CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

"Skrip Kelaut Dalam, Boring, Nak Tunjuk Entah Dekat Watak,"-Lakonan Az

Acikgomen replied at 4-10-2021 09:12 AM
Acik tgk teaser watak wan maimunah jadi mak dok menyedih sepanjangan, ckp tepon dgn anak dok sedih2  ...

Betullah tu kaka. Meols ni dah staun x balik, xde pulak mak meols buat skrip gitu. Rilek jah meols vc dgn mak meols. Dah prepared mentally mak meols tu dah tahu anaknya keja ghope gini.

dudaberhias replied at 5-10-2021 04:57 AM
yang lawaknya watak wan maimunah mula2 tu ada ke tanya anak bila nak balik?...

ehhh anak ko fro ...

hahahhahaha... typical org melayu punya drama... sejenis mak mak yg pakai derhaka card .. bosan yakmat... tak ka bodoh, anak hang polis, pastu cm paksa anak balik .. konon nak buat sayu sesayu alam.. mula2 igt cita ni best ka apa.. buang masa ja tgk.. very very tipical and try hard sgt... tak faham msg apa yg depa cuba sampaikan .

Sama la ngan my PIL, kitorg dh sethn lbh tk blh blk, elok je dok bervideo call. Sentiasa pesan suruh jaga SOP, tkder nya meratip suruh blk sbb paham keadaan

wirazam replied at 5-10-2021 06:12 AM
Setuju...penulis skrip hauk..waalaupun pelakon A listed..semua jadi hauk..yg pelakon A listed ni k ...

Semua downgrade. Lakonan beto je i rasa menjadi. Azhan tu xbest lgsg lakonan dlm ni. Yg lain2 bukan A-Lister. Including wan maimunah sbb stereotype jah watak dia

dudaberhias replied at 5-10-2021 05:00 AM
kaka tengok dah ke?iols dah tengok... ewwww tak best langsung...

elok la tengok siri maid... ku ...

I mampu bertahan 30min jah. After that dah tau xpayah buang masa. Pengarah bukan main lg buat status fb berjela2. Ingatkan at least OK utk ditonton. Tp cringey sgt. Baik i pegi lepak hospita tgk sendiri. Setakat lakon kan balik kesusahan frontliner, tp tulang belakang cerita xtau apa. Any movie pon lg bagus dari frontliners ni. Malu nya muka aritu bising2 asteruk xnak ambik mcm cerita kau bagus sgt

red_velvet replied at 4-10-2021 10:31 AM
Ada je mak toksik macam wan maimunah.. kawan FB Aku meroyan nak balik kampung. Maki2 gomen .. dia Ka ...

Yihh stressnya mak camni. Mujur meols dok sebelah taman rumah mak je.. Tp tu pon tetap juga kdg2 2x-3x sebulan je jumpa mak sbb kerja sibuk sgt.. Kdg2 mak meols yg ajak keluar mkn gitu.. Mak meols dulu career woman yg mmg busy so sheols xde masa nk meratap anak derjaka ke apa kalau xblk

Follow Us
meah_kelabu replied at 4-10-2021 08:17 PM
baik tgk beto belakon jd penghulu interim dari cerita ni
mmg hazabedah hanginnn je tgk watak wan ma ...

ohh yes, penghulu interim tu skrip dia way better...
dan memang ok jalan citer hal2 masalah penghuni flat...
drpd FL ni..

sampah selevel dgn filem PASAL KAU tu...

anony-mous replied at 5-10-2021 02:52 AM
Mak jenis gini elok simpan ank dlm rumah. Jgn bg ke sekolah jgn bg bekerja. Sediakan ps5 utk ank t ...

kan, tak habis2 nak bagi penonton berderai air mata. pastu nak bagi lagi hiba amik ratu airmata wan maimunah.bukan nak educate penonton supaya jadi tough berdepan pandemik ni dan sama2 berganding bahu dgn frontliner...
ermm tula tak sesuai AR jadi doktor...
first time aku rasa doktor kulit tak bersih dan presentable utk berdepan dgn patient.

walaupun berlakon.. bagilah meyakinkan sikit.

Dia ni ada masalah kulit ka?

AshkieLa replied at 5-10-2021 08:42 AM
kan, tak habis2 nak bagi penonton berderai air mata. pastu nak bagi lagi hiba amik ratu airmata wa ...

Hahahhaha eh sama mcm i. Mcm geli pulak ada doc mcm pengotoq jah. Kasi la watak tu kat beto ok sikit kot. Nmpk presentable.

Acikgomen replied at 4-10-2021 09:12 AM
Acik tgk teaser watak wan maimunah jadi mak dok menyedih sepanjangan, ckp tepon dgn anak dok sedih2  ...

