CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ultracoolguy

Penang & makanan (By Ultra, Ari7 dan brainbiru)

bab padang kota nih aku bengang betulla

haritu pi pdg kota (food kot baru la) nak makan pasemboq + mee mamak. Aku order mee kat tukang ambik order tapi yg dia bawak mai bukannya mee mamak, tapi mee goreng jawa yg rasanya seperti hampeh, hinggakan hampeh pun lagi sedap dari mee goreng tu.

Rupanya tukang ambik order tu tak ambik order utk gerai mamak mee goreng tu, nak mee goreng mamak kena order sendiri. Aku ingat sbb mamak mee goreng tu tak bayar duit kopi kat tukang amik order tu kut.

So sapa2 nak order mee goreng mamak kat pdg kota (food kot baru) order sendir, kalu tak dapat mee goreng hampeh je laaa..btw mee goreng mamak kat situ kira ok la sedap la jugak

Originally posted by Sofea at 10-7-2004 06:45 PM:

good info....except for mee maggie..:clap:
Penang memang food paradise. Tapi tempat yang tersebut diatas akak tak pernah sampai...mesti pergi ni
Padang kota Baru ok..but not padang kota lama  ...

mai kak oi mai... mai ramai-ramai

pasemboq kat pdg kota mahal nak mampus....

jangan kata hang..aku pun terkena sama..order punya order maunya dekat puluhan henggett...!sotong bakaq/kangkung dgn pasembur jer...lenkali nak makan sotong kangkung aku pi makan kat padang brom <-- aku panggil mcm nie..tatau korang panggil apa..tapi makanannya sedap gak..esp majid stall yg ada celur2 and campur2 dan jugak segala mala hailam....sotong kangkung/nasik goreng kat rina stall..lelain..ais kacang kat apek stall...sate kat din selangor pun sedap gak..!

Originally posted by Maid_fr_Venus at 31-5-2004 04:11 PM:

Nasi lemuni???? perhh lama aku x makan nasi nie sejak mak sedara aku meninggai...kira2 dah dekat 4 5 taun aku tak makan....

Kat Glugoq kat area mana?????? Kedai tu nama apa? ...

Glugoq area mana??? camno nak jawab nie!!okie..glugoq kat market. yg ada food stall banyak2 tu....kedai tu sorang pakcik yg dok meniaga nama dia Pak Omaq tapikan..cian kat hang mesti kempunan..pasal pakcik tu baru meningal..innalilla :cry:......jangan kata hang..aku pun sama kempunan!!!!
:mll:

Originally posted by jinakji at 12-7-2004 02:04 PM:
bab padang kota nih aku bengang betulla

haritu pi pdg kota (food kot baru la) nak makan pasemboq + mee mamak. Aku order mee kat tukang ambik order tapi yg dia bawak mai bukannya mee mamak, tapi ...

Hang kena lagu lak no...Aku...lagi la sempoi nyer...Citernye lagu nie...Last weekend,aku & a few member aku pie la kat Food Court yg baru tue..ingatkan tempat baru nie perangai org yg mai amik oder nya pon berubah la...tapi still cam2 gak..cam hampes...Hangpa bayangkan kami duduk kat satu meja tue lima org tapi yg mai amik oder nya ada la dlm 6-7 org...dah la tu..kalo kita x oder kat depa..mesti depa wat muka cam toya jer..Pas2 kalo kita minta tolong kat org yg kita x oder dgn dia, jgn harap la dia nak tolong...:kant:

Follow Us
betui-betui...  memang toya matmi sungguh tukang2 ambik order tu. dah la sorang2 muka cam sibat, makanan lak rasa cam cipan pastu sama2 berniaga pun dok buat tahana lagi. sbb tu kalu nak pi makan kat situ seblm masuk kena riki line dulu kat mana ada tempat kosong, kalu buat tercangok2 mmg teruk kena qumun la. mmg penaya customer sungguh la depa tu.

p/s... ok dak penggunaan perkataan2 penang dlm ayat di atas

[ Last edited by jinakji on 14-7-2004 at 02:26 PM ]

Originally posted by jinakji at 14-7-2004 02:18 PM:
betui-betui...  memang toya matmi sungguh tukang2 ambik order tu. dah la sorang2 muka cam sibat, makanan lak rasa cam cipan pastu sama2 berniaga pun dok buat tahana lagi. sbb tu kalu nak pi makan k ...

