CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: pipi

Kawin Pinjam LOAN?

gafil This user has been deleted
adoi.. boring.. xde org ke nak ajak borak? hmmmmm

hrmmm.. hang dah kawin ke? hrmm.. nampak gaya macam anti pinjam duit je... hehehehe... :D maaf lar.. sebab gaya anda "seperti" ... jika pandangan saya salah.. sila betulkan... terima kasih..

oo.. still single :D
saya bukannye anti pinjam duit sbb nak beli kete ngan umah pun nak kene pinkam duit kan? tapi saya xberapa berkenan la bila org nak kawin g mintak bantuan org lain. niat baitulmal tu mmg baik.. saya admit

hehehe.... tp... mintak baitulmal lebih baik (sebab baitulmal memang offer kat kahwin, spesifik).. berbanding dengan mintak BANK (ikut pinjaman peribadi, riba' plak tu).. hrmm... :D ... tapi ramai yang sokong pinjam bank daripada mintak baitulmal.. nape? ada class ke pinjam bank? hehehehe... atau memang dah serasi dan sebati dengan riba'?...  (bukannya tuju kepada gafil.. tapi bincang... tuju kat manusia2 yang pinjam tu.. and kepada manusia2 yang ehem2..)

hehe.. ni bukan kira class ke x. tapi takkan nak kawin pun kene pinjam duit gak kan? :D
sedara pipi terasa ke?

Originally posted by gafil at 17-7-2005 05:43 PM:
hehe.. ni bukan kira class ke x. tapi takkan nak kawin pun kene pinjam duit gak kan?
sedara pipi terasa ke?

tak terasa langsung... :cak: sebab benda yang betul.. wat apa nak terasa.. lagipun niatku baik.. bukannya niat nak menunjuk... bukannya niat nak merasa betapa hebatnya NIKMAT SEKS. Tapi niat kerana ALLAH.

p/s: kalau niat tak betul, ada gak orang solat sunat selepas asar; ada gak orang solat sunat lepas subuh... baru nampak alim..

Follow Us
relax ar...jgan gaduh2....

aku nak bagi pendapat pasal loan utk kawen nie..
aku tak setuju loan nie diwujudkan atas nama loan utk kawen....buat apa nak dibagi loan2 nie sume...baik salurkan pada keperluan lain..loan utk budak nak belajar ke....ramai budak2 yg tak mampu sambung blaja sbb takde bantuan/loan ....kalau nak setakat nak kawen. tak perlu duit beribu2 .itu bidaah je sume tuh...hantaran ngan belanja kawen bukannya wajib...yg wajib mas kawen..itu pun takk sampai 100 hengget..loan2 nie sume bakal mendatangkan problema dan beban kpd pasangan tuh nanti...
sedangkan loan masa study pun liat nak bayor..ni kan pula loan kawen...iskh..iskh..hamba tak setuju

Rate

1

Secara peribadi...

Apa2 yg berpunca dr sumber halal I setuju je.

Sekiranya bantuan baitulmal boleh mengelakkan seorg individu itu dr zina besar atau zina kecil... apa salahnya seorg lelaki itu memohon bantuan.  Kita harus faham rezeki Allah swt itu bermacam2.  Sesetengah org bernasib baik ada harta terkumpul... sesetengah org susah nak kumpul harta.

I tak berapa suka org yg hipokrit... tunjuk berduit tapi duit riba.

Ikhlas kpd Allah swt, inshaAllah rumah tangga akan mendpt rahmati.

yezza.. aku setuju ngan pendapat korang. poin yg korg kasik leh la aku terima. mcm si cristall ckp.. better bg kat yg lebih memerlukan.. org susah ke.. bdk melayu yg nk sambung blaja ke.. tp kalo x bg kemudahan/bantuan kat org yg nak kawin ni, nanti diorg berzina plak..
so, pandai2 la.

Rate

1

Originally posted by gafil at 19-7-2005 01:58 PM:
yezza.. aku setuju ngan pendapat korang. poin yg korg kasik leh la aku terima. mcm si cristall ckp.. better bg kat yg lebih memerlukan.. org susah ke.. bdk melayu yg nk sambung blaja ke.. tp kalo x ...

tp kalo x bg kemudahan/bantuan kat org yg nak kawin ni, nanti diorg berzina plak..

ayat ni plg aku tak setuju...takleh jadikan takde duit atau tak mampu nak kawen akan galakkan orang berzina...kalau dah masing2 takleh tahan nafsu..nikah dulu...majlis kenduri buat kendian... susah2 sgt  kawen tangkap basah..lagi senang...

Rate

1

nak kawin:mll:

janji bayar balik pinjaman tu sudah..

Originally posted by kyas at 13-7-2005 12:02 PM
letak hantaran tinggi2... kenduri nak besar2... mana tak kena pinjam...

selalu ompompuan aa nak mcm2... (realiti bukan tuduhan)

yelah.... sekali seumur hidupkan....

alasan biasa.

jgn sama kan semua pompuan mcm tu..kakak2 aku semenya xnak bertunang dan nak nikah..kenduri tak payah grand2, maku pun ok, cuma datang la hamba Allah ni..kata dia..buat la tunang, walaupun kecik, buat itu ini seme..mulut masyarakat kita bukan senang untuk ditutup..mentaliti kita berbeza..anak2 muda yang educated skarang semuanya dah paham dan mahukan kebahagiaan dan nak jimat kos..kalo bley nikah pastu buat makan2 macam kenduri kesyukuran je sket..tapi kenduri kendara yang besar2 tu semata2 xnak msrkt pandang serong..kalo x buat tunang, mula la..ada je ayat2 yang menyakitkan hati..x tunang pun akan kuar la ayat.."ada la tu nak kawin cepat2", tunang sekejap pun mengata, tunang lama pun dikata jugak.."x mampu la tu"..saya hidup dalam msrkt FELDA..yang jikalau anda semya paham macam mana cara hidup mereka ini...masyarakat kita yang mendesaknya..aku rasa aku nak buat pembaharuan...hehehe..

Baca topik ni teringat sorang jiran saya yg nk kawin x lama lg..alkisahnya dia ni dah berkwn dgn pompan tu lebih 5 thn tanpa sebarang ikatan sampai le famili pompan tu bising suh kawin.

Atas desakan dan pembiayaan sepnuhnya dr dak pompan tu bertunang le derang berdua. Pastu lepas setahun yg si lelaki masih takde satu sen pun duit yg dikumpul utk kahwin. Yg pompan dah x leh tunggu lagi sbb dah byk duit dia abis kat laki ni(duit banjer, beli kete) so dia paksa gak laki ni kawin. Yg saya terkejut tu semua perbelanjaan perkahwinan, wang hantaran, mas kahwin, belanja kenduri rumah pengantin lelaki dan perempuan dak pompan ni tanggung. Tu belum kira segala persiapan remeh temeh mcm baju dan brg2 dulang hantaran tu.

Yg kesiannya pompan ni le, disbbkan serba salah antara memikirkan duit yg semakin susut dgn kehendak parents yg maukan majlis yg sempurna, dia pun buatlah loan dgn bank. Yg bestnya, dak laki ni ler..segala2nya free. Bawa badan jer pegi rumah pak mentua. Pak mentua yg x tau apa2, senyum sampai telinga terima duit hantaran yg sbnrnya duit anak dia sendiri.hihi..tp itulah org kelantan ni, duit hantaran tu akan jadi mas kahwin semuanya so dptlah balik kat pompan tu nanti. pimai pi mai tang tu jugak..:bgrin: