CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18461|Reply: 85

penah kena kelentong dengan LING-GUA-FON?

alkisahnya.. baru2 ni kawan aku nak beli kereta.. punyala excited.. then apply lah loan.. bila bank nak approve.. sangkut! cek kat ctos.. rupanya ada rekod loan tak bayar.. peningla kawan aku nih.. bila lak tak bayar loan nye.. cek punya cek.. baru la tau..  5 tahun dulu masa die belajo kat UKM.. die penah terpedaya nak beli barangan belajar bahasa LING GUA FON worth rm2k!
bayar rm200 deposit n bawak balik.. dalam tu ada tulis kalo tak puas hati.. leh pulang balik in 10 days.. bila dah balik rumah.. rasa tak bes barang tu.. so nakla pulangkan balik. penjual2 tu semua buat macam2 alasan takleh pulang balik la apa la.. mati2 takmau jugak.. so kawan aku ni boring dia belah balik.. n never pay the instalment..  so disebabkan itulah rupanya loan kawan ni sangkut.. n bank kata.. if nak loan baru approve.. mesti setelkan loan dulu tu.. and tau tak dah 5 tahun tu.. dah berapa kena bayar? siap kene interest wooo.. jgn main2..
die kena bayar rm3600+-!! die call kampeni tu..mintak diskaun nak bayar rm3k.. then suh dorang clearkan nama dia.. langsung tak layan woo!! celaka betui la depa ni.. meniaga apa taktau.. jahat sungguh! kesian kawan aku tu.. tak merasa la nak beli keta.. nama dah blacklist..

soalan aku.. nak buat camna aa kes macam ni? nak provekan pun quite susah lah.. iskk geram betui ngan depa tu.. menipu hidup2 ooo..

Rate

1

soalan aku:

so kawan aku ni boring dia belah balik.. n never pay the instalment..  

set linguaphone tu dia tinggalkan kat penjual ke atau dia bawak balik sama dan tak bayar installment lepas tu?

Ada sorang member aku plak.. simpan duit nak beli motor. Sekali boley dtg plak awek2 linguaphone yg cun pujuk dia amik barang tuh.. terus member pegi bank keluarkn duit beli natang tu. Tapi, sampai ke hari ni tak reti cakap omputeh jugakk..

Reply #1 PrinceOfNorth's post

Naya nye kes kawan you tu...Meluat dgn ulat2 Linguaphone, Grolier dan seumpamnya yg suka tarik2 org terutama masa Pesta Buku. Dah la byk booth dia...dh dgr kt bwh, kena tarik lagi kat atas lak. Sekali tu nyaris i tak gaduh dgn minah tu, org tanak dgr sibuk2 gak panggil. Setiap kali jumpa derang ni kat memana, cepat2 je ignore, malas nak dgr langsung. Tak suka cara marketing cam ni.

Originally posted by tictactoe at 10-7-2006 09:50 AM
soalan aku:

set linguaphone tu dia tinggalkan kat penjual ke atau dia bawak balik sama dan tak bayar installment lepas tu?

silapnya sebab die tak bertegas.. bila salesman2 tu takmo terima die bawak balik je la.. dah lesap kemana tah barang2 tu semua.. takde pakainya pun.. 5 tahun punya citer ni ha.. bila nak apply loan utk keta baru le tau ..

ade orang nasihat dia suh buat aduan /repot kat biro kredit under bank negara..  ade sapa2 tau pasal biro ni? dekat2 maju junction.. opisnye..

Rate

1

masalah nie sy sendiri penah mengalaminye.. mmg diakui brag dia nie hrga je RM2k.. masa tu xtau ape2 n terpedaya dgn pujuk rayu minah 2.. jd sy setuju utk bayar sebulan sekali jek.. maksudnye tolak dr gaji la.. tp.. diaorg nie memandai2 sudah potong bayaran tu 2x dlm 1 bln.. apa lagi sy bengang la call bank.. bank kat diaorg hanya ikut arahan dr mangkuk nie utk potong 2x sebln.. abis tu sy call mangkuk nie.. diorg xlayan.. mcm2 helah la diaorg buat.. akhirnye.. sy arahkan bank stop payment..
    setahun lepas tu.. diaorg call balik.. minta payment.. sy xlayan:jeler: siap antar surat notis tue.. ttp xlayan.. tp akhirnye sy bayar gak.. sbb takut blacklist.. ada kwn keje kat pejabat laywer nasihat suh bayr.. sy akur gak nasihat kwn sy tuk bayr.. masa tu jek + interest dah RM300 lebih..
    lepas kejadian tue.. mmg sy xpercaya gi ngan diaorg:jeler: nmpk jek diaorg nie kat memane.. just ignore.. klau paksa mmg sy akan 'FIRE' bdk2 nie:agr:nf:

Rate

1

Follow Us
masa aku nye pesta konvo dulu, linguafon ni sibuk je menyendeng2 ngan kitorang.aku tau le diorang tgh wat sales.tp cara diorang ni mmg x hormat org lgsg.ckp menengking2.where is the ethical in sales??

aku masa kena kat warta Bangi dulu, aku suruh dia explain pasai Linguaphone tu kat aku dalam Bahasa Inggeris, sebab aku cakap kat dia aku leh faham tapi nak ckp tak bley.....

