CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: noor_hannah

KOLEKSI SEGALA BRAND PINGGAN & BRG LANGKAWI [merged]

Close [Copy link]
Originally posted by akmal at 21-11-2007 10:03 AM
opsss sorry..
yg atria tu perwira nadi punye..

perwira nadi bukan pernama ke?? mcm sama je company..

cuma masa kat atria tu..saya rasa perwira nadi bagi kat reseller...

Originally posted by pilates at 15-11-2007 02:41 PM
fussshhh..abis jugak menyelak page kat sini..itupun skip lagi. cantik tul la korang punya koleksi. naik teruja pulak...sy xde koleksi ape2 pun..harian cuma pakai claytan saje...

aku hrp yg mak aku bagi jer nk beli duit x ado

Reply #3420 mamasporting's post

mama..thanks for the update. Entah bila la nak p Langkawi lagi, bila balik kg (utara) tu je ada je agenda lain, bila balik kl rasa nak gi beli kat sana pulak..dah lama berkenan country rose tu tapi belum terbeli lagi..setakat ni saya ada pattern sunflower, beli 10 tahun lepas...

Originally posted by amadeus at 22-11-2007 02:36 PM

perwira nadi bukan pernama ke?? mcm sama je company..

cuma masa kat atria tu..saya rasa perwira nadi bagi kat reseller...

Pernama tu koperasi tentera..nama seakan2 sama..perwira jg.

Originally posted by mamasporting at 9-11-2007 02:15 PM
ini koleksi kesayangan....memang borong dr langkawi pun...koleksi pertama

cantik la pulak tengok.....

harus ku cari lepas ni........

dealova....sekarang ni design country rose cam mama tu dah kira design lama sbb mama beli thn 2005. Cuba design dandy blossom, rasanya ada kat jusco...tapi mahal sikit lah....di Langkawi memang murah sikit tapi design yg itu..itu jugak...jemu lor...warm pansies mama kurang minat sbb simple giler....tapi ramai juga yg minat dgn bunga tu....selera dan mata masing2.

Ada tak yg biasa guna melamine superware...share stori sikit...memang tak lekat warna kopi, atau kunyit ke?...tapi melamine ni kalau silap handle boleh pecah kan...sampel2 kat kedai banyak jugak nampak yg pecah....mama ni baru berjinak2 dgn dunia melamine, bukan apa.....pinggan kaca ni kena belai baik2....tu pun crystal d'arques mama ada yg chipping gak....terlanggar sikit dah sumbing...budak manja betul!

Follow Us
Originally posted by mamasporting at 27-11-2007 12:10 PM
dealova....sekarang ni design country rose cam mama tu dah kira design lama sbb mama beli thn 2005. Cuba design dandy blossom, rasanya ada kat jusco...tapi mahal sikit lah....di Langkawi memang murah sikit tapi design yg itu..itu jugak...jemu lor...warm pansies mama kurang minat sbb simple giler....tapi ramai juga yg minat dgn bunga tu....selera dan mata masing2.

Ada tak yg biasa guna melamine superware...share stori sikit...memang tak lekat warna kopi, atau kunyit ke?...tapi melamine ni kalau silap handle boleh pecah kan...sampel2 kat kedai banyak jugak nampak yg pecah....mama ni baru berjinak2 dgn dunia melamine, bukan apa.....pinggan kaca ni kena belai baik2....tu pun crystal d'arques mama ada yg chipping gak....terlanggar sikit dah sumbing...budak manja betul!

aoooooo.. tu design lama ye mama.. alahai ketinggalan sungguh saya.. maklum la baru la ni nak berjinak2 ngan corelle... tapi memang lawa mama punya tu... rasa cam best corelle ni sbb dia nipis.. tak makan banyak space bila basuh... early next year plan nak ke langkawi.. memang akan ku cari corelle ni... apa patern corelle yang terbaru ye mama...

mama...

saya ada guna melamine ni.. yang tebal tu...memang dia jatuh tak pecah.. tapi ada gak yang crack... kalau kena kunyit memang susah nak hilang mama... jadi tak lawa... lagi satu kalau terdekat sket ngan api senang sangat dia terbakar.. ye la kadang tak sengaja terletak belah dapur gas.. cepat je hitam.. huhu... cuma tu la kita ada anak2 kecik ni so memang berguna la pinggan/cawan tu utk kegunaan derang.... just utk pakai 'lasak2' boleh la...

Originally posted by nhuda at 5-11-2007 10:24 AM
nak tunjuk hasil warehouse sale weekend hari tu la...

http://images.kitchentreasure.multiply.com/image/2/photos/8/600x600/6/Picture%202241.jpg?et=C%2CAHt3oU%2CGzshIZK%2CKSYYw

Shadow Iris -  ...

