CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pipi

Kawin Pinjam LOAN?

aku bongsu maa.

Originally posted by BeanDiesel at 15-7-2005 09:38 PM:
aku bongsu maa.

Originally posted by pipi at 2005-7-15 08:21 PM:

:setuju::setuju::setuju::setuju::setuju::setuju:

:setuju::setuju::setuju::setuju::setuju::setuju:

akhirnya jumpa gak aku dengan "abg" yang macam nie... (dalam dunia forum lar) ...

leh kenal2 dengan adik?

berapa banyak punya setuju daa..:lol

tapi syg lah pipi, ben deisel takdak adik ... saya pula adik perempuan dah kahwin :lol

Originally posted by nahzaluz at 16-7-2005 01:53 AM:

berapa banyak punya setuju daa..:lol

tapi syg lah pipi, ben deisel takdak adik ... saya pula adik perempuan dah kahwin :lol

:mll: nampaknya tak de rezeki.... .... ustaz nahzaluz plak dah kawin ke? if dah kawin, adik2 ipar tak de ke...  :bodek::bodek::bodek::bodek:

Originally posted by pipi at 16-7-2005 06:56 PM:

:mll: nampaknya tak de rezeki.... .... ustaz nahzaluz plak dah kawin ke? if dah kawin, adik2 ipar tak de ke...  :bodek::bodek::bodek::bodek:

Tekejut plak PakMalau, ingatkan kau minat kat Nahzaluz.. zaman karang nie bukan boleh percaya, mcm2 citarasa... oooo  nak tanya adik ipar, OKlah tu...

Originally posted by PakMalau at 16-7-2005 07:46 PM:

Tekejut plak PakMalau, ingatkan kau minat kat Nahzaluz.. zaman karang nie bukan boleh percaya, mcm2 citarasa... oooo  nak tanya adik ipar, OKlah tu...

: nasib baik pakmalau baca sampai abis!!!~ bukan macam sesetengah forumner... asyik baca separuh je.. pastu caci maki dan hamun beserta carut marut :gado:  yang tidak pernah dilupakan otak kiri beliau. :nerd:

Follow Us
Originally posted by pipi at 2005-7-16 06:56 PM:

saya dah kahwin tapi maaf la pipi, isteri saya anak bongsu :lol

Originally posted by BikerLady at 15-7-2005 05:56 PM:

Then next time give ur sister or ur daughter to the man who could not even afford to earn for himself. I wish her luck!

Bunyi macam bahasa Pak Malau jer...

Patutlah ramai Newbiz....

:stp:

gafil This user has been deleted
tapi ade ke mamat melayu yg berani g tebalkan muka g mintak bantuan nak kawin..
haha..

PakMalay This user has been deleted
Originally posted by gafil at 17-7-2005 02:10 PM:
haha..

Mamat Melayu mana tahu malu..

Geng Dadah depa nombor satu.. tu belum geng dedah macam akademik fantasia. Geng kroni kerajaan.

Dan banyak lagik.. seperti geng nak kawin free, Nikah Mutaah..Eii geli..

Originally posted by gafil at 17-7-2005 02:10 PM:
haha..

:no:

saya antara orang yang akan pergi. dah kata pun baitulmal... untuk smua umat islam yang memerlukan... so, i'm not sombong bodoh and belagak and ego (yg blagak kaya). I no , i'm not rich macam org yang reply thread ni...

itu hak individu lar nak pi mintak ke idak... tak de kaitan dengan malu atau tak. Kalau dah tak mampu, buat lar cara tak mampu. contoh :

umah dah kena tsunami, pastu malu nak mintak bantuan? hehehehehe.. entah lar... ada gak manusia malu eh.. sedangkan dalam syariat dah suruh malu kat
"bahagian" lain; manakala bahagian lain, jangan dok malu2...

malu bertanya, sesat jalan;
malu meminta, lagi miskin jadinya;

Rate

1

PakMalay This user has been deleted
Originally posted by pipi at 17-7-2005 03:09 PM:

:no:

saya antara orang yang akan pergi. dah kata pun baitulmal... untuk smua umat islam yang memerlukan... so, i'm not sombong bodoh and belagak and ego (yg blagak kaya). I no , i'm not  ...

Jangan miskin ilmu dan agama sudah ler...

