CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: intan_mahsuri

Pengalaman manis seorang guru...

budak2 datang raya kat rumah bujang aku...biasa je...manis takde..sepah aje rumah aku..

Reply #401 sok_suci's post

cikgu ke?bestnya...ingat masa sek2 dulu..raya2 je g umah cikgu...

Aku ada banyak pengalaman pahit dengan guru2. Guru2 ni ramai yg tak bagus, yg betul2 hebat sikit je...

ni pengalaman aku sebagai cikgu praktikal..
aku ngajar budak darjah 2..
dah habis tempoh praktikal 4 bulan,ade sorang budak paling nakal dalam class ni..
die nangis sebab aku dah nak blah..
masa last day,die x nangis depan aku..
die siap leh buat lawak depan aku konon2 die x sedih..
balik umah baru die nangis..
ayah die cite kat cikgu class die..
so sweet~
rindunya aku kat budak2 aku dulu..

seronok baca pengalaman cikgu cikgi...

masa praktikal... dpt kad raya dr seorang murid. dia ni bukannya pandai membaca & menulis pun, bila tanya sapa tulis kad ni.. jwb ayah. hehehe

Follow Us
Post Last Edit by Tak_Syg_Mulut at 6-2-2010 10:41

Siok eh baca pnglmn2 kamu urg!! sy pun mau join la..

Cerita psl pnglmn, i think pnglmn sy nda la menarik mana pun biasa2 ja... 1st time ngajar masa praktikum d sebuah sek pdlmn... mmg mula2 masuk kelas nervous jg la ialah nda ada xperience kan!! P&P mmg kalau diberi penilaian rasanya boleh dpt E hahahaha~ nda berapa reti mau menulis pjg2.. antara pnglmn manis spjg praktikum ni.

1) Ada sorang murid perempuan thn 5, guru2 sana ckp sejak sy dtg ngajar murid tu byk berubah... masa hari terakhir praktikum tu dia siap jerit lg "cgu, jangan lupa dtg lg ke sekolah kami". Skrg murid ni form 2 sudah.

2) Ada sorang murid tahun 1 (sy ajar dorang sains).. hari ke-2 sblm habis praktikum nda silap saya marah2 dia, nda ingat sbb apa. Sekali masa hari terakhir praktikum dia nda dtg. Sy tnya kawan2 dia, napa dia nda dtg. Ntah betul ka tidak kawan2 dia cakap dia nda dtg sbb dia sedih sy tidak lg mengajar dorang... terharu & terkilan sbb tak sempat nak minta maaf dgn murid tu. Rasa bersalah pula.

3) Hari terakhir praktikum, masuk kelas tahun 5 time sy berucap adalah beberapa org murid menangis (yg lucu sy pun hampir2 jg wooo jatuh airmata nasib baik masih dpt tahan). Sy nasihat mereka spy jadi murid yg baik2.

4) Masih psl hari terakhir praktikum. Satu kelas ni (murid thn 4) nangis, ada yg meraung2 mcm kes kematian pula smpi dgr di bilik guru. Ada guru pesan suruh pi pujuk, sekali bila sy masuk bertambah kuat pula mereka menangis.. hehehehe.

5) Dpt kad hasil tangan murid2 sendiri (masih simpan smpi skrg). Yg lucu ada yg bagi surat ni hehehe..

Btw zaman praktikum sy mmg best bkn saja murid, guru2 & warga kampung smua sporting!! rindu jg mau pi jenguk tu sekolah.. tp bila lah ni dpt p sana??

To be continue ngan pnglmn di sekolah tmpt saya posting and now masuk tahun ke-3 da saya d sekolah tu...

aku punya bila ade pelajar ckp ayah dia nak kahwin dgn aku dpn kelas..tercengang aku..
hehe..

kenangan manis ek...
mase birthday... masuk jer kelas semua students nyanyi 'hepi besday'.. terkejut + malu gak sbb xtau diorang tau dr mane aritu bday aku.. tp memang sweet.. sbb x sangka langsung