CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bbakar

TEMPAT MAKAN BEST DI KEDAH

Close [Copy link]
Originally posted by alahai at 15-4-2005 03:36 AM:
aku pun jugak dedulu ni ...bila malam2 laki aku lapaq dia nanti keluar pi beli burger yang tepi jalan tu...kat mana lupa dah..ada satu masa tu, dua malam berturut2 laki aku pi beli burger dia ...di ...

lenkali hg pi beli sendiri...mesti depa tanya,awat penyegan masak kaa..hahahaha:lol

Originally posted by Nikotina at 16-4-2005 09:28 AM:

lenkali hg pi beli sendiri...mesti depa tanya,awat penyegan masak kaa..hahahaha:lol

kalau depa tanya camtu kat aku..mau aku sumbat dengan botol sos la...:lol lol

Gerai nasik ayam kat Pekan Rabu tu memang mengancam. Sedap teramat!

Originally posted by Rhyno at 16-4-2005 09:59 PM:
Gerai nasik ayam kat Pekan Rabu tu memang mengancam. Sedap teramat!

yang bawah sebelah Bamboo tu ka?

dah makan sebelum mai sini dulu...tak dak la best sangat...biasa2 saja pun...

aku plak tak suka makan kat pekan rabu pasai crowded sgt & longkang dia berbau skit...so aku taktau sgt kedai2 tang mana sedap kat ctu.

Originally posted by Nikotina at 18-4-2005 09:34 AM:
aku plak tak suka makan kat pekan rabu pasai crowded sgt & longkang dia berbau skit...so aku taktau sgt kedai2 tang mana sedap kat ctu.

betoi tu ..aku pun tak suka makan kat pekan rabu tu...panass lagi satu hal...tapi laki aku nak pi pasai nostalgia dia masa sekolah dulu2 lompat pagar sekolah pi makan kat bamboo restoran tu..
(besar kepala aarr, masa tu boleh lompat pagar sekolah pi aloq star tgk. wayang ngan makan kat bamboo)...:lol :lol
tu yang dia pi makan kat pekan rabu tu....

Follow Us
aku dok tggu gak Tun nak promosi restoren tepi kedai hp dia tuh dlm  nih tp takdak pun..heheheheeh.
aritu aku lalu kat situ tgk restoren tu dah bukak...huihhh mmg happening.nasik lemak ali ada...mee abu ada..nasik ayam mawar ada.semua dlm satu restoren.sapa2 yg sesekali balik tu cuba laa pi kat ctu.aku lom pi lagi...hahahaha.nanti2 laa.

Originally posted by Nikotina at 20-4-2005 09:32 AM:
aku dok tggu gak Tun nak promosi restoren tepi kedai hp dia tuh dlm  nih tp takdak pun..heheheheeh.
aritu aku lalu kat situ tgk restoren tu dah bukak...huihhh mmg happening.nasik lemak ali ada...m ...

tang mana ni niko....

Originally posted by unidentify at 4-4-2005 06:03 PM:
nasi lemak royal kat pantai johor
mee kuah kat pantai johor.. tp ni hawker je.. kat masjid tepi pasaraya peladang
laksa kuala kedah/laksa kat bangunan ukir/laksa mama
western pak tuan/joned
sti ...

aku nak kena bawak senarai hang nie kalau aku turun alor staq....boleh membantu n senang nak bawak housemate aku pii makan kalau kami pii sana....bukan apa...kekadang tuu....tiba time gila2 kami.......2 3 malam kami berulang pii cari makan kat alor staq........neko lah  jadi mangsa n tempat pertanyaan aku untuk cari kedai makan.......

Lan nasi kandar kat belakang peruda.....lagi satu Restoran Haji Ali...memang best giler ar......kalo Laksa kat Mama ar,undisputible

Originally posted by yanalissa at 22-4-2005 11:12 AM:

tang mana ni niko....

sebelahhhhhh kedai hp TUN,kay jalan pegawai. TUN mesti dah debab sekrang hari2 makan nasik lemak hj ali....muahahahahaha

hidup nasi kandar Haji Ali.............

