CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nal

SISTEM PARKING BERKUPON

Close [Copy link]
nal This user has been deleted
Semalam baru kome terbaca, Sistem kupon MPK ni dari hari Isnin - Ahad, 8.00 pagi hingga 10.00 malam.
Ni bermakna ari cuti pun kena lepaih tu waktu dari pagi hingga malam. Nampok gayenye MPK da semakin zalim.
Agoknye ape respon penduduk Kuantan lak. Terima aje la kot.

Originally posted by nal at 29-5-2006 12:02 PM
Semalam baru kome terbaca, Sistem kupon MPK ni dari hari Isnin - Ahad, 8.00 pagi hingga 10.00 malam.
Ni bermakna ari cuti pun kena lepaih tu waktu dari pagi hingga malam. Nampok gayenye MPK da sem ...

mak ai..sampai kul 10 pm?????????? bior btui MPK..ish..ish..MPK x dek duit gamaknyer...

lohai...sampai kol 10 mlm gitu...dah la kita ni org awam terseksa minyak naik, api naik...lagik nak buat cenggini....

Kawan pun terperanjat juga bila baca tu. Tapi kawan rase la bila tak de bantahan deme akan buat la.
Macam cukai pintu la, sedar tak sedar Kuantan da jadi cukai pintu termahal setakat ni.
Sbb ghodong kawan kat bandar negeri lain, bandaraya lagi lak, yang rumahnya saiz rumah kawan, tapi cukai pintu baru setengah dari cukai pintu di rumah kawan di Kuantan.
Nampak gayenya ni la cara paling mudah MPK kutip duit. Oghang Kuantan kan ngikut aje la.

Originally posted by nal at 30-5-2006 11:33 AM
Kawan pun terperanjat juga bila baca tu. Tapi kawan rase la bila tak de bantahan deme akan buat la.
Macam cukai pintu la, sedar tak sedar Kuantan da jadi cukai pintu termahal setakat ni.
Sbb ghod ...

mpk antare majlis yang terbaik di malaysiedr segi pengurusanye...
nampak gayenyer mpk jugak bakal menjadi antare majlis cekek darah terbaik..

[ Last edited by  dolpin at 30-5-2006 03:16 PM ]

kalau camnih punya leceh masuk jer parking private comp punya.. yg bayar sekali masa masuk tu...letak la 3-4 jam setakat ni takde la kena tunda ke apa... cuma nak kena menapak la byk sikit...

Follow Us

Reply #26 Mulan's post

a'ah Mulan...cam aku buat...aku parking kat megamall hari isnin  - khamis..sbb sekali masuk 1.50 jek...
kalo jumaat baru parking dekat2 dgn opis sbb kalo hari jumaat ramai bebeno org kemaman yg dtg sopping kat megamall sampai nak kuar dr parking pon jammed...

Originally posted by EtchedGlass at 30-5-2006 02:38 PM
a'ah Mulan...cam aku buat...aku parking kat megamall hari isnin  - khamis..sbb sekali masuk 1.50 jek...
kalo jumaat baru parking dekat2 dgn opis sbb kalo hari jumaat ramai bebeno org kemaman yg dt ...

eh megamall dah 1.5 ke? :lol tak sedar sbb dah lama tak naik parking atas... selalu carik tempat sekitar tu je... kena la cross jalan sikit...

jumaat g kuantan, lom kena lagi apa2 nampaknya...

pagi tadik aku saje la nak beli kupon...nak simpan untuk hari jumaat...
nak beli 2 je, tp akak kat kaunter takde duit tukar...takpe la...hari lain aku leh beli...

yang aku terkujat tu hapa tau...aku sempat jeling harga kupon tu...
RM6.00 satu buku yang ada 10 keping tu....maknanya 60 sen la sejam....

apa la kena mengena harga minyak ngan MPK...kan majlis bandaran jek....
brp persen tu naik....

Itu la caranya MPK nak kutip duit. Bukan tak tau MPK perlukan banyak cash sekarang. Bole la belanja lebih sikit.

skang ni tgh promotion soh beli kupon tu...RM 4.50 satu buku...harga asal 6 inggit...
first time hari ni aku tgk time2 opis hour ni parking MPK belambak...kalo tak mintak maap la nak senang dapat parking...

nal,
dengar tak pasal kuantan nak naik taraf bandaraya bulan 8 ni ???

kupon? syukur.. aku hanya bermotosikal...

Originally posted by EtchedGlass at 13-6-2006 02:41 PM
skang ni tgh promotion soh beli kupon tu...RM 4.50 satu buku...harga asal 6 inggit...
first time hari ni aku tgk time2 opis hour ni parking MPK belambak...kalo tak mintak maap la nak senang dapat  ...

Entah la Etched, tak ada pulak koi dengar cam tu. Da banyak kali da dengar pasei naik taraf Bandaraya ni. Nak naik cam mane banyak lagi infrastruktur yang tak siap.
Cuma kawan takut bila naik Bandaraya akan jadi modal nak naikkan cukai tanah, cukai pintu dan entah ape2 cukai je lagi.
Yang jadi mangsa rakyat marhain cam kita jugak.

Cam tapak2 niaga tu, bila rakyat tempatan mintak, payah nak dapat, tapi bila oghang Siam datang senang je deme niaga kat sini.

Dulu penah la kawan niaga bukak opis, MPK pun datang la, kata tak lulus, Nak kene bayar duit pelan la, terbang la 1000.00 Nak kene buat semua itu. tapi kawan tengok oghang Siam tu tak kene apa pun.

Kalo peniaga tempatan, letak meja lebih sikit berduyun la penguatkuasa datang tapi kedai Siam tu kawan tengok separuh jalan tutup, buat tak tau aje.

Hairan kawan hairan.:hmm::hmm::hmm:

Originally posted by nal at 14-6-2006 12:59 PM

Entah la Etched, tak ada pulak koi dengar cam tu. Da banyak kali da dengar pasei naik taraf Bandaraya ni. Nak naik cam mane banyak lagi infrastruktur yang tak siap.
Cuma kawan takut bila naik  ...

kalau betul la camtu mmg ada sesuatu yg tak kena la... isks... corruption di mana-mana

Dengor citer, sistem parking berkupon ni dapat di satu company swasta. Betui ke?
Lepas Kuantan jadi bandaraya nanti, Parking akan naik jadi 80 sen sejam, Mungkinkah?

Ari tu koi tengok MPK da jadikan 8.00 - 6.00 ptg, sampei ari Sabtu aje. kan logik kalo cam tu. Tu la pentingnye kalo penduduk Kuantan bersatu membantah ape yang merugikan kite tanpa mengira fahaman politik, bangsa dan agama.

'Suara Rakyat Suara Keramat'

Cam mane pulak dgn cukai pintu yang setiap tahun naik?

skang ni tgh kutip signature buat petition bantah paking kupon sampai malam. sape2 yg minat bleh la join.

Originally posted by kueh at 6-7-2006 08:50 AM
skang ni tgh kutip signature buat petition bantah paking kupon sampai malam. sape2 yg minat bleh la join.

bukan ke skang diaorang dah takjadik buat sampai mlm ??? cuba ko gi tgk kat sugnboards tu...dah tukar...takat kol 6 jek...
jln tun ismail yang hot ni pon dah tuko takat kol 6

laa..

dh tak jd ek?

aku kurang amik pot sgt, kenderaan dua roda jer..