CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rospinki

Volume 2 - Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni ..Sedang fikir apa? Sedih? H

selepas berbulan-bulan asyik plan nak pergi berurut, akhirnya last saturday, aku berurut. memang agak mahal sikit tapi rasa berbaloi
rasa nak repeat tapi macam baru je lagi berurut. sis tu urut bahagian telinga sambil cakap. dia urut kat telinga nak bagi cepat mengantuk & boleh tidur awal. seriously memang aku tidur awal malam tu. hihi

memang kena manjakan badan & diri sendiri.  tapi aku ni jenis kedekut dengan diri sendiri tapi sanggup berkorban untuk family.

next time nak try pakej lain pula

bila nampak trend orang share chat mereka dengan bapak/abah/papa/daddy diorang, aku senyum sorang2. sebab abah aku jenis tak reply whatsapp. kadang dapat double tick je. aku tak nak la komplen sebab dekat dunia nyata , abah la orang yang paling baik, sayang aku.  aku tak pernah merasa kena marah, kena herdik ke tengking ke dengan abah.  

abah aku ni jenis kalau dia tak suka, dia akan bagitau mak, lepas tu mak akan bagitau aku. tapi cara tu memang buatkan aku takut dan tak akan buat benda yang abah tak suka.

mungkin abah bukan jenis yang attach sangat dengan chat.  bukan aku sorang ye. dengan mak aku pun macam tu. abah bluetick jah.hihi

saja je la nak merapu kat sini.sebab aku lapar.  breakfast tadi makan chipmore, lunch makan keropok.  no wonder la asyik kena gastrik

semalam PMG klinik tempat aku pergi last week, whatsapp follow up gastrik aku dah okey ke tak.  bagus juga eh diorang follow up kesihatan pesakit.

petang ni ada farewell dekat steambot. sunyilah aku lepas ni sorang-sorang dalam bilik ofis ni.  harap KB aku tak lepak 24 jam dekat ofis aku, rimas

little things you do .. makes me smile ...
can't wait for our time in mid dec ....

or perhaps earlier?

Orang tu tengah jauh lega sikit. Kalau tak mesti nak jadi jembalang memancing. Taktahu nak cakap apa lagi. Tak putus asa pula tu.

want to hear your voice n say i miss u

aku tak boleh orang duk tanya atau cakap benda yang sama ulang2..aku jadi geram

kes nya esok nak g comp trip tapi aku drive sendiri la, ada sorang mamat ni semalam dah tanya aku drive ke, aku cakap ya..pagi ni lepas briefing dia datang tanya lagi aku drive ke..aku cakap eh semalam you dah tanya..pastu dia jawab hati2 aaa tapi dia cakap macam something will happen pulak..aku tanya la eh why, you ingat i tak pernah drive long distance ke..geram pulak aku

Follow Us
yeay esok cuti smpi raya tamil
well..well well smell somtin nice..wats cooking

hanya awak

Aku sdg face the lowest point in my life..aku dh tak berdaya..everythings not good. Ive got nobody and i cant tell anybody

sy rindukan awk yg dulu..bukan yg skrg

alhamdulillah...long weekend nie bole lah rest kan diri lebih lama dari biasa...semlm kuar jenjalan 4-5 jam pun dah letih kemain...

Cuti panjang sempat gi camping 2 hari jah pstu kalut balik igtkan nk smbg jalan2 keyel skli dtg penyakit lemau fhm2 je lah dgn perut cramp mcm baru 1st time plak feel dia pdhal ...berkurun lama ku rahsiakan.. so dok umah je lah. Tapi bab masak rajin plak dia semapam masak kari piyau ala india northern bombay mula goreng bhn2 yg dipotong daun kari remaph ratus baru masuk halia bwg putih yg ditumbuk halus pas garing semua buh bahanblender plak cili dan bwg blender dh garing baru masukkan cili powder serbuk kari kunyit kacau lagi buh ayam kentangkl kacau rata bagi kering sikt buh ayak asam jawa buh air didih kejap buh santan sikit garam gula perasa. Pekat elok siap. Lici tggal kuah sikit un sedap lagi sayang nk buang aku tmbh air pun pekat lgi. Buat kuih jala buat cicah masyaAllah sedapnya

ada anak kawan al hafiz now kerja as Imam masjid...bagus dia, dunia dpt, akhirat pun dpt...balance...

