CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PrinceOfNorth

penah kena kelentong dengan LING-GUA-FON?

PhonieX_Berapi This user has been deleted
Originally posted by medangmru at 26-7-2006 08:39 AM

betul tu..kalau nak belajar....kene ada guru....ada pembimbing...nak tanya apa2 pun..ada org yang boleh jawab..kalau bajar guna Cd atau kaset...boleh ke kaset tu bgtahu apa2 soklan kita on th ...

Belajar sendiri biasa ler hanya sekerat jalan aje ....  malas
baik belajar berguru

kalo hendak..seribu daya.. kalo belajar.. kene berguru.. mane leh belajar sendiri.. kang setanle jadik gurunyer..

ermmm aku penah kena sekali..masa tu pegi kat pkns..doang bukak booth situ...

mamat sorang ni...dok panggil2 aku ..aku malas nak layan..aku angguk and senyum..ckp..no thanks....
pastu siap jerit n ckp..kalo setakat ckp bahasa melayu takguna gak...habukpun tarak...nak keje kena terer ckp english....

aku fed up aku patah balik...ohh..camtuh..so..now..tetibe interested pulak dgn brg linguaphone ni..and dia nak explain in malay..and aku stop..aku ckp..in ENglish please...terus terkedu..pastu dia ckp...ohh kirenyer akak terer english la..kalo camtuh..belajar bahasa Thai la...saya graduate from univ of chengmai.....ohh chengmai..berapa lama study..dia ckp 1 month... adoiiiii..sakit perut aku.....tahan gelak..

mmg cara dorang marketing camni ke....nak tarik customer...?sorry to say..sesetgh tuh kurang ajar sgt laaa

Originally posted by SiMontel at 28-7-2006 12:59 AM
ermmm aku penah kena sekali..masa tu pegi kat pkns..doang bukak booth situ...

mamat sorang ni...dok panggil2 aku ..aku malas nak layan..aku angguk and senyum..ckp..no thanks....
pastu siap jeri ...

desperate sangat nak dapat customer...no customer...no komisen...

grenggo This user has been deleted
Originally posted by medangmru at 28-7-2006 08:19 AM

desperate sangat nak dapat customer...no customer...no komisen...

tu mmg keje mike. kalu nak jugak, apa kate...

LET"S TOGETHER PUT A STOP TO THIS SCAM. HOW?

1. boleh hebohkan kpd ayah2/emak2/abang2/kakak2 supaya bagitau anak2/adik2 mereka kalu nak belajar bahasa inggeris, jgn tertipu ngan cakap2 marketing  lin gua pong sbb penghabih boraih je.

2. keh...keh...keh..emel berantai anyone?

Aku tak sure ni LINGAFON ke hape tp macm ye sbb yuran dia hampir ke 2K. Aku pernah kena dulu dgn satu promoter pompuan LINGUAFON pompuan yg bodo piang.. org melayu..

Masa tu last year kot kat S&M b sbelah Kota Raya. Dia dok tarik2 aku aku duduk je kat seat tuh.. di sebabkan aku dah byk skill mcm mana nak menjawab ngan mengelak dari benda2 ni aku layan jek sbb aku geram dan nak kenakan diorang.

Mula2 tu dia punyala citer sumer la.. pastu aku ckp aku nak blajar base jepun sbb kdg2 customer aku ada yg dr jepun so snang nak ckp.. yg aku geram tu dia tanya tau x sket2 cakap? aku ckp tau yg basic la mcm tima kasih, hello, ngan slamat tinggal.. pastu ngan bodo sombongnya dia ckp sayonara tu tima kasih.. pergh.. bodonya.. aku kata eh x lah.. arigato gozaimas tu baru tima kasih so much.. dia kata tak.. sayonara tu tima kasih saya dah blaja dah.. bodonyer.. dahla la sebut sayonara tu cam lidah pendek tak reti sebut R.. jadi sayonagha..

