CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: misery

Emak aku GILA!

Close [Copy link]
byk sgt oages..aku x baca aa yg atas2 tu eh..aku bace 1st entry misery punye je..

kebetulan harini pon aku gaduh ngan mak..tp aku mngalah je sbb xnak sakitkan hati die..xnak die sedih..
dahlaa cuti mid sem ni aku x balik kg.Sbnrnya aku mmg malas nak mngadap die..msti gado nye!gerenti!
Lg aku duk jauh ni pon ade je die nak cari psl ngan aku,kan..ape lg bile duk serumah..so aku decided to stay je umah sndiri kat shah alam ni ha..

Kdg2 mak kite mmg mcmtu laa..aku tgk kemarahan mak atau 'kegilaan' mak tu satu cara atau cara dia utk ajar kita..kdg2 kita x nampak yg kita sbnrnya buat salah..dan x tahu yg dia sbnrnya tgh mngajar kita or try to tunjuk something kat kita..dia cume nak yg terbaik utk kita..xkanlaa dr kita kecik dia jaga,sampai besar mcmni pon dia tetiba x sayang kita,kan..

Dah mmg kerja org pompuan bila mak xde umah,kenalah ganti tempat dia..biasa lah bila tetiba dia x puas hati or condemn ape yg kita buat tu...mmg semua mende yg kita memandai nak buat tu x elok je dimata dia..sbb die tahu atau dia nak kite buat yg lebih baik!itu je...mak ko x gila misery..:nerd:

Originally posted by ati1402 at 3-9-2006 12:46 AM
byk sgt oages..aku x baca aa yg atas2 tu eh..aku bace 1st entry misery punye je..

kebetulan harini pon aku gaduh ngan mak..tp aku mngalah je sbb xnak sakitkan hati die..xnak die sedih..
dahlaa  ...

mmgla.. ade betul nye kata ati tu... . tapi cuba ati fikir yea.. katakan lah perkara ni terjadi kat ati... dalam byk adik beradik lain.. apsal hanya ati jer sorang slalu kena condemn.. adik or kakak lain tak kena pun.. buat la salah mcm mane pun tetap diorang tak kena condemn gak.. just ati jer kena.. buat baik pun kena condemn.. buat salah pun lagi la kena condemn.. lame2 boleh tekanan perasaan tau..

Originally posted by leon_mclaren78 at 1-9-2006 11:37 AM
Just nak share. Aku pun ada masalah yg sebijik2 cam misery. Mmg aku ngan mak aku tak ngam langsung. Aku paling bengang sbb mak aku lebih sayangkan kucing2 dia drp anak sendiri. Mak aku pun mmg kema ...

mak aku lak suka betul kalau aku belikan dia kfc... wpun dah bagi duit poket monthly :bgrin: ...

Originally posted by audioslave81 at 4-9-2006 11:12 AM

mmgla.. ade betul nye kata ati tu... . tapi cuba ati fikir yea.. katakan lah perkara ni terjadi kat ati... dalam byk adik beradik lain.. apsal hanya ati jer sorang slalu kena condemn.. adik o ...

xyah imagine...ati mmg dalam situasi tu..mgkin sbb ati ni anak sulung..so ape2 je yg ati buat mmg ade saje yg dorg nak betulkan.lebih2 lg ati anak kelantan.perghh!strictnya xyahla cakap!u can imagine how conservative they are..
Ati cakap ngan kawan laki(kat sekolah dulu) kalo nampak kat ayah,trus kena belasah!Imagine how they still control my life even though now i'm living on my own out of there!Kdg2 ati rimas yg teramat!
Mmglaa blh dikatakan semua org pun ade sikit sebyk x puas hati ngan parents dia...me too!
Tp all i can do is..byk2 bersabar...and think of their actions in the positive ways..:cry:

Originally posted by misery at 22-8-2006 12:18 PM

cube ko bace blk posting ko ni. mak aku bkn perempuan jalang, mak aku seorang ibu. so expectation aku pd dia sgt tinggi sbg ibu. kenape aku nak compare mak aku mcm pompuan jalang yg soh anak  ...

