CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: viper

100 Soalan Untuk Golongan ASWJ

Pada hari ini, Aku telah sempurnakan bagimu agama kamu, dan Aku telah cukupkan nikmat-Ku kepadamu, dan Aku telah redhakan Islam itu menjadi agamamu.

al-Maa'idah
67. Hai Rasul, sampaikanlah apa yang diturunkan kepadamu dari Tuhanmu. Dan jika tidak kamu kerjakan (apa yang diperintahkan itu, berarti) kamu tidak menyampaikan amanat-Nya. Allah memelihara kamu dari  manusia. Sesungguhnya Allah tidak memberi petunjuk kepada orang-orang yang kafir.

simplelife This user has been deleted
Originally posted by giler at 26-12-2005 02:11 PM
salam

saudara simplelife......sebenarnya samaada anda sedar atau tidak, dunia ini adalah mahkamah.....kebenaran yg terdapat didalamnya adalah sesuatu yg sgt penting yg perlu dipegang dan ...

OKlah kalau sdr giler menyedari bahawa tidak wujud sistem pendakwaraya dan tertuduh di sini sebaliknya Syiah sebagai pendakwaraya dengan peguambelanya Sunni jadi rasanya tidaklah perlulah sistem angguk/geleng dan diam.....

dan jangan lupa dalam masa yang sama Syiah juga bertindak sebagai peguambela dan Sunni juga boleh bertindak sebagai pendakwaraya...

pipi wrote:
al-Maa'idah
67. Hai Rasul, sampaikanlah apa yang diturunkan kepadamu dari Tuhanmu. Dan jika tidak kamu kerjakan (apa yang diperintahkan itu, berarti) kamu tidak menyampaikan amanat-Nya. Allah memelihara kamu dari  manusia. Sesungguhnya Allah tidak memberi petunjuk kepada orang-orang yang kafir.

Allah menyuruh Rasul sampaikan , jadi kembalilah kepada segala sunnah Rasul dan Al-Quran tanpa memilih dari mana-mana pihak, asalkan sudah dipastikan kebenaran hadis itu...

[ Last edited by simplelife at 27-12-2005 06:20 PM ]

Allah menyuruh Rasul sampaikan...

sila rujuk thread ini :-
http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D3

berkenaan Ghadir Khum. Lihat post #10 dan #11

sepet This user has been deleted
salam
dah 3 4 ari dok perti polimek ni.
saya ni aswj cuma tak faham psl syiah ni ada org kata dia kafirkan sahabat dia kata tidak
penin22
cuma yg saya peliknya apa yg dok balah sgt psl nama ni
agaknya kalau ayah pin bubuh nama kumpulan dia dgn nama al-muttaqun macam yg ada dlm quran tu agaknya kita blh ikut kot sbb nama dia tu tersbt dlm quran
kalaulah mad laksamana bubuh nama kump dia al-muflihun agaknya dia berada atas kebenaran
saya ni ada lah ngaji skt setahu saya takdak plk quran ke hadis ke suruh cari nama yg sama spt yg ada dlm quran
yg saya tahunya quran suruh ikut allah rasul = quran sunnah contohnya dlm ayat:
Kemudian jika kamu berbantah-bantah (berselisihan) dalam sesuatu perkara, maka hendaklah kamu mengembalikannya kepada (Kitab) Allah (Al-Quran) dan (Sunnah) RasulNya jika kamu benar beriman kepada Allah dan hari akhirat. Yang demikian adalah lebih baik (bagi kamu) dan lebih elok pula kesudahannya. an-nisa' 59
dan byk lg ayat spt tu
tak tahulah nak kata apa

erm

soalan yg tiada jawapannya, dan menjadi perbahasan hangat beratus-ratus tahun lamanya.

aku anggap aku ASWJ...dan aku ada ramai sahabat2 syiah. aku mula2 skeptikal gak, tapi bila aku campur dgn dema, aku tgk tak banyak beza ngan sunni. semayang lima waktu, puasa zakat etc. entahlah. yg aku tau2 dua2 pon islam, selagi menyembah Allah yg maha esa dan menjungjung dan menerima sunnah muhammad rasulullah.