Takmo plak die explain dalama omputih.... heheh..

Originally posted by aleya06 at 10-7-2006 12:20 PM
Naya nye kes kawan you tu...Meluat dgn ulat2 Linguaphone, Grolier dan seumpamnya yg suka tarik2 org terutama masa Pesta Buku. Dah la byk booth dia...dh dgr kt bwh, kena tarik lagi kat atas lak. Sek ...

Huhhh..............Linguaphone mmg cam sial....aku pernah sekali test ngan salesgirl Linguaphone kat depan pintu masuk Pertama....Dia cakap kalau  belajar dr Product ni mesti terrer speaking....jenuh dia explain....last sekali aku mintak dia ulang balik explanation dia tadi dalam English...heheheheheh...tergagap2 nak explain...Aku tanya dia...takkan promoter Linguaphone tak tahu speaking...cakap berdegar2....tapi habuksatu sen pun tarak guna....Last sekali aku bgtahu dia :-

" Cikk....Cik bejaarlah dulu menatang Linguaphone ni dulu....dah terrer barulah boleh explain kat org lain..ini produk sendiri pun tak mahir...nak mahirkan org lain la plak..."....

Aku tgk muka dia merah semacam......Ahhhrgghhh PEDULI APA AKU......

Pastu aku gelak dalam hati..........30  minit pastu aku lalu balik kat area tempat derang cari "mangsa"..langsung tak ditegurnya aku....warghh.....:nana::nana:

heee...aku pernah kena skali.dia dok promote kat ukm..

aku lalu.masuk pintu..dia pon ckp..

beli kak ...kalo muka je lawa, tapi tak reti ckp english pon tak guna...

aku buat tak reti jer...aku sengih jer

then, aku kuar , dia tegur lg..dalam english plak..

do you know how to speak in english?

then aku pon reply..

yes, i'do.do you hv any problem with that?

terkedu2 mamat tuh..aku pon blah..
dlm hati..

hahahahha...aku bukan pandai sgt ckp english..hahah..

derang ni biasa ler nak promote kan...aku rasa kalu nak belajar bahasa betul2 biar berguru...jgn pakai kaset je...ni ingatan utk kita semua jgn dok buat senang je ngan derang ni..nak buat aduan pun susah sebab set tu dia amik bawak balik..tapi boleh try la

kawan aku ada gak beli menatang tue...tp hampes jer...mula2 jer semangat nak blaja, pastu ilang...menatang tu tah ke mane, dia pun tak teror2 gak

Originally posted by tora at 17-7-2006 01:23 AM
heee...aku pernah kena skali.dia dok promote kat ukm..

aku lalu.masuk pintu..dia pon ckp..

beli kak ...kalo muka je lawa, tapi tak reti ckp english pon tak guna...

aku buat tak reti jer... ...

maknanye... nko ni lawa laaa....

umur brape skarang...? :nerd:

Originally posted by xnakler at 18-7-2006 02:59 PM
kawan aku ada gak beli menatang tue...tp hampes jer...mula2 jer semangat nak blaja, pastu ilang...menatang tu tah ke mane, dia pun tak teror2 gak

bak kata mantan..kalau nak belajar biarlah ada guru.,....boleh guide kita...boleh tanya mcm2 on the spot....kalau blaja ikut kaset dan CD ni...sampai bila puhn kita tak pandai....kalau setakat dengar dan ulang balik apa yang kita blaja bolehlah..tapi part grammar dan sebaginya...susah beb..:nerd:

ala promoter biasa la
tak semestinya dia guna produk yg dia promote
cam MLM la
yg promote tu bukan main
belum tentu dia pakai produk tu

kawan aku nih mmg kene kelentong kat ukm la..masa tu die freshie lagi.. so sape2 yang berkuasa kat ukm tu.. jgnle kasik lagi booth kat dorang ni nak bukak kaunter.. buat naya orang jerk.. hampeh!!!

Originally posted by peace at 18-7-2006 08:31 PM

maknanye... nko ni lawa laaa....

umur brape skarang...? :nerd:

hahahha...:lol :lol
sempat lagi ye peace... :cak:

aku mmg tak pernah layan linguaphone ni..
manjang jek aku cakap aku dah terrer...!! :lol :lol

[ Last edited by  putubambu at 25-7-2006 05:00 PM ]

aku tak pernah kena lagi..

PhonieX_Berapi This user has been deleted
Baik ambik kelas bahasa dari LING-GUA-FON ni

Originally posted by PhonieX_Berapi at 25-7-2006 09:50 PM
Baik ambik kelas bahasa dari LING-GUA-FON ni

betul tu..kalau nak belajar....kene ada guru....ada pembimbing...nak tanya apa2 pun..ada org yang boleh jawab..kalau bajar guna Cd atau kaset...boleh ke kaset tu bgtahu apa2 soklan kita on the spot...??:jeling::jeling: