CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nli_ika

Susu Dumex....

Originally posted by mamahasbi at 22-11-2006 12:46 PM
sbb formula dia lain la harga dia lain.lg bagos formula lg mahai...tp xkisahla janji anak sihat.minom mcm2 kang xpandai marah susu plak ekeke

ala.. aku dulu minum lactogen je.. masuk Universiti gak..

ff:
meh kita rehatkan minda kejap......:nerd:

DIALOG AYAM DAN LEMBU

Ayam : Manusia nie memang pentingkan diri sendiri!
Lembu : Kenapa kau kata camtu?
Ayam : Tengoklah... apa mereka buat kat aku!
Lembu : Hah! buat apa pulak?
Ayam : Aku nie bertelur hari2. Aku cadang naklah dapat anak dua tiga ekor.Orang kata ada jugak waris aku bila aku dah takde nanti. Tapi, manusia Nie memang tak berhati perut. Hari-hari diorg makan telur aku, macamana aku nak dapat anak!

Lembu : Alah! kau punyer masalah kecik aje!
Ayam : ?? maksud kamu???
Lembu : Aku ni, kalau fikirkan nasib aku lagik malang... Rasa nak bunuh diri pun
ada. Bayangkan,hari-hari manusia minum susu aku tapi sorang pun tak
pernah panggil aku MAK!
Ayam : ?? (Dalam hati : tak boleh pakai punyer lembu!)

:nyorok::nyorok:

Anak Ina memula bagi snow, pas tu sebab ruam dia lambat sembuh tukar Isomil. Sejak dua menjak ni dia kurang minum susu jd cuba tukar ke dumex, nampaknya dia suka aje minum. Yang pentingnya bagi Ina baby tak sembelit atau muntah2 bila minum susu. Doc hari tu advice bagi dumex yg baby formula jgn bagi yg perisa coklat. Ina pun tak perasan lak ada perisa coklat.

nak tanya laa

anak mif minum susu dulac
dia nyusu kuat
tp badan x brp nak naik
mif rasa sbb dia makin lasak
srang ni dah 9 bln
pas tu PIL mif sibuk suruh tukar susu lain
d/org kata susu brand dumex ni x elok utk pembesaran bb
ntah mana PIL mif tau pon.. ntah laaa
per pendapat kawan2

Originally posted by Ina_zali at 3-1-2007 10:03 AM
Anak Ina memula bagi snow, pas tu sebab ruam dia lambat sembuh tukar Isomil. Sejak dua menjak ni dia kurang minum susu jd cuba tukar ke dumex, nampaknya dia suka aje minum. Yang pentingnya bagi Ina ...

aturan susu anak ina sama cam aturan susu anak aku....sekarang dia still ngan dumex....dugro....pasni sebab dia dah setahun, nak tukar dumex coklat tu plak....baby aku memang serasi ngan susu ni...

bakulkain This user has been deleted
sebenarnya tak kisah minum apa jenama susu pun asalkan dia takde memudaratkan kesihatan dia.. tak kira le mahal ke murah ke janji susu, kadang2 tu dia org ni cuma mempromote susu dia org bagus lah elok lah pastu agak mahal tapi sebenarnya itu teknik berniaga je.. kenapa kita dulu2 zaman baby 60an-70an boleh hidup dgn susu dumex ni... badan sihat jugak, belajar tinggi jugak takde masalah pun.. cuma kadang2 ibu bapa zaman skang ni je konon2 nk beli susu mahal2 nk bg anak sihat 24 jam kot tapi hakikatnyer sampai masanya dia akan deman jugak, sakit jugak kan.. itu perkara normal ler.. so far saya bagi anak saya minum susu dumex dupro ni ok jer aktif tak terlayan jugak mak dia ni..:geram:

hmm ikut pandang masing2 ler sbb masing2 punya poket $$$ jugak hehehehe.. org dulu2 lagi ler susu cair dlm tin tu je dia org sumbat kat anak2 hidup jugak tok nenek kita skang kan kan kan jenet kannn..