on d same time ada sorg mangsa ni dah setel n dah bayo deposit, pastu pas mamat ni blah promoter yg ramai2 tu g kat 1 cam kertas ada carta nama diorang.. let say nama yg dapat mamat tu LIZA, pastu diorang tick kat LIZA tu dapat sorang.. pastu melonjak2 ske sbb dapat 1 mangsa.. buat dpn2 aku.. bodo.. nampak sgt keje diorang mcm mana.. hmm lagila 1 point aku dpt..

pastu bila tiba tang bayar dia bgtau leh bayar diposit dlu.. kalo xde cash leh kuar kat ATM, dia leh tunggu/ikut.. pastu terus tanya brapa akak leh bayar? aku katala saya tak kata pun nak join.. pastu dia trus brubah muka.. pastu pum pang pum pang aku pun kata nak blah.. haha.. padan muka...

[ Last edited by  bunga_sakura at 6-8-2006 12:55 PM ]

Follow Us
Dulu mak aku ada beli mende alah ni ..konon2 untuk aku adik bradik la..dulu harga dlm RM800++..mak aku kene pengaruh baik punye dari kawan mak aku..last2 x guna pun..duk bawah katil jek..

Pastu wife aku pulak.masa tu x kawin lagi...masa tu dia study kat UPSI..mcm forumer yg lain citer..ada minah ni ngendeng2 kat wife aku suruh beli..wife aku ni terjebak..bayar la deposit RM50..(minah tu kata boleh pulangkan kalo x jadi)..lepas tu tepon aku tanya ok ke x..aku kata la x ok..nak blaja kena la beguru bukan ngan kaset..pastu wife aku ni nak cancel la pasal dia pun minat sebenarnya tapi dek kena ayat masi minah tu..g la jumpa minah tu balik..minah tu wat bodo jek..xnak pulangkan 50 tu..bagi mcm2 alasan..siap maki2 lagi wife aku..pastu wife aku tepon aku..dgn sepantas kereta iswara..aku berangkat dari shah alam ke Tanjung malim  ..smp sana terus cari minah tu.minah tu bagi alasan  mcm2..last2 aku kata nak report kat hal ehwal pengguna..dengan moncong tahap bleh sangkut baju minah tu bagi la RM50 wife aku..pastu aku sound la minah tu..kalo nak cari mkn jgn la smp tindas org lain..terus pandang lantai minah tu..dia punya supervisor pun aku sound skali..padan muka korang..

Originally posted by nizam_syah82 at 7-8-2006 01:29 AM
Dulu mak aku ada beli mende alah ni ..konon2 untuk aku adik bradik la..dulu harga dlm RM800++..mak aku kene pengaruh baik punye dari kawan mak aku..last2 x guna pun..duk bawah katil jek..

Pas ...

:pompom: :pompom: :pompom:

grengo ko setup je email berantai.. masukkan cerita2 benar yang ada kat sini.. moga2 jadi panduan pada yang belum kena..

oit bunga sakura.. u pun minat ballack gak ke? cam sama jek pic kite..

masa konvo dulu, ada aweks2 liguafon ni dtg menyendeng2 kat aku. rimasss arr.aku blag ikut booth lain, diorg ngekor je. last2 aku masuk ddlm toilet.truss dah takde sapa2 nak follow aku.

Originally posted by PrinceOfNorth at 7-8-2006 03:47 PM
oit bunga sakura.. u pun minat ballack gak ke? cam sama jek pic kite..

