CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BecKHaM

Pertubuhan Dakwah Kebajikan Islam Malaysia (PEKIDA)

pekida baru je di expose di 360 kat TV3
wakil cara - Ayah lan gajah ngn YB jamaludin

even bukan ahli PEKIDA ni tp agak sedih la bile ade sesetengah golongan ni jadikkan pekida mcm passport nk wat mende negatif. slogan amal makruf nahi mungkar tp sebab setitik nila rosak susu sebelanga.

mintak la kerjasama ayahanda kawasan dgn abg² long, jagelah adik² dlm kawasan anda.

gah sentosa tiada penyesalan
luas pandangan jauh dah berjalan
tak sempurna masih ada kejanggalan
gagal merancang,merancang kegagalan...

naik bukit angkuh,cakap ayah jgn risau
turun bukit pucat dgr tiga miaww
kucing bawa tidur rimau bawa ngigau
masuk tempat org bawa otak bukan pisau

tolak pintu gua,tiga kerat tenaga
kosong tak dijaga sampai datang 3 naga
ingat nk berlaga tapi tak kan boleh menang
menang dgn otak tak mesti dgn pedang

sblum jd naga ikan koi renang2
pura2 salah jawap pantun utk naik berang
panggil lima kawan atau biar pergi laju
risaukan perkara temeh kita tak akan maju

muka sama hijau hati siapa tahu
merah dah menyala pasti mati siapa mahu
gagap tiga kali bercakap benar saja
bulan terang ramai yg keluar buat kerja

panjat pokok buluh cari tukun air terjun
naik sampai nampak dah terpegun turun
tiga ular ikut,lompat atau paut
kalau lari mati,kalau jerut maut

kulit tak bersalin walau saling ganti baju
pandang sini pandang sini ku berbahasa baku

ahaha...

wahhh ...

bermadah dalam nampak..

muahahha

even bukan ahli PEKIDA ni tp agak sedih la bile ade sesetengah golongan ni jadikkan pekida mcm passport nk wat mende negatif. slogan amal makruf nahi mungkar tp sebab setitik nila rosak susu sebelanga ...
saturn77 Post at 12-10-2009 02:48

ayah anda pun x betul ...

kalo ayah x btol...

jgn r ikut..

jgn jd bodoh ikut ayah buat benda yg x btol...

taat setia r kunun...

tp...

taat dan setia pada benda yg salah buat apa...

Follow Us
Allah swt anugerahkan manusia ni dengan akal dan fikiran... diturunkan jugak oleh Nya al-Qur'an sebagai panduan buat sekalian umat Muhammad saw... yang dok ikut mende yg tak baik tu buat mende nye... kita sepatutnya mencontohi peribadi Rasulullah saw... itu roll-model yang terbaik...

mende ibadah dan amalan mesti ada ilmu... jgn sesatkan diri... carik le ilmu... baru le cantik amalan kita....

taat dan setia kita kepada pemimpin... berpada-pada le... taat kita kepada Allah, setia kita kepada Islam... dah sempurna ke? rukun Islam yang 5 tu dah sempurna ke... tanya le diri... sempurna ke Islam kita.... bagaimana plak Iman kita... sempurna ke hati kita meyakini dengan sepenuh hati rukun iman yang 6 itu... kalau Islam dan Iman kita pun masih rapuh, kesetiaan dan ketaatan kita kepada Maha Pencipta pun masih rapuh... camner le kita nak beramal makruf dan mencegah yang mungkar...

bila kita memegang amanah... hendak le disempurnakan... takut tak tertanggung di akhirat nanti...

tu r pasal..

siap bersumpah lg..

mati esok kena tanya wo0o0o...

aku ada member yang sungguh2 ajak aku join Pekida ni...
jahilnya aku sebab aku langsung tak pernah dengar nama Pekida..
aku tanya dia balik Pekida tu apa..singkatan untuk apa?
dia kata " aku tak tau tapi yang penting orang panggil kami 3 line , kalau join kami hidup hang senang...tak ada siapa berani kacau hang.."
Aku tanya lagi..." apa kebaikan Pekida ni...pertubuhan apa ni..? "
dia jawab " ni pertubuhan Islam la...amal maaruf nahi mungkar...tapi yang penting geng kita orang tak berani kacau....kalau ada orang kacau hang..hang tak payah buat apa...sat lagi pasti ada orang mai dok keliling hang jadi perisai.."
aku pun jawab balik..." ooo hebat...macamana nak join..? "
member aku tu pun dah syok...dia kata " jom kita pi jumpa ayahanda  kita kena ber'baiat' dengan dia lepas tu hang bayar yuran jadi ahli.."
Aku terus jawab " kalau aku nak amal makruh nahi mungkar aku buat sendiri tak payah bayar kat sapa2....dan kalau nak ber'baiat' ni hanya milik Rasullulah S.A.W..."
dia jawab lagi " tak boleh macam tu....zaman ni tak sama dengan zaman Rasulullah...kita kena ada geng kalau nak cegah kemungkaran ni.."
Aku pun give up..so last aku tanya " kalau macam tu tak pa la...sebelum aku join aku nak minta satu saja kat hang...tiap kali azan kat masjid dekat rumah kita ni aku nak hang pi sama2 dengan aku..pastu aktiviti keluaq malam masuk disko..tunggang air haram tu hang stop terus..boleh?.."
Dia terus bangun dah belah...tinggal aku sorang2 nak kena bayar pulak duit makan dan minum dia...

Rate

1

bro yang kat atas nihhh... best hang nyer jawapan... hehehehehe...

sure mamat tu takde tanya ko lagi pastu... hehe

jap,kdg2 aku terase ade sesetengah pihak dah tersalah tafsir maksud pertubuhan nie la...mgkin atas dasar mengalami pengalaman mengerikan dan sikap kebencian yg wujud mendorongkan lg utk tidak berbicara dgn perspektif yg lebih terbuka..

Sblm tue ade beberapa perkare yg aku cube nk utarakan:
i)adakah disebabkan pertubuhan tersebut di daftarkan atas nama "kebajikan dakwah dan islamiyah"...yg sepatutnye plu ditukarkan kpd nama2 lain..supaya tiade perselisihan paham yg wujud dekat situ..sbg cth "rakan muda,belia 4B,atau ape2 saje yg biase2 supaya x menggambarkan ahli anggotanya adalah seorg yg berpendidikan tinggi/warak/alim/ahli2 sufi/dsgnya"....macam cth "Tabligh"...so,mmg org tau dorg berdakwah..cube gantikan tabligh tue dgn name "pertubuhan aku anak malaysia"...erm,ape reaksi yg akan timbul ek??hehehe...mesti timbul kecelaruankan..akan wujud plak isu perkauman dan sbgnye...hehe
mknenyer..nama pertubuhan dan ahli anggota mestilah kene seiringan supaya xwujud perselisihan paham kan2...mcm 2 ker??

sbb bg aku not fair la...bile budak PEKIDA...ko nk die smbhyg penuh & berjemaah kt masjid/hafal quran..tp yg x join tp beragama islam???xplu ker ape??ker xkisah sgt kot??...
padahal sume wajib bertanggungjawab...klu camtu...yg x smbhyg pg la masuk agama lain...
xnk plak org complain..pompan2 x pakai tudung bersepah2 tue??silap2 kakak/adik2 korg sendiri yg macam2..ape kes??

em,nnt2 la plak smbung lg..

Rate

1

Post Last Edit by Syd at 20-11-2009 14:39

sempat lagi laa nak meng-iklan bagai

Kerana beberapa pihak yang buat hal nama pertubuhan jugak yang tercalar...Semoga pihak PEKIDA akan membuat satu perobahan untuk membersihkan nama pertubuhan...

Tanggapan orangramai masih samar dgn pertubuhan ni akibat ahl2 nya sendiri .Bebda ncn inilah yang mencemarkan sesuatu pertubuhan.

aku x faham la... adik2 aku ni kan.. kalo nak gado jer msti sebut nak pggl pekida.. cr dia tuh mcm pekida ni kaki pukul.. sorie.. aku x berniat nak ckp mcm tuh.. tp kalau diaorg ni gado2.. msti nak sebut pekida 3 line.. aku pun x faham.. sbb slalu dia sebut2 mcm tuh aku pun de skit pndg negatif akan bende ni..

org pk mcm tu sbb ahli2 pekida tu dia buat bg nampak lagu tuu..

tu masalah dia..

depa neh sendri x paham perjuangan..

yg ahli2 pekida neh plak.. dah tau depa tu org luaq, jgn r wat macam org dlm..

jd celaru habeh suma..

biasa la bdk2 baru nk up..... ghairah x bertempat....

ade yg belagak..

salam......tumpang lalu

lalu jer xyah nk tumpang2.... hehehe...