CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: keane.somewhere

Anxiety Disorder + Nyctophilia

lattehazelnut replied at 7-10-2021 02:57 PM
Bipolar ke or hisap dadah?

Sori Aku tak ambil dadah dan bukan jenis simply benarkan orang masuk rumah atau tumpang kereta sebab aku sangat takut dhn dadah Dan benda tu buat Aku Anxiety.

Aku jenis sangat hati2 dalam semua perkara....even racun dan barang bahaya Aku simpan dalam locker.

Ramai yg beri good nasihat and semua with good vibes dah.

TT,  sebenarnya tak kisah u duk mana sekali pun kampung ke bandar ke..sbb diri kita ni Allah dah bagi satu kelebihan yg mana kita akan boleh adapt dgn apa sekali pun situasi tu..jika kita set otak kita

So u kat kampung pun its a blessings sbb u dapat lihat lebih banyak maybe situasi yg rare dari dibandar...so semuanya up to u.

u nak keep having anxiety atau tak.,ur life is ur life so u decide ....i assume u muda so go la explore kampung tu...jgn compare sbb semua org berbeza and x semestinya u tak bagus jika u x ada or buat apa apa ..u just havent found it so Allah bagi kita satu strengh yg semua org ada..HOPE so keep going no matter what.

Cheers!

Dah bagitau dekat hubby ke belum masalah cuol ni?

MissYouSayang replied at 20-12-2021 06:51 AM
Dah bagitau dekat hubby ke belum masalah cuol ni?

Hubby pun ada masalah sama....tapi dia dapat rawatan

adila39 replied at 12-10-2021 12:26 PM
Ramai yg beri good nasihat and semua with good vibes dah.

Yup...meols kena lawan depression ni, kena banyak sibukkan diri....kurangkan tengok Facebook, TikTok YouTube yang banyak melibatkan dispute dan argument.

Meols kena babitkan diri dengan seni/art yg buat mental rileks.

Pada meols kerja dan exercise tak membeban kan otak tapi manusia byk membebankan otak. So meols kena kurangkan kawan yg kurang quality dan minimum kan org yg bermasalah.

keane.somewhere replied at 20-12-2021 10:55 AM
Yup...meols kena lawan depression ni, kena banyak sibukkan diri....kurangkan tengok Facebook, TikT ...

Ye ..awak delete je those yg menganggu ur wellbeing.

Mural painting? Atau u boleh beli set untuk buat glass painting ..sy nak cuba tapi masa tidak mengizinkan..
Plus malas hahaha...but mcm best...or buat clay for alas mug tu etc

Follow Us
Edited by keane.somewhere at 20-12-2021 11:15 AM
adila39 replied at 20-12-2021 11:01 AM
Ye ..awak delete je those yg menganggu ur wellbeing.

Mural painting? Atau u boleh beli set untuk ...

Tq sis memahami Ye, saya tengah nak set up bisnes seramik...tapi fokus pada painting atas seramik...tengah setup tempat...studio dengan perabot/rak yang mudah untuk dismantle. Kenapa meols pilih seramik sebab cabang seramik sangat luas Dan meols boleh spend masa membaca dari tajuk art sehingga ke tindakbalas kimia dan haba.

Anxiety ni meols perasan dia dtg bila kita fikir terlalu banyak kebarangkalian pada masa akan dtg...Benda ni la jadi punca pada depression. Sepatutnya kita kena fikir hari ini yang membentuk hari depan. Kalau dah depression hari ini satu kerja tak jadi..camne nak bentuk hari depan.

Punca semua ni dari manusia sekeliling kita..bukan dari kerja/mata pencarian. Kalau kita buat kerja kita je, anxiety dan depression takkan datang. Punca semua ni dari manusia2 bermasalah. Kita kena tahu nak kuntau camne manusia2 ni dan rid off dari hidup.

keane.somewhere replied at 20-12-2021 11:14 AM
Tq sis memahami Ye, saya tengah nak set up bisnes seramik...tapi fokus pada painting atas seram ...

nah tissue...hehehe comel

Anyway semua org lalui fasa mcm u ..samade depa carry on and move on layan depress tu...dulu saya pun suka pikir apa org pikir tap i as we learning process kehidupan ni kita akan sedar

kita susah kita yg hadap, kita senang kita yang usaha, kita nak apa pun kita yang cari and kita decide pun apa kita rasa sesuai dgn diri kita so manusia keliling ni u angap parasites je ..untuk jenis yg suka buat u feel down..u tgk je depa ni kecik je...pedulikan and ignore...set kat otak apa apun u yg decide utk diri u and u senang ke susah ke u yg hadap so ...opinion manusia lain adalah tidak berguna utk u. Yes u boleh take note , ambil point yang membantu u to grow je..yg kondem etc u delete..and anggap semua ni as u will grow bigger.

Seramik? wow! hebat tu...u are still lucky tau u boleh buat apa u plan to do and u suka, u ada kemampuan itu ini...ada org dah la hidup susah depress xde duit xde keje or family stress dah la itu kawan xde or tak  faham..but u still ada pilihan utk buat apa yg can make u happy so enjoy that...bila nak stress je pikir org lain ada lagi yang susah hidupnya..so nnt u akan feel much better...be grateful and be happy ok

adila39 replied at 20-12-2021 11:26 AM
nah tissue...hehehe comel

Anyway semua org lalui fasa mcm u ..samade depa carry on and move on la ...

Tu la...saya suka baca quote positif dlm tiktok ke whatsapp status yg org share. Kita je yang boleh ubah Dan tolong diri kita...positif circle kita sebagai pusat sumber....kalau Bab duit meols tak minta2 dari org....cukup kalau diorg bagi nasihat untuk selesaikan problem dah cukup.

Btw, Tanah liat ni libatkan banyak kos juga...meols fikir positif mungkin satu hari boleh tolong org yg ada depression dgn kaedah terapi macam ni.

Sebab Tanah liat pun sejenis terapi..painting pun terapi..reading pun terapi...so seramik ni kira 3 in 1.