Tanya aku, aku tanya hang .... dok lagu tu juga ... sebelah pihak kata macam tu, sebelah pihak kata macam ni ... sebelah pihak nak bawa bincang, sebelah pihak nak menenking ... cuba bawa bertenang sikit ... relek 2 ... nanti keputusan terbaik akan dapat ...  takpun takpayah nak cakap banyak masing2 ikut haluan masing2, aku betui aku rasa hang salah, hang rasa aku salah hang rasa hang betul. salah nak perbetulkan yang betul jadi payah.

Follow Us
Originally posted by sepet at 27-12-2005 07:44 PM
salam
dah 3 4 ari dok perti polimek ni.
saya ni aswj cuma tak faham psl syiah ni ada org kata dia kafirkan sahabat dia kata tidak
penin22
cuma yg saya peliknya apa yg dok balah sgt psl nama ni
agaknya kalau ayah pin bubuh nama kumpulan dia dgn nama al-muttaqun macam yg ada dlm quran tu agaknya kita blh ikut kot sbb nama dia tu tersbt dlm quran
kalaulah mad laksamana bubuh nama kump dia al-muflihun agaknya dia berada atas kebenaran
saya ni ada lah ngaji skt setahu saya takdak plk quran ke hadis ke suruh cari nama yg sama spt yg ada dlm quran
yg saya tahunya quran suruh ikut allah rasul = quran sunnah contohnya dlm ayat:
Kemudian jika kamu berbantah-bantah (berselisihan) dalam sesuatu perkara, maka hendaklah kamu mengembalikannya kepada (Kitab) Allah (Al-Quran) dan (Sunnah) RasulNya jika kamu benar beriman kepada Allah dan hari akhirat. Yang demikian adalah lebih baik (bagi kamu) dan lebih elok pula kesudahannya. an-nisa' 59
dan byk lg ayat spt tu
tak tahulah nak kata apa

...

salam

Kerana berbalah pasal namalah maka isu nama ini dikembalikan semula kepada kitab ALlah dan RasulNya.
perbincangan timbul apabila Sunni asyik menghentam SYiah. Mereka asyik menghukum Syiah berdasarkan sumber2 mereka. Kerana terlalu mencari2 kesalahan Syiah, mereka tidak sedar bahawa mazhab mereka pun sebenarnya tidak pernah diperintah kan Allah untuk mengikutinya. Nasihat bill, biarkan Syiah bebas mengamalkan apa yang dipercayainya. perbezaan meamng pasti berlaku kerana

1) Sunni bersumberkan para sahabat selepas Rasul,

2) Syiah bersumberkan Ahlul Bait a.s yang disucikan ALlah dan yang kedua dari peninggalan Rasul "Kitabullah dan Ahlul Baitku" (MUslim, Tirmizi, dll)

[ Last edited by billionaire at 27-12-2005 11:12 PM ]

Originally posted by snipersnake at 27-12-2005 09:07 PM
erm

soalan yg tiada jawapannya, dan menjadi perbahasan hangat beratus-ratus tahun lamanya.

aku anggap aku ASWJ...dan aku ada ramai sahabat2 syiah. aku mula2 skeptikal gak, tapi bila aku ca ...

dan kami mengikuti Keluarga Nabi saaw. Siapakah yang lebih tahu tentang isi rumah (bait) melainkan ahlul Bait (ahli rumahnya) sendiri? Siapakah yang lebih mengenali sunnah Rasul jika bukan Ahlul Baitnya sendiri?