Originally posted by Nikotina at 6-4-2005 11:19:

fuhh kalo hg nak beger paling best yg aku penah mkn kat aloq staq nih..hg pi kat jln sultanah.dekat area rstoran mama..nama stall tu mutiara brger,depan ngan poliklinik mutiara.tatau depa boh d ...

lagi satu beger best kat beger gemilang jalan kota tanah. FUH!!!! sedap giler... malam2 je ada. kalao makan kat situ order la double plate ka, walalala... sedap adeeiihh~ mleleh ayaq lioq

Originally posted by stretcher at 29-10-2004 15:31:
aku tak boleh pikiaq kedai yang best kat loq staq .. tapi aku teringin nak makan mee bandung .. tang mana best?

ni nak habaq, mee bandung paling best penah aku rasa ialah mee bandung dekat ngan umah aku. kedai makan kampung je, depa panggey kedai cikgu mat. kot yana ngan kak gebang penah p masa balik kampung tatau la. tapi kalao nak makan tang tu habaq la kat ebok, kita buleh p makan mee bandung tang tu sedap.. best tadak tolok banding nya hehehe :ah:

Originally posted by rafflesia at 27-3-2005 11:49:
kalau mee goreng mamak= mee abu ljn sultanah
laksa = laksa kuala kedah/restoran mama
nasi ayam= kat kopitiam kanchut
tomyam=lot 4 medan kota
western food = restoran pak tuan jln sultanah
nasi  ...

hot plate food court pacific tak sedap langsung :dia: tapi pasai dah kat alostaq nih tadak pilihan.. tang tu je ada.. tang tu je la hat sedap :cak:

Originally posted by ebok at 19-6-2005 10:44 AM:

lagi satu beger best kat beger gemilang jalan kota tanah. FUH!!!! sedap giler... malam2 je ada. kalao makan kat situ order la double plate ka, walalala... sedap adeeiihh~ mleleh ayaq lioq

hukhukhukk....tersedakk aku hg sebut gemilang burger. tempat lepak aku tuu
aku selalu pekena dabel plate kat ctu....amer toke burger tu member seperkampungan aku:lol

Originally posted by ebok at 19-6-2005 10:47 AM:

ni nak habaq, mee bandung paling best penah aku rasa ialah mee bandung dekat ngan umah aku. kedai makan kampung je, depa panggey kedai cikgu mat. kot yana ngan kak gebang penah p masa balik k ...

ebok....kedai cekgu mat tu yg mana satu ebok...yg juai ais kacang tu ka...dekat ngan sekolah tu kan........

Originally posted by Nikotina at 21-6-2005 09:29:

hukhukhukk....tersedakk aku hg sebut gemilang burger. tempat lepak aku tuu
aku selalu pekena dabel plate kat ctu....amer toke burger tu member seperkampungan aku:lol

kehkehkeh:lol
ebok pun kadang2 lepak situ ngan kawan2:cak:
nampak2 ebok tu nanti tegoq2 la na niko?

Originally posted by yanalissa at 21-6-2005 12:22:

ebok....kedai cekgu mat tu yg mana satu ebok...yg juai ais kacang tu ka...dekat ngan sekolah tu kan........

kedai cikgu mat tu betentang ngan nak masok umah ebok. sebelum skolah dekat kedai-kedai cina kat sungai baru tu... tapi dia dok opposite kedai2 cina tu. umah ebok blakang2 kedai cina tu sket saja.

yana balik ebok bawak nanti :clap:

Originally posted by ebok at 23-6-2005 08:46 AM:

kedai cikgu mat tu betentang ngan nak masok umah ebok. sebelum skolah dekat kedai-kedai cina kat sungai baru tu... tapi dia dok opposite kedai2 cina tu. umah ebok blakang2 kedai cina tu sket sa ...

ok tau......ooo....umah ebok belakang kedai cina tu kaa.....

emmm......umah ebok masuk ikut lorong sempit tu ka.....