CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yays

ALL ABOUT: miscarriage, abortion, DnC

Reply #138 adzlin81's post

Tahniah... kali ni jangan terlalu byk bergerak... awal lagi kan... cam saya ni dh 2 kali gugur... misal kata saya pegnen lagi pn saya akan rasa cam lin rasa...fobia...

nak share jugak experience kite miscarriage.
masa tu baru 6 weeks pregnant. tetiba kat ofis kite bleeding.
pastu terus gi klinik yg dekat2 ngan ofis. cek upt, ok lagi..+ve. then kite btau yg kite tgh bleeding, bykla jugek.. mcm period tu. then dokter kat klinik tu wat la ultrasound.. dia scan tak nampak ape2... kite dah pelik dah masa tu...risau pun ada.. dokter kata nothing to worried. dia soh balik, then dtg balik bile dah kering bleeding. statement dokter tu wat kite ber++++ pelik. then kite yg bendul ni pun balik le kat ofis. maklum le 1st time pregnant.. so mcm2 la xtau.

then kite  x sedap hati, atas advice ofismates, kite ke hospital sejam lepas tu. masa tu sakit perut, sakit pinggang yg teramat sgt!! mcm period pain tu.. tp lagi dasyat la.. lps cite kat dokter ape yg terjadi.. dokter pun watla vaginal scanning.. dia kata baby tu dah  xleh nak diselamatkan. dah nak terkeluar. dokter tu soh kite batuk 2kali, then ngan senangnye terkeluar seketul darah. masa tu jugak sakit perut & pinggang tu hilang! sedih yg teramat sgt masa tu... xsangka sekelip mata jek baby tu dah xde...
alhamdulillah darah tu kuar completely, so xyah wat dnc. tapi sedih tu mmg teramat sgt la.. rasanye mcm nk saman jek dokter kat klinik yg kite pegi tu.. sbb dia tak cek bebetul. kenapa masa kat hospital tu dokter kata kite dah miscarriage, tp kat klinik tu kata ok?? pelikkkan....
tp pe nak wat..xde rezki masa tu.. kite redha la.. setiap kejadian yg berlaku ada hikmahnye kan...

alhamdulillah kite skang ni tgh nunggu hari nak deliver.. now dah nak masuk 38weeks.. doakan kite ye... harap2 baby selamat dilahirkan yea... :ting:

Reply #142 zadlin's post

Wah... tahniah..insya ALLAH berjaya bersalin dgn selamatnya... lepas gugur berapa bln sangkut balik...saya pn dulu pernah gugur 6 weeks & x bt dnc sbb kuar abis...

Originally posted by gonjoi27 at 19-1-2007 10:13 AM
Wah... tahniah..insya ALLAH berjaya bersalin dgn selamatnya... lepas gugur berapa bln sangkut balik...saya pn dulu pernah gugur 6 weeks & x bt dnc sbb kuar abis...

pas miscarriage tu kite pantang selama 44 hari... cam org bersalin tu.. pastu gi berurut..
alhamdulillah lepas 3-4bulan miscarriage tu, kite pregnant balik.
kite ngan hubby mmg jarakkan dulu.. sbb nak bagi bebetul sihat baru la pregnant semula.
tu pun atas nasihat mak & mak mertua

Reply #144 zadlin's post

OOO lin mengurut ek.. kita x p mengurut pn tau... bagus ek mengurut nih...

Originally posted by gonjoi27 at 19-1-2007 10:31 AM
OOO lin mengurut ek.. kita x p mengurut pn tau... bagus ek mengurut nih...

ala.. ngurut2 biasa jek.. buang angin2 dlm badan ni....
pastu urut naikkan peranakan... ada la 3kali jek berurut..
best gak gi berurut ni.. ringan jek rasa badan..

Follow Us

Reply #146 zadlin's post

aah ek mmg ada org kata urut smpi 3 kali ni bagus..cpat lekat...

Reply #140 adzlin81's post

kalau ikutkan saya pun memang fobia... takut ianya berulang lagi...

tp...adzlin jgn la risau sgt yer...
insya-Allah kalau rezeki tu adzlin yg punya, takkan kemana...
jgn terlalu fikir sgtlah.. banyakkan lah berdoa, rehat, jgn buat keje yg berat2 dan seterusnya tawakal...

sesungguhnya Dia Maha mengetahui....

salams kawan-kawan..

sori ma.. aku sebagai tuan rumah lama dah tak jenguk parenting ni ha.. bukan apa sedey ler.. nak citer2 pasal baby nih, teringat pulak baby aku yang dah tak ada. korang pengpaham ler kan.. orang yang takde baby lagi ni ha.. sensetif over2 pulak.. nampak orang pregnant kat pasar pun boleh rasa jealous.. boleh sayu hati teringatkan nasib sendrik yang tak ada baby.. lagi ler nak menyerah diri masuk board parenting ni ha.. tak pasal-pasal bantai meraung tengok baby orang..

tapi hari ni aku dah boleh aktif semula pasal semalam check.. alhamdulillah +ve.. ada baby tengah gayut dalam perut..