Akak sambungkan dik... lenkali, baca dari Page pertama hingga akhirnya, tak paham baca berulangkali... sampai paham... Dalami maksud yang tersirat... Jgn tengok yang tersurat... Fahami, contoh yg di beri...

Simpati akak dengan adik Mis..

Ibu bapa sekarang tak segarang dulu dik... Akak dulu masak sambal letak gula, Akak tengah selera makan sambal tumis tu... Puiiiinnnnnnngggg .. Selepuk Mangkuk Sambal terbang kat kepala. Macam orang sekarang baling kek kat muka.. Camtu ler..

Mintak Mak 50 sen nak beli buku tulis... Tin Minyak Makan yg besor Tin biskut tu kena baling kat muka.. Adess... !!! Berbekas kat dahi sampai lar ni.... Nasib baik tak prasan (Dah Cover pakai Shadira!!)

Tapi Tu semua adalah kenangan paling indah zaman kecil akak. Itu semua menjadikan akak lebih banyak berfikir tentang kehidupan.. Sehingga akak menjadi manusia sekarang.

Untuk Mak ngan Bak......... I LOvve UUUuuuuuuuuuuu Foreverrrrrrrrrrr... :love:

Reply #125 ilya's post

Woww! ^_^
Nampaknye...kite akan menyimpan kenangan yg sama..

Follow Us
ok adik....takpe ye (ekmal bahasa kn dii abg dan adik)

well....omputeh penah pesan,
"if u cant take the fire....just get the hell out of the fire"

ayat yg paling abg menyentuh hati is ;

sepatotnye skang aku gi carik keje. tp ari2 dia ckp ko x pyh keje la... tmn mama kat umah. wth???? tiap kali aku dah plan nak gi kuar cr peluang keje, dia kate nak ikot. sudahnye x carik keje, gi jejln cuci mata n tambah hati aku yg lara ni.

bg abg....inila kali pertama abg jumpa emak yg tak izinkn anaknye berkerja
dan keterangan diatas mungkin reason why u said u mom is a nutcase,
kerja is career.....career is periuk nasi
tanpa kerja camne awk nk teruskn hidup?
(tak kira la awk jantan ke betina ke)
lagi satu
susun atur rumah pn jadi bahan cerewet,
utk mak awk.....
abg tau...hidup u everythin serba salah,
well its time to move on,

apa kata kali ne......u curi2 masa dptkan borang keje kilang at least
atau kalo adik kelulusan adik leh layangkn resume......
focus cari kerja....
pasne u ignore everythin kt umah
depa nk sindir? pekakkan telinga.....
fikir baik u suffer skang siket....sblom future u lagi suffer
tak guna u did the home errand if there are NO ONE APPRECIATE,
baik u sumbangkan tenaga u pada jalan yg mengutungkan u

lagi satu pelik abg u,
tak reti berdikari ke?
nama je dah keja
umur melebihi 22....
tp x reti balik sendiri,
lagi satu......u leader kepada adik u yg ngada2 tu
jangan bagi muka..
nanti besar dier pijak kepala u

eh mcm mana u takde keje
tp u leh bayar duit keter?

one thin abg tak bape suka,
atau tak ajar kurang kalo abg kata u kinda mutiny to your own "mentor"
since u anak pomp.......function u same cam we all guys,
u see we should realize the only person who holds the key to heaven is our mother,
its take plenty of guts to appreciate her,
but......if u try to ignore her,
jangan la guna kata2 kesat,
or even worse to burst her into tears,
believe me....u dont wanna see her like dat'
coz i've witness her tears...its really breakin' my heart

