalah merupakan simpanan wajib yang bertujuan untuk membantu anda semasa persaraan, ini tidak bermakna anda langsung tidak dibenarkan untuk mengeluarkan simpanan KWSP anda sebelum anda bersara.

KWSP ada menyediakan beberapa skim pengeluaran untuk anda. Skim-skim pengeluaran ini adalah terdiri daripada Skim Pengeluaran Sebelum Persaraan dan Skim Pengeluaran Persaraan. Skim Pengeluaran Sebelum  Persaraan membenarkan anda mengeluarkan simpanan sebelum anda mencapai umur persaraan. Tujuannya ialah untuk membantu anda membuat persediaan untuk persaraan anda nanti. Manakala Skim Pengeluaran Persaraan pula membenarkan anda mengeluarkan simpanan setelah anda mencapai umur persaraan. Selain daripada skim pengeluaran, KWSP juga ada menyediakan skim pelaburan untuk ahli KWSP.

Berikut ialah skim-skim pengeluaran simpanan KWSP yang telah disediakan untuk anda :

Skim Pengeluaran 50 Tahun
Skim Pengeluaran 55 Tahun
Skim Pengeluaran Dividen Tahunan
Skim Pengeluaran Bayaran Berkala
Skim Bayaran Bulanan
Skim Pengeluaran Membeli/Membina Rumah
Skim Pengeluaran Membeli/Membina Rumah Kedua
Skim Pengeluaran Menyelesaikan/Mengurangkan Baki Pinjaman Rumah
Skim Pengeluaran Menyelesaikan/Mengurangkan Baki Pinjaman Rumah Kedua
Skim Pengeluaran Kematian
Skim Pengeluaran Hilang Upaya
Skim Pengeluaran Meninggalkan Negara
Skim Pengeluaran Kesihatan
Skim Pengeluaran Pendidikan Ahli/Anak Ahli
Skim Pengeluaran Pekerja Berpencen
Skim Pengeluaran Pesara
Skim Pengeluaran Pelaburan Ahli

for details, click here http://www.kwsp.gov.my/index.php?ch=137

Rate

1

jgn keluar sesuka je, itu duit simpanan hari tua.

kalau suka-suka leh kuar..dah ramai yg buat...........

Follow Us
eh, kalo pengeluaran lah, like mine dulu buat pengeluaran berpencen sbb dpt keja gomen... duit dia keluar dlm masa berapa minggu? my fren rata2 hari ke 14 dah keluar.. i sampai skrg tak keluar2 lagi... tension...

nak tanya more information abt this pengeluarang -> Skim Pengeluaran Meninggalkan Negara

Boleh keluar semua nya ke? berapa lama proses dia ni siap?

Terimakasih

Originally posted by DARSITA at 16-2-2007 05:38 PM
nak tanya more information abt this pengeluarang -> Skim Pengeluaran Meninggalkan Negara

Boleh keluar semua nya ke? berapa lama proses dia ni siap?

Terimakasih

Dar, rasanya ini untuk sapa yang dah tukar kerakyatan jadi warga negara lain.

lmokhtar This user has been deleted
Originally posted by Foxey at 27-8-2006 04:56 PM
err... rasanya tak boleh nak keluarkan duit kwsp ikut suka2 jer... kwsp ni ada 3 akaun.... akaun 1 tu mmg takleh nak keluarkan... akaun 2 leh keluarkan utk beli rumah.... akaun 3 for medical purp ...

Sekarang ni akaun 2 & 3 dah disatukan...so ada 2 akaun saja. Effective tahun ni.

Skim Pengeluaran Hilang Upaya

aku nak tanya yg ni.. boleh keluar semua ke..pastu ada dpt apa2 tak.. hehe ala2 mcm pampasan ke?

member aku isi borang 19 dis taun lepas...sampai skang tak dpt lg duit..bila telefon,diaorg ckp dlm proses...mengamuk member aku...alasan dia org sdg guna sistem baru....lgpun ramai org tgh minta..tp takkan lah update sistem sampai kat 2 bulan.....

dah tanya member2 yg ada pengalaman keluarkan duit ni setelah opt for pension scheme... cara dia senang je... isi borang, pastu bawak bersama salinan kad pengenalan, surat opt for pencen tu, surat pengesahan jawatan, first page buku akaun....

proses dia ambil masa lebih kurang sebulan.... so in a month time, check laa akaun sbb dia kreditkan terus ke dalam tu... penyata nya dapat later...