U speak my mind. Mak aku x sebegitu.
Hantar anak2 ke uni pun masih tersenyum.
Anak2 kawen pun masih tersenyum.
Senyum gembira. Nk nangis pun.. nangis di belakang..
Sesetengah mak... anak nak balik uni.. nangis x mau2.... nak tunjuk ke sapa ntah.. anak balik ke u.. x sedap hati dok teringat mak nye nangis2....
Lagi..bila balik kg...anak2 tu nak balik ke tempat mencari rezeki masing2.. pun nangis teresak2 gak... dah kenapa??? Tp klu kau sua duit barang seribu dua..baru sengih hingga ke telinga...
Patut nya gembira anak tu jalankan amanah keje... pesan kat anak keje elok2.. jgn curi tulang... . balik awal ke sana.. supaya dpt berehat...n pegi keje..jgn dok el..dok mc x memasal..keje baik2... baru keje tu berkat... ni tak..dok nangis2... pastu pesan keje kena bagi duit ke mak.. baru keje berkat.... anak dh bagi semampu dia.. dimintak tambahan pulak.. anak terpaksa ambik hak anak bini..utk mewahkan mak... berkat jugak ke mcm tu??? klu boleh tu..x nak lpskan anak.. nak suruh kepit bawah ketiak dia je... tp klu berkepit bawah ketiak dia ..x keje..mcm mana nk bg duit???? Aku x tau la.. budaya sesetengah family tu sgt lain... bila dibesarkan dgn menyaksikan drama nangis2 ni.. dari anak bawak ke cucu lah akan rasa bende ni normal.. kecuali klu ada yg berpeluang berkahwin dgn pasangan dari budaya yg lain sikit.. x de drama2 nangis air mata ni... dapatlah pasangan stop budaya tu.. dan educate mindset tu utk berubah sikit... jadi kuat sikit... sikit2 nak nangis.. x cute pun lah!
.

Korg yg ggih tgok ni mmg aku salute.. sbb kalau aku, mmg takkan bukak movie malay. Nak mengelak mulut dr mencarut

Edited by Fly_over at 5-10-2021 11:24 AM

fefeling Alist sgt kan. asik mrempan mcm bagus sgt. mesti ingat lakonan hebat dorg boleh tutup kehaukan jalan cerita ni.

dudaberhias replied at 5-10-2021 04:57 AM
yang lawaknya watak wan maimunah mula2 tu ada ke tanya anak bila nak balik?...

ehhh anak ko fro ...

Abg dude.. mmg ada mak2 yg cam gini.. bertuah la abg dude tak pernah kena mcm ni selama ni yer..

bosaaan yakmat cite ni.. takde story line, kelaut semuanya.

aku dok bygkan kalau depa boleh buat storyline ala2 movie korea the flu..

tapi hancuss, mampu tengok 10 minit je.. tak sanggup hadap keboringan citer ni..

bila la zaman perfileman malaysia ni nak maju ke depan.. buat story gempak power..

hero2 yg sedap mata memandang & boleh berlakon, bukan asal main sauk je katik2 pun dirembatnya jadi hero..

asal dapat bayar murah..

Asikla citer air mata kn malaysia ni..bosannyeeee..

my MIL lebih kurang gak dok tanya bila nak balik..hari2 call/vc pun dok tanya..siap kata lagi balikla sementara mak hidup lagi ni.. Allahu..ingat kita saja2 ke taknak balik mak oii.. tu belum lagi sebelum pandemik ni pun dok ugut anak macam2 kalau tak ikut cakap mak nanti mak panggil korang anak durhaka.. astaga.. why la...

utk tak OT.. taktau kenapa tak tertarik langsung nak tgk cerita ni walaupun ada bang beto.. maybe sbb diri sendiri antara frontliner kot..aura tak sampai..

aku tengok Wan Maimunah muka sedih
hilang selera nak tengok
baik aku layan filem Tamil
kelmarin aku tengok movie tajuk Sometimes
simple je jalan cerita psl 7 org pegi medical check-up
takut ada aids sbb diorg semua ada insiden
dr pagi smpai petang kat klinik
tunggu keputusan
ada psl rasuah psl berbohong
ada jalan cerita & plot twist

Ok aku pun anggap citer ni terlalu nak tunjuk kesusahan dan membiarkan plot longgar.. contoh adegan hujan ribut tu tiba2 tanpa konteks pada aku la.. pastu pakcik yang tak nak bukak pintu tu alahai expressi muka kau cik.. gi le panggil graduan2 senilakon yg baru gred tu jadi extra...