Imam Ja抐ar al-Sadiq pernah berkata: 慔adith saya adalah kepunyaan bapa saya, sedangkan hadithnya kepunyaan datuk saya, dan hadith kepunyaan datuk saya adalah kepunyaan al-Husayn; al-Husayn hadith adalah dari al-Hasan; al-Hasan hadith adalah dari Amirul Mukminin; hadith Amirul Mukminin adalah hadith rasul Allah

Originally posted by Abuyazid at 27-12-2005 09:32 PM
Tanya aku, aku tanya hang .... dok lagu tu juga ... sebelah pihak kata macam tu, sebelah pihak kata macam ni ... sebelah pihak nak bawa bincang, sebelah pihak nak menenking ... cuba bawa bertenang  ...

salam
terimkasih kerana lebih terbuka

Originally posted by amat_amoi at 27-12-2005 09:27 AM
dari gaduh dalam internet kan elok pegi sewa dewan lepas tu buat lah perbincangan abis cita, betul tak?

insya Allah akhir tahun saya akan usahakan satu perjumpaan kalau ada rezekilah heh heh. dan juga kalau tuanpunya tempat tu setuju. saya akan jemput sdr sekali.

wassalam.

amat_amoi This user has been deleted
Originally posted by nahzaluz at 28-12-2005 12:20 AM

insya Allah akhir tahun saya akan usahakan satu perjumpaan kalau ada rezekilah heh heh. dan juga kalau tuanpunya tempat tu setuju. saya akan jemput sdr sekali.

wassalam.

ye lee, kita tontonglah duitnya utk bayar dewan betul tak?

viper This user has been deleted
Salam kepada Semua terutama Sheir'Ali,

Sekali lagi viper bawakan soalan agar lebih terang untuk anda. Itu pun kalau nak jawab, bukan suatu paksaan.

Soalan 3
Apakah kehendak Al-Quran itu menyuruh umat Islam berpegang teguh pada ASWJ?? Kalau begitu adakah kehendak al-Quran juga yang mengatakan Syiah itu sesat atau salah?? Bawakan suatu dalil yg boleh menyokong jawapan anda.(tolong jawab soalan 2 dahulu  dengan mudah dan ringkas)

Pada yang lain, terima kasih di atas pendapat anda. Kalau boleh jawab sekali, lagi baik. Soalan yg mudah ini harus ada jawapan yang mudah juga iaitu ADA atau TIDAK ADA. Setelah terjawab, viper akan datangkan dalil Al-Quran yg ditafsir daripada sumber Sunni yg menunjukkan harus mengikuti Syiah.

Simplelife,
Anda berpegang kepada satu ayat kemudian meninggalkan ayat2 yang lain. Adakah itu adil??

Ya Haq

Originally posted by nahzaluz at 28-12-2005 12:20 AM

wassalam.

dah akhir tahun ustaz zul, akhir tahun 2006 ker?...ndak buat perjumpaan kat mana?...ermm....nanti  lepas jumpa, semua pakat jadik kawan baik..hmm..seronok gak........

aman damai ler forum kiita ni....tak der yg ketegaq lagik...

salam...

Originally posted by serihartatie at 28-12-2005 11:49 AM

dah akhir tahun ustaz zul, akhir tahun 2006 ker?...ndak buat perjumpaan kat mana?...ermm....nanti  lepas jumpa, semua pakat jadik kawan baik..hmm..seronok gak........

aman damai ler forum  ...

Bagaimanakah mahu aman? Haq tidak didengari, Batil dikasihi. Malahan, kehendak nafsu mempelopori sanubari dan hati. Akal tetap mati, pengayaan duniawi terus mewarisi. Maka, SOALAN tiada bertemu JAWAPAN. Pencelahan PERKARA-PERKARA seperti inilah yang menghalang keamanan. JAUH sekali menjauhi TOPIK. Terlalu JAUH tidak kesampaian. JAUH dan PERIBARI menjadi misi utama memadamkan lantangan-lantangan PERSOALAN. Jauh menjauhi, sewajarnya dibuka sendiri topik yang dikehendaki.

Originally posted by pipi at 28-12-2005 12:34 PM
salam...