moh ler aku cerita sedikit sebanyak tahap kerisauan aku lepas DnC ni ha.. yang mungkin aku boleh share sekali dan boleh mengurangkan tahap kerisauan korang2 yang sedang menghadapi.

mula-mula sekali pasal risau tak boleh conceive semula.. bayangkan period delay.. kalau dulu dalam 30 hari jerk cycle.. now boleh sampai 39 hari.. susah sungguh ler nak mencarik hari subur..

tapi tu ar.. rasanya itu adalah salah satu cara semulajadi badan untuk jaga rahim.. rahim belum kuat dan baik sepenuhnya mungkin, jadik kalau pregnant tu takut boleh jadik pulak hal-hal yang tak sepatutnya.. tapi korang jangan bimbang.. sedikit demi sedikit cycle tu akan kembali normal.. dan bila dah normal tu insya Allah, sesuailah untuk berusaha kembali.

pesanan buat kawan-kawan yang baru aje dnc tuh.. jagaler diri sungguh-sungguh.. berpantang ler ngalahkan orang beranak pun takper jugak.. memanglah kita rasa macam dah sihat kan.. tapi di dalam siapa yang tahu...

pasalkan, aku rasa lepas dalam seminggu lebih tu dah rasa sehat dah.. so merambu dan makan macam biasa ler.. lagi satu aku dok sendiri.. tak tau pun mana makanan yang seju, mana yang boleh, mana yang tak bley.. adalah menyapu rumah

tapi akibatnya sekarang ni dah ada sakit-sakit ala-ala makcik-makcik ler.. angin la.. sakit pinggang la.. rahim tak baik betul la..

liza pun nak share juga pengalaman missed abortion,september 2005.

waktu 1st time gi check up kat klinik (8 minggu),scan tak nampak apa,cuma ada sac jer..dr pun heran pasal x der heart beat..10 minggu g check up lg,still sama jer..dr cuma ckp suruh tunggu sampai 12 minggu,kalau tak der gak heart beat,liza kene terminate pregnancy..time tu sedih sgt2..

tapi masuk jer minggu ke 11,dah start bleeding,gi klinik dr scan ckp dah miscarrige,time tu mata hubby dah berair,dok tahan air mata jer,liza kene refer gi hosp.

yang sakitnya tu..time sebelum nak buat DNC,dr induce pasal nak bagi keluar normal delivery..aduh..sakit tak dpt nak bygkan..lepas masuk OT,dah tak sedar pasal DNC under GA.bila dh sedar tak der rasa sakit apa pun,mcm biasa jer..

pantang kat kampung mcm org bersalin..44 hari liza kene mandi air daun.. ngurut,bertungku,barut..semuanya mcm org bersalin..mkn semua kene pantang..

liza nifas lama,56 hari.lepas kering jer..period cycle dah tak tetap,dr ckp normal sbb perubahan hormon.cycle length pun dah pnjang..dulu normal 27-28 hari..lepas gugur jer dah jd 30-32 ari..

lepas setahun,september 2006,liza still tak conceive lg..risau gak..org kata kalu lepas gugur ni susah nak lekat..

time tu balik kampung gi ngurut lg,alhamdulillah..skrg dah ngndung 17 minggu..awal2 ari tu..risau gak..fobia takut gugur lg..tambahan pulak time 5 minggu liza ada bleeding,dr suruh rehat n jgn berjalan,coz liza ni jenis fragile,even intercourse pun should b avoid until 3 months preggy..tapi sampai skrg hubby still tak brani lg nak ehem2..takut katanya..sabor je lah...

Tahniah utk liza ngn yays....semoga selamat hingga ke akhirnya.....jgn lupa jaga diri dan makan makanan yg berkhasiat yek....

Sy pun pernah gugur 2 kali. First Jun 2006 ms dah 7 bulan. Second Nov 2006 ms 6 weeks.Mmg sedih sgt2 lah.Dah 2 thun kawin xde ape2 pun lg. Org yg br kawin kat ofis ni terus je lekat.Dah beranak pun....

So far setakat ni xde ape2 lagi...mungkin bukan rezeki lagi...harap2 ada yg istimewa di sebalik kejadian ni...AMIN

Originally posted by adzlin81 at 18-1-2007 04:30 PM
after 7months...
adzlin pregnant lagi baru je tahu tadi...dah 5weeks
tapi still fobia after miscarriage.....
camner ye nak buat nie.....
happy gak bila dapat tahu...tapi rasa takut, risau leb ...

jgn risau2 eh..
me dulu trauma gak.. esp bila sampai tarikh gugur, aku ingat sgt sbb mlm tu nisfu syaaban
alhamdulillah semua selamat

Originally posted by GubRa_80 at 17-1-2007 08:36 AM

mcm saya gugur 2 kali gak..1st buat kat sjmc..tak sakit gak..maybe tak sempat nak rasa contraction sbb terus bius...yg 2nd ni gi ppum...then doc ckp kalu bole biar dia kuar sendiri..if ade ...

me dulu sakit contraction teruk gak.. smpai tak tahan soh misi bg painkiller! actually masa tu dok spital sebab ada cam benda kuar and blleding, tp bila scan ok je..esok tu dah boleh balik
tp dah takdir kan, sakit dlm sejam, terus kuar..
tp masa bersalin takde la sakit camtu pun.. sakit dia lain sikit lah..aku rasa sakit gugur tu lebih sikit

Originally posted by suehairi1424 at 7-2-2007 03:20 PM
Tahniah utk liza ngn yays....semoga selamat hingga ke akhirnya.....jgn lupa jaga diri dan makan makanan yg berkhasiat yek....

