CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

'Kulit Anak Sensitif Pakai Lampin Kain? Hidup Atas Dunia Nyata Lah Sis'

nakkomenjugak replied at 12-7-2021 07:57 PM
Yuppp. Iols memang dari kecik eczema so hanya pakai lampin kain je. Jarang la montot merasa pamper ...

Nasib u letak “mak iols cerita”.. haha. Mula2 i ingt u ingt semua details masa kecik. Hahaha

betul jela...akak2 yg bz gilaa..kalo mampu pakai diapers tkde sape la nk marah..
yg tak mampu..pakai la lampin..simple..

sy sokong akak lipstick merah...dulu ade pakai cloth diapers jap..tukar2...kalo rase mls tukar diapers plak..

kalo dah brp keperluan pun tk mampu beli..diapers ni dah jadi non priority..

asik2 tk dlm kasut diorg..manusia ada stgh mcm cacing..usaha jugak idup walau dlm batu...ade stgh, kalo senang nk senang lagii..

manehnya replied at 12-7-2021 08:15 PM
Yg tu pun bodo nak kena ajaq nuh... X reti nak planning

Nk buat mcm mana kan. Ability pemikiran org lain2.

Nana_Man replied at 12-7-2021 09:03 PM
Nasib u letak “mak iols cerita”.. haha. Mula2 i ingt u ingt semua details masa kecik. Hahaha

hihihihih biasalahhh kalau isu2 gini iols dok nyembang2 dengan mak iols menuju ke memory lane, ateee saje nak tahu camne iols zaman kecik dulu.

mawardia replied at 12-7-2021 08:28 PM
3 y/o can try la. Kena tengok jugak if the kid boleh control tak. Sebab i tgk ramai anak2 yg typic ...

Kalau anak yg special x pa la ... Ni yg dok minta bantuan jenis mak mekap elok, nak pampes jenama huggies la.. padahal ada ja option yg lebih murah, dan lampin pakai basuh , malas

Aku pun penah susah, bab pempes ni malas nak cerita ja lah.. hujung2 samapai pakai kain batik sbb lampin pkai basuh semua kotor, x sempat nak kering, x dak la nak minta bantuan pun.. pandai buat anak pandai la bela

mawardia replied at 12-7-2021 08:28 PM
3 y/o can try la. Kena tengok jugak if the kid boleh control tak. Sebab i tgk ramai anak2 yg typic ...

Pd i, toiley train bila budak tu dah betul2 ready. I dun believe in rushing. But lain kalau parents tak mampu, then no choice. Kene train cepat.
Untk kanak2 normal, by 5 yrs old daytime dah tak guna diapers.
Kalau anak u mild autistic, 5 yrs old pun is a gd age to toilet train. Few of my son’s ex-classmates in his old therapy class mula toilet training masa umur 5 tahun. And they are doing very well.

Follow Us
Edited by ellejo at 12-7-2021 01:55 PM

aku pelik bila org kta surirumah byk kerja. aku pernah kerja dan skrg jadi full time surirumah anak dua.
elok kemas rumah aku anak terjaga yet ada masa main socmed main porem tgk netflix.

cer bagitau apa yg banyak kerja sangat tu? basuh baju pakai tangan kat sungai kah? takde vakum kah kene sapu sampah pakai penyapu lidi?  

kalau betul takde masa banyak kerja mustahil surirumah ada begitu banyak masa komplen kat facebook betapa busynya mereka, betapa perlu dihargainya mereka. bullshit sungguh la.

Yg betul betul susah dorang x meminta. Yg pemalas kerja memilih nilah yg demand.  Sedap dpt bantuan .yg sedar diri dan bertanggungjawab ada je kerja yg boleh utk tampung kehidupan sementara.

ellejo replied at 12-7-2021 09:53 PM
aku pelik bila org kta surirumah byk kerja. aku pernah kerja dan skrg jadi full time surirumah anak  ...