Mak aiii  nhuda... rege Shadow Iris dah naik ye..Dulu cikna bli dlm sratus lbh je masa tu baru kluar..Bli kat Langkawi.

ic....kesan kunyit melekat jugak kat melamine ni ya....ni yg tak besshhh ni....tapi sesuailah dgn harga dia jugak yg berpatutan kan...setuju dgn dealova....melamine ni sesuai dgn budak2 yg nak membesar....mama beli bunga warna biru...lawa pulak bila tengok satu set....berkilat2 fasal masih baru...esok2 dah lama2 mulalah dia berkerak2 kot...

dealova...kalau nak tengok design2 correlle...gi kat website dia...kat amazon.com pun ada...kat situ adalah sampel design2 baru...tapi tak semua ada kat market Malaysia. so far correlle mama tak ada problem terhantuk2 dgn pinggan lain pun dia still ok.....arcopal atau luminarc...banyak mama punya yg sumbing....kadang2 tu bila sedara mara dtg rumah tolong cuci pinggan dia org main hentam jer....masa keringkan dlm sink tu....suka hati dia org jer nak susun...mama yg ngeri.....sbb yg kena tu barang kita...mmm...alahaiiii

mama...sy guna brand superware.  agak bagus.  tebal tp ringan.  harga around 300++ ms beli kat langkawi.  la ni tak tau la baper price dia.  sy klu nmpk ada kerak sikit je kasi rendam dlm itu klorox.  tp make sure cuci/bilas bersih2 le.  guna air hangat.  jgn buat selalu la pulak kang isi perut yg menipis.

Originally posted by mamasporting at 27-11-2007 04:56 PM
ic....kesan kunyit melekat jugak kat melamine ni ya....ni yg tak besshhh ni....tapi sesuailah dgn harga dia jugak yg berpatutan kan...setuju dgn dealova....melamine ni sesuai dgn budak2 yg nak me ...

thanks mama for d info..

Originally posted by tiwol_ayu at 27-11-2007 05:14 PM
mama...sy guna brand superware.  agak bagus.  tebal tp ringan.  harga around 300++ ms beli kat langkawi.  la ni tak tau la baper price dia.  sy klu nmpk ada kerak sikit je kasi rendam dlm itu klo ...

aooo gitu eh caranya.. leh try cara ni la nak hilangkan kesan2 tu..

thanks bagi petua tu.. before ni main lenjan je..

lamanya tak pergi langkawi

tak merasalah nak shoping sakan pinggan mangkuk

Originally posted by dealova77 at 27-11-2007 12:51 PM

aoooooo.. tu design lama ye mama.. alahai ketinggalan sungguh saya.. maklum la baru la ni nak berjinak2 ngan corelle... tapi memang lawa mama punya tu...

dea...kalau nak design baru, cuba tengok lush..latest desgin rasanya...dalam gold series lagi..dan bagi amadeus nampak sungguh class...tapi skang mahal lagi..rata2 dok jual kat sini dan kat sinun...12 pieces RM350..hmm..

amadeus : dok kumpul country rose ler sikit2 biarpun desgin lama...

bagi pinggan mangkuk kawan kekal guna corelle putih, suci dan bersih.
tak payah pikir tentang bunga baru ke lama.
nampak tulang ikan jelas...tak payah nak terlekat kat kerongkong.

untuk tea sets, mugs, cookwares baru ade kaler-kaler sket.  

aku ada set ni.  redeem kat maybank.  tp aku cari kat website dia tak jumpa pulok.  dulang tidak ye.  

Originally posted by tiwol_ayu at 28-11-2007 05:12 PM
aku ada set ni.  redeem kat maybank.  tp aku cari kat website dia tak jumpa pulok.  dulang tidak ye.  

european herb ni warna hijau dia terang dan daun dia size besar...beza betul dgn design2 correlle sebelumnya....

EH

saya ada 1set EH nih, xpenah pkai pn. dok diam2 lam kotak kt lam stor...igt nk let go je...

[ Last edited by  kamar22 at 3-12-2007 04:53 PM ]

baru2 ni mama ada order vantage yg exclusive utk avon tu....dah tengok kakak mama punya, cantik pulak design white camelia kalau tak silap....pastu loose item...boleh order mana2 yg kita suka. Harga pun berpatutan....kalau tak silap ada dlm avon highlight catalog

saje nak share...baru2 ni gi langkawi singgah tgk beras terbakar yg sejemput tu, x sangka ade kedai pinggan mangkuk kat ctu...ade ler set corelle lama die juai 199 yg set 4(20pcs)...kedai tu mcm tsorok skit.... yg tinggai ada set putih ngan ntah ape cut...