CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: NadiaMurad75

MORNING SICKNESS

Smlm hubby aku dah start muntah2 dah..tadi pun dia muntah gak..cian dia!!!makan pun takder selera...yg besnyer...mlm tadi aku buat peberet dia tuh..Puding roti!!!!lansung tak pandang...aku nak bagi dia bekal pun dia takmo!!!katanya tak terasa nak makan.....macam ayam berak kapur!!!!!!!!!agaknya MS aku dah pindah kat dia kot....cian tul la aku tgk..langsung tak ceria!!!!!!!:love::ting:

Originally posted by GubRa_80 at 21-11-2006 08:05 AM

bole ke makan tembikai time2 awal ni melati...aku tingin sangat nak minum jus tembikai tapi aku takut la...sbb ada setengah org kata tembikai tu panaih la..sejuk la....:hmm:  confuse aku!

aku baru minggu lepas makan tembikai..mana yg terlintas tu lah yg aku nak....memalam buta pun sanggop aku bedal tembikai nih...

aku tak pk mender da, asalkan aku tak makan nenas cukup...sbb nenas lagik tajam.

nak tanyer lah...

time2 peknen ni, korang ada kena alahan tak...

aku da seminggu, muka gatal2...kat idung lah, muka lah...waaaaaaaa...tak tahan...macam ada ulat merayap2...gatallllllllllll......

caner nak uat ek??

adakah kena tanggong smpi abis 40 minggu :jeling:

Originally posted by blackmore at 17-6-2005 01:49 AM
...my first pregnancy was a much awaited one...cos 4 years after marriage baru pregnant...pastu...sikit morning sickness pon tak de...sampai hubby asik tanya...betul ke pregnant nie???...makan main ...

Wah...dasat gak blackmore...baby2 sume king size tu...cam kira berbaloi morning sickness tu yek....ada bt treatment ape2 ke utk pegnen tu? then the second one xlama pas 1st one?brp lama tempoh tu?

Tp betul la ada org yg xpernah rs morning sickness...yg kite lak smp xtahan asik muntah je...i dulu sume ada morning sickness, food poisioning...sume mlibatkan 'discharge mll mulut"....xtahan...mula2 hubby leh la bsabar urut2 blkg lama...dia pun marah gak..asal makan sure  muntah ....smp pernah sehari tu dia kira brp RM nilai i muntah tu....nth ape2....n at last i got nothing....xde bb lagi smp la ni

adryn This user has been deleted
Originally posted by kinabamba at 20-11-2006 14:06

hai lana,

kina pun ada gak experience morning sickness ni, masa mengandungkan anak pertama tu(twins) mmg mabuk betul langsung tak leh makan nasi, cuma makan buah aje dari bln 1-3.asyik mun ...

kina nak tanya sikit boleh kina nak masuk 4 bulan kan dah nampak tak (perut)???

up balek topic nih....

takda sapa nka kongsi citer morning sickness dah ke?

skrang tgh preggy baru masuk week 12... punyalaa sabar tunggu masuk week 12 sbb ingat dgn ajaibnya MS akan ilang... keciwanya bila still loya, tak lalu makan and muntah2...

doc suggest jgn makan yg berminyak or pedas .. sbb leh induce muntah... tapi yg hat berminyak n pedas tuhlaa yg rasa boleh masuk tekak pon... tensen je skrang pagi2 sampai opis konpem carik toilet... balek umah pon carik toilet... before tido pon sama,,, muntah teruk2 tuh idaklaa... just muntah air/angin/buih jer... sbb kalau rasa nak muntah betol2 lepas makan tuh selagi leh control kita akan control... so far sekali dua jer yg takleh control... tapi letih yg amat! pagi2 mesti sakit kepala... dah naik malu dah muka nih nak mintak mc... every week mesti mc seari...

nak minum air apa pon dah tatau.. kalau air kosong... rasa tawar sgt.. pon nak muntah... tapi air lain lagiklaa takleh masuk.. konpom kuar balek... skrang alternatif air teh 'o' ais jer.... bosannya....

[ Last edited by  cyra at 14-2-2008 04:32 PM ]

Follow Us
btfly peknen 11wks skg..ms teruk sket kali nihh..makan pesaja munth balik..nak jalan pun x lalu..

alhamdulillah honey peknen langsung takde morning sickness.. cuma badan rasa letih jek masa first trimester, pantang letak kepala, sure terlelap..

Originally posted by ms_butterfly at 14-2-2008 04:42 PM
btfly peknen 11wks skg..ms teruk sket kali nihh..makan pesaja munth balik..nak jalan pun x lalu..

huhuhu.. lebeh kurang sama laa kita.... saya takdalaaa sampai makan apa saja muntah... tapi tetiap pagi sampai opis jer konpem carik toilet... wek wek... huhuhuhu

pastuh sepanjang ari loya..... frust betol.. sbb ada org cakap bila dah masok 12 weeks patotnya dah ilang MS... tapi mine cam stay the same je.. and ada ari cam lagik teruk je....

