CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yays

berbaloi ke jadik member vacation club?

Reply #40 sincewhen's post

Ape name program tuh? Bole bagi tak?

Kalau ade laman web lagi bagus!

korang mungkin pernah dgr ajen VC ni kata
kalau korang tak terima offer ni, nama korang akan blacklist
dgn kata lain, offer ni hanya sekali je
dia org tak akan cll kali- ke-2

semua tu auta je

aku, dh byk kali terima call mcm tu w/pun masa attend briefing kata tak jadi nak join

adaa satu membership PD beach club... kita diakatakan buat investment pada rumah peranginan diaorg... masalahnya satu unit umah ada 40 org owner, so aku nak tanya pada yg pandai UU kat sini, kalau salah seorg dari owner tu default bayar kat bank apa jadi pada 39 lagi co owner tu?

Originally posted by rurouni_khairul at 6-4-2007 02:27 PM
Ape name program tuh? Bole bagi tak?

Kalau ade laman web lagi bagus!

laman web takde... aku dah surf... tp developer dia nama, SQUIRELL HILL... tolong cek sat...

Originally posted by sincewhen at 7-4-2007 05:07 PM

laman web takde... aku dah surf... tp developer dia nama, SQUIRELL HILL... tolong cek sat...

Hmm...cam developer tak ternama ajer...ape kat ko cek kat persatuan developer...

status developer samaad pemaju berdaftar atau tidak berserta projek perumahan , boleh cek online kat http://web.kpkt.gov.my/idaman/

Rate

1

Follow Us

Reply #25 uda's post

bahaya tu, kalau dah terberi no. credit card. better be careful. inform siap2 dengan credit card co....

ni aku saja nak share

korang semua, kalau ada cal dari timesharing co, lebih baik jangan layan...semua tu penipu je...aku dulu pernah keja dgn timesharing, i know their modus operandi...

dulu2 time baru abis belajar, aku kerja kat satu timesharing co ni. tapi aku dah lupa dah apa nama co tu. rasa aku sekarang dah tak ada lagi kot.

dulu2 aku keja kat situ, manage telemarketeer & keja under sales & marketing manager. keja aku, liase dgn mana2 co lain, utk buat promotion, contest ke apa2 la yang boleh menyebabkan co. aku tu dapat lead, i.e. nama, contact no dari orang ramai..
yg selalu kitaorang buat ialah, konon2 anjurkan contest kat mana2 supermarket, konon2 kalau menang dapat cuti 3d 2n kat mana2. tapi, sebenarnya, tak ada sapa pun yang menang, yg bos aku nak cuma contact no. orang2 so that kitaorang punya telemarketeer boleh cal dan pujuk orang datang ke ofis kitaorang untuk di CONNED.

lepas dapat leads ni, telemarketeer ni akan berusaha utk pujuk orang ramai supaya datang, diaorang dapat rm10 untuk setiap orang yang datang attend briefing. kalau berjaya close sale, i.e. berjaya mengCON orang tersebut, diaorang dpt lagi another commission (tak ingat berapa).

off topic jap:
so, kalau sesiapa student yg ada banyak free time, boleh jadi telemarketeer, kerja senang je, cal dan pujuk & u dpt duit, kerja sehari cuma 4 jam je, ada yg dpt rm1000 sebulan, masa pun flexible, tak susah...enjoy je....

back to the topic:
biasanya guest ni kitaorang akan jemput after office hours, dan sales team kitaorang akan memulakan mission untuk memperdaya orang yg datang.
biasanya, aku selalu melepak dengan sales team ni, diaorang selalu ketawakan guest2 yang kena tipu (sedih aku time tu), selalu diaorang mengumpat pasal guest yang datang attend briefing. diaorang semua dapat commission banyak jugak (dah lupa exactly berapa), average 3k sebulan...maklum la, bukan sikit orang bayar utk time sharing ni.

budak2 sales ni sanggup buat apa je, demi utk sampai target utk bulan tu. menipu tu dah jadi macam darah daging, semua nak lepaskan diri sendiri je.