Originally posted by PakMalay at 17-7-2005 04:29 PM:

Jangan miskin ilmu dan agama sudah ler...

insya'allah... moga2an dengan galakkan yang saudara berikan untuk menambah ilmu.. akan daku sematkan di hati ini... smoga taufik dan hidayah dariNYA.. dapat membuka pintu hatiku untuk membawa dan membimbing bakal isteriku....

terima kasih saudara atas galakkan dan sokongan saudara......

Originally posted by PakMalay at 17-7-2005 03:03 PM:

Mamat Melayu mana tahu malu..

Geng Dadah depa nombor satu.. tu belum geng dedah macam akademik fantasia. Geng kroni kerajaan.

Dan banyak lagik.. seperti geng nak kawin fr ...

Buat sedara pipi, bukan niat saya nak merendah2kan martabat lelaki melayu, tapi saya setuju dgn statement yg diajukan okleh PakMalay.. hopefully sedara pipi x salah sangka dgn saya ye!

Originally posted by gafil at 17-7-2005 04:50 PM:

Buat sedara pipi, bukan niat saya nak merendah2kan martabat lelaki melayu, tapi saya setuju dgn statement yg diajukan okleh PakMalay.. hopefully sedara pipi x salah sangka dgn saya ye!

buat saudara gafil, saya hanya menjawab soalan anda berkaitan "ada ke mamat melayu yang nak pi minta" ... hope anda faham...

:D

Originally posted by pipi at 17-7-2005 04:54 PM:

buat saudara gafil, saya hanya menjawab soalan anda berkaitan "ada ke mamat melayu yang nak pi minta" ... hope anda faham...

:D

tapi sedara pipi, awak x terasa segan ke nak g mintak bantuan .. utk kawin lak tu?

Originally posted by gafil at 17-7-2005 04:56 PM:

tapi sedara pipi, awak x terasa segan ke nak g mintak bantuan .. utk kawin lak tu?

dah ada peruntukan untuk bahagian tersebut. Buat apa mau rasa segan? fitrah manusia untuk kahwin. Ada seorang sahabat Rasullah S.A.W. mau kawin... tapi dia kata.. dia tak ada apa2 melainkan pakaiannya sahaja... Rasullah pun memberikan dia satu darham... lalu berlompat gembiralah sahabat ini, dah dinikahinya perempuan yang diminatinya.

Cuba anda bertanya kepada diri anda sendiri, Napa orang segan nak minta bantuan dari baitulmal walhal tidak segan apa2 untuk membuat LOAN dari BANK-BANK yang semestinya mengenakan BUNGA ataupun KADAR FAEDAH?!

Mana satu lebih berkat untuk perkahwinan? LOAN BANK ataupun bantuan dari BAITULMAL yang sumbernya adalah duit ZAKAT yang halal?!

tepuk dada... tanya2kan nak makan apa... kalau nak makan nasi lemak antarabangsa, jom saya belanja di kampung baru.. :D

Rate

1

mm nampaknye, sedara pipi mmg teguh dgn pendirian.. so saya xdpt nak ckp apa2..
mmg betul baitulmal tu dah peruntukkan sejumlah wang utk mereka2 yg ingin berkawin tetapi xde duit.. (yg si lelakinya berpendapatan <RM1024).. tapi apa yg saya persoalkan, tidakkah mereka merasa malu utk menunjukkan muka kat baitulmal tu.. unless, kita tukar istilah "bagi" kepada "pinjam".. :D.
sbb tu la byk duit yg terlebih kat baitulmal tu..

Originally posted by gafil at 17-7-2005 05:07 PM:
mm nampaknye, sedara pipi mmg teguh dgn pendirian.. so saya xdpt nak ckp apa2..
mmg betul baitulmal tu dah peruntukkan sejumlah wang utk mereka2 yg ingin berkawin tetapi xde duit.. (yg si lelakin ...

muka2 tebal datang ke pejabat baitulmal... hrmm.... rasa segan sebab tak berkemampuan.... tapi kalau baitulmal nak bagi wang untuk tujuan perniagaan.. rasa2nya hari pertama dah abis borang.. :cak:

tukar istilah "beri" kepada "pinjam"... kalau tukar istilah... mesti niat pun tertukar... takut nanti lepas kawin.. niat tu tak tertunai (sebab apabila pinjam, kena bayar balik)...

ada komen apa2 lagi..?? hrm... sebab agak sukar juga terutamanya orang-orang tua (parents kepada anak2 gadis yg nak dikahwinkan)... mereka yang tebal muka untuk mengadap jiran-jiran... segan sebab apa? sebabnya tak dapat celen dengan menantu jiran sebelah...
:gado:

Rate

1

ok.. :D