puas hari dpt tgk gambar u hari ni..rindu sgt

kita doakan saja mereka dia sana. aku nk cakap pasal tu pon tak reti sebab sekadar menyambung cerita orang bercerita walopun ia adalah nyawa2 yg telah terkorban. mmng aku tak reti sembang pasal apa pun, ada haritu kt stesen ketapi org tu nemybang psaal ni aku aah ye ye kan aje. jadi pendengar dan dengar. mereka yg pandai berkata2 silakan the stage is yours kata omputeh

ohye cakap pasal doa ni kan..Allah anugerahkan kita dgn byk jenis doa..doa ketika dalam keadaan apapun. tak taulah klaau doa tersebut diterima atau tidak pada aku mengikut kehendak Allah jua. tak smua doa ku Allah terima. byk diterima dan ada yg aku nak tak semestinya dpt..sedangkan yg aku mintak tu amat aku nakk. but its ok aku redha. dalam pada tu yg diberi kerana ia cukup sekadarnya tuk aku meneruskan hidup ini dgn tenang dan syukur. hidup ini keras babe..tak semua org perlu kita jaga hati mereka. kalau mereka memilih utk memusuhiku tidak apa. tapi aku bukan memusuhi sesiapa hanya merasa tak perlu utk menghormati sesiapa yg tidak sepatutnya. cukupla menjaga urusan sdri dan mereka juga jaga urusan sdri. betul tak? ajal maut dan ketentuan hidup mati ini bukan kita yg menentukan ramai je yg siang malam bersama keluarga sanak sedara mati sorg2 tak jumpa kadang hilang tanpa kesan. contoh mangsa perang tu adekah mereka mintak mati mcmtu? ini semua dah tertulis. tapi kehidupan ini kompleks juga ada unsur usaha/ketetapan takdir/rezeki/doa sbginya. walaopun apa yg bermain difikiran kita skrg perbanyakkanlah amalan kita dan doa kerana hanya itu saja yg dapat membetulkan tujuan dan pengakhiran kita sebgi manusia dibumi Allah ini.

salah satu doa atau ayat utk pelindung diri dari org jahat aku baca kt acik senah yg over tu..mmng mujarab. ayat tu bukan tuk buat dia jadi bodoh hahaha tapi utk membolak balikkan apa yg dia buat pada kita dan kita juga tidak merasa terancam dgn org jahat itu makanya takde fikiran2 jahat atau benci dihati kita melihat dia. wallahuaallam.

gemuknya aku..nak kena turun 4kilo baru ok

tolong beri i semangat

mungkin memang wujud manusia yang bangun je pagi, buka mata dah berazam nak susahkan orang lain,.buka-buka mata dah fikir nak cari apa kesalahan orang lain.  too bad orang macam tu jadi pula ketua.  umur dah meningkat, tak tau dia nak kejar apa lagi.  pangkat? dah dapat.

tiap kali nak share info dalam group office, mesti selepas pukul 5.lepas tu hari ahad.  dia tak perasan ke tiap kali share apa-apa pun, tak ada orang respon. takkan la tak perasan selama ni macam mana orang avoid dia.  muka tebal betul kalau masih anggap diri sendiri tu disukai orang lain.

Edited by Introverty at 26-11-2023 02:41 PM

pfffffffffftttttt

Gaya kau mcm ikhlas ambil berat hal aku, tapi susah dah aku nak pecaya. Dah lama aku decide, utk kau aku cuma cakap benda2 penting je. 100 kali kau mintak maaf pun, aku dah nekad. Risau plak kena evil eye dgn kau. Mmg dari dulu kau takleh orang lebih pun .
Sendiri jiwa kacau, jgn libatkan orang lain la. Let others pursue their happiness