Bagaimanakah mahu aman? Haq tidak didengari, Batil dikasihi. Malahan, kehendak nafsu mempelopori sanubari dan hati. Akal tetap mati, pengayaan duniawi terus mewarisi. Maka, SOALAN t ...

en. pipi, belum buat lagi dah kata itulah, inilah, jumpa dulu, buat selawat banyak banyak, insyallah ada jalan penyelesaiannnya. ok

Originally posted by amat_amoi at 28-12-2005 02:09 PM

en. pipi, belum buat lagi dah kata itulah, inilah, jumpa dulu, buat selawat banyak banyak, insyallah ada jalan penyelesaiannnya. ok

sekiranya tidak memahami apa yang disampaikan oleh diri ini, lebih baik didiamkan diri sendiri. tidak perlu menjawabkan persoalan bagi insan yg lain secara hakiki. Tidak pula mengubah alam menjadi fantasi sedangkan hal ini realiti.

Diri ini tidak bermaksudkan tiadanya jalan penyelesaian. TETAPI, cuba JAWAB PERSOALAN bagi memastikan perjalanan lebih diperinci setiap sudut setiap segi. BUKAN bercakap di KEDAI KOPI hanya menyampuk di siang hari selain mimpi yang tidak pasti.

Nahh...... pergerakan hayunan kaki terhenti kerana tiadanya KETERBUKAAN diri selain ANANIYAH menguasai diri. PASTI dirinya HAK yang SEJATI????!~

Originally posted by pipi at 28-12-2005 07:35 PM

sekiranya tidak memahami apa yang disampaikan oleh diri ini, lebih baik didiamkan diri sendiri. tidak perlu menjawabkan persoalan bagi insan yg lain secara hakiki. Tidak pula mengubah alam menj ...

jangan le mare, takkan ini cara syiah berbincang, adakah ahlul bait begini caranya, kalau anda, betul-betul lah. tak paham, tak paham, tak paham.
agaknya kalau jaafar sadiq, sayidina ali atau imam imam itu ada tentu malu dgn peragani orang syiah sekarang ni ye? yele cepat naik angin entah lah nak jadi dengan awak ni. agak agak kalau ada orang nak mutaah adik pompuan awak boleh tak?

salam kehidupan...
salam keindahan kepada anda...

Originally posted by amat_amoi at 29-12-2005 11:10 AM

jangan le mare, takkan ini cara syiah berbincang, adakah ahlul bait begini caranya, kalau anda, betul-betul lah. tak paham, tak paham, tak paham.
agaknya kalau jaafar sadiq, sayidina ali ata ...

pipi nf:nf:nf:nf:  ? :stp: , memang anda tidak faham lah. kenyataan tegas dan kenyataan amarah. sekiranya nak berborak, sila ke thread kedai kopi supaya tidak mengganggu. tq.

berbalik kepada soalan... mohon maaf kepada kereta viper kerana iklan yang barang seketika ini.

Originally posted by viper at 28-12-2005 11:44 AM
Soalan 3

Apakah kehendak Al-Quran itu menyuruh umat Islam berpegang teguh pada ASWJ?? Kalau begitu adakah kehendak al-Quran juga yang mengatakan Syiah itu sesat atau salah?? Bawakan suatu dalil yg boleh menyokong jawapan anda.(tolong jawab soalan 2 dahulu  dengan mudah dan ringkas)

giler This user has been deleted
salam.....

betul tu.....kita perlu berbincang tentang kebenaran bukannya bertengkar..........kan amoi......apa kata jawapan viper tu dijawab semoga kita dapat teruskan perbincangan ini dengan aman.........cuba teruskan menjawab soalan viper tu en.amoi atau suadar2 yg lain ingin menjawab.....bukankah para ulama sunni suka berbincang dan berkias.........silalah jawab yer....

simplelife This user has been deleted
Originally posted by pipi at 27-12-2005 07:03 PM
Allah menyuruh Rasul sampaikan...

sila rujuk thread ini :-
http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D3

berkenaan Ghadir Khum. Lihat post #10 dan #11

Rasul suruh sampaikan, sudahkah pipi sampaikan?

viper wrote:
Simplelife,
Anda berpegang kepada satu ayat kemudian meninggalkan ayat2 yang lain. Adakah itu adil??

Tidak berpegang kepada ayat yang mana viper? Adakah ayat yang sudah ditinggalkan?

[ Last edited by simplelife at 29-12-2005 02:57 PM ]