untuk pengetahuan korang semua, lepas korang sign agreement dgn timesharing co ni, korang ada cooling off period, kalau tak silap 14 hari, kalau dalam masa 14 hari tu, korang nak cancel, memang boleh dan by right, any deposit must be refunded. kalau co. tu tak nak pulang, korang boleh demand. ingat tau...

tapi, ada satu kes ni (inilah yang buat aku berhenti keja, sebab tak sanggup menipu orang, kesian sangat). ada kakak ni, dia tak nak join, tapi masa tu, sort of terpaksa, jadi dia bagi la credit card. (selingan: budak sales ni, kalau dapat credit card, diaorang mesti berjoget semacam sebab dapat con orang dan dapat buat sales, diaorang memang allergic tengok credit card, so...beware...jangan sesekali bagi credit card).
lepas beberapa hari, kakak ni cal balik kata nak cancel..sebab dia tau pasal cooling off period, tapi bos aku dah pesan awal2 kat receptionist, kalau kakak tu cal, cakap sales people semua busy, tak ada, meeting ataupun cuti. memang mcm ni taktik diorang, supaya dapat drag hingga dapat melepasi 14 hari...lepas 14 hari, dah abis cooling off period, duit dah tak boleh pulang balik, so bos aku akan dapat capai target.

kakak ni call, every day, pagi petang siang malam, nak cakap dgn bos aku, nak cancel, kesian sangat aku tengok kakak tu....

so, pada hari ke 13 kot, kakak tu datang ofis kitaorang, bos aku lari tak nak jumpa, dia suruh aku slow talk dgn kakak ni. aku pun cakap la, bos tak ada la kak, dia siap menangis masa tu, cerita kat aku, dia sebenarnya tak ada duit dan time tu memang tengah sesak sangat, jadi dia mintak sangat di cancel membership dia...

bos aku selamba je...cakap...tak apa...ada lagi satu hari (nak cukupkan 14 hari) nak mengelak. aku cakap la kesian la pada kakak tu, dia ckp: apa dia peduli, tu masalah kakak tu, yg dia fikir cuma sales je.

hari ke 14 tu, kakak tu datang lagi, menunggu sampai petang..nak jumpa bos aku (hanya bos je yg boleh buat cancellation)...bos aku siap lari ikut pintu belakang bila tau kakak tu datang.

penyudahnya, akibat tipudaya seluruh team sales & marketing, kakak tu tak dapat refund...aku pun terus berhenti sebab walaupun aku kat situ jadi pro, tak directly related dgn kes tu (aku cuma incharge bab promotion & telemarketeer), tapi aku bengang sebab yang menipu tu melayu, dan yang kena tipu pun melayu, yang senang bangsa lain...

sambungan.

biasanya lepas attend briefing tu, kan korang akan dijanjikan dapat 3d2n stay kat mana2 kan? bila nak buat booking lagi satu masalah.

ni co. aku punya policy, sapa yang nak buat booking, confirm tak dapat...sebab hanya 2-3 bilik je yang diperuntukkan utk bagi free. korang bayangkan, kalau satu hari at least 10 orang datang attend briefing tu, sebulan dah berapa? mesti ramai yang nak book, tapi kalau korang nasib baik dapat la, kalau tak...berjanggut la tunggu.
lepas tu, big bos kitaorang punya la chokiah(racist pulak tu)!!! kalau tiba2 ada kawan2 dia yang nak bilik, dia boleh sukahati je, cancel orang punya booking...sedangkan orang yg booking tu dah berbulan2 awal book....
budak yang jaga bab booking membooking ni, hari2 kena maki dengan customer....sebab banyak problem sangat...

conclusionnya,
jangan buang duit korang beli membership time sharing ni...tak ada faedah...janji semua manis...tapi semua tu tipu je...

kalau dah jadik member, dan nak gunakan hotel2 mana2, memang la payah...perang dulu baru boleh dapat bilik...tok sah la...jangan cari pasal.

even budak sales tu pun kata diaorang pun tak hingin jadi member utk vacation club ni...sebab diaorang tau cerita sebenarnya.

tapi kalau korang nak gi attend briefing tu, jangan bawak credit card sama sekali, bawak wallet yang kosong, jangan tunjuk korang banyak duit...dengar je apa diorang cakap..lepas tu gunakan 3d2n free stay tu (if u get lucky la).

