CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: fawabi

kawen kontrak?

saya sokong bateesta... kompius kan? macam islam ni ada cabang2 pulak.

X yah sokong aku bro , kau bukak mata kau luas2 , n kau nampak benda ni brlaku secara meluas dlm dunia ni

Ramai tahu , tp x sedar psl rasa selesa psl majoriti org kat tpt atau kawasan atau negeri atau negara dia MENGAMALKAN benda tu , so dia ANGGAP , bnda atau fahaman dia lah yg plg betul , it very obvious

Patutnya ISLAM DAH SEMPURNA psl dakwah nabi muhammad saw , tp now, jdnya lain pulak , but itulah TAKDIR ALLAH, nobody can stop it

MMg pahit nak telan , but fact is fact , nobody can deny it , YOU CAN RUN BUT YOU CANT HIDE , wallahu alam

Originally posted by Bateesta at 9-5-2006 02:57 PM
Soalannya , adakah syiah dan sunnah mazhab dlm agama islam ? kalau ya kenapa begitu besar kontradiknya , bahkan melibatkan perkahwinan, bkn 1 perkara main2

Jawapannya siapa yg lbh btl atau lbh islam , syiah atau sunnah , atau kedua2nya betul atau maybe , kedua2 salah , sukar utk ditafsirkan di dunia ini

mana boleh dua-dua betul.  hanya satu yang betul atau kedua-duanya salah.

kalau ikut syiah...  majoriti sahabat murtad, sbb itu banyak feqah yang tak sama.  takkan nak diambil hadith orang murtad, betul tak?  bukan sahabat saja, isteri nabi s.a.w. pun ada 2 orang yang murtad.

jadi, pilihlah yang mana anda yakin.

Originally posted by fawabi at 9-5-2006 05:16 PM
saya sokong bateesta... kompius kan? macam islam ni ada cabang2 pulak.

jangan konpiuskan diri, bendanya terpulang kepada yang mana anda hayati.

syiah dan sunni dah wujud hampir 1400 tahun (mungkin tak sampai).  masing-masing ada hujah masing-masing.

Originally posted by ibnur at 9-5-2006 09:16 PM

mana boleh dua-dua betul.  hanya satu yang betul atau kedua-duanya salah.

kalau ikut syiah...  majoriti sahabat murtad, sbb itu banyak feqah yang tak sama.  takkan nak diambil hadith orang m ...

I leave it to the rest of us 2 decide it bro , although , actually , x ada sape pun ada authority utk claim , KAMILAH YG BETUL

Masing2 hanya yakin betul je , tu different thing tu dgn BETUL YANG HAKIKI, salam

Originally posted by ibnur at 9-5-2006 09:18 PM

jangan konpiuskan diri, bendanya terpulang kepada yang mana anda hayati.

syiah dan sunni dah wujud hampir 1400 tahun (mungkin tak sampai).  masing-masing ada hujah masing-masing.

Tu lah problemnya bro , tu baru kita argue dgn 2 fahaman , masalahnya , bkn 2 fahaman ni je dalam islam , byk lg...Masing2 pun ,  pun ada hujah masing2 gak yg brsandarkan quran n hadis..

Selalunya sbb kita dah biasa dgn satu2 fahaman tu , kita rasa yakin dan rasa fahamantulah betul , prnahkan kita trfikir , mana tau kita di pihak yg salah , who knows, rite:hmm:

Sape yg kita leh lantik jd HAKIM KAT DUNIA ni , utk varified KEBENARAN ? The answer is nobody

Follow Us
rasa2 ada tak ulama yang boleh terangkan kita dengan lebih lanjut, supaya kita tak berbalah membuta tuli.. dan tak ada org terasa hati...

gennosukesama This user has been deleted
Originally posted by Bateesta at 8-5-2006 03:59 PM

Tu kata kau yg mmg dah sunnah dr kecik:pmuka:
Pernah x kau fikir apa pulak yg org syiah fikir kat org sunnah cam kau:hmm:
Fikir dulu sblm ckp next time, aku x sblh mana2 , tp aku suka fikir bg  ...

aku rasa ko sendiri kena pikir dulu sebelum cakap. tak sebelah mana2 maknanya ko ni takde pendirian.

Originally posted by gennosukesama at 10-5-2006 12:22 PM

aku rasa ko sendiri kena pikir dulu sebelum cakap. tak sebelah mana2 maknanya ko ni takde pendirian.

tak sebelah mana-mana, aku rasa macam tak ada pegangan ajer.

mungkin maksud dia yang lebih tepat, tidak mahu memusuhi mana-mana pihak.

[ Last edited by  ibnur at 10-5-2006 12:49 PM ]

Originally posted by fawabi at 10-5-2006 12:15 PM
rasa2 ada tak ulama yang boleh terangkan kita dengan lebih lanjut, supaya kita tak berbalah membuta tuli.. dan tak ada org terasa hati...

kalau taraf ulamak, apa yang dia tak tahunya?  cuma ramai yang tak mau gadoh-gadoh jer.

gennosukesama This user has been deleted
Originally posted by ibnur at 10-5-2006 12:47 PM

tak sebelah mana-mana, aku rasa macam tak ada pegangan ajer.

mungkin maksud dia yang lebih tepat, tidak mahu memusuhi mana-mana pihak.

masalahnya..kita di malaysia  ni sunnah. kenapa nak  bincang pasal syiah pula. kan bertentangan tu. kita kena yakin. macam tak relevan pula.

Originally posted by gennosukesama at 10-5-2006 12:58 PM

masalahnya..kita di malaysia  ni sunnah. kenapa nak  bincang pasal syiah pula. kan bertentangan tu. kita kena yakin. macam tak relevan pula.

tapi genno, sebenarnya ramai jugak yg mengamalkannya walaupun ianya bertentangan dengan dgn apa yang kita pegang kat malaysia ni, setuju? itu sebab saya utarakan topik ni

Originally posted by gennosukesama at 10-5-2006 12:58 PM

tu la, kenapa pulak yer.  tetiba jer muncul kat subboard tu syiah malaysia.  
aku memula bukan minat sangat nak argue-argue ni.  tapi ada sesuatu yang buat aku nak post.  langsung terus aku terlibat berbincang sampai sekarang ni.

Originally posted by fawabi at 10-5-2006 12:15 PM

Salam...

Maaf, saya bukan ulamak, tapi ingin memberi pandangan.   Dalam hal ini, baiknya kita berbaik sangka, kerana yang menghukum bukan hak kita iaitu milik Allah swt... Di sini kita kena berbalik kepada matlamat kita dihidupkan iaitu untuk beribadat kepadaNya dan ingatlah bahawa Allah swt akan mengampunkan segala dosa kecuali dosa menduakanNya.  Dan yang penting, Allah hendak kita bersatu, tidak bermusuh-musuhan.... gunakan masa yang ada dibumi ini untuk merapatkan diri kepadaNya dan mengajak manusia lain menyembahNya... Wassalam...

saya masih belum dapat kesahihan hukum lagi i(tolak tepi undang2 islam kat malaysia).. tak apalah, terima kasih pada yang sudi berbincang,..  cuti 4 hari ni akan saya cuba selak tafsir al-Quran,.. mungkin di situ saya dapat tambah ilmu.. memerangi kejahilan sendiri