Sy pun pernah gugur 2 kali. First Jun 2006 ms dah 7 bulan. Second  ...

hanya allah saja yang maha mengetahui...di sebalik kejadiannya...kita sebagai manusia hanya mampu berdoa :pray: dan meminta petunjuk dariNYA...saya pun 2 kali gugur...firstly mmg tensionnn sesangat bile tgk kwn2 kita dah ader baby..senang jer..tapi lema kelamaan saya bole terima ....hubby yg byk bagi support & sabarkan saya...but sometimes when i saw preggy woman...my heart suddenly rasa sedih yg teramat sampai menangis dlm hati...

QZ pun nak meluahkan perasaan miscarriage..2x kali i kena...first time kena year 2005 masa tu kandungan dah 3 bulan, tetiba je bleeding...tapi masa awal preggy pun mmg ada kuar brown spot so my gynae ada kasi pil hormon...my first month n second month check up was ok no problem. Masa 2nd month scan tu dah nampak heartbeat. Excited gila..ye lah it was my first baby after 3 years of trying.

Bila dapat je bleeding tu i terus gi hospital jumpa my gynae so dia scan and told me that baby punya heart beat dah takde...dia suruh i balik and come back the next day or go for 2nd opinion. She said i have to do d&c. Malam tu sakit yg amat sgt nak kata macam period pain tak jugak coz it worst then asyik nak pergi toilet coz sakit sgt kat ari2..macam ada benda nak kuar kat bawah tu tapi macam tersangkut pun ada...nak baring pun tak selesa apalagi nak duduk....so bila pagi je i terus get ready nak gi hospital coz mmg dah terasa yang i will loose the baby. Sampai je hospital my gynae terus buat vagina scan and confirm mmg baby dah takde so straight away masuk OT buat D&C. Sedar2 je dah settle...sedihnya tuhan je la yang tau....

I will continue shortly....

So end of january this year, i pun buat upt coz period dah due 10 ari....alhamdullillah mengandung kembali...after nearly 2 years. Kalau ikut tarikh my last period sepatutnya i dah 7 weeks, so buat la appointment jumpa my gynae. Tapi the good news only last for a week coz when my gynae scan she said that my kandungan too small for 7 weeks. She said i mungkin silap kira coz dari scan baby punya sacs tu baru 4 weeks size sacs tu cuma 15mm. I told her tak mungkin sbb i always catit kat my calendar my period day so my gynae suruh i datang balik jumpa dia after 10 days. Katanya if takde perkembangan/tumbesaran bila next scan maknanya my baby tu not growing meaning tak jadi. Ya Allah...sedihnya teramat sgt...nak tgk muka hubby pun tak sanggup, memang mata dah berair masa gynae to beritahu.

Balik rumah mmg dah speechless, masa sembahyang pun nangis harap sgt kali ni tak gugur...tapi tawakal je lah nak buat macam mana if it is not meant for me yet, i reda'.

So yesterday ada brown spot skit very light color...went to c my gynae eventhough belum cukup lagi 10 days to c her. She scan and confirmed that i had a miscarriage again. Baby not growing at all lagi mengcut ada, she said yg brown spot tu adalah tanda nak kuar darah and baby tak menjadi. Baby pun sac tu mengecut from 15mm to 9mm. My gynae pun dah suruh abort this pregnancy. Now i belum buat d&c lagi, sbb belum bleeding teruk cuma spotting je and i think i want to go for 2nd opinion. Memang la dah takde harapan cuma i nak dgr pendapat dari doctor yang lain pulak apakah yg menjadi punca baby tak grow and whats wrong with me how come baby cannot survive in my rahim :-(.....The earliest appointment i can get adalah next thursday. So i hope i boleh tunggu dan tak bleed but kalau bleeding & sakit nampaknya terpaksa la pergi emergency ward terus buat D&C.

Sedih yang amat sangat. Tak tau la nak cakap macam mana, Im sure forumers kat sini semua faham macam mana rasanya. Tapi i percaya satu hari nanti akan ada jugak rezeki baby untuk i and hubby. Theres always hikmat atas setiap yang berlaku. Ya allah murahkan la rezeki ku..amin.

Reply #159 queen_zeuz's post

semoga queen _zeuz tabah menghadapi dugaan ni....ader hikmahnya tu... percayalah...tompok doakan semoga Allah kurniakan rezeki pada queen zeuz...