CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kunangkunang

Newborn baby - kena kuning...ada petua?

breastfeed jek. yg lain2 tu maybe de yg berkesan kt baby yg rasi. tp susu ibu adalah yang terbaik.

anak aku Alhamdulillah x kene kuning...maybe berkat aku bersungguh2 nk breastfeed dia jgk masa kat hospital.....aku kat hosp 3 hari sbb caeser....

ada jgk dgr kwn ckp dia bg anak dia sengkuang cina....tp sket je la..titik dlm susu dia....ade jgk dgr pasal susu kambing....tp of course la dlm kuantiti yg sikit aje.....

aku amalkan 2 cara...
jemur baby dlm kul 8-9 pagi... (bukan baju dia... tinggal pampers jer...hati2 jgan sampai mata terkena lak).., pas jemur, mandikan dengan air rebusan teh cina... alhandulillah... sikit demi sikit kuningnya hilang

143# tinta_balqis
sy pun penah wat jemur bb..tinggalkan pampers je..
alhamdullillah..dia xkena kuning..

ada org cakap mandikan dgn daun inai..
ok kot..

baby kassih prolonged jaundice sampai 6 wk. semua cara dah cuba. sbb nya ABO incomp. kassih darah o bb drh a.. cian baby ku

baby aku dah ok... kuning dah ilang
anak akak aku la.. turun naik kuning dia
ari rabu 190... ari ni g check 230 plak.. ikshh.. risau aku
padahal petua ni mcm2 dah buat

Follow Us
takat ni yg terbaik n berkesan kat bb....
b/feed laa....mmg berkesan...

x yah kuar duit sesen pun...alhadulillah...kbtulan susu bdn pun byk..

msa my baby kena kuning bacaan dia 114 lepas tu abahnyerr bg ubat homopathy dan makan anggur hitam...  alhamdulillah 2 hari lepas tu bacaan 86..

anak ku dah kuar hospital.2 hari gak la duk bawah lampu tu..sekarang aku bagi susu badan je banyak2...masalah sekarang ni kat dahi dia tu  kulit menggelembung + menggelupas.pastu dok nak tido jer...nak susukan kena kejut...memang fx pototerapi ker ape ek...risau gak nihhh...

sebenarnya...kalo nak elakkan kuning ni susukan baby 2 jam atau 1 jam setengah..jangan bagi baby tidur..bagi minum susu apa2 pun tak pe.susu badan atau susu FM tak kisah..sbb pundi hampedu belum boleh proses lagi masa ni itusbb  sel darah merah cepat pecah tp hampedu baby belum boleh proses lagi..untuk cepatkan dia memproses baby kene banyak minum...itu cara i ler..alhamdullillah anak tak kene kuning pas lahir..just to share...

Post Last Edit by kikilala_comei at 1-12-2009 11:21

semua baby mesti akan kena kuning...

alhamdulillah, my hero tak kena langsung kuning. n sebelum2 ni pun anak2 sedara tak pernah kena kuning. petuanya mak guna...mandikan baby dgn air rebusan daun inai..cubalah.

aku anak sulung tak kena kuning..anak no. 2 dan baru2 ni anak no.3 pun kena kuning..masa lahir2 jer muka dah merah padam..anak no.2 kena kuning yg agak teruk..masa tu aku sedar hari ke 6 bila nurse dtg umah..bila gi spital bacaan dah 390++...masuk bawah lampu baby aku punya la nangis..aku pun menangis cam org meroyan jer..dah ler abahnya takde dah balik KL..ku pantang kat kg..and syukur sangat2 dia kena warded 1 malam jer..sok tu bila bacaan dah jatuh bawah 200, dia da boley discharge..bila umur dia dah sebulan, kuning dia dah turun ke tahap borderline
anak yg no.3 lak masa discharge mmg ad kunin skit..tp tak ler sampai tahap warded..mmg aku tak mkn apa2 jamu langsung bila anak ku kena kuning..cuma bykkan bf jer supaya babyku kerap berak...alhamdulillah dlam masa 5/6 hari kuning tu dah turun ke paras normal...