:love: :love: :love:

ckp pasal linguaphone nih aku pun bengang gila. mana tak bengangnya... adik aku yg tgh belajar kat universiti tuh diorang tarik jadik mangsa.
kawan tuh dah la tgh study lagik.. income pun tarak.. dah tuh kena bayar bulan2.  asik tefon rumah suh mak aku bayarkan.

aku ngan mak aku suruh dia jgn bayar lah.. ya la..dah la belajar pakai kaset ajer..zaman sekarang mana ada org pakai kaset dah weii!! skarang dah pakai cd dah. kena byr rm2000 pulak tuh. teruk betui! then bila adik aku tak bayar, selesgirl tuh sibuk2 tepon suh bayar. kurang ajar pulak tuh! sekali kena fire ngan aku n mak aku. puas hati beb!

tp yg tak bestnya.. mmg adik aku still kena bayar tiap2 bulan. tak pasal2 adik aku sekali aku kutuk. bodoh piang! sesuka ja beli tuh apasal?

nina lak penah apply keja kat linguaphone ni... iklan kat papaer utk kerani.. bila dah g interview dia kata kerani dah ada org... nak bg jwtn lain... yg jd promoter jual2 tu la.... hampes tul.. nina ckp xyah la kalu jual2 tu x minat....

Originally posted by hainina at 9-8-2006 12:37 PM
nina lak penah apply keja kat linguaphone ni... iklan kat papaer utk kerani.. bila dah g interview dia kata kerani dah ada org... nak bg jwtn lain... yg jd promoter jual2 tu la.... hampes tul.. nin ...

bagus2!!! kalo tgk iklan kat paper tu jgn percaya sgt (sesetengah) sbb ada member kena gak tp utk company len la.. tulis cam kerani gtu la.. pastu bila pegi org sana kata utk kerani/jawatan tuh dah penuh.. yg ada salesgirl.. tp masa tu member x tau sbb org tu x kata salesgirl tp jaw tu dia sebut ala2 sales eksekutip gtu.. balik tu dia cita kat aku.. dia citer cara keje camner, spesic keje camner,  tp company tu pandai dia x ckp direct tp cam ada hint2 camtu ar.. aku kate la itu salesgirl la.. dia mmg x tau.. dtg jauh2 nak cari keje kat kl tp kena camtu dia kata baik keje kat area hometown dia.. ada gak keje camtu.. (tp aku xmo la kata keje tu x elok ye) last2 x jadi la dia keje..

hehe... dulu minah2 linguphone ni promote kat aku... depa kata, kalau nak mudahkan naik pangkat dalam kerjaya, kena pandai ckp BI...aku kata, aku kerja kerajaan...buat masa la ni, BI tak digunakan sebagai kriteria untuk naik pangkat...hahahahah..selamat duit aku..:nerd::nerd:

akak aku dulu ada beli ni, tapi aku tgk takde dia guna pun...buang duit je dia beli benda ni...kekadang aku try gak guna benda nih, huh tak berkesan pun...aku rasa kalau nak terer english ni, tak yah nak byr 2k ni ha...beli je paper/buku english, tgk cite english, dgr radio english ke, speaking ngan kawan2 ke pun dah bole pandai, free gitu...aku guna cara ni je, terer gak aku speaking

kekadang aku buat bodo je, jgn layan sgt, cepat2 blah  bila ada org2 ni yg nak try jual kat aku...jgn harap aku nak habiskan duit aku utk benda nih

teringat masa kat kolej dulu dia org dok promote ni la. sekali saya cakap bahasa jepun, terus blah dia org. huhu...
(sib baik la tau skit2 bahasa tu)

Aku tak pernah layan promoter2 yang ajak beli benda nih...

Aku tau memang x berkesan punyer...

Aku belajar kt British Council baru RM650... terus pandai ckp...

Lagi murah... ade cikgu lagi...

Poooddaaahhh la dgn linguapon nih...

eiii sorry to say laa...aku benci sgt2 kat org linguaphone ni...ske sgt paksa2 org masuk pe mende jadah laa program dorg tuhh!:ketuk:
Pastu kalo kita xmo,siap hina2 kita lg!
Eiii sejak tu aku mmg anti gle ngan org2 linguaphone bodo tuhhh:jeler: