CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BecKHaM

Pertubuhan Dakwah Kebajikan Islam Malaysia (PEKIDA)

ko dah baca abis dari page 1?

l|l
Lawati lah www.pekida.org [Sesiapa yang belum tahu,lawati laman web PEKIDA.]

Rate

1

kadangkala bosan diajukan soklan yang sama..
buatlah homework sikit!!

biasa la...... lenkali kalo x tahu bertanya.... jgn main hentam jerk.....

biasa laa 2..

x kenal maka x tau...

|||

dia malas nak selak page kat belakang tu..
aku pulak malas nak ulang cerita yang sama..

Follow Us

Salams 30 Pengenalan diri

Rasa masih belom terlewat mengucapkan '''SELAMAT HARI RAYA AIDIL FITRI''' utk adik-beradik yg ada kat forum nie....

Assalammualaikum n tq babai

Rate

1

salam.... minta maaf ye.... dah panjang no thread nih... tak tau nak selak mana..:bgrin:

saya nak tahu ada ke persatuan 30 dan 36? ada kawan duk cerita pasal nak join 30 and 36
deyrang kata itu cabang pekida - 3 line. betul ke?
leh explain skit? and napa nak jonin tuuh kena bayar duit? pastu napa pompuan tak leh join? sowi ye kalau soklan nih cam bodoh je.... just nak tau....:tq:

hang tanya kawan hang tu macam 7 orang buta tengok gajah la..
persatuan yang nama 30 atau 36 tak ada..
daftar atas nama PEKIDA ada la..
mana persatuan pun hang masuk kena bayar yuran pendaftaran, kad ahli dsbnya..
sapa kata pompuan tak boleh masuk?
nak tau lebih lanjut pasal pekida ni pi kat link
www.pekida.com.my
www.pekida.org
www.brotherhoodclub.cq.bz/
adalah cerita yang tersurat tu..

[ Last edited by  anakomar at 13-11-2006 11:57 AM ]

Rate

1

skrg pon mmg dah ader ditubuhkan utk puteri......

Originally posted by tehlaut at 11-11-2006 01:08 PM
salam.... minta maaf ye.... dah panjang no thread nih... tak tau nak selak mana..:bgrin:

saya nak tahu ada ke persatuan 30 dan 36? ada kawan duk cerita pasal nak join 30 and 36
deyrang kata itu ...

Pekida ni hanyalah sebuah pertubuhan kebajikan dan dakwah islamiah. Bukannya pertubuhan ganster pada asalnya. Macam pertubuhan2 lain contohnya ABIM, UMNO, PAS, GPMS dan lain2 lagi.Itu sahaja. Tapi sekarang jika di lihat di akbar2 Pekida sudah keterlaluan serta tidak mengikut ajaran Islam yg sebenar benarnya. Baiah itu baik cuma dahulu digunakan semasa perang yakni semasa orang kafir masuk Islam. Perjanjian itu hanyalah dengan Allah Taala. Jika kita sesat atau mungkar sekalipun itu hanyalah antara kita dgn Allah Taala. Zaman sekarang pabila di gunakan banyak yang menyalah guna. Nak masuk ke atau atau nak keluar sepatutnya tak ade lah masalahnya. Janji jangan lah kau berhutang dengan mereka mereka ni seperti ayahanda atau abang long. Yang tak boleh keluar Islam asalnya. Tapi ada ayah2 tak bagi keluar sebab nanti duit bulanan tak cukup pula. Pihak pihak atasan pun bukannya betul sangat ada sesetengah tu minum arak, berdisco dan lain lain lagi. Ini sudah murtad sepatutnya sudah kafir. Apa sudah jadi dengan BAIAH. Jadi Amalkan yang Makruf tinggalkan yang Mungkar. Sepatutnya tiada paksaan. Islam itu suci jadi janganlah kita mengeruhkannya. Cuma ade sesetengah pemimpin serta ahli ahli yang terlalu bermegah megah dengan kuasa yang ada. Kita janganlah takut kerana negara kita ada polis. Walaupun ada di antara Polis yang jadi ahlinya tapi tak semua. Ada masalah kena ugutan pergi lah buat laporan polis. Lagi pun sekarang ni ahli Pekida sudah lari akidahnya. Wajib membayar duit bulanan, kena mengikut perintah,ugut dan lain lain lagi. Mereka ini menggunakan agama untuk kepentingan sendiri.

