CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miau

[Merged] MELILEA - ORGANIC FOOD

Originally posted by SYuE.aIN at 22-2-2006 11:00

kalau aku kaya kan, aku rembat semua.. :bgrin:

BudakCewi kalo kaya pun mau jer consume Melilea 3x sehari (2@3 scoop setiap kali), biar nampak perubahan yang dasyat, huhu

baper harga melilia ni?
saper leh bagi harga ahli kat yana?

Reply #124 ilham_ryana's post

yana, kalau nak try boleh la tigger belikan sbb tigger sebulan skali mesti beli buat stok tigger, anak tigger & kengkawan.. suma ikut harga ahli.. tapi kalau nak post tu kena la tambah postage fee coz benda nie berat..
anak tigger yg 8 bln tu dari 2 bln dah minum soya powder dia sampai skrg.. rite now tigger dah start bagi melilea nie time t-hari kat dia.. ingatkan dia x suka sbb sayuran tapi alhamdulillah dia suka pulak.. tapi dia punya poo-poo memang kaler hijau la  

cewi,
mkn satu skoop 3 kali sehari pun okey.. masa tigger pantang aritu mkn 2 skoop 3 kali sehari.. tu yg cepat nampak perubahan tuh..

akak pun dah sambung balik makan milelia nih..kali ni nak betul2 makan laa..dulu dah abis sebotol..berenti..bukan tak bagus.,tp mmg habit kot :kant:

biler start balik makan..mula la kluar poo poo yg keras dan terapung...ntah biler punya dok dlm perut...barula legaa rasa perut..hehe

so kalo saper dok area putrajaya, cyberjaya, puchong, seri kembangan..teringin nak cuba milelia ni..bleh la pm akak

noryn pun dah try. hr sabtu ni cukup 2 minggu.
mmg best, esp bila pegi toilet. few days yg
mula tu, mak aii.. sori la kalau ada yg rasa
disgusting, just nak share experience.. mmg la
bertali-tali. gelap je warna and a bit smelly:puke:
tp now dah ok. bdn pun rasa ringan sikit. noryn mkn
2-3x sehari,1 scoop sekali mkn campur dgn 1 sudu
mandarin sunquick. tp tekak noryn ni jenis ok,
kekadang campur air masak je minum. mkn, noryn
pantang nasi, ayam & daging. tapi turun ke tak
berat tak tau la, after saturday ni baru nak
timbang. hopefully turun la sbb dah lama sgt
membesar..

Originally posted by tigger at 22-2-2006 01:29 PM
yana, kalau nak try boleh la tigger belikan sbb tigger sebulan skali mesti beli buat stok tigger, anak tigger & kengkawan.. suma ikut harga ahli.. tapi kalau nak post tu kena la tambah postage  ...

tigger mkn bende ni kene pantang nasi ker? Apa lagi yang tak ley makan? Kalau makan 3 scoop sehari, berapa lama ley tahan ni?

Follow Us
Originally posted by noryn at 22-2-2006 17:32
noryn pun dah try. hr sabtu ni cukup 2 minggu.
mmg best, esp bila pegi toilet. few days yg
mula tu, mak aii.. sori la kalau ada yg rasa
disgusting, just nak share experience.. mmg la
bertali- ...

noryn pantang makan nasi, ayam, daging tu dari mula2 makan sampai sekarang ker, or just yang 3 hari pertama tu??

Originally posted by putri at 22-2-2006 18:11

tigger mkn bende ni kene pantang nasi ker? Apa lagi yang tak ley makan? Kalau makan 3 scoop sehari, berapa lama ley tahan ni?

nak jawab soklan baper lama bleh tahan..
satu botol dia punya anggaran (tulih kat botol) adalah 65 scoop, so calculate la.. kalo 1 hari 3 scoop, 65/3 = dalam 21-22 hari jer la..kalo 2 botol tahan sebulan setengah.. huhu, BudakCewi still student, so bajet kureng skit.. sebab tu amek 2 scoop jer 1 hari..at least tahan dalam 32-33 hari, kalo 2 botol dah bleh tahan dalam 2 bulan lebeh..

