CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2742|Reply: 1

~Songs of Remembrance~

Ade tak lagu2 anime yg korang sangat kurang faham akan liriknya tapi akan mengingatkan korang tentang peristiwa2 dlm hidup korang?

Ore ade beberapa,

Contohnya lagu River oleh Tatsuya Ishii dari Gundam SEED akan mengingatkan ore tentang Singapore... iaitu tempat ore dilahirkan. Fenomena ini berlaku secara tak semena-mena tanpa sebarang penerangan... Tapi lagu ni memang best, dengar ulang2 pun tak bosan. Apsal entah...

Selain tu, lagu Kimi ni Fureru Dake de oleh Curio dari Rurouni Kenshin akan mengingatkan ore tentang kehidupan ore waktu Form 2 serta kejahilan ore pada masa tersebut... Banyak lagu Rurouni Kenshin yg ore download waktu Form 2, tapi dlm banyak2 lagu, lagu nilah yg paling membangkitkan memori ore pada masa tuh. Explanation? Zero. Nada. Zilch.

Korang camner lak?

ader of cos ader....tal paham pun tak per...tetiber je raser cam sumthing jer gitu ....
mengingatkan pasal ape...huhuhu..Biarlah Rahsia ~~~ ...

to name a few;
Life - YUI (BLEACH)   , Rewrite - Asian Kung Fu (Fullmetal Alchemist ) ,D Technolife - UVERworld (Bleach) , pas tuh ader lagu Ending One Piece.. rurutia nyanyi kot..aku tak ingat tajuk ....... mostly lagu lagu Naruto , Bleach .. yg aku raser cam attached sangat ...

especially...kalo anime yg pakai lagu tuh pun ... ala ala cam berkait je ngan kita emotinally ... cth : Naruto  .... :lol
(aku tak maksudkan bende bende unrealistic dlm anime tuh laa... moral value/feeling yg dapat kite raser disebalik anime tuh of cos.. )

[ Last edited by  MadaMadaDane at 22-7-2006 10:52 AM ]