CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: crystal_angel

Cadangan Supplement terbaik untuk anak-anak

sapi This user has been deleted
Originally posted by crystal_angel at 13-3-2006 02:20 PM
CA nak tanyer kepada parent yang perihatin..
Nak mintak cadangan atau yang dah ader pengalaman...Anak kerap sakit... seperti demam selsema batuk dan lelah.... CA nak cuba ikhtiar.. selain daripada ...

Memang dari kecil..beri anak2 minum scotts emulsion flavour orange....minyak ikan ni bagus untuk perkembangan otak budak2...alhamdulilla...anak2 ok juga dalam pelajaran dorang...dan saya juga rajin kasi dorang makan 'kismis'...kismis pun bagus untuk otak!!!Sesekali tu kasi dorang multivitamin pills yg banyak dijual di kedai2.Tapi saya rasa tiada yg lebih baik dari buah2an,airmasak sayur2an dan makanan yg berkhasiat seperti ikan,tahu,tempeh etc.

iris_adyla This user has been deleted
Hai semua....saya pun nak mencelah gak la... saya bagi anak saya try dBrain....yang besynyer dBrain ni produk homeopati, so kalau terambil banyak pon takde kesan sampingan punye...

Meh izinkan saya nak share ngan kengkawan sumer pasal dBrain ni ek...

D-brain adalah makanan otak yang diformulakan oleh pakar perubatan homeopati yang terkenal (Prof. Sir Dr. Nik Omar). Terbukti berkesan menyuburkan otak (meningkatkan fungsi sel otak) dengan menggalakkan rami saraf aksomatik dan aksodendritik pada sel (neuron) otak, seterusnya meningkatkan proses pengawalaturan Central Nerve System (CNS).

Tablet D-brain diformulasikan berasaskan susu kambing atau susu unta dan glukosa serta gabungan garam tisu. Ia tidak mengandungi bahan-bahan yang boleh memudaratkan tubuh seperti dadah, steroid dan bahan kimia yang boleh memberikan kesan sampingan apabila diambil secara berpanjangan. Ini bermakna ia selamat digunakan walaupun diambil secara berlebihan. Media yang berasaskan susu unta/susu kambing yang digunakan amat berkesan untuk pembinaan tulang, menguatkan otot, meningkatkan fungsi hati dan pembinaan sel-sel darah. Gabungan garam-garam tisu biokimia triturate seperti kalsium fosfat, kalium fosfat dan magnesium fosfat yang terdapat dalam juzuk yang tetap dalam D-brain akan menyuburkan otak.

Antara keistimewaan D-brain adalah :-.
- Mencerdaskan minda
- Menguatkan daya ingatan
- Menambah daya kreativiti
- Menambah daya tenaga mental
- Mewujudkan ketenangan fikiran
- Mengatasi masalah stress
- Merawat masalah saraf dan mental (takut, cemas dan runsing)
- Membantu mengecutkan pertumbuhan tumor
- Mengatasi bertutur/berjalan
- Membantu pertumbuhan prima
- Meningkatkan selera makan

Kalau ade sesiapa yang berminat nak bagi anak2 try dBrain ni boleh la pm saya.:pmuka:

sila layari www.myramadhan.com
kt sini by produk kesihatan utk anak kiter dan utk kiter juga

anak anak misy makan appeton with lysine dari umur diorang 2.5 thn lagi, pastu tambah Scott emulsion putih bila umur start 3 thn.... boleh kata dah amalkan dekat setahun lebih la, tapi sekarang kesihatan diorang mcm takbagus, setiap bulan mesti pegi klinik sebab demam batuk &  tonsil bengkak... agaknya suplemen ni dah imun dgn badan diorang kot...
ingat tukar kepada benda lain lak... tgh usha honeykids, cocoakids...mcm bagus je..

skang nih i pakai blackmores for kids..nih mintak pharmacist suggestkan sbb mmg tau kalo pakai appeton ker..haper ke tak jdk punyer.Alhamdulillah selera tuh nampak ok skit..immune tuh tak pasti lgk..

Originally posted by honeybee1802 at 22-1-2007 04:20 PM
skang nih i pakai blackmores for kids..nih mintak pharmacist suggestkan sbb mmg tau kalo pakai appeton ker..haper ke tak jdk punyer.Alhamdulillah selera tuh nampak ok skit..immune tuh tak pasti lgk..

yg ni jenis tablet ke syrup? multivitamin ke apa eh?... anak I kalau tablet dia luah je nanti

Follow Us
Originally posted by misy at 23-1-2007 10:23 AM

yg ni jenis tablet ke syrup? multivitamin ke apa eh?... anak I kalau tablet dia luah je nanti

tablet...pecahkan msk dlm makanan or susu...kalo idak mmg tak msk mulut ler.

Originally posted by misy at 22-1-2007 12:15 PM
anak anak misy makan appeton with lysine dari umur diorang 2.5 thn lagi, pastu tambah Scott emulsion putih bila umur start 3 thn.... boleh kata dah amalkan dekat setahun lebih la, tapi sekarang k ...

yg nie my paed ada pesan dulu..kalau supplement mcm nie, tokleh consume berpanjangan - kena amek utk certain period ajek, lepas tue stop. proceed dgn natural consumption thru daily fresh food. pasal nanti body boleh immune so tadek efek later on.

plus, nanti dier nyer natural antibody boleh 'tidur', pasal dah ada support dari 'ejen luo' (supplementary pills)....

Reply #68 tina^^'s post

ha maybe kot...tapi susahnye nak bagi dia makan, sekarang ni cekeding je....

cuba makan honey junion plus....saya dah cuba kat anak saya
ada madu,kismis,gingko, habbatul sauda, dan macam2 herba...tapi yang bestnya ada efood.

Reply #54 bubusyg's post

hah, tang jelly gamat ni pun, MIL aku kata elok..tp aku lom try ler...

bubu...jelly gamat yg mana satu

so far aku kasik scott emulsion jek tp orange ler, kasi ikan tu kang..mau dia kuarkan balik...

tp tu pun kena main kejar2 dulu, baru nak mkn...

doctor pakar kanak

Originally posted by TenangJeeer at 9-2-2007 03:33 AM
cuba makan honey junion plus....saya dah cuba kat anak saya
ada madu,kismis,gingko, habbatul sauda, dan macam2 herba...tapi yang bestnya ada efood.

kat mana nak dpt ni ? direct selling ke?

i beli kat kawan i. tapi bukan direct selling..dia guna untuk family dia..anak2nya memang terkenal pandai disekolah tu..lagi pun isterinya doktor..jadi i try la...dan nampak hasilnya.

i dah bincang dgn member tu..jika sapa2 nak beli boleh la hubungi i..

Reply #76 TenangJeeer's post

tenangjeer ...boleh pm kita harga dia tak?

mybazaar This user has been deleted

Reply #77 misy's post

saya nak tanya ni.....anak saya ni kerap demam.... pastu tak suka makan ubat...vitamin pun.. setakat ni dulu bg appeton with lysine.. da tak jalan.. bg yang tablet... pun tak suke.. scott je dia nak sekarang... dia kerap demam sekarang and selsema... saya teringin nak minum yang kolestrum tu....nak banyakkan susu... dia tak minum susu botol pula.. dia .dah 1 1/2 bulan.kat mana nak beli kolustrum tu...ada tak sapa tahu suppliment tambah susu?

my bazaar, u mean utk tambah susu badan ker?

Reply #68 tina^^'s post

a'ahhh....betul tu...