CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: haniatiqah

New Diet Plan:- ATKINS DIET

Close [Copy link]
i pun buat jgak atkins tp dah boring...sampai tengok muka ayam pun tak boleh dah...time to move on agaknya

hi Korg..
sy baru nak try buat atkins..
nak tanya kalau makan vege meat, potato n mushroom ok x??ke dah kira x blh sbb carbs??
if makan apple green masa induction blh x??

besok nak cuba diet atkin pulak, iols obses nak kurus, target 40 kg sampai bulan puase nih

cuba diet atkins just 1 1/2 hari je.. tewas sbb lemah je badan & mengigil.. balik rumah ayah belikan bubur chacha yg mmg dah lama sara teringin nk mkn so bantai & punahkan induction.. masa tu, ilmu tak habis timba lagi maybe sbb tu lah badan lemau semacam.  

sweetyana replied at 13-4-2016 09:47 AM
Best nye bila baca org turun byk. Masalah i dh 3 minggu atkin tp berat turun 4kg je n stat last week ...

dont give up my dear.. betul la tu.. mana ada sihat nyer kalau turun banyak2... saya dulu induction turun 4 kg dlm 2 minggu tu... lagipun kita pun tak yak2 sgt kan... looking for inch loss.. bukan kg... yang turun gila2 tu sebab depa xdah melantak kaw2 sebelum start diet.. tak pun depa buat atkins combine dengan senaman jgk.. atkins tak perlu beriya sgt nak exercise...

iol pon dah start atkin walaupun tak clean mana. tp gaya pemakanan iol jauh bezalah dulu dengan sekarang. iol start serius tak ambil nasi masa bulan 1 2016. sampai sekarang bulan 4 ( ada la dalam 10 kali cheat makan nasi) n banyak kali jugak cheat mkn kfc mcd coklat sume tu. dulu bulan 12 2015 berat iol 63, sekarang 58. ade la dalam 5 kg turun. slow turun sebab iol tak atkin clean sangat. sekarang ni iol harap dapat masuk 50 je.

Follow Us
i berat dlm average 85-87 kg then petite pulak tu dlm 148 cm. dlu pernh DA 2 weeks turun tp xsempat timbg xdelah turun byk. now nk strt balik tpi klu jns i obses ngok roti ase nk makn je klu dpn i ade roti boleh x gantikan nasi?

cikyaa_aziz replied at 22-4-2016 08:58 PM
i berat dlm average 85-87 kg then petite pulak tu dlm 148 cm. dlu pernh DA 2 weeks turun tp xsempat  ...

ape yg iol paham atkin ni adelah diet carbo dan gula. kita boleh makan mende lain kecuali karbo dan gula. roti tu sama macam nasi, karbo. baik uoll makan nasi dari makan roti dan kedua-duanya adalah larangan dalam atkin.

ape yg iol suka dengan atkin ni sbb kita x perlu berlapar. kita boleh makan lauk pauk, sayur, apa sahaja asalkan kurang karbo (tngok pada fasa) dan tiada gula.
uol kalau lapar boleh je makan ayam goreng/ sup ayam/ daging bakar/ telur rebus/ sup sayur atau apa2 sahaja yg tiada kaitan dengan karbo. dan ingat bila diet jangan berlapar nanti metabolisma rendah. makin lambat kurus.

itu yg iol faham la. kalau salah mohon tunjuk ajar.

harini iols kembali berdiet setelah 2 minggu bercuti

semoga terus bertahan

misssakura replied at 23-4-2016 11:08 AM
ape yg iol paham atkin ni adelah diet carbo dan gula. kita boleh makan mende lain kecuali karbo da ...

mula2 sy ingat mcm tu la. no carbo and no sugar. mkn sayur2, ayam and ikan. tapi bila dah join kelab atkin di FB. walaneng.. makan sayur bukan sebarang sayur. sayur pun ada carb. boleh ambil sayur hijau je for fasa 1. nak masak ayam, daging and telur pun bukan sebarang masak. makanan proses tak boleh. mcm2 la tak boleh. so kita kena baca and hadam dulu peraturan. kalau tak cheat la memanjang anyway, 1 1/2 month turun 7kg. tu pun cheat selalu.

saya pun baru belajar2 buat atkins ni sbb berat naik mendadak 13 kg dlm masa berapa bln je
buat atkins dlm sebulan je, dah hilang 13kg tu. syukur sgt.

atkins diet ni sbnrnya high fat, moderate protein, low carbohydrat
air kosong kena cukup minum, 25kg berat badan = 1 liter air
sekian

Hi, hCG boleh kurus 3-5kg dalam 20 hari.. Saya jual 20 injections hanya RM700.. Self pick-up di KLCC or postage add rm50 untuk Semenanjung M'sia or RM100 untuk Sabah dan Sarawak.. Whatsapp me to know more.. 012-6919055..

Aku dah dekat sebulan dalam plateau state ni. Berat static je wehh. Workout routine dah increase, makan dah tukar. Ee geram je. hahaha

ni bulan 6 berat iol dah 55kg... harap2 before raya dapatlah 53 kg.

aku pun sblm ni ada buat atkins
tp fasa induction buat tak sampai sebulan dah hilang dlm 10kg
lps tu terus fasa 2,3,4 & cheat dlm sebulan jg, hilang lg 5kg

kiranya skrg dah stop atkins
masalahnya skrg, bila aku mkn byk je nasi atau manis2 (sbb bln puasa,nafsu mkn lain mcm), automatik sakit perut sampai cirit birit
bila dah jd mcmtu hilang lg berat aku
aku nak maintain je berat ni...

kira dah bjaya maintain dlm 3 bln dah dgn mkn nasi segenggam je tghari & mlm, bykkan sayuran
skrg ni buka puasa je aku hentam mkn mcm2, sahur tpaksa makanan atkins balik supaya tak sakit perut
tp berat aku turun lg ni.... adoii...

dah lama wat....tp mesti kantoi...sebab x tahan...nak makan coklat....nak makan kopokk...nak minom kopi lemak manisssss....waaaaaaaaaaaaaaa

fish replied at 20-6-2016 09:43 AM
aku pun sblm ni ada buat atkins
tp fasa induction buat tak sampai sebulan dah hilang dlm 10kg
lps  ...

Ya Allah..bestnyer.....

best masa mula2 je dik, sehari turun sekilo tu masa mggu ptama
tp mmg betul2 clean diet la masa tu + workout skit tmasuk naik tangga ke opis tkt 5 hari2
tp bila dah start nak maintain, payah pulak sy rasa
perut ni tkejut kot, bila lebih je karbo dan gula masuk, terus dia meragam lain mcm

sue_liah replied at 13-4-2016 09:43 AM
nak tanya la kenapa kalau baru2 wat atkin ni

kepala sakit berdenyut ngan pening2 ek

ketosis tu, proses bakar lemak kpd tenaga
biasa kena dlm hari ke-3 mcmtu, tp mula2 je, sekejap

kalau blarutan, check pmakanan
mungkin kurang 20g karbohidrat. dlm 15-17g karbo tu dr sayur ye...
mcm sy dulu, punya takut mkn sayur karbo tinggi, mcm kcg pjg, bendi, yg bsukat2 tu mmg elakkan
kira mkn sayur hijau bdaun je, tu pun sikit sbb takut karbo
last2 mmg badan jd lemah
bila tambah je jumlah karbo dr sayur2, mmg rasa segar & btenaga je badan