tu dia bahasa....!!kot yea pun marah hangin satu badan..jgnlah diguna perkataan2 yg tak sepatutnya..kang nanti cik mod tegur plak!jangan marah aarr..<--- teguran nie utk kebaikan

eh mane ader angin..kite cool aper...:bgrin::bgrin::bgrin:

cume kiter nak gunekan bahase penang jer.. melawak je.. sori ler orang cakap orang penang melawak kasar... takpe ler lepas ni kiter gune bahase key ell ler pulak..kat tempat kite org perkataan kat atas takde ler teruk sgt

pengalaman aku mkn kat foodcourt baru tuh...first & last la...pas ni sorry la pi mkn plak...aku mkn nasik ayam...dah la kena bangun pi order sendiri...sbb tercongok kat situ dlm 10 minit...takdak sapa mai amik order pun...
bila mai antar mkanan...terus mintak duit...actually aku nie cukup pantang bila tak mkn lg org dah mintak duit...klau tapau tu lain la...bukanyer aku nak lari...
dah tu nasik ayam mahal nak mampus...RM3.50 sepinggan, tapi ayam ciput...nasik pun ciput...dan tak best langsung...aku buat sendirik pun lg best....

pengalaman aku mkn kat foodcourt baru tuh...first & last la...pas ni sorry la pi mkn plak...aku mkn nasik ayam...dah la kena bangun pi order sendiri...sbb tercongok kat situ dlm 10 minit...takdak sapa mai amik order pun...
bila mai antar mkanan...terus mintak duit...actually aku nie cukup pantang bila tak mkn lg org dah mintak duit...klau tapau tu lain la...bukanyer aku nak lari...
dah tu nasik ayam mahal nak mampus...RM3.50 sepinggan, tapi ayam ciput...nasik pun ciput...dan tak best langsung...aku buat sendirik pun lg best....

bila nak buat sendirik??Aku nie dah terbau nasi ayam hang dah nie..cepat aarrr..lapaq laaa..aku nak balik penang esok..

Aku pon heran la dgn depa nie..nak meniaga wat cara nak meniaga...toksah la nak dok mendengki...aparaa...Kalo depa berterusan camni nyer perangai,lama2 nanti sumer org malas nak p mkn kat situ...sapa yg rugi,depa gak yg rugi...pelanggan no hal nyer,byk lagi kedai2 mkn yg best depa leh p

Depa kata Nasi ayam nasir  dekat komtar tu sedap.. tapi masa aku pi baru

[quote]Originally posted by sweetlady at 2004-7-15 06:52 PM:
Depa kata Nasi ayam nasir  dekat komtar tu sedap.. tapi masa aku pi baru

Originally posted by kancilbiru at 15-7-2004 11:40 AM:

Aku dah lama tak pi Penang....aku teringin nak pi Penang lagi sbb duk teringat kat makanan dia....

Tp memang betui kata hang...kat padang kota tu masa aku pi dulu lom ada food court...tp mak oiii rege dia memang mahai ahhh....ada skali aku order pasembur : aku bila dia cakap RM15...takkan 2-3 jenis jer dah cecah belas2 inggit....

Masa aku pi penang dulu...

Teluk Tempoyak - aku makan ikan bakar, udang bakar....ni memang sedap rege pun ok lah....

Simpang Ampat - nasi kandar...(tak ingat exactly lokasi dia)....memang sedap
Butterworth kot (Nasi kandar Pelita - kat area tmn perumahan) - fuyooo aku suka betul nasi kandar dia...sedap hingga menjilat jari....org beratur panjang duk tunggu giliran....

Aku ni yg bukan hantu nasi kandar pun leh suka maknanya sedap lah tu kot...

Bila lah aku nak pi Penang lagi ni....

Originally posted by Kacip_Fatimah at 13-7-2004 08:26 PM:

Glugoq area mana??? camno nak jawab nie!!okie..glugoq kat market. yg ada food stall banyak2 tu....kedai tu sorang pakcik yg dok meniaga nama dia Pak Omaq tapikan..cian kat hang mesti kempunan.. ...

Innalillah.....ermmm maka sampai mati ler aku nie x akan merasa nasi lemuni yg besh nieh....aisehhhhhhhhhhhhhh

Ermm Kacip, ko tak pandai ker buat nasi nie??? kalu ko tahu buat post2 ler kat aku...hik hik hik hik hik

Lagisatu....Kat Pdg Kota Lama dah ada food court ek? ermmm tudia aku pun tatau...punya lama tak p round area tu...kalu turun penang pun asyik p Gurney Drive ja....lepak2 tgk wayang, pastu bleh lepak2 cuci mata....

Well actually...Pdg Kota nie kira mcm last choice la bagi aku,kalo dah xda kedai mkn yg lain la...baru lar aku p Pdg Kota nie.Bukan apa.. lokasi menarik tapi,sayang... perangai peniaga & pelayannya x berapa nak menarik ckit.

yg dok meniaga kat pdg kota tu, lawan dok dengki