banyaknye korang makan.. adoiii.. lari bajet aku.. takpe la.. buat masa ni aku nak beli 1 botol dulu, makan 1 scoop sehari. sebab sekarang ni pun tengah diet. pagi cuma makan buah je. tengahari makan salad atau sandwich.. so ingat untuk dinner baru nak amik organic melilea ni 1 scoop sebagai ganti menu.. errr.. melampau ke menu aku tu? kalau tak, dinner selalu makan sup sayur je. :bgrin:

rasa menda ni payau sangat ke? mana teruk banding teh pahit-pahit macam teh orang kampung tu? kalau payau cam teh orang kampung tu, aku ok je..

[ Last edited by SYuE.aIN at 22-2-2006 08:40 PM ]

Mak aiiii....teruk gak kene pantang ek....mati la haku macam ni...he he he....act berapa lama nak kene pantang ni? Lagi satu, kalau tuk yang tak nak kurus cuma nak kasik kulit lawa jer, still kene pantang gak ker? hmm, satu botol 22 ari jer ley tahan...berapa act rege dia ni? Dah hitung tolak, darab, bahagi ni....kalau rege dealer lak berapa...jawab jer la kat sini ...senang orang lain ley tahi gak...lagipon rasanya mod tak marah kalau orang dah tanya rege..kecualilah kalau orang tak tanya tapi sajer2 nak cakap....hmm, betul tak mod?

Originally posted by putri at 22-2-2006 09:27 PM
satu botol 22 ari jer ley tahan...berapa act rege dia ni? Dah hitung tolak, darab, bahagi ni....kalau rege dealer lak berapa...jawab jer la kat sini ...senang orang lain ley tahi gak...lagipon rasanya mod tak marah kalau orang dah tanya rege..kecualilah kalau orang tak tanya tapi sajer2 nak cakap....hmm, betul tak mod?

Originally posted by BudakCewi at 25-1-2006 08:41 PM

rege dia rm165 tapi tu harga ahli la.. BudakCewi beli pun guna nama bf kita sebab dia ahli, kalo harga bukan ahli jadik rm198, mahal tuh!

kalau makan satu hari 1 scoop, rm165 sebotol tahan 2 bulan..
kalau makan satu hari 2 scoop, rm165 sebotol tahan sebulan..
kalau makan satu hari 3 scoop, rm165 sebotol tahan 22 hari..

kalau harga bukan ahli, rm198.. kiraan sama macam atas.. 1 botol 65 scoop..

kalau miskin cam aku, makan 1 scoop sehari, dan diet sendirian berhad. makan buah dan sayur segar banyak-banyak.

kalau bajet sederhana, makan la 2 scoop sehari.

kalau kaya, makan la berapa banyak scoop yang korang nak.. nak telan dengan scoop-scoop tu sekali pun bolehhh.. hehehe..

harapnya penerangan aku ni betul..

[ Last edited by SYuE.aIN at 23-2-2006 07:57 AM ]

Originally posted by SYuE.aIN at 22-2-2006 09:50 PM

kalau makan satu hari 1 scoop, rm165 sebotol tahan 2 bulan..
kalau makan satu hari 2 scoop, rm165 sebotol tahan sebulan..
kalau makan satu hari 3 scoop, rm165 sebotol tahan ...

Thanks syue.ain....sungguh padat sekali jawapanmu.....he he he...mahal sungguh bende ni ek...mampukah haku? Syu, ley panggil syu ni? Kenapa nak kene pantang ek? Kalau tak nak slim pon nak kene patang gak ker? Atau tu tuk orang2 yang nak slim jer kene pantang?

