CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BabeYSHa

PERKATAAN PELIK OGHANG PENANG

kami tak dok kg cik tijah...kami dok taman..bukan taman bunga tapi taman perumahan.......

[ Last edited by  minnie_mouse at 30-4-2009 14:18 ]

Originally posted by minnie_mouse at 30-4-2009 14:17
kami tak dok kg cik tijah.kami dok taman...hua hua hua.....

tijah org kampung.. dok kat bendang.. ada pacat, lintah, ikan keli, ikan ruan, ikan sepat.. makan plak pekasam ja..

apa kena mengena plak makan pekasam ngan ayat tertunggoq???

Balas #742 cik_tijah\ catat

cik tijah...pekasam ikan apa???jangan ingat org taman tak makan pekasam....aku suka tau.... tapi ada sesetengah tu tak sedap....off topik sat...ni cik tijah punya pasai la bagi aku ingat kan ikan pekasam....dah la nak pi beli jauh sampai pekan rabu...

Originally posted by minnie_mouse at 30-4-2009 14:23
cik tijah...pekasam ikan apa???jangan ingat org taman tak makan pekasam....aku suka tau.... tapi ada sesetengah tu tak sedap....off topik sat...ni cik tijah punya pasai la bagi aku ingat kan ikan ...

iklan.....................................................................................................................................................

cik mouse, ko suka ke? ko nak ke pekasam.. kat kg aku ada nih.. pekasam sepat.. sedap

wei.......meleleh ayaq liuq aku....sedap tu...wangi tak bila goreng.....utk pengetahuan anda kami menggunakan loghat penang dalam perbincangan kami....hua  hua  hua.....
cik tijah....kg hang kat mana?

Follow Us
Originally posted by minnie_mouse at 30-4-2009 14:51
wei.......meleleh ayaq liuq aku....sedap tu...wangi tak bila goreng.....utk pengetahuan anda kami menggunakan loghat penang dalam perbincangan kami....hua  hua  hua.....
cik tijah....kg hang kat ...

weii kita ni suka hati ja dok sembang pasai pekasam la, apa bala la.. satgi free ja kena potong kredit baru tau.. dah tersasar dah ni.. kahkahkah.. kg aku kat pinang tunggai, kepala bataih.. hang tau ka?lalallala

Balas #747 cik_tijah\ catat

apa pulak...kita cakap pon dalam loghat penang....so tak lari tajok la....so kalau org luaq baca pon depa mesti kata pelik ayat org penang....so kita masih dalam tajok....hang nampak sangat la cik tijah ...takot sangat org potong kedit hang....pulon cik tijah pulon...

Originally posted by minnie_mouse at 30-4-2009 15:15
apa pulak...kita cakap pon dalam loghat penang....so tak lari tajok la....so kalau org luaq baca pon depa mesti kata pelik ayat org penang....so kita masih dalam tajok....hang nampak sangat la ci ...

well.. penat woo jari aku dok post2, binau mata aku tau dak,mau tak takut kredit lari, jenuh aku nak hambat satg.. sempoi ja hang boh (bkn teh cap boh tau) ayat kat aku noo... caih sungguh aiih jari hang tu dok camdek aku.. agak hang la kan minnie, naik herot petot dak mulut org lain baca post kita ni? hikhikhik mod, kasik up sket kredit kami dua org ni.. btui dak cik tikus minnie?

Balas #749 cik_tijah\ catat

kalau org luaq tu mesti la depa kata ayat penang ni pelik tapi kita kata ok la....sempoi...awat hang tijah....terasa ka???memang la hang terasa sebab memang pon hang dok buat camtu apa.....

Originally posted by minnie_mouse at 30-4-2009 15:41
kalau org luaq tu mesti la depa kata ayat penang ni pelik tapi kita kata ok la....sempoi...awat hang tijah....terasa ka???memang la hang terasa sebab memang pon hang dok buat camtu apa..... ...

buat apa.. takdak buat apa pun.. tak rasa aiihh, nama pun kawan2.. mmg dah lagu ni dah cara org penang.. sama2 haria.. hahahahaa weii jom balik.. chiow

Balas #751 cik_tijah\ catat

apa balik awai...........rilek la pekena murtabak 5 6 keping dulu......mai ak bancuh kopi o kat hang....sejuk2 camni sedap pekena kopi o ni....

Originally posted by minnie_mouse at 30-4-2009 16:38
apa balik awai...........rilek la pekena murtabak 5 6 keping dulu......mai ak bancuh kopi o kat hang....sejuk2 camni sedap pekena kopi o ni....

sejuk tang mana? kat tempat reja aku, tak hujan pun, stakat rintik2 ja.. nak balik awai la. esok aku tiup lilin, nak tambah umoq la weii..

rumah aku sejuk pon....kot2 rmh aku ni didiami oleh org2 yang banyak pahala kot....esok umoq hang brapa???toksah la dok segan nak habaq plak....

Originally posted by minnie_mouse at 30-4-2009 16:48
rumah aku sejuk pon....kot2 rmh aku ni didiami oleh org2 yang banyak pahala kot....esok umoq hang brapa???toksah la dok segan nak habaq plak....

lepaih aku semboq lilin esok, aku bgtau.. kepochi ja minah ni.. bye...

yang hang nak pi semboq lilin tu buat apa.hang takdak gigi ka sbb tu la tersemboq kot...hembueh ckp la....tah apa2 tijahbon ni.....hang tak mo bagitau pon takpa....bak kata cak cak.....ADE AKU KESAH.....

lagi perkataan pelik oghang penang:

tamboq : lumpur/selut
cth: pantai kat sini dah x bleh nak cari kepah dah sbb dah bertamboq.

merap: manja
cth: awat merap sangat adik aku ni.

terbei/teghebei: lastik
cth: esok aku nak p teghebei burung la.

beghemba: bersaing(selalu merujuk kpd nek beskal ramai2)
cth: toksah dok beghemba la, keta banyak, bahaya...

rasanya perkataan ni semua tadak lagi kan   nnt klu ada lg aku tambah k

Rate

1

lg satu.. tijah baru dpt masa p kenduri akikah sepupu.. tok menakan tijah dok sebut..

memperkenalkan KETOQ (bukan ketuk tau)

ketoq = tempat basuh tangan.. ala yg time2 kenduri tu, yg ada mcm teko dgn dulang tu.. tu la KETOQ.. actually yg dulang tu la ketoq.. lg satu bekas yang dalam/tinggi pun org sebut ketoq gak..

cth ayat :- jgn lupa buang ayaq dalam ketoq tu.. satgi melimpah habih lencun baju orang..
            :- kalau dah nak muntah sgt, p muntah dlm ketoq tu.. jangan dok muntah merata..

ada byk bhs kt sini adalah BAHASA UTARA....kalo bhs penang nie...mami tau la...

Balas #758 cik_tijah\ catat

ketoq lak mak aku suka sebut waktu die buat toilet trainning kat kami dulu kecik ....dia pi beli ketoq tu kat pasar malam....colorful....ada merah ada biru.....