Rate

1

Samseng salah guna nama Pekida

SAYA dihubungi seorang pemanggil dari Johor Bahru minggu lalu mengenai kumpulan samseng yang mengaku sebagai ahli Pertubuhan Kebajikan dan Dakwah Islamiah Malaysia (Pekida). Saya meminta beliau memberikan butir lanjut dan melapor peristiwa itu kepada balai polis berhampiran.

Oleh kerana masalah dan kegiatan samseng semakin menular di sekolah dan tempat lain, kerajaan sedang berusaha melakukan sesuatu bagi mengatasinya. Saya juga terpanggil untuk memberikan sedikit pandangan dan penjelasan.

Saya terkejut, Pekida cuba dikaitkan dengan gejala tidak sihat itu dan saya tegaskan bahawa selepas disiasat kami dapati 慴udak

Rate

1

Originally posted by Versace at 14-11-2006 02:01 AM

Pekida ni hanyalah sebuah pertubuhan kebajikan dan dakwah islamiah. Bukannya pertubuhan ganster pada asalnya. Macam pertubuhan2 lain contohnya ABIM, UMNO, PAS, GPMS dan lain2 lagi.Itu sahaja. T ...

:tq::tq:
terima kasih atas penjelasan itu...... baru lah faham sikit....:bgrin

nitro5636 This user has been deleted
Originally posted by Versace at 14-11-2006 01:01

Lagi pun sekarang ni ahli Pekida sudah lari akidahnya. Wajib membayar duit bulanan, kena mengikut perintah,ugut dan lain lain lagi. Mereka ini menggunakan agama untuk kepentingan sendiri.  

maaf la ye bro..ada benda yg bro cakap, saya setuju..tp kalau yg pasal sekarang nie ahli pekida dah lari akidahnya tu, saya tak berapa setuju ar..bukan semua mcm tu kan..dalam setandan pisang,xkn semua busuk...setau saya pula menurut kawan saya yg masuk pertubuhan ni, duit yg mereka kutip tiap2 bulan tue ada kegunaannya...diantaranya utk kenduri, utk kematian, perkahwinan, dan bnyk2 lagi...tp apa pon, pokok pangkalnya semua bergantung pada diri sendiri..xkan ada satu persatuan buatan manusia yg tidak ada cacat celanya..sekian,wassalam..

Rate

1

dan kepada yg baru masuk tue, bukak la muka surat dari depan..tidak ada jalan yg senang dlm menuntut ilmu..kerja keras la sikit kalau nk tambah ilmu..jgn nk mintak org suapkan sahaja..pelan2 kayuh..kalau tak faham jugak, baru la tanya..

p/s:sekian sahaja dari saya yg masih merangkak..

Originally posted by nitro5636 at 15-11-2006 04:33 PM

maaf la ye bro..ada benda yg bro cakap, saya setuju..tp kalau yg pasal sekarang nie ahli pekida dah lari akidahnya tu, saya tak berapa setuju ar..bukan semua mcm tu kan..dalam setandan pisang,x ...

saya setuju
besar bezanya kalau perangai menyeleweng dengan akidah dah lari..
yang tak baik tu adalah kelemahan ahli sendiri, yang datang dari asal usul yang berbeza
ibarat kerbau liar kalau ditambat tali ditengoknya
bila tak biasa, macam2 boleh jadi
tapi kita tetap kena usaha...:tq:

Originally posted by anakomar at 15-11-2006 22:32

ibarat kerbau liar kalau ditambat tali ditengoknya
bila tak biasa, macam2 boleh jadi...

tue ar psl...xpe ar..nk wat camne..kita tgk je la kerbau liar yg ditambat tue meronta2..kalo silap gaya, terjerut la diri sendiri...:pmuka::pmuka:

masalahnya yang buruk jugak dikenang orang...

huhuhu..abih tu nk wat camne bro..kebanyakkan manusia sentiasa akan nmpk sesuatu yg buruk daripada sesuatu benda...klo benda baik, buat2 xnmpk jer..mmmm...entah la..yg penting, diri kita sendiri...

Yup, yg penting pengisian dan amalan kita sendiri...

Teringat lak cerita peladang, anak ngan keldai.  Dlm perjalanan ke bandar mcm2 org tegur, perkara2 yg mereka nampak buruk.