pada aku laa kan.. ko kena selesaikan cara berhemah..mcm mana ko marah pun.. dia tetap ibu kandung kau.. kau xpatut tinggikan suara.. maybe tgh geram.. ko terlepas cakap.. aku harap ko mohon keampunan dari ibu kau.. cakap elok2.. kalu boleh ko menangis depan dia.. biar dia sedey dan terharu.. mak kita ni dah tua.. org tua angin dia lain skit.. kita kena paham.. org muda mcm kita darah muda.. cepat panas.. org tua.. biar dgn org tua selesaikan.. ko dah cakap..tp xberkesan sgt kan?.. biar tua sama tua selesaikan.. kalu ko ade mak sedara..ayah sedara.. p ngadu kat diaorg..or ko bole suruh cikgu kau.. kira mana2 org yg mak kau segan or hormati..semarah mana kita dgn perangai mak kita.. kita xde hak nak tinggikan suara..marah.. ingatlah  dia tetap ibu kandung.. guna cara berhemah.. mohon doa.. sebut nama mak kau dalam doa kau..Ingat ini adalah ujian Allah kepada kau... nak lihat sejauh mana kesabaran kau... Wallaualam..

betul tu...

dulu saya pun mcm awak.. sikit sikit mak salah.. cuma beza saya ngan awak, saya tak pernah tinggi kan suara pada mak... bila dah tak tahan sekali tu, saya nangis kuat kuat sampai satu rumah terdiam. emak pun diam. sejak tu, mak tau, walaupun dalam diam, saya tertekan dengan situasi tu. itu je cara saya lepaskan kemarahan..

satu lagi ;

kalau rumah tak kemas, kita tolong kemaskan- walaupun lepas tu, mak kita komplen

kalau takde orang masak, kita masakkan - walaupun lepas tu, mak kita komplen

kalau lantai tak mop, kita mop kan- walaupun lepas tu mak kita mop balik

kalau kain tak sidai, kita sidaikan - walaupun lepas tu mak kita sidai balik

kesimpulannya : sejahat mana pun, sekejam mana pun mak kita pada kita, dia tetap mak kita. kita takda hak langsung utk meninggikan suara pada dia. walau besar mana kesalahan dia, terima je dgn hati terbuka

betul kata forumer lain, awak tertekan sebab awak tak keja.. cuma duduk rumah..

aku xsanggup nak baca thread ni sampai abis...
sedih yg amat...
tiba2 jer aku emo...
rupanya ada lg teruk masalah org nak dibandingkan ngan masalah aku...
aku harap misery n cymax tabah....

kena cl..pusat kaunseling..hal cm nih mak dan anak keno dok skali depan konselor..:hmm:

masalah nih leh setel kalau:

1: kita jgn pikir kita baik sgt.. walaupon kita rasa mmg apa yg kita buat tuh baik giler n semua org pon rasa camtuh
2: hati ngan mak ayah kena bersih.. walau BURUK macam mana sekalipon derang layan kita.. bezakan2 kasih sayang... sepak tendang.. itu semua dugaan Allah.. kerja kita.. tanggungjawab kita.. hati kita terhadap mereka kena BERSIH
3: sabar sesabar sabarnya... walaupon sabar itu ada limitationnya.. when it comes to parents.. selagi mereka tak menyuruh kita berbuat benda yg bukan2 yg lari daripada ajaran agama... yang tersimpang dari landasan Islam... sabar itu sebolehnya tiada had...

your problem.. tak keterlaluan jika saya nak katakan as TYPICAL... banyak org lalui benda yang sama.. so you have to stop feeling sorry for yourself.. be strong n belief ini semua ujian dari Allah... sepertimana dia menguji hamba2 nya yang lain jugak...

saya tannak bebel panjang2... enuf said.. saya bukan berckp kosong.. ada pengalaman sendri yg tak perlu saya cerita kat sinih...

someone pernah ckp kat saya..

"walaupun u rasa derang tak pernah nampak kebaikan yg u buat.. pls don;t stop doing it... insyaAllah.. kalau kita ikhlas.. niat kita baik.. Allah maha adil.. dia nampak.. insyaAllah... ada balasannya nnt... sbbnya simple ja.. mereka tuh parents kita"

insyaAllah.. if you did all the above.. and mintak bantuan n petunjuk Allah.. akan ada jugak jalannya nanti.... u muda lagik.. jauh lagi perjalanan u... selalunya mereka yg melalui pengalaman yg sama mcm u.. takkan nampak jalan keluarnya until they are much older... so just hang in there... the time will come when everything will fall into place...

