CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Calla lily

[MERGED]Petua, Pemakanan, Vitamin utk yg nak, sedang dan selepas pregnant

Reply 704# miz_hanne

tahniah....sronok nyer dgr......

Reply 704# miz_hanne

sronok dgr org slamat bersalin nih sbp nak krg kan rasa takut diri sendiri nih....

ade sape2 tau tak? klu mkn habatussauda mase pregnant ok tak?

Bagi wanita yang mementingkan kecantikan & kesempurnaan, dapatkan segera Sarang Burung Extra Kolagen untuk mengembalikan keremajaan anda. Kesihatan & Kecantikan di dalam 1 botol.

Harga RM 99.00 @ 250ml

Ramuan :
Sarang Burung, Kolagen Marin, Gula Batu, Madu dan Teh Java

Cara Pengambilan :
1 sudu setiap satu hari.
Sesuai diminum pada waktu pagi semasa perut kosong (sebelum sarapan)See More

Antara kesannya:
Wanita
Merangsang pertumbuhan & pembahagian sel-sel, pembinaan tisu-tisu,mengawal sistem endokrin, kulit menjadi lebih cantik, licin & anjal semula, mengurangkan kedut, membantu kesihatan rambut, sendi dan tulang.

Wanita Hamil
Mengambil sebelum hamil dapat membantu bayi menjadi lebih kuat, kulit yang cantik & berseri, daya tahan penyakit yang kuat (tidak mudah jatuh sakit) serta menggalakkan perkembangann otak.

Wanita Bersalin
Mempercepatkan pemulihan badan serta memperbaiki tisu-tisu yang rosak.

TESTI:

Kuyang Kuyangs :
so far yg perasan lps minum sarang burung alga prima ni..
badan da x lesu.. Rase bertenaga dr yg sebelum ni.. Pastu muka pn nmpk beseri sket.. X la nmpk pucat.. Kulit pn x kering da mmg x rugi beli.. Sape yg blom beli jgn lupa dptkn sarang burung ni..

http://www.facebook.com/update_s ... ima/118598968216037

http://asziemiworld.blogspot.com

Post Last Edit by faqihah82 at 23-6-2011 09:20

salam nk tanye, sape pernah cuba pil Natal Care for pregnant & lactating mother.... baru beli smlm.... sbb da malas nk mkn ubat klinik bagi byk gile.... pil baru beli ni semua ada, senang je telan sebiji sehari.
bau pun x kuat.... sape pernah cube....ok ke pil ni?

Follow Us
masuk 8buln nnti nk mkn fish oil,baik utk perkembangan otak baby (kata member lah)
supplement lain xde amik plak..
cuma nk tya pada sape2 yg da selamat deliver,n pd mereka yg da ada anak before ni,korang mkn jamu ape lepas bersalin..ngah fenin nk memilih nih...

n lg satu,member seblah nih ckp,mkn virgin coconut oil yg kapsul punya...me xpnah try lg..

saya lepas bersalin anak sulung ambik set amway....ok la jugak...anak second ambik set sendayu tinggi..alhamdulillah memang sesuai..badan segar dan ramping mcm sblum pregnant....:-)

Reply 712# asziemiworld

kakak2 kat umah sume mkn salindah..kwn2 kat opis ramai yg mkn nona roguy...
xtau mana yg sesuai n xtau nk amik yg mana..

Reply 713# runie

salindah ok gak kot...dengar ramai cakap ok.... :-)

Sy tgh amik salindah jugak, for 3rd baby Sambil tu makan jugak vitamin n asid folic yg Dr. bagi..

saya preggy 21 weeks. sy mkn ubat doktor bg + masa sahur mkn habatussauda dari halalgel dlm bentuk kapsul

Reply 678# mama82

kakak sy pon dulu ade amik salindah jgk mase pegnen.tapi mase dh masuk labour room,beby tak mo kuar2.last2 kene operate sbb beby dh lemas.tapi dalam pantang dia nmpk sihat.hr kedua bersalin dh bleh jln2 cam org bersalin normal.

sekarang tinggalkan segala vitamin yg dpt dr klinik gomen...
cuma makan vitamin yg dibekalkan oleh dr private...obimin + iron dan kalsium...

takde kaitannyer makan spirulina dgn baby besor. my 1st baby 2.9kg vs my 2nd baby 4kg (xde koyak pun). pikirkan camana boleh beza banyak camtu.. masa 1st baby rajin minum susu enfamama.. makan supplement apa semua skali dgn spirulina, tapi aku yg mengembang dgn pesat. anak no 2 nih aku xbleh terima susu langsung. spirulina pun reject. benda paling suka dan rutin harian ialah nescafe susu, pepsi atau coke dan aiskrim vanilla. memang berbotol2 laki aku belikan dan tupperware kuning aiskrim walls vanilla punyerlah banyak ada. walaupun overall weight gain 2 kali pregnant tu sama.. tapi jumlah yg gi kat baby lain2.