Rate

1

oo.. mcm ni rupanya... thanks batricia.. info yg bagus utk semua orang..

Reply #50 batricia's post

Hmm...banyak pengalaman bole cedok dari citer ko nie...thanks sebab sudi kongsi.

agelgold This user has been deleted
aku pernah pegi satu ofis ni. aku rasa buat keje ni la (berdasarkan apa yg aku curi dengar). ofisnya kecik aje. staff dia duduk kat satu meja, pegang satu kertas yang ada list, pakai henfon untuk call.

Originally posted by batricia at 10-4-2007 02:08 AM
conclusionnya,
jangan buang duit korang beli membership time sharing ni...tak ada faedah...janji semua manis...tapi semua tu tipu je...

kalau dah jadik member, dan nak gunakan hotel2 mana2, m ...

meh aku tambah sket... takde benda yg free kat donia nih... igt sng ke nk bg free stay?

Originally posted by supersapiens at 10-4-2007 02:49 AM
oo.. mcm ni rupanya... thanks batricia.. info yg bagus utk semua orang..

a;ah.. info yg amat bagus... jgn sng2 kena tipu dgn timeshare company ni.. tp kalo rasa2 da byk sgt duit smpai tatau nk wat apa.. laburkan laa ke timeshare ni

just nak share experience jugak la.... a few years back, aku ngan laki aku penah laa attend briefing diorg ni - tak ingat co mana. tapi diorg tepon laki aku, dan laki aku yg beriya sgt nak pegi, entah apa la diorg auta laki aku masa tu.

anyway, dah pegi tu, bercerita sakan laa diorg nih..biasalaa, mulut manis mcm gula. cerita punya cerita, laki aku dah nak terpengaruh dah nih.. gilosss.. nasib baik laa aku ni degil dan keras kepala. aku cakap kat laki, takmo..jangan..takmo..jangan.. dan laki aku pun ikut je lah cakap aku.

dah tu, bukan senang2 je diorg nak lepaskan kita pegi.. disuruhnya pulak kitorg jumpa dgn pompuan melayu nih, konon2 bos dia laa.. pompuan tu pulak dok pujuk2 sampai tahap nak paksa2 pulak sampai aku rasa meluat. dan bila dia start buat peel tu, laki aku pun mcm tersedar yg diorg ni mmg nak menipu.

bak kata pepatah, bersatu kita teguh, bercerai kita roboh.. betapa kuatnya aku dan laki aku masa tu, kami berjaya meninggalkan tpt tu dengan rasa lega dan free voucher, tinggal la salesman dan bos pompuan dia tu dgn muka tak puas hati.. sejak dari tu, aku selalu jugak dpt call dok ajak pi dengar briefings nih sume, tapi aku direct je cakap, sorry saya tak minat.

Rate

1

syok nya...dpt free credit...thanx ya mod rurouni!!!

terima kasih daun keladi...

agelgold This user has been deleted
kalau korang jenis yang boleh pegi cuti bila-2 masa mungkin ok aa kot. korang carik penginapan tu sampai dapat. tak kira la bulan berapa, musim apa. macam makcik aku dia masuk berjaya. aku tengok dia enjoy. tapi pelik-2 aa time dia. tak pasal-2 aje pegi cuti.

huh.. sib baik jumpa thread ni... baru berkira2 nak gi ambik voucher yg derang offer...Grand season hotel.. dah agak dah ..mesti ada ada agenda nye lah..

ada satu lagi... pakai kad kredit.. dia kata sbb kita pengguna visa/master kad dia org nak anta satu kad complementary dan terus minta alamat.

nasib puteri dah tau tektik nih, puteri terus tanya, kad ini kad apa? kad kredit ke apa? dia kata its a privilage card termasuklah.. percutian...... (dia explaian) pastu puteri tanya kene bayar berapa... (dia terus jawab... 3k)... hmmm puteri jawab cepat.... saya tak berminat.. maaf  ye... (pastu dia leh merayu laa pulak...... "ala kak... jgn la macam tu") apa laaaa

Rate

1