Originally posted by putri at 23-2-2006 02:57 AM

Thanks syue.ain....sungguh padat sekali jawapanmu.....he he he...mahal sungguh bende ni ek...mampukah haku? Syu, ley panggil syu ni? Kenapa nak kene pantang ek? Kalau tak nak slim pon nak kene  ...

tang nak kena pantang tu aku taktau plaks.. kena tanya sifu kat sini.. aku ni baru newbie.. haw.. haw.. :bgrin:

aku ni teruja sebab dengar pasal kecantikan kulit tu je. ekceli, kulit aku ni memang takde masalah sangat dah. jerawat semua dah lama tak singgah.. cuma nak kasik cantik lagi la.. haha.. sebab kulit tangan dan kaki aku ni selalu kering-kering..

tang berat badan ni, pun, ekceli aku dah banyak gak turun masa diet dulu. tapi biasalah bila dah makin lama diet makin slow.. tapi aku tetap nak teruskan diet sampai berat paling ideal aku tercapai iaitu 60kg.. sekarang ni kurang sket 70 kg.. :bgrin: so sambil-sambil aku diet dan senam-senam ni, nak try gak ambik menda ni kot la kalau membantu, kira bonus gak.. walaupun aku dah takde la teruja sangat dengan produk kurus ni lagi. pokai gua.. tapi dah alang-alang aku belasah je..

[ Last edited by SYuE.aIN at 23-2-2006 09:23 AM ]

Sifu yg. mengajar Suka2 suruh puasa 2 minggu.  Maksud puasa kat sini...jg. makan ayam, daging & nasi. Sbb. semua ni..lambat nak hadam.  Kalau lapar makan sayur @ buah2an.  Air kena minum banyak. Selalunya dlm masa ni...mesti keluar benda dlm perut tu....yg. bertali2 tu....benda sebenar sisa toksid yg. terlekat di usus2 perut kita.

Suka2 cuma puasa 3 hr. aje. Tak tahan beb....Tapi hr. 4 dah keluar dah benda bertali2 tu....

Officemate Suka2 yg. baru ambik aje...Dlm seminggu dia turun 5kgs. Tekujat haku mendengar aje..Bila tanya cam mana dia consume, dia kata dia ambil Melilea ganti b/f, lunch makan nasi, mlm ambik Melilea aje...

Originally posted by SYuE.aIN at 23-2-2006 09:16 AM

tang nak kena pantang tu aku taktau plaks.. kena tanya sifu kat sini.. aku ni baru newbie.. haw.. haw.. :bgrin:

aku ni teruja sebab dengar pasal kecantikan kulit tu je. ekceli, ...

Suka2 nak share cara berpuasa yg. betul bila menggunakan Organik Melilea ni....Harap2 Suka2 pun blh. ikut juga. Tapi liat juga.  Lainlah berpuasa terus x mkn & minum.
Kalau nak berkesan marilah kita sama2 mencuba....
Ini Suka2 ambik dr. Katalog Melilea.

1)  Kaedah berpuasa sehindangan dengan Melilea Organik

a)  Jgn. mkn mlm. Ambil sesudu teh Melilea Organik bersama 350cc air sejuk sblm 8 mlm.  Lepas itu minum segelas air sejuk dlm kuantiti yg. sama dlm masa1/2 jam.

b) Tambah lagi air suam yg. secukupnya.

(Ini adalah cara berpuasa kalau kita nak skip mkn. mlm.)

2) Kaedah berpuasa sehari dengan Melilea Organik.

a)  Pd. mlm. seblm berpuasa, ambil sesudu  Organik bersama 350cc air sejuk. Lepas tu..minum air sejuk dlm qty. yg. sama. dlm masa 1/2 jam.

b) Pd hari berpuasa ambil 3 - 5 kali organik ni...

3)  Kaedah berpuasa 3 - 6 hari dengan Melilea Organik.

a) Ambil sesudu Organik bersama 350cc air sejuk. Selepas 1/2 jam minum air  yg. sama qty jumlahnya.  

b) Anda boleh makan 1 @ 2 biji epasl atau buah jambu batu jika berasa lapar. Kunyah perlahan2.

c)  Anda mesti minum 3000cc air setaip hari.

Nanti Suka2 sambung lagi ya....

member opis nob amik nih..lelaki..memang nmpak sangt perbezaan dia..berat mmg turun..slim dah skng...

Ok Suka2 sambung balik ya.....

KAEDAH SELEPAS BERPUASA YG. TERBAIK.