Originally posted by HoneyD at 14-2-2008 05:15 PM
alhamdulillah honey peknen langsung takde morning sickness.. cuma badan rasa letih jek masa first trimester, pantang letak kepala, sure terlelap..

waaahhh... luckynya honey! sama laa cam my MIL and SIL... derang dedua takda morning sickness... MIL lagiklaa.. dia ckp slera sama je sepanjang dia pregnant... best betol dgr crita dia....

ash nye mabok2 mmg teruk ..
sampai masuk wad 2 malam masuk air 8 botol ...
hubby kate muntah kuar mcm air paip ..
mmg lembek semcm..
alhamdulillah..pas kuar dr wad tu ..
otomatik da x mabok sgt da
sib baik la mabok ash x lama ..
risau ash dgr sbb ade stgh org mabok sampai bersalin kan ...
sib baik ash sampai 4 bula jekkk...

kite, mase tau peknen, dlm 6 weeks...2 minggu mkn berselera, siap beli susu anmum tu, 2 minggu minum dah abis...elok2 abis je 1 tin susu anmum tu, baru start loya & sewaktu dgnnye...tp kes mcm cyra gak le, ptg baru loya yg teramat sgt hingga bwk ke muntah...tp, kalo kite keep mkn je, ok la plak...perut tu nak kena isi je, padehal punye la tak selera! tapi nak elakkan muntah, kite mkn je la, sikit2...tp kerap...

skang dah 16 weeks, loya dah 90% takde, selera mkn tu, nak kate naik tak jugak, tp dah bleh la mkn ape2 je...kalo tak dulu, makanan yg berasaskan susu & berwarna putih langsung takleh masuk...skrg ni, dah bleh pikir2 menu nak mkn ape...kalo tak dulu, tingat nasik pun leh loya + pening...

mcm2 kan?

Reply #88 HoneyD's post

honey sama ngan matun...matun takde ms pon tp mmg cepat letih...skang nie dh 17 weeks...

Originally posted by cyra at 21-2-2008 12:44 PM

huhuhu.. lebeh kurang sama laa kita.... saya takdalaaa sampai makan apa saja muntah... tapi tetiap pagi sampai opis jer konpem carik toilet... wek wek... huhuhuhu

pastuh sepanjang ari loya ...

zaara dulu dah nak masuk 20 wks baru hilang ms..
masa tu baru leh mkn mcm2.. kalau tak... nak masuk dapor
pon boleh muntah

Reply #94 an4zaara's post

lamanyer ko mabuk ek zaara....

tp takpe..tgk muka aqil..ilang kan semua tue...rs bahagia sgt kan

Reply #95 halimatun's post

tulah.. berat pon naik turun je time tu..
rasa nak nangis pon ada sbb tak tau nk mkn apa
sian baby dlm perut.. last2 minum soyabean dgn susu coklat jer
roti ataupon cheese...

malas nak masak..pegi dapor pon nyampah..
asik nak lepak depan pc jer..rupa2 nak dpt boboy

Reply #96 an4zaara's post

hehehhehe...

mmg kalu malas jer masa ngandung nak dpt boy eh...

matun masa memula jer malas...skang ok dah kot
tak sabar nak gi scan heheheh

eiz masa awal2 peknen dlu langsung takde MS..cuma takleh makan byk sgt la sbb mst rasa loya jek tekak ni..evening sickness pun tak teruk sangat...letih je memanjang..hehe..

skrg ni eiz pantang btul nak masuk tandas2 yg kotor..eiz keje kat kolej so paham2 je la tandas camne... ..mmg tak leh nak masuk..confirmed muntah..

Reply #98 eiz_joe's post

u ni mcm my fren..
masa preggy dia sanggup jln kaki
jauh semata2 nak pegi tandas bersih..

Helang time pregnant yang 1st, ok je.. walaupun ada loya, tapi takdelah sampai ke tahap nak muntah. Ada 2 kali je kot terasa nak muntah. Masa tu terus bukak forum parenting tgk tips2 nak kurangkan morning sickness. Selalunya rasa loya in between meals, tak boleh perut kosong. So, in between meals Helang dah ready biskut untuk alas perut. Time makan plak Helang tak makan banyak, berpada2. Rasanya tak sampai 3 bulan dah ok dan tak perlu nak berjaga2.
Tapi this second pregnancy teruk plak. Walaupun cuba buat cam tip morning sickness e.g. makan sikit2 tapi berterusan, still nak muntah jugak. Cumanya sebab tak makan banyak, so takdelah muntah banyak. Tapi badan rasa lesu dan lemah je. Lepas masak dan makan mesti helang kena baring dan rehat untuk elakkan pening dan kurangkan rasa nak muntah. Lidah rasa kelat, so makanan sedap camna pun tak rasa apa2. Tak leh minum air suam coz rasa pahit. sampai kering bibir Helang coz kurang minum air. Helang prefer minum air panas2, at least masih boleh masuk. Tak tahu sampai bila, hopefully tak lama cam ni. Now baru preggy 7 weeks.