CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azwin

Q-Dees or Smart Reader

vierra_trisya28 posted on 27-12-2013 04:23 PM
yelah..kalau dh mcm tu kita cuba lah ek...betul tu mak dh tak larat nak jaga...takkan kita nak pak ...

awak ms register nanti boleh mintak tengok kelas anak kat smart reader...mcm kat tadika anak saya dia ada pasang cctv kat setiap bilik darjah serta setiap tempat..jd kalo apa2 jadi kita leh check...mcm saya anak sy belajar pagi kat smart reader petang saya jd coz saya tak keje..nie ingt tahun depan ari sabtu atau ahad nak anta di ke kelas belajar al-quran al baghdadi kat tempat saya...coz kat srk anak saya ambik mandarin...kalo tahun depan prestasi pelajran dia menurun baru nak anta ke tuiesyen...kalo msh ok tak perlu kot kecuali mandarin mungkin akan sambung tuesyen cuti seklah jer...tak nak bg anak sy lupa...

memang bila kita anta anak kita ke tadika rs sedih sangat..tp fikir dia dpt ilmu kita nak dia senang kemudian hari kan...lgpun takut la nak cari pengasuh kang takut kene dera lak..kat tadika mcm smk nie rs kurang la sikit risiko cikgu nak mendera anak murid...walaupun cikgunye garang...tp tak sampai merotan...kat tadika anak sy cikgunya garang terutama cikgu mandarin..tp anak sy lak sgt syg ke cikgu mandarin dia...budak2 kan...mungkin pd dia garang tu bagus boleh didik dia...

poyohabis posted on 27-12-2013 04:35 PM
awak ms register nanti boleh mintak tengok kelas anak kat smart reader...mcm kat tadika anak saya  ...

owh mcm tu ye...oklah esok sy ada appointment ngan diorg blh lah sy mtk tgk skali kelas semua..owh mcm tu senang kan sebab awak x keje..tpi since saya bekerja tu yg kena amik transit...mesti anak awak dh pandai mcm2 benda kan..happy je tgk progress anak2 betul x?huhuhu..terima kasih ye bagi nasihat dan tunjuk ajar..betul tu kita nak yg terbaik untuk anak kita...biarlah kita nangis skrg pun,.janji anak2 sihat,bijak,cergas,solehah...

poyohabis posted on 27-12-2013 04:35 PM
awak ms register nanti boleh mintak tengok kelas anak kat smart reader...mcm kat tadika anak saya  ...

oopss sorry2 termiss tadi nak tanya anak awak amik extra class lah ye mandarin class? huhuh berapa lah tu extra fees nye...saya ni pun sedia kan poket jelah nak masukkan anak ke srk ni...huhuh....janji anak happy...

vierra_trisya28 posted on 27-12-2013 05:11 PM
oopss sorry2 termiss tadi nak tanya anak awak amik extra class lah ye mandarin class? huhuh berapa ...

anak saya baru msk setahun...ok la dah pandai bc buku simple2 b.m n b.i...sy pon tak de la nak paksa beria2 kan kecik lagi...cuma tu la dia mcm frust tak dpt hadiah ms konsert hari tu..pdhal selisih satu markah jer...budak2 kan lain perasaan mereka...tp budak2 sekarang nie pandai2...anak2 cina dia org siap panggil cikgu tuesyen kat umah lagi...tak boleh lawan la gan anak kita yg blk umah tgk karton x abis2...

tuk tahun 2013 saya anta tadika jer...bayar bulan2 rm270 tp tuk thn 2014 dah naik jd rm295...tak de tuesyen pon..sian coz baru 4 tahun kan...tp time cuti nie saya ada anta la tuesyen tuk mandarin coz dia belajar subjek tu kat srk...srk dia bg pilihan tuk kita pilih nak ambik mandarin,tamil atau pendidikan agama islam..saya ambik mandarin...baru tadi tanya kat al bagdadi..tp belajar seminggu sekali...saya takut anak saya lupa lak kan..n baru gak tipon seorg ustazah..dia boleh ajar mengaji petang2..yg mcm nie yg saya cari..yg boleh mengajar mengaji petang2...takut dia lupa kan kalo lama sangat...tp tu la comfemkan tahun depan dl mcm mn...

poyohabis posted on 27-12-2013 05:21 PM
anak saya baru msk setahun...ok la dah pandai bc buku simple2 b.m n b.i...sy pon tak de la nak pak ...

yelah kan..budak2..menang x menang bagi je lah hadiah tu,..kesian anak awak dapat A tapi xdpt naik stage ye..huhuh..mesti merajuk dia..
tp betul anak2 cina semuanya xmcm kita...kesian lagi tgk diorg asik kena kerah dok belajar jer...xmacam kita balik umah je upinipin...

owh mcm tu eh...naik pulak rege dia 295 ermm maybe fees tahun 2014 ni naik selaras dgn kenaikan harga2 barang2 lain letew...
yelah 4 tahun tak payah lah masuk tuisyen lagi..penat pulak..tpi betul kalau dpt ustazah yg blh ajar ngaji petang2 tu pun bagus kan?..tunggulah si kecik saya besar cket nanti blh lah..huhu

vierra_trisya28 posted on 27-12-2013 05:30 PM
yelah kan..budak2..menang x menang bagi je lah hadiah tu,..kesian anak awak dapat A tapi xdpt naik ...

Tu lar pasalnya... Anak aku lak jenis x study lg nak exam... Dpt result mcm yu kita mal bapak happy jer walaupun x dpt naik pentas dpt adiah...kalo ikutkan anak2 cina x pandai sgt cuma Mak bapak dia org buat pelaburan besar kat anak2 kan... X mcm org melayu... Kalo bab2 anak nak belajar berkira... Nak bergaya ok pulak... Anak aku nanti tgk la kalo result dia msh ok x perlu tusyen  msk sekolah rendah nanti br pegi tuesyen.. Sian kecik2 dah dipaksa mcm tu takut msk sek dah x minat belajar.. Last edited by poyohabis on 27-12-2013 11:49 PM

Follow Us