CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: sabreena

[MERGED] Tekanan Darah Tinggi / High Blood Pressure

aku alhamdulillah la setakat nih ok, tapi masa memula dulu glugose dlm darah tinggi hehehe tuh coz aku belasah minum ribena ngan jus jerk masa ms mana tak kena, terpaksala minum air manis tuh yarkkk

Tolong.. 2 minggu lagi due tapi tekanan darah tinggi

saya due 2 minggu lagi, tapi tekanan darah semakin tinggi, 160/70. jadi takut sangat darah akan naik lagi. ader tak apa2 cara untuk mengurangkan tekanan darah tinggi semasa dekat2 nak bersalin ni? risau gile lah.. harap kawan2 boleh membantu. selalunya check up sebelum ni 140-145/70. doc tak cakap aper2 cier cakap still ok .. tapi tadi pegi check dah 160. rase nak pengsan pun ader gak. rasenye i taklah stress sangat. waktu check up kat klinik kerajaan tak pulak pernah naik tinggi sangat camnih..
kat klinik pakar pulak yang tinggi, takut jugak doktor ni akan refer i ke hospital umum sebabkan masalah darah tinggi ni

saya nak tau jugak apakah kesan2 kalau tekanan darah masih tak turun2 dekat2 nak bersalin ni? adakah doktor akan melakukan pembedahan? thanks.. hara2p ada yg sudi membantu share pengalaman dan pendapat..

selalunya kalau 160/70 doktor suh dok kat spital. takut uri lekang tetiba.
rehat la bebanyak...try rebus daun saleri ..yg batang beso beso tu..minum air dia ..atau bunga raya putih..tak ingat plak buat camne..minum air kosong bebanyak

harap-harap ok la.jgn kena pre eclampsia..-cuba baca kat internet/majalah- coz yg ni kalau once darah naik mcm susah nak turun balik lepas beranak.kalau tinggi boleh jadi sawan..so bila camni  lebih elok kena  bedah..dulu saya pun camtu jugak..lagi seminggu due..tapi BP 130/90 Dr dah suh masuk wad, kena induce..kena ambik epidural...utk kurangkan sakit..coz kalau sakit(contraction) nanti BP naik ..hehhee

Semoga selamat ..

jgn panikkkk dan stress or terlalu byk berpikir...tu leh wak drh tinggi gak...jgn mkn daging...tu jer yg tau..heehe..

tapi 160/70 memang agak tinggi...yang penting bawah tu still lagi bawah 100..xde apa2...jangan terlampau risau sangat..nnt darah lagi makin naik...

mak saudara liya ada tekanan darah tinggi jugak, tapi dia selalu ambik daun bunga raya( eloknya bunga raya putih)daun bunga raya tu selepas diramas2 dengan air...lumurkan atas kepala...insyaAllah..tekanan darah akan turun...

itu aja la yang liya ingat..nnt kalau liya tak sibuk n ingat liya bagi lagi petua...liya tengah kalut buat laporan hujung tahun ni...

relax ye....

deehanie selalu fikir ke masalah-masalah..??
tenangkan fikiran..jgn dok fikir sangat..
kadang tu bila pegi check up kita takut darah naik..
hah..memang akan naik la..sbb tu kena banyak relax..
satu lagi pemakanan..yg tu mesti deehanie tau kan..
apa yang boleh dan tak boleh makan...kurangkan makanan masin dan
tinggi kandungan lemaknya..itu je..dah..jgn takut...
banyak-banyak relax tauuu....

Follow Us
try minum jus belimbing besi. buat sendiri lagi bagus.

waah..lagi dua minggu.doktor tak suruh induce ker
melati lapan bulan kene hbp..
memang bersalin dua minggu awal....
doktor takut jadi pepe..memang tinggi la bp tue....

makan minum belimbing banyak2...
ubat jgn tinggal (kalau doktor bagi)....

time kasih bebanyak atas nasihat & pengalaman rakan2.. petang ni jugak i pegi supermarket beli daun saderi heheh... rebus camtuh jer keh? kalau makan daun tu tak per jugak kan? next week before pegi check up nak minum byk2 air daun tuh.. heheh...

at least lega sikit rasanya lepas baca posting anda semua.. tulah, i rase kalau tak
turun2 jugak i nak mintak doc  ceaser je. sebab i pun terpikir menahan sakit terlalu
lama utk contraction akan akibatkan darah lagi naik..

i nie jenis pembingung jugak. kalau minum byk2 air rebusan daun saderi tu tapi masih susah ati pun still tak turun jugak kan?

aku dulu pun cam ko, 2 minggu due..p check-up, alih2 high bp...

dr uat CTG...dia tolak aku p GH

then aku p GH, tekanan ok OK lak... :nana:

pastu aku kuar ward.....(kuar masok 3 kali)....

DR soh aku induce, aku tak moh...

apa yg aku buat, berehat kat umah secukup2nyer...mmg tak buat keje langsong!! jgn makan makanan yg masin2...tu jek yg aku uat....

last2 aku bersalin awal sehari dari due.....

aku takot same problem ngan yg second ni :pray:.....tp tiap anak masalahnyer takkan sama ......

melati bersalin ceaser ker normal? brapa bacaan bp melati waktu tu? waktu doktor check bp u tinggi dier terus suruh admit & induce ker?

lyly, u punye bacaan bp braper maser u kene admit tu? doctor i takde plak cakap
paper, dier cumer kater, see u next week for routine check up.

u tak kene induce, dapat branak normal ka kan?

doa la bebanyak...kalau dah hujung-hujung ni biasa le naik tetiba la..jgn makan benda masin..ikan bilis..bayam...ala  lupa la tabley makan apa lagi hehehe ..tapi rasanya kalau bunga raya putih tu cepat sket turun BP ..org kata aaa..daun saleri tu air dari 3 cawan ke satu cawan..cuba je la..jambu batu..timun ..epal...belimbing..sumer saya bantai masa sibuk nak turunkan BP dulu .pastu banyak minum air...dapat bersalin normal...so jgn la riso. rehat ..rehat..rehat..eii takutnya nak beranak hehehhe nak bersalin kat mana?

Makan la byk sayur2an & buah2an. Insya allah turun la bp tu!

mizz lak mak ngn ayh mmg ada drh tinggi ni....

alhamdulillah, setakat ni tekanan darah mizz normal...

mudah-mudahan xde apa2....insyaAllah...