mak aku dulu pun tak bg aku keja...tp aku keja gak skang ni....dan tmpt keje aku jauh dr umah...aku nak menyewa mak aku tak bg...n skang aku berulang alik lerr....kesimpulannya....tak yah la nak ikut sumer yg mak kata....maksudnya kalau hg nak ur own life hg kena la berusaha....dont simply ikutttttttt jer.....n end up saying like this(emak aku GILA????) what u said bout her reflects u urself.....

misery, ko pegi belajar kat overseas atau tempat yg jauh2  la...
herm...biasa ar...manusia...bila ada depan mata tak appreciate...
bile dah takde depan mata baru rasa kehilangan...baik ko bawak diri je...
dah cukup masa....bila keadaaan sume dah reda...bila rindu makin memuncak...baru ko balik hehehe...

mak ko bukan gila...tp mak ko tu ada masalah...masalah dgn diri dia sendiri...
mungkin mak ko rasa insecurity kot...
sbb tu bila ko borak ngan bapak ko...mak mcm tak suka
bile ko nak pegi keje...dia tak kasi...
sbnrnye dia takut...dia takut pada kehilangan...

aku bkn nak support ko jadi jahat...tp kan...sampai bile ko nak jadi camni?
ko kena fight utk future ko...

apa yg Misery lalui sama mcm saya lalui skrg. Mujur saya dah keje, jadi saya banyak habiskan masa dgn keje dan sy amik blaja part time degree supaya bilangan jam di rumah kurang kerana takde apa yg sy lakukan elok dan molek dimata mak saya. Saya pun dah give up utk fikir2 hal ini dan lantakkan saja. Klau leh cuti raya ni saya nak keje tapi tak logik pula sbb kompeni sy tu kecik, kalau beso mcm Petronas ke bleh alasan kene shift ke apa. Harap2 abis aje degree sy thn ni sy nak cuba mingrate klau dapat ke oversea. Masalah ni makin kronik semenjak mak dan ayah saya pencen dok umah. Mereka masih kuat bleh keje tp pencen awal. Jadi mak saya cepat bosan dan membebel tanpa henti. Saya pula sibukkan diri supaya seawal pagi saya kluar umah dan balik hanya utk tido. Tapi ni cuti raya takleh nak lari. Pagi ni kene sedas lagi. Saya benci hari raya. Perkara yg sama akan berulang setiap tahun.

Cepat2lah saya habis degree thn ni, bleh saya migrate ke mana-mana...

nasib baik beta tak pernah kene baling2 barang
kehkeh

ekcelinya aku konfius sket..

misery, plz get your facts right.. tuh jaa..

kat sinih u ckp ada husband sumer... tapi ada kat tempat lain u ckp takda husband lagik...

contradict facts camnih leh bt org sangsi crita u nih betol or tak...

sbb kalau crita u nih mebbe an exaggeration of an existing problem.. then u might need serious help... worse kalau sebenarnya bukan mak u yg gila... tapi u yg gila... better seek for the right help before things get worse...

Originally posted by cyra at 6-11-2006 12:59 AM
ekcelinya aku konfius sket..

misery, plz get your facts right.. tuh jaa..

kat sinih u ckp ada husband sumer... tapi ada kat tempat lain u ckp takda husband lagik...

contradict facts camnih ...

kau silap orang kot? dia kata dia dok rumah jer, mak tak kasik keja, nak kuar pun susah, so masa bilanya lak dia kawin tu? :

Originally posted by artgeex at 7-11-2006 12:44 AM

kau silap orang kot? dia kata dia dok rumah jer, mak tak kasik keja, nak kuar pun susah, so masa bilanya lak dia kawin tu? :

dia ada ckp kat sinih dia dah kawen... check post #31 (by deck) and #32 (by misery)

aku konfius... sbb the other day masa aku dok surf2 forum aku terjumpa thread di mana misery nih mention yg dia tak kawen lagik... tp aku pon tak ingat thread mana...

'laki' dia tu maksud dia boyfren dia la...:lol
kan dia ade ckp dia kuar ngan 'mak laki' dia
selalu kalau dah jadi hubby kita sebut 'MIL' bukan 'mak suami' kita kan