1) Minggu pertama - pilih 1 hari utk. berpuasa.
2) Minggu kedua - berpuasa 2 hari berturut-turut.
3) Minggu ketiga - berpuasa 3 hari berturut-turut.
4) Minggu keempat - kurangkan kpd. 2 hari berpuasa
5) Minggu kelima - kurangkan kepada 1 hari berpuasa.
6) Minggu keenam kembali kepada hidangan normal.

Originally posted by putri at 23-2-2006 02:57
Thanks syue.ain....sungguh padat sekali jawapanmu.....he he he...mahal sungguh bende ni ek...mampukah haku? Syu, ley panggil syu ni? Kenapa nak kene pantang ek? Kalau tak nak slim pon nak kene  ...

Bukan sbb nak kurus baru pantang. Fungsi utama melilea ni nak buang toksin dalam badan. So slalunya kalo kita nak proses buang toksin/detox berkesan at an optimum level kita kena puasa yg macam suka2 bgtau tu.. Bukan berpuasa dalam jangka masa yg panjang cuma beberapa hari mcm di suggest kat atas. Bila kita tak makan benda2 yg dilarang time berpuasa, badan boleh la tumpukan kat keja2 pembuangan toksin yg dah terkumpul dalam badan kita bertahun2 lamanya, sebab tu yang kluar abeh suma tali2 yg macam diceritakan kat atas2 Tu suma dari dalam usus kita, segala sisa2 yang terkumpul sebelum nih yang termiss dinyahkan bila jumpa mr.T, hehe..(ni penjelasan secara bahasa pasar je la, BudakCewi pun tak tau detail sangat, tapi ni la yg ringkasnya.) Slalunya berat badan yg turun minggu pertama tuh adalah water loss.. Kan sesetengah orang, dalam badan ada banyak air terkumpul, tapi sesetengah org yg berat badan dia lebeh lemak dari air so berat badan yg turun tak la drastik sangat.. Kalo dah abeh puasa 2-3 hari, go on la makan macam biasa tapi kalo nak go on turun berat badan/nak lagi slim, control la makan then baru la berlaku proses turun badan yg btul, bukan dah water loss tuh tapi yg hilang lemakla sebab kita jaga makan kan ..Melilea tu kita trus consume becoz it will helps us eliminate toxin dalam badan dalam j/masa yg panjang, sembuhkan sakit, sihatkan badan kita, yela dah buang toksin 3 ari, tapi tetiap hari pastuh makan plak mknan yg suma ada chemical, so toksin akn sentiasa dalam badan kita. Yang jadik kulit cantik, glowing suma tuh sebab toksin dah takder/makin berkurangan dalam badan la..Baru kulit jadik cantek

Kalo tak mampu nak try Melilea lagi, try la detox sendiri. Ikut puasa yg suka2 citer kat atas cuma takder Melilea jer dalam menu, cuma makan buah, sayur and air jer utk 2-3 ari, InsyaAllah toksin akan dikeluarkan jugak tapi takder la dalam j/masa panjang effect pun tak sehebat Melilea la. Detox sendiri2 ni disarankan setahun sekali kalo tak silap.. Penah baca kat satu website.. Tu je la penjelasan..

Apa yg BudakCewi tau tu cuma dari pengetahuan sendiri2, so sesapa nak tambah or betulkan silakan la.. BudakCewi pun semenjak consume melilea dari ujung bulan 12 aritu tak pernah ikut lagi posa tuh hehe, tak tahan la nak makan buah ngan sayur jer, pergi kelas pengsan kang susah lagipun kita suka nasi Tapi mmg dah ada plan la nak start skip makan malam, lepas tuh nak try posa 1-2 hari time weekend.. Setiap ari BudakCewi b/f ngn Melilea, pastuh lunch makan nasi 1/2,ikan ngan sayur lebeh.(kadang2 bantai je sup ayam:cak, sebelum dinner consume melilea then makan nasi/sup/roti (suma before 8 la). Sebab tu berat kita statik jer, huhu.. Yang nampak kesan cuma kat kulit ngan kecergasan jer lah.. Nak diet la lepas nih!! teringin gak nak turun 5 kg, tapi kalo turun 5 kg kita jadik 45kg nanti, rasa macam kecik sangat plak