Follow Us
susu dumex ni start dr umo brape bulan ye?:hmm:

susu dumex start dari 0 bulan sampai ler umur 6 tahun, bg ikut peringkat umur ler..

yg tuk 0bulan tu yg jenis yg mane ye??sebab asyik nampak yg dumex mamil aje...yg tu bukan tuk yg 0bulan kan??:hmm:

Utk pengetahuan dumex ni ada dua jenis, dumex mamex gold ni jenis susu yg mahal skit setin kecik je yg 400 gram tu je dah berharga lebih kurang belas2 lebih... yg dumex dulac utk 0 bulan hingga 6 bulan, atau 6 bulan hingga 12 bulan di panggil dupro.. harga nyer murah le skit utk 900 gram...

ff: sori mod ini bukan promote produk cuma buat perbandingan jer hehehe.. jgn marah arr.. klu silap mintak maaf bebanyak yer...

[ Last edited by  bakulkain at 9-1-2007 10:08 AM ]

so dumex mamil ni ade yg untuk 0month ke????

dumex mamil ni rasa2nyer utk ibu2 mengandung punya susu laa.. awk silap kot mungkin awk cari susu dumex mamex gold utk yg 0 bulan.. ada laa awk gi ler mana2 pasaraya survey...

tu la mmg na crik susu dumex mamex tu...ati tgh berbelah bg na bg bb try yg mane satu nanti...BF pun ye gak...dlm pkran antara enfalac a+ ngan dumex mamex ni....kakak ipar kate jgn biasekan die minum susu mahal2 kang susah na maintain...:jeling:

Reply #93 adekjeli's post

itu ler mmg payah klu dh ajar minum susu mahal2 ni hehehe.. bkn berkira tapi nk kena pikir poket kita dlm jangka masa panjang jugak kan.. apa org kata ikut kemampuan jer.. bf pun awk masih beri juga cuma bila masa anak kena tinggal kan tak kan kita nk bg bf jugak kan, jadi dlm masa umur 1 bulan setengah awk kena ajar dia minum susu formula juga.. baru je tadi saya gi k4.. ada apa susu dumex mamex gold utk 0 bulan - 12 bln tu... pandang je tempat susu terus saya teringatkan awk tau hehehe...

oo ye ke???tq2...ehehehe awak de terpandang hargeye x??yg saye nampak kat gaurdian...hargeye 20++ mak oi...tuk tin kecik...awak bg bb awak susu ape ye?

Salam..

Anak kita pon minum susu Dumex mamex gold, so far ok lah perkembangan dia.orang dolu2 minum susu biasa je ok gak membesar bagai juara.kita bg susu mahal skit sb anak sorang dahlah tunggu dekad sedekad baru dapat baby:love: .sakit poket skitlah:ting:

nak bagitau mama sume kalau nak beli susu ni cuba beli kat kedai singseh dapat murah tau!biasa dok beli less rm3, save skit.diapers pun murah skit.

ada tak mama2 sume tau kat mana nak beli susu mamex nite yg utk bg waktu mlm tu,my baby bangun 2,3 kali satu mlm nak susu.byk tmp takde la susu nih.

saya bagi susu dumex dupro je sbb anak dh 11 bulan.. itu pun sebulan dia minum dlm pek refill tu ada 1.8kg x 4 bag (ayoyoo kuat minum woo)... dumex mamex gold tu mahal sgt laa tak mampu saya hehehe...

Originally posted by PASSIONFRUIT at 10-1-2007 09:48 AM
Salam..

Anak kita pon minum susu Dumex mamex gold, so far ok lah perkembangan dia.orang dolu2 minum susu biasa je ok gak membesar bagai juara.kita bg susu mahal skit sb anak sorang dahlah tun ...

harge setin brape kak?sebulan dlm brape tin eik?

Reply #97 bakulkain's post

sy gi klinik selalu dapt sample susu dupro, dugro la yg peket kecik tu, sample bubur pun dapat.mintak je diorang kasi tp sy bg kat org yg anak dia minum susu tu.ni tip ni klu nak save skit cuba lah ty klinik2 mintak sample susu tu boleh buat top up stok susu anak kan.tp sample susu mahal takde plak!
ari tu penah dapt susu anmum tp baby tak seswai .

Reply #98 adekjeli's post

kalau biasa tgk kat supermarket hgnya RM 45.50@900 gm, tp kedai singseh yg biasa beli ni RM42.50.skang baby dah 7 bln, sekali buat 4 skop utk 4 oz, sehari smlm dlm 7@8 kali .ada la 3 tin dlm sbln.