CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tomyam

[MERGED]Tanda-tanda Keguguran & Cara Mengatasi

salam...semlm sy mengalami pening kepala yg teramat sgt. Bila nk buang air kecik,sy terperasan ada sikit bleeding. So,sy cepat2 la pegi klinik utk scan...bila dktor scan,dia ckp beby dh sempurna sifat tp x nmpak heart beat...dia refer sy ke hospital. Sy terus pegi hospital...then bila dktor kt hspital scan,dia xnampak pape2 sbb scan dia kecik...so dia bg sy seminggu then suruh sy jmpe pakar gynae next week...if mmg x bleh detect heart beat jgk,sy perlu d & c...skrg ni sy masih ok lagi...tp badan x rase mcm org pregnant dh...doa sy x pape yg jd kt beby...kalo terjadi pape,sy dh redha..

salam..
pernah gugur anak 1st..tanda2 spotting, mula2 sikit2 lepas tu banyak..
start dari time keje kt office membawak sampai ke malam..mase tu tak syak ape2 lg..
malam tu perut cramp,sakit kejap datang kejap ilang, mintak tolong husband tuam kan..owh sebelum tu tghari minum air root beer..punye la sedap air tu..
malam tu tido jugak dengn perut sakit sebab igtkan sakit perut biasa..esoknya keluar darah mcm period dengan kantung..bawak pergi hospital,buat scan ape sume, complete misscarriage..gynea mase tu cakap,tak ada reason yang solid penyebab kpd keguguran,badan kita mmg boleh detect kalau baby yg kita carry tak dapat develop dengn baik,badan kita dgn semulajadi akan buat proses tu..aku pun ade baca dalam buku mummy doctor's..cume kalau boleh kita hanya berusaha untuk kurangkan risiko untuk gugur je mcm jaga makan, jangan buat kerja berat, jangan stress..yang lain2 serah je pada Allah

salam semua...kita doc kata expected pregnant 8-9weeks. tp masa scan on 7w++ nampak kantung jerk..he ...
lilo_godang Post at 4-7-2011 14:57

so camne keadaan awak selepas tu?? saya tengah risau ni maybe akan mengalami nasib yg sama

Reply 478# cik_ted

sabar ye cik ted.. sy pun baru miscariage 1st baby almost 2-3weeks ago.. memang la sedih.. kena wat dnc.. dah 10-11weeks masa tu.. balik dari kg, lps raya haji.. 2-3hari pas tu miscarriage.. tp saya redha Tuhan lebih sayangkannya n saya pasti Tuhan akan gantikan rezki lain yg lebih baik..
    dr pun x sure ape punca.. sbb banyak faktor leh menyumbang pada situasi cam ni,, tp bg saya, penyebab itu hanyalah kebetulan.. tp yang pasti, semua ni ketentuan Allah.. n saya redha.. jgn menyalahkan diri n situasi..x elok.. nanti stress/depress.. skrg pun sy masih pantang.. mcm org bersalin.. tp pegi keja la.. banyakkan zikir, doa pada Tuhan..
    kata org, lepas gugur ni ada yg cepat lekat.. mudah-mudahan ada rezki selepas ni.. itu doa saya untuk saya n kwn2 lain juga..

bagi saya, pengalaman mengandung (terutamanya disahkan hamil) bebrapa minggu terawal.. adalah pengalaman yng bermakna.. walau seketika.. memetik kata sorang kawan ketika melawat' ko ni untunglah penah gak merasa (mengandung) tp aku ni betahun kawin, dah rata pegi berubat... lom de lagi..saya simpati pada sahabat itu.. membuatkan saya rasa insaf..

Reply 484# ixora08

mase wat d&c tu sakit x...skrg sy dh 13w...mmg dh ada tnda2 keguguran. Last week pegi hspital coz xde nmpk heart beat. Dktor suruh dtg next week utk appnment ngan dktor pakar. then,kalo dktor pakar scan,still xnmpak heart beat,sy kene d&c la...skrg ni dh bleeding...tp bila wt UPT still ade double line...cnfius nk g hspital ke x...sy tnggu smpai esok,kalo still bleeding yg berpanjangan,sy g hspital...

Follow Us
Reply 484# ixora08

pagi tadi dah kluar tanda brownish skit... risau nyer.. huhuhu...sib baik sampai ni lum ada ape2 lg.. nak gi toilet pun risau...

Reply 486# hondajazz

masa wat dnc tu separuh sedar.. tp alhamdulillah x sakit.. agknya sbb ubat bius n dr yg buat tu pun mmg berpengalaman n ok.. n proses mencuci tu x lama dlm 10 minit.. in case pada kawan2 lain, jika dr syorkan utk dnc, wat je coz itu yg terbaik (melainkan kalo keluar sendiri- dgn kantung). jgn terlalu fikir pengalaman org tambah2 lagi yg kata dnc ni menyakitkan.. nanti lagi stress.. saya pun banyak gak wat review psl dnc ni.. ada yg ok n ada yg x, mula tu cam takut je.. pastu ok je.. syukurlah, dipermudahkan.. coz pada awalnya sy bleeding sikit2 n pastu esoknya makin banyak , kuar berketul2.. memangla panik..coz 1st baby n sy x de pglmn.. tp nasib baik sy terus gi hospital, emergency, terus tahan wad..n mlm tu gak dnc.. masa ari tu mmg emo gak.. tp esoknya sy dh ok.. sape x cyg baby kan..

Reply 487# cik_ted

ted, pe kabar..camane hari ni.. harap2 ok la.. tp kalo ada ape2.. cam bleeding ke walau sikit, cepat2 la gi jmpa dr tau.. kalo boleh diselamatkan, dr akan bg ubat utk kuatkan rahim.. saya doakan yg terbaik utk awk..

Reply 488# ixora08

ixora baru brape minggu pegnen masa tu...mase 1st gugur hr tu sy baru 8w...so mmg x sakit. Yg kali kedua ni dh 13w...tadi pegi hspital then dktor cnfirm herat beat dh xde...dktor bagi 2 opinion samada nk dnc (masukkan ubat) atau secara natural...dktor bgtau masukkan ubat tu sakit skit..sbb sy xde bleeding byk..mcm kene dtg period je. ketul2 pon x kuar...beby masih cantik duk dlm kantung...jln pon x bukak. pnca keguguran maybe sbb faktor genetik atau beby ade kecacatan..sy pilih secara natural sbb x sanggup la nk tahan sakit...dktor kata xde effect pape even dlm seminggu pon x gugur lg...forumer ade suggestion x cemana nk bagi beby kuar secara natural...

Post Last Edit by cik_ted at 6-12-2011 10:37

Reply 489# ixora08

saya dah gi doc 2/12 hari jumaat ari tu.. doc bg duphaston utk 2 minggu.. sampai ni masih kluar brownish
17hb nnt kena dtg scan smula tgk ada perkembangan ke tidak..
kalau tak d&c je lah jln terakhir..