Ni aku agree!!!! Sama mcm u. Kalau kwn2 ckp respect kt aku pasal sanggup stay at home, aku ckp balik mak2 yg keje, yg wfh tu yg aku lebih respect. Penat dorang is double. Lagi2 kalau boss pun takde sikit lebih kurang.

ku setuju dgn kakak lipetik merah. dalam keadaan sgt xbduit mharap bantuan. kalau anak tu 2yo+ yg dh paham ckp, boleh start potty train. yg bwh 2yo boleh pakai lampin. wang boleh dulukan makan utk ahli keluarga/susu/ubatan. i believe kalau dh xde duit nk mkn sure xde duit nak topup beli data apatah lagi PDPR online.
kalau bduit ko pakai la pampers sampai anak ko 6 thun pun. ni xbduit demand nk pampers jenama have2 mmg nak kena hentak je muka tu

Skrg byk je lampin kain moden. Meols tahun 2013 lagi dah pakaikan anak jenis gitu.

Nana_Man: Agree wif u. Kalau diapers tu asalkn saiz yg budak tu bole pakai. Jgn demand yg branded. Kalau bole untuk kids yg 3 yrs and below. Kalau yg lagi besar ...

Pad tu ambil kira hygenic
Itu darah sis..
Bukan sekadar air kencing..

Beza sgt kepentingan diapers dgn sanitary pad.

bersyukur je apa yg org bantu.
jgn nak over2 sgt

sbb ngo dok bagi and bagi ... cuba bagi washable diaper, la ni murah dah pun, aku dok tgk kat qq baby shop,murah yakmat, compare jaman circa 2014 aku dulu, mahai gila ... insert saja dah beratus.. cuba bagi dulu kat depa suruh cuba.. tapi kalau dah ada penyakit M, susah la.  

mawardia replied at 12-7-2021 08:08 PM
Hujung-hujung, surirumah jugak yg dipersalahkan. Penat weh jadi surirumah ni. Kita yg WFH ni, dgn na ...

Klu mampu pakai je la. Ni masalah minta kt org pampers sampai bila. Sepeket rm30 tahan seminggu je. Habis minta lg habis minta lagi. Nk tadah kencing anak dia je padahal rm30 boleh beli beras.

yang marah tu mesti jenis malas meminta kan
pastu nak samakan pad dengan diapers..
hello.. kau period 4 5 tahun ke?
takat 7 8 hari tu, berapa hengget sangat belanja pad sebulan compare dengan belanja diapers sebulan..
jangan jadi benak yach..
kau dulu pun mak bapak pakaikan lampin elok bontot pepet punai kau..

Nana_Man replied at 12-7-2021 09:22 PM
Pd i, toiley train bila budak tu dah betul2 ready. I dun believe in rushing. But lain kalau parent ...

Tq Na for the suggestion. Im happy to share that anak i dah start dah tahun lepas. Sebab i fikir alang2 i WFH and dia tak gi sekolah baik i manfaatkan je peluang tu. Tahun lepas sebelum mco 1 i dah nak amik unpaid leave 3 bulan sbb risau dia 4 thn tak potty train lg. Dok kira2 savings dulu. Sekali mco haaaa senang lah. I terus ajar la. It was hard. But we survived!

SayaSayangMama replied at 13-7-2021 01:18 AM
Klu mampu pakai je la. Ni masalah minta kt org pampers sampai bila. Sepeket rm30 tahan seminggu je ...

Ada betul nya jugak mama ckp tu

Kalau la faham ertinya jimat pakai je lah lampin yang cuci balik tu.
Belajarlah bersyukur.
Kalau makanan dah di sediakan dan jangan berharap semua nya utk di sediakan juga.Kalau dapat yang bukan seperti kita hendak bersyukur lah.
Kalau sampai request macam2 bukan tanggungjawab orang lain nak penuhi perut kalian.

ellejo replied at 12-7-2021 09:53 PM
aku pelik bila org kta surirumah byk kerja. aku pernah kerja dan skrg jadi full time surirumah anak  ...

Aku respect u ols boleh buat semua benda. Aku rasa susah jadi surirumah, ni aku wfh lagi, kira buat dua kerja BUT setelah baca komen2 kat benang ni, and u ols housewife ckp senang... aku rasa aku la yg kena muhasabah diri kot. Maybe time management aku hauk. Maybe cara aku organise activities anak pun kena improve.