Rate

1

lmokhtar This user has been deleted
Originally posted by wakata at 21-2-2007 09:07 AM
member aku isi borang 19 dis taun lepas...sampai skang tak dpt lg duit..bila telefon,diaorg ckp dlm proses...mengamuk member aku...alasan dia org sdg guna sistem baru....lgpun ramai org tgh minta ...

Mmg depa tgh upgrade itu hari sebab depa tgh combine akaun 2 & akaun 3. Member aku sorang pun problem, dia apply utk perumahan sampai dekat 2 bulan still pending. Walhal aku apply in nov, in less than 3 weeks dah approve dan duit tudah masukdlm akaun aku.Member aku pun tension,dia reapply balik...baru lah ada progress. Suh member ko reapply balik.Less hassle.

patut lah aku kuar kan utk skim pendidikan.. cek nya x dapat-2 lagi.. walhal dah dekat sebulan... bila telefon kwsp... x da angkat.. memanjang operator..

aku nyer citer lagi best.. apply 4/12/06, pengeluaran beli rumah.. every week call kat call centre tu tanya... jawapannya mmg lmbt coz tgh upgrade system, masih dlm proses etc.  until awal bulan feb. hari tu, aku dah tak leh sabar.. aku pegi KWSP kat Jln Gasing tu.  Melilau depa cari fail aku.. rupanya fail aku hilang.. punyalah aku hangin.  aku siap jumpa pegawainya lagi.. dia admit le, mmg salah pihak KWSP.  aku terpaksa isi borang semula, submit all documents.  disebabkan rasa bersalah, pegawai tu yg tolong percepatkan proses permohonan aku.. dlm seminggu aje duit dah masuk dlm akaun.

Originally posted by wakata at 21-2-2007 09:07 AM
member aku isi borang 19 dis taun lepas...sampai skang tak dpt lg duit..bila telefon,diaorg ckp dlm proses...mengamuk member aku...alasan dia org sdg guna sistem baru....lgpun ramai org tgh minta ...

aku hantar application 29hb Jan lepas...

semalam aku kol depa kata baru diluluskan 21hb ... which means sehari seblum tu. dia siap ckp... tunggu je dlm 2-3 hari ni... kalo tak masuk gak minggu dpn siap depa!!

dah 4-5 org kt ofis aku ni buat pengeluaran berpencen.. hari ke 14 duit dah keluar.

BENGANG BETUL DGN KWSP

AKU ....APPLY DAH MASUK 5 MINNGU...DARI 8HB 01.2007......SAMPAI SKRG......TAK KUAR LAGI DUIT...DATELINE NK BAYO KT DEVEP. DAH NK SAMPAI.....EH...TAK KAN FILE AKU PUN HILANG....KOT??// REPORT TV3 ........BARU TAHU....X SIAP2 LAGI KE TUKAR  SISTEM.....MACAM NIE..KENA PGI KWSP JALAN GASING...JUGEK..NIE..... AKU DAH X TAHAN NIE.....:@ :@ :@...DATE LINE BAYO 10% DOWN PAYMENT KAT DEVEPR.....DAH NK SAMPAI.....UHHH PENGSAN AKU BAYO INTEREST......AKU BUKAN ORG SENANG ADA DUIT SEDEBUKKK...SEMUA KENA HARAPKAN DUIT DLM KWSP.....

Reply #18 azuin's post

perghh..lambat gile... cam tu, bulan depan je le aku gi

Ada tak sesipa yang pernah keluarkan duit kwsp utk kurangkan thn kita meninjam di bank- utk pembelian rumah la....maknanya kita keluarkan duit kwsp utk abiskan cpt hutang di bank