so.. jgnler salahkan spirulina ke apa ke.. kalo baby tu nak besar.. besar gak.. kalo kecik..kecik gak.. susah nak jangkakan. lps dari 2org tu.. anak no 3 ngan 4 aku minum susu DL low fat je utk elak aku mengembang dan jenuh nak kuruskan badan... berat naik biasa je.. anak aku semua dlm 3.6kg above.

aku rasa la.. bab nak beranak ni.. bukan pasal anak kecik ke besar. anak aku average semua kira besar la jugak berbanding kengkawan opis yg average anak 2kilo lebih... tapi aku senang je beranak. kwn aku ada yg anak 2.3kg tapi sampai 2 hari nak beranak, pastu teruk kena jahit.

so... fikir fikirkan yek...

aa.. terlupa ada plak soalan kat atas.. pasal pedih ulu hati..

actually 'acid reflux' nih sebab perut kosong. kena makan dlm kuantiti sedikit tapi kerap. sebenarnyer selama pregnant ni memang mcm2 karenah kita. org kata pembawakan budak la.. itu ini.. tak kisah la tu. yg penting kena jaga kesihatan.

selain sarapan, mkn tengahari dan mkn malam... kena makan dlm selang masa 2-3 jam.. ikut org la. ada yg lagi kerap. tapi jgnler makan benda berat. mcm biskut tiger ke... carrot/buah-buahan potong... ataupun minum susu/milo.. ikutler apa yg ada.

kalo saya.. average dlm 3 jam skali memang kena makan sesuatu. so.. sentiasa ada stok biskut dan quaker oats (paling suka nih) kat opis.. selain tu time lunch beli buah potong.. simpan utk makan dlm pkl 3.. sblm balik beli roti gardenia coklat buat alas perut time drive balik umah. cubalah...

Post Last Edit by anggunrias at 9-12-2011 13:56

Ibu Mengandung: Vitamin yg penting dan yg tidak blh diambil

Memang vitamin hakikatnya adalah makanan tambahan yang diperlukan oleh badan untuk mengisi ruang-ruang kosong yang tidak dapat dipenuhi dari diet pemakanan harian. Namun bagi ibu mengandung hanya ada beberapa vitamin yang disarankan diambil semasa mengandung demi memastikan bayi dalam kandungan membesar dengan sihat dan cukup zat.

Vitamin yang perlu
Vitamin yang perlu diambil oleh ibu yang mengandung adalah protien, multivitamin yang lengkap dengan zat besi, vitamin b complex yang lengkap dengan folik asid,Vitamin C, Kalsium dan Omega.

Fungsi Vitamin
Secara ringkasnya kepentingan vitamin tersebut adalah :
Protien : untuk bina sel. Sel terbina dari protien. Tanpa protien, pembinaan dan perkembangan sel boleh terbantut.

Multivitamin dengan zat besi : demi memastikan sel mendapat semua vitamin penting dalam membentuk membentuk organ. Zat besi penting untuk pembinaan darah dan pembesaran janin.

B complex : penting untuk pembinaan sel darah, sarah dan beberapa organ penting termasuk tengkorak kepala.

Vitamin C : pembentukan kolagen dan membantu sistem antibodi.

Kalsium : pembinaan sel darah merah serta tulang bayi.

Omega : membantu pembentukan sel otak.

Namun ada beberapa vitamin yang tak disarankan diambil semasa mengandung ialah antaranya vitamin E, Alfalfa, GLA, Vivix, Cinch kecuali atas saranan doktor sendiri.

Vitamin2 yang tinggi antioksidan tidak digalakkan diambil di awal kandungan dikhuatiri si ibu akan mengalami risiko keguguran. Biasanya diawal kehamilan, imunisasi ibu memang rendah kerana hendak memberi laluan bayi membesar dalam rahim si ibu. Pengambilan vitamin yang meningkatkan antioksida boleh memberi risiko keguguran pada janin tadi. Maka, vitamin yang tidak boleh diambil seharusnya dihentikan sebaik sahaja mengetahui si ibu telah mengandung.

Maka sebelum anda membeli apa jua vitamin, pastikan konsultasi diberikan agar pengambilan vitamin memberi kesan kesihatan yang optimum.

Boleh PM saya utk mengetahui dgn lebih lanjut.

Salam syg semua bakal2 mummy or yg dh jd mummy!!

Vco Catalyst sgt bagus tau utk pregnant women-bagus utk boos ur susu badan nnti..and bila dh susukan baby nnti elok sgt utk baby u...bagus gak utk senang proses bersalin.......

Harga murah berbanding brand lain tau!

Grab this if nak pm me yer...

dh byk dh testimonial yg positif!!

nak tambah..untuk kesuburan pun bagus..untuk regularkan periodddddd lg bagus..
Wallahua'lam.....

dini ckp based on testimonial drp customer.. :-)

Penatnyer khatam thread nie.....

tgh TTC utk 2nd bb, blum ader rezeki lg....

anak 1st dah besar, dah darjah 1 slalu tanya